Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

bu kask beni korur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Arkadasim para bulabilirsen daha iyi birsey al bulamiyorum diyorsan. Bunu al yada arkadaslar sana 160 tl ye kadar f/p orani en iyi kask neyse onu onersin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dalga geçecekseniz şu kekolar gibi hiç takmayanlar ile geçin benim param buna yetiyor olsa 1000 TLlik kask almasını bende bilirim yok napayım yok işte

https://www.youtube.com/watch?v=U21foTrtBeQ

arkasında ece 22-05 yazıyor

arkadaşım burada pek halden anlayan adam gibi bilgilendirme yapan kimse yok boşuna arama. bu şekilde dalga geçip eziklemeyi iyi bilirler.
    bursalıali bunu beğendi.

dostum ls2 diyenlere bakma sen. kulaktan dolma bilgiler işte napıcaksın o kadar biliyorlar ls2 da ls2 apaçi kaskı (en iyisi dahil benim gözümde öyle).. benim sana önerim şu http://mototan.com.tr/index.php?rout...origine&page=2

kardeşim bakma sen densiz insanlara kaskları olmayan insanlar yorum yapıyordur emin ol bütçene göre bu kask korur ama allah korusun cok ciddi bi düşmede işe yaramayabiilir dikkatli kullan motorunu para biriktirince yenisi alırsın

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Turingin eğitimine katıl ücretsiz kask veriyorlar ls2 veya hjc gayet güzel kasklar. Sadece ay başında kayıt yaptırman lazım, kontenjan hemen dolar.

hocam ikinci el çok temiz kasklar var onları al bunu alacağına çizik dahi olmasın düşmediğinden emin ol kaskın.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    abs plastik mi yok artık ebesinin... Riske atmayın sway türk malı diye bilyorum. iyice araştırmadan etmeden abs plastiğe kafanıza takmak için para vermeyin.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abs fren sistemi kaskta çok kaliteli

Zeronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR125(1.),Yamaha Wr125X(2.),Yamaha YZF R25
    bu kask kendını koruyamaz senı nasıl korusun ilk motor aldıgımda bır kask hedıye etmıslerdı buzdolabının ustunden düştü yumurta gibi yarılmıştı ozmn anladım herkez cebinin derdinde :D

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    arkasında ece 22-05 yazıyor
    ECE sertifikasının gösterim biçimini kasten değiştirip müşteriyi aldatıyorlar.
    Doğru format ECE 22.05 olmalı ECE 22-05 değil.

Bununla ilgili video var, inglizce.
    https://www.youtube.com/watch?v=mdWvU9RF5ew
    56. saniyede bu konudan bahsediyor.
    zaferce bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Ekipmanların hepsi hayati önem taşıdığından dolayı bu kadar ucuz olmamalı kimsenin kellesi 200 300 lira kadar ucuz değildir.

http://www.swayhelmets.com/

Kaskın ana sayfası hiç güven vermiyor. Bir hakkımızda bölümü yok. Fabrika nerede? İthalat ise nereden belli değil. Şirket adresi yok. 8ı02 modelin sayfasında ECE sertifikası olduğuna dair bilgi yok. 901 modeli ECER 22-05 almış iddiası var. ECER nedir? Com uzantılı sitede sadece Türkçe metin var. Facebook sayfasında tam adres yok, Esenler tarafında bir kavşak işaretlenmiş haritada. Com uzantılı sitede İstanbul kodlu iletişim numarası var. Kimdir bunlar, ECE sertifikası aldığına dair kanıt yok. Sharp sitesinde kask markaları arasında adları yok. Kendi web sayfaları dışında ve gittigidiyor n11 gibi Türkiye merkezli satış siteleri dışında hiç bir yurt dışı kaynaklı yerde kaskın adı geçmiyor. 1 yıl garanti verilmiş. Yasal garanti zaten 2 yıl. Web sayfasında iletişim numarası 212'li ama kocaman ITALY DESIGN yazısı koymuşlar. ITALIAN değil. Sayfanın genel tasarımı da komşuun liseli çocuğuna yaptırılmış gibi.

Eldeki bu izlenimler bu kaskın pek güvenli olmayabileceği yönünde. ECE sertifikasının bulunduğuna ben ikna olmadım. En azından, puanına filan bakmaksızın Sharp sitesinde adı olan bir marka seçilebilir belki.

Sahi ECE 22.05 sertifikası olan bütün kask marka modellerinin bir listesi de yayınlanmış olsa ne güzel olurdu. Kask satıcısının iddiasını kontrol ederdik.
    Kızıl pars ve COQ bunu beğendiler.

