Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

led far

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    merhaba cbr 600 f motorum için led far araştırmaktayım. malum pek bilmiyorum. bilen abilerimizden arkadaşlarımızdan destek almak istiyorum.
    internette gezinirken şimşek etkili vesaire birçok gördüm öneriniz ne olur _?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

onlarca kişi girip bakıyor fakat bir kişinin bile bilgisi mi yok? yada varda paylaşma gereği mi duyulmadı anlamadım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

onlarca kişi girip bakıyor fakat bir kişinin bile bilgisi mi yok? yada varda paylaşma gereği mi duyulmadı anlamadım ?
    Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Üzme kendini kimse bilmiyor anlamına geliyor.
    cbr 600 f çok fazla bulunan bir motor değil, cbr 600 f sahibi olup da led far arayan, hem de foruma üye olan da daha az demek ki.

Ben NC için baktım ama güzel birşey bulamadım.
    Şimşek şekilli nasıl birşey, link atar mısın?
    Hamdım, piştim, hala hamım.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Mercek tak gerisi karşıdakinin gözünü almaktan başka bir şeye yaramıyor.

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Led Far marka model öneremicem çünkü ben şu iyidir deyipde bir ürüne güvenemedim. sebebi led farların aşırı ısınması ve soğutma akşamı gereksinimi duyması bu tarz led farların çok ucuzlarıda var çok pahallılarıda var ikiside soğutma gereği duyuyor ucuz olanlar çabuk arıza yapıyoz çok ısınıp ayakları eriyebiliyor veya fanlı ise fanı arıza yapabiliyor. fanlı değilse soğutma aksamı çok büyük olabiliyor far tası içerisine sığmayabiliyor. pahallı olanlar ise çok çok pahallı aynı arızaları onlarda gösteriyor ama onlarda süre daha uzun süre sonra arız oluyor yine aynı durum yani.

Bende sizin gibi araştırdım araştırdım sonunda philips diamond serisi beyaz yanan ve watt olarak da orjinalden yüksel olan bir model onu önerebilirim. 2 arkadaş indirimde iken 1 takım aldık çok çok memnunuz şimşek etkisi yok ama görüş mesafesi süper.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Şimşek dediği çakar özelliği olan herhalde. Çakar yasak onu belirtelim de polise arkadan çakar yaparsınız yanlışlıkla o da sizi durdurur bir güzel çakar cezayı.
    kemal_hilal1 bunu beğendi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Simsek etkisi selektorle alakalı, bmw lerin selektorlerini bilirsiniz simsek gibi cakar. Ledlerin hepsi bu ozellige sahiptir, ekstra bir ozellik degil yani hepsinde var.
    Bangood gibi bir siteden kaliteli ledler bulabilirsin.
    Once motorunda kullanilan soket tipini bilmen lazim, h7, h4, h11 gibi.
    Ayrica ledlerin sogutucusu bulundugu icin sigacagi yer varmi bakmalisin.

Ayrica ledlerin renkleri var. 4000k 5000k gibi.
    6000k tam beyaz oluyor. Daha uzeri bence apaci işi.
    Farinda mercek olmadigi icin isigi sacma sapan yerlere yansitabilir.
    Gunde 50 kufur yeme ihtimalinde var.

bir eklemede benden, normal farına led ampül takayım diyorsan boşa uğrşma, performans ampülü alıp tak çok daha güzel sonuç alırsın, xenon dersende mercek olmadan anca milleti kör edersin, yolu aydınlatmaz uzunların zaten saçma sapan olur....

bir ekleme daha, xenonların şimşek gibi çakması merceklerindeki perdenin açılıp kapanmasıya olur, xenon ampül sürekli yanar, uzun kısayı mekanik perde yapar, ampülün önünden kalkıp tekrar inerek uzun kısa olur, xenon ampül yanıp sönmez yani, tabii bu dediğim Bi-Xenon mercekli araçta olur, hiçbir led, dikkat et hiçbir led, xenonun şimdilik ne gücünde nede şimşek etkisi xenon gibi değil, sadece led ampülle selektör yaptığında gerçekten flaş gibi olur ama xenon kadar olamaz, sadece yakındır o kadar, ancak orjinalde led farı olan üst düzey araçlardakiler iyi, mesela seat leon bu grupta değil, hemde 2017 leonun led farları...

neyse olay böyle, led olacaksa ya fabrika çıkışı led olacak yada halojen ampüle yada mercek montajı sonrası xenona terfi edeceksin arkadaşım.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015

Aynen merceksiz far bir işe yaramıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler