Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vites

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero karizma r
    Arkadaslar vites 1 deyken arada bosa dusuyor 2 de falan boyle bi sikinti yok sizce sorun ne olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    1. vites kalkış içindir. Kalkar kalmaz 2 ye atmanız lazım, hemen boşa düşüyorsa o zaman bir sıkıntı olabilir. Usta yolu görünmüş olabilir.

Motosikleti
    Hero karizma r
    Oldugu yerde dururkende dusebilio boşa dislide sikinti olabilir mi . Yarin bi gostercem bakalim

Motosikleti
    (Şuan Motorsuz)
    marka model nedir ? eğer cup tarzı bir motor değilse boşa düşmesi imkansız boş yukarda oluryor çünkü 1-n-2-3-4-5-6 diye büyük ihtimalle 1. vites dişlinizde problem var dişler kırılmış olabilir zincir tutmuyordur

Motosikleti
    Hero karizma r
    Hero karizma. Biraz acemiyim 1 e atiom tekrar yukari cikiyor bosa geliyor . Bu disli dediginiz gibiyse masrafi cok mu olur .

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    1. Vitese atarken biraz daha kuvvetli basmayı dene öncelikle. Tam geçmiyor olabilir vites.

Motosikleti
    Hero karizma r
    Tamam hocam ben yine bakiymda tskkurler cvplar icin

Alıntı Turkzade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam hocam ben yine bakiymda tskkurler cvplar icin
    jonvolkanın dediği gibi sert bas. Benim ybr de 2. vitese çekerken bazen tam çekemiyorum. Geçiyor ama 2 saniye sonra boşa düşüyor.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Aynen vitesi sert değiştir

Motosikleti
    Hero karizma r
    Hocam dun aksam hic 1 e gecmemeye basladi durunca 3 e falan da zor gecio ,hareket halindeyken 2 ve ustu viteslere gecio ama yine 1 e gecmio eve gelene kadar iyi ter attim... Isiklarda falan ikiyle kalkarak geldim . su ara yogun calisiom servise de goruremicem bi sure binmek de istemiyorum zarar veririm daha fazla diye. ...

Motosikleti
    (Şuan Motorsuz)
    Motorun yağlamasında sorun olabilir benzer bir sorunu yaşamıştım yağlama sistemini düzelterek sorunsuz bir hale gelmişti ve 1. ve 2. vites aralıgı uzun oldugu için biraz sert basın. arada boşa atmaz

Motosikleti
    Hero karizma r
    Hocam servise goturcem bos zmnimda ins onemli bise degildir

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    vites geçmesi için hareket halinde olman lazım. yani durduğun yerde vites 1'e attığın zaman geçmezse motoru çok az ilerletmeyi dene ama bu sırada vites pedalına basılı tutacan ayağını.

her motorda oluyor o bir sorun değil yani aynı bisiklet gibi düşün işte, hareket etmeden bisiklet nasıl vites geçmiyor ise motosiklette öyle. sistem biraz farklıdır bisikletten ama yinede hareket gerektirir çok azda olsa.

bu arada hareket halindeyken vites yükseltirken vites pedalını yukarı sert çek çünkü vites tam geçmez ise bir alt vitese düşer iken mevcut vites dişlisini biraz sıyıyrır kenarından.

Motosikleti
    Hero karizma r
    Hocam hareket ettirirken de gecmiyor 1e ve diger viteslere gecerkende sanki hissizlesmis gibi geciyor.ins sanzimanda sikinti yoktur 1200kmde aldim motoru ikinci el 1450 oldu acemiligimi biraz attigimi dusunuyorum acaba devriyaj balatasi bitmis olabilir mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)