Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıcak PCX'i yıkadım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    supersamo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Arkadaşlar motor çok çamur olmuştu yağışmadan yıkayayım dedim, egzoz taraflarına bi su döktüm coss buhar çıktı. Sıkıntı olmuş mudur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    tüh, gitti motor. çöpe at artık onu.

sdirer, shruikan, shooter1 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sanmam :D Egzoz sıcak oldugu için cıss etmiştir :D

Radyatör ve diske tutmayın gerisi problem çıkarmaz. PCX bu boru mu

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sat kurtul

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yıkadıktan sonra güzelce durulayıp ipe assaydın?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı supersamo48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor çok çamur olmuştu yağışmadan yıkayayım dedim, egzoz taraflarına bi su döktüm coss buhar çıktı. Sıkıntı olmuş mudur?
    Egzoza su dökünce sıkıntı olsaydı,yagmurda motor süremezdik değilmi?takılma ufak mevzulara,tekerine taşı değirme yeter
    sarpgray bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Yıllar önce çinli motosiklet kullanırken uzun yoldan gelir gelmez motorun soğumasını beklemeden yıkamak gibi bir cahillik yapıp bloğu çatlatmıştım.

Tazyikli suyu tuttuğumda ciddi bir buhar ve çatır çutur ağaç dalı kırılmasına benzer sesler çıktı. Sonradan köpük püskürtünce alttan simsiyah motor yağı akmış ben onu kir zannedip motora binip yola devam ettim. yaklaşık 30 km sonra motorda yağ kalmadığı için gürültüyle stop edip motor kitledi. 3 sene süren çinli motosiklet maceram o günden sonra son buldu.

O gün bugündür motor iyice soğumadan asla motosiklete su tutmam. Sizinde aklınızda olsun, birdaha ki sefere soğumasını bekleseniz daha iyi.
    Levent, İbrahim ve sarpgray bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Kuru temizlemeye vermen daha mantıklı ..

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    özlemişiz reis nerelerdeydin sen :D
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüh, gitti motor. çöpe at artık onu.

https://i.hizliresim.com/gqBZGb.jpg
    anaa kim atmış la bunu...
    GT250rAlanya bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllar önce çinli motosiklet kullanırken uzun yoldan gelir gelmez motorun soğumasını beklemeden yıkamak gibi bir cahillik yapıp bloğu çatlatmıştım.

Tazyikli suyu tuttuğumda ciddi bir buhar ve çatır çutur ağaç dalı kırılmasına benzer sesler çıktı. Sonradan köpük püskürtünce alttan simsiyah motor yağı akmış ben onu kir zannedip motora binip yola devam ettim. yaklaşık 30 km sonra motorda yağ kalmadığı için gürültüyle stop edip motor kitledi. 3 sene süren çinli motosiklet maceram o günden sonra son buldu.

O gün bugündür motor iyice soğumadan asla motosiklete su tutmam. Sizinde aklınızda olsun, birdaha ki sefere soğumasını bekleseniz daha iyi.
    çatır çutur ağaç dalı kırılmasına benzer ha? o ana şahit olmak isterdim. caaanım bloğu nasıl da hunharca çatlattın? bravo!

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Genel olarak forumun espiri ve mizah seviyesi master degree olduğu için gargaraya gelsede konu, çok şükür arada 1-2 kişi çıkıp işin doğrusunu izah etmiş.

Motor sıcak yıkanmaz, sıcak genleştirir,soğuk büzüştürür.İlk okula giden arkadaşlar unuttu sanırım, orada öğretmişlerdi " Yazın elektrik telleri sıcaktan genleşir ve sarkar, kışın ise, büzüşür ve gerilir. " Yani en azından bu teorik bilgiyi göz önüne getirince insan birşeyler düşünebilir diye düşünüyorum.

Ayrıca sıcak motosiklet yıkamak ile yağmurda motosiklet sürmek de aynı şey değildir. Yağmurda sürmek de uzun vadede motosikletten götürür (Kapalı motosikletler en az etkilenir. Scooter,karenajlı motorlar vb.)

sıcak yıkama yapmak araç kullanıcılarının da sık düştüğü bir hatadır. sıcak yıkama araçta en büyük hasarı jantlara ve disklere verir. soğuk suyu sıcak diske verince disk eğrilir. bir süre sonra direksiyon titremeye başlar. geçmiş olsun. gelsin yeni disk.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıcak yıkama yapmak araç kullanıcılarının da sık düştüğü bir hatadır. sıcak yıkama araçta en büyük hasarı jantlara ve disklere verir. soğuk suyu sıcak diske verince disk eğrilir. bir süre sonra direksiyon titremeye başlar. geçmiş olsun. gelsin yeni disk.
    En başta bunları söylemek çok mu zor yoksa boş konuşmadan duramıyor musun?
    Sen boş konuşmayı, insanlarla dalga geçmeyi alışkanlık haline getirmişsin. Anlamadım ki senin sorunun ne, biraz düzelt kendini, insanların senden nefret etmesi çok mu hoşuna gidiyor?
    Geçen başka bir konuda, arkadaşın birine " önce türkçe yi düzgün kullan" diye laf sokmaya çalıştın adam sena " Türk dil kurumu, önce sen noktadan sonra büyük harfle başla" dedi, lafı yerleştirdi.
    Bana göre sen bu forumdaki gereksiz insanlardan birisin. Bu kafayla da senden birşey olmaz.

Alıntı sarpgray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En başta bunları söylemek çok mu zor yoksa boş konuşmadan duramıyor musun?
    Sen boş konuşmayı, insanlarla dalga geçmeyi alışkanlık haline getirmişsin. Anlamadım ki senin sorunun ne, biraz düzelt kendini, insanların senden nefret etmesi çok mu hoşuna gidiyor?
    Geçen başka bir konuda, arkadaşın birine " önce türkçe yi düzgün kullan" diye laf sokmaya çalıştın adam sena " Türk dil kurