Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yol İstanbul Antalya,gerekecek alet edevat(Tecrübeli arkadaşlardan bilgi rica..)

Motovento
    REKLAM ALANI
    tolgakızılgü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar acil bir karar ile 10 günlük tatil planım var 1 inde yolculuğum başlayacak motorum r25 yanıma tek kişik quechua çadırı ve donanımlı bir çanta alacağım. El feneri,kesici alet,patlak lastik seti gibi olmazsa olmaz materyalleri ve tecrübelerinizi aktarırsanız çok mutlu olurum ihtiyacım olacak. Aktaracağınız bilgilerin hepsine ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Son derece az ve öz eşya almak olayın anahtarı. Zaten bazı takım taklavat olaylarını sen yazmışsın. Fener, ufak bir alet takımı, lastik şişirme ekipmanı gibi...

Germe iplerinden yada örümcekten bir fazlası yanında olsun. Elektrik bantı al veya kalın bez bantlardan.

En önemlisini ilk başta söyledim. Yanına alacağın özel eşyalarını minimize etmen uzun yol motorculuğunun olmazsa olmazıdır. Fazladan aldığın her eşya için her defasında bir ders çıkarıyorsun.

İyi yolculuklar.

Alıntı doghouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son derece az ve öz eşya almak olayın anahtarı. Zaten bazı takım taklavat olaylarını sen yazmışsın. Fener, ufak bir alet takımı, lastik şişirme ekipmanı gibi...

Germe iplerinden yada örümcekten bir fazlası yanında olsun. Elektrik bantı al veya kalın bez bantlardan.

En önemlisini ilk başta söyledim. Yanına alacağın özel eşyalarını minimize etmen uzun yol motorculuğunun olmazsa olmazıdır. Fazladan aldığın her eşya için her defasında bir ders çıkarıyorsun.

İyi yolculuklar.
    Yorumunuz için teşekkürler evet az ve öz eşya alacağım yükümü arttırmak istemiyorum malum yerde yok zaten.Unuttuğum yada atladığım birşey varmı diye pekiştirmiş olayım istedim.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    kulak tıkacı al , yolda rüzgar yorar insanı , yol yardım için biraz araştırma yap güzergah üzerinde önceden belli olan motoryardım servisleri felan , sonra atla git , bakımların iyiyse sorun olmaz ....

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Hava durumuna göre mola yerlerini önceden belirlemekte fayda var. Adapazarı-Bozüyük-Kütahya-Afyon-Burdur üzerinden gideceksiniz herhalde. Sabah 5:00 gibi yola çıkın.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    beş altı saatlik yol be kardeşim yorma kendini bu kadar, doldur deponu bas git : ) dinlenmiş çık yola , Afyon dan sonra istasyonların çoğu kaçak mazot satıyor benzin bulamayabilirsin depon küçük ful tut derim, yolun açık olsun..
    mgora bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Yepyeni motorun var bişey olmaz kıyafetlerini al çık yola

Motordan yana endişem yok lazım olacak ince detayları kaçırıyor olabilirim onları atlamak istemiyorum. İstanbul'dan Alanya'ya giderken ilk durak Eskişehir sonrası 2 mola daha vermeyi planlıyorum.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    lastik fitil seti ve minik bir pompa

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Kisa ve oz yazicam..
    Hazirladigin malzemelerin aksamdan karsisina gec kontrol et.
    Ve yarisini geri yerine koy..
    Tecrubeyle sabittir..

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    kısmetse yakın tarihlerde ben de mersine gidicem. Motorum nmax125.motorum için sadece lastik tamir köpüğü alıyorum.Kendim için standart kamp eşyalarım:Çadır,yazlık uyku tulumu,şişme yatak ve pompası,katlanır masa ve sandalye,Nurgaz ocak,güneş kremi,termos ve çaydanlık takımı,yağmurluk takımı,Bunları nasıl sığdırdığıma gelince;topcesi çıkartıp plastik katlanır masamı motora lastikle sabitleyip diğer malzemeleri büyük bir siyah poşetin içine dolduruyorum.sonrada masaya lastikliyorum.Gayet basit ve kullanışlı bir yöntem tavsiye ederim.

BrazenBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25 > SUZUKİ GSR 600 ABS (2008)
    Kardeşim hayırlı yolculuklar dilerim öncelikle. Ben geçen gün ayın 23. sabahı kütahyaya gittim 25. döndüm motosiklet R25// sana ilk tavsiyem dinlenmiş git (ilk uzun yol tecrübem) örümcek vs sağlam bağla, molalarını lastikçi vs gibi yerlere yakın yap ve lastiklerini kontrol et, benzini çeyrekten aşağı düşürme, su-peçete al yağmur,böcek,çamur vs vizoru berbat ediyor benim için sinir edici birşeydi :D artı olarak bildiğimiz plastik kelepçelerden al yanına olur ya allah kaza bela vermesın motorunda bi grenaj vs kopma durumunda onlarla sabitleyip gidebilirsin bi arkadaşım tavsiye etmişti.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bu güzergah'ı iki kere geçtim , bir kere 125cc Ybr125 ile bir kerede 200cc Bajaj Pulsar 200ns ile ilk seferde lastik tamir kiti almıştım ekstra , ikinci seferde ekstra hiç birşey almadım.Yalnız Burdur öncesi uzun bir kısımda benzin istasyonları sadece motorin satıyor , benzin satan yer gördün mü depoyu fulle (nikkfurie'de yazmış) (ben son seferde motoru ne kadar iteceğim acaba hesabı yapar hale gelmiştim ki u dönüşü yapıp benzin aldım (dönüş yeri vardı bereket).Neden böyle diyorum çöl geçmiyoruz belli aralıklarla yerleşim yerleri ve yollarda sürekli insanlar var.
    Onun dışında Bozüyük'te bir işkembe çorbası , Burdur'da Burdur Şiş yemeyi atlama.
    Çantayı sırtta taşıyacaksan bir süre sonra yoracak yalnız.
    Yanında en az 2 küçük şişe su olsun yaz malum.