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Kardeş 1 ay daha binme gidip MT kask al. Sertifika da DOT mu ararsın ECE 22.05 mi ararsın hepsi var kaskta. Ben 2 senedir kullanıyorum çok memnunum. Üstelik güneş vizörü de var, güneşli havalarda çok işe yarıyor. Alabileceğin en fiyat/performans kask bu. Daha aşağısını düşünme bile.

http://urun.n11.com/kask/mt-kask-mt-...017-P174830239

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş 1 ay daha binme gidip MT kask al. Sertifika da DOT mu ararsın ECE 22.05 mi ararsın hepsi var kaskta. Ben 2 senedir kullanıyorum çok memnunum. Üstelik güneş vizörü de var, güneşli havalarda çok işe yarıyor. Alabileceğin en fiyat/performans kask bu. Daha aşağısını düşünme bile.

http://urun.n11.com/kask/mt-kask-mt-...017-P174830239
    Bu urun gercekten parasinin hakkini veriyor..tecrubeyle sabit..

bu konu havalarda uçar gider elle tutulur birşeyler olmayınca bazı ürünlerde böyle işte kullananlara sor diyicemde adam daha önce hiç kask kullanmamışsa onun için iyidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

ben mt blade kullanıyorum önermiyorum

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.swayhelmets.com/

Kaskın ana sayfası hiç güven vermiyor. Bir hakkımızda bölümü yok. Fabrika nerede? İthalat ise nereden belli değil. Şirket adresi yok. 8ı02 modelin sayfasında ECE sertifikası olduğuna dair bilgi yok. 901 modeli ECER 22-05 almış iddiası var. ECER nedir? Com uzantılı sitede sadece Türkçe metin var. Facebook sayfasında tam adres yok, Esenler tarafında bir kavşak işaretlenmiş haritada. Com uzantılı sitede İstanbul kodlu iletişim numarası var. Kimdir bunlar, ECE sertifikası aldığına dair kanıt yok. Sharp sitesinde kask markaları arasında adları yok. Kendi web sayfaları dışında ve gittigidiyor n11 gibi Türkiye merkezli satış siteleri dışında hiç bir yurt dışı kaynaklı yerde kaskın adı geçmiyor. 1 yıl garanti verilmiş. Yasal garanti zaten 2 yıl. Web sayfasında iletişim numarası 212'li ama kocaman ITALY DESIGN yazısı koymuşlar. ITALIAN değil. Sayfanın genel tasarımı da komşuun liseli çocuğuna yaptırılmış gibi.

Eldeki bu izlenimler bu kaskın pek güvenli olmayabileceği yönünde. ECE sertifikasının bulunduğuna ben ikna olmadım. En azından, puanına filan bakmaksızın Sharp sitesinde adı olan bir marka seçilebilir belki.

Sahi ECE 22.05 sertifikası olan bütün kask marka modellerinin bir listesi de yayınlanmış olsa ne güzel olurdu. Kask satıcısının iddiasını kontrol ederdik.
    Baktım siteye şimdi.
    Daha çok dolandırıcı oldukları gibi bir izlenim oluştu bende.
    ECER ne yahu?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Mondial 150 mash--> Kawasaki ninja 300
    50-60 kmye kadar korur gerisi iptal
    http://www.dokuyucu.com.tr/RS1-FF-85...,PR-10133.html
    bende bundan var. motoru ilk aldığımda kasktan falan hiiiç anlamazdım vallaha adam ne iyi dediyse aldım. 90 tl ye almıştım o bile pahalı gelmişti o kadar cahildim sen düşün. ama bikaç hafta sonra 800 tl ye kask alıcam. bu kaska 2 kere crash test yaptım. 50 km hızla düştüm ve hızla yere vurdum. ufacık bi çizik oldu ve kafamda vurma hissi bile hissetmedim

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktım siteye şimdi.
    Daha çok dolandırıcı oldukları gibi bir izlenim oluştu bende.
    ECER ne yahu?
    Ayrıntısı hakkında bişey bulamadım ama bazı kasklarda ECE R 22.05 diye görünüyor.

Arkadaşa tavsiyem ;

Turing eğitiminden verilen HJC kaskları satanlar ortalama 200 tl istiyor. Açılmamış kutusunda bulunursa belki bu bütçe ile onlara yönelinebilir.

Bende var artçı kaskı olarak saklıyorum.

Tüv Rheinland ve Ece 22-05 belgeleri var bu kaskın. Hiç olmazsa Hjc ve hiç yoktan iyidir.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıntısı hakkında bişey bulamadım ama bazı kasklarda ECE R 22.05 diye görünüyor.
    http://www.motohive.in/wp-content/up...09/DOT_ECE.jpghttp://www.motogearadvisor.com/wp-co...ult_result.jpg

Arkadaşa tavsiyem ;

Turing eğitiminden verilen HJC kaskları satanlar ortalama 200 tl istiyor. Açılmamış kutusunda bulunursa belki bu bütçe ile onlara yönelinebilir.

Bende var artçı kaskı olarak saklıyorum.

Tüv Rheinland ve Ece 22-05 belgeleri var bu kaskın. Hiç olmazsa Hjc ve hiç yoktan iyidir.
    Şu ecer olayını bi araştıralım.
    Biz bakmayalı yeni bir standart kodu çıkmış olabilir.
    Fakat bu geçerli bir standart olsa dahi zafercenin verdiği linkteki sitede bu kaskın sadece bir modelinin bu standarta sahip olduğu görülüyor.

Arkadaşın almak istediği modelde bir şey yazmıyor.

Benim midemi bulandırdı bu iş.
    Konuyu açan kardeşimize uzak durmasını tavsiye edeceğim.
    Akhunturk bunu beğendi.

Alıntı ee85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ls2 diyenlere bakma sen. kulaktan dolma bilgiler işte napıcaksın o kadar biliyorlar ls2 da ls2 apaçi kaskı (en iyisi dahil benim gözümde öyle).. benim sana önerim şu http://mototan.com.tr/index.php?rout...origine&page=2
    Şimdi senin sayende gördüm hiç fena değil hatta d halka ile bağlanıkan bir kask bu fiyata gayet iyi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)