Bende 28 haziranda istanbuldan antalyaya yol alacağım. Uzun yol tecrübem yüksek, beraberde gidebiliriz. Eşimle birlikte 2 kişiyiz.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Lastik taamir köpüğü yanımda oluyor

Kamp sandalyesi uyku matı uyku tulumuda lazım

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    bknz: en yakın pansiyon.

1 haftalık doğadan sonra başlarım sineğine, böceğine, rahatsız matına diyip pansiyonda duşumu alıp klimayı da kökleyip rahat yatakta uyumuştum. En güzel uykularımdan biriydi.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Yaptığın yolun aynısını İstanbul-Alanya arasını 2 ay önce ben bir gün içinde yaptım o zaman havalar şimdiye göre çok daha soğuktu daha doğrusu Antalya'yı çıkınca soğuyormuş ben bunu İstanbul'a indiğimde öğrendim uçaktan indiğimde hava -1 dereceydi ağzımdan dumanlar çıkıyodu o saatlerde Antalya 20 derece oluyor aradaki farkı sen düşün ben saf gibi Antalya havasına uyup yazlık kıyafetlerle gittim dönüşte Kütahya'da bir tanıdığıma uğrayıp akşam karanlığına kalınca olanlar oldu soğuktan ellerimi ve ayaklarımı hissetmiyodum, şöyle anlatayım yolda resmen debriyaj kolunu çekemiyodum ellerim soğuktan o derece uyuştular debriyajı sıkıyodum gelmiyodu hiçbir kırmızı ışıkta duramadım desem yeridir, hele Afyon Burdur arasını hiç unutmayacağım yolculuğun dönüm noktasıydı diyebilirim, yol resmen kısalmak yerine uzuyodu her 20 km'de bir 5 dakika mola veriyodum, yolları bilmiyorum basamıyorum da bir de motorun lastikleri sıfırdı ilk kez kullanılıyo onunda korkusu var 600 cc motorla 70-90 arası gidiyorum bastım mı soğuktan kemiklerimin bile üşüdüğünü hissediyorum, Burdur'a girmeden bir benzinlikte durdum resmen ağlayacağım o dereceye geldim ben bu yolu gidemeyeceğim herhalde diye zangır zangır titriyorum, benzinlikte sıcak bir çorba içtim yazlık eldivenlerin içine benzinlikten iki tane ameliyat eldiveni rica ettim verdiler ama o bile banamısın demedi mecburen Bucak'ta babaanneme uğrayıp geceyi orada geçirdim o Burdur-Bucak arasında ki 100 km mesafelik yol hayatımın en uzun yoluydu kaldı ki devam etmeye kalksam o kalan 200 km yolu mümkün değil gidemezdim biryerde düşer bayılırdım kesin ama şünu söyleyeyim şu an ki gibi sıcak havalarda gidilirse acayip keyifli bir yol gerçi oralarda hava nasıl bilmiyorum ama Antalya çok sıcak, sana tavsiyem madem 10 günlük bir planın var benim yaptığımın aksine sen sahilinden git, Fethiye'de bir gece kal Ölüdeniz'e git, yolu biraz uzatmış olursun ama hem gezmiş olursun hem daha çok eğlenceli olur, son olarak sık sık mola ver hatta her yarım saate bir 2-3 dakikalığına dur bişey kaybetmezsin, bu ara da bir arkadaş eşiyle beraber gelecekmiş bence onlara da takılabilirsin çünkü tek başına daha sıkıcı oluyor, şimdiden sana hayırlı yolculuklar...

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    gidiş ;istanbul-antalya ,dönüş; akdeniz ve ege sahilinden istanbul ... 10 gün ve 3000 km süren bu güzergahı haziranda güneş altında mart ayında da yağmurda yaptım. Önceden planlaman gereken tek şey motorun için servis kendin içinde kalacak yer(kamp yeri veya pansiyon )

Valla çadır olayını iptal ettim ramazan ayı pansyonlar boş ve pahalı değil,yorumlarınız için sonsuz teşekkürler hepsini dikkate alacağım. Çift arkadaşlara takılmak isterdim ancak ne yazıkki iznimi değiştirecek bir pozisyonum yok lonly man şekli devam edeceğim :D Bozöyükte işkembe Burdurda şiş oh canıma minnet sen söylersinde ben atlarmıyım :D
    BESTAPO bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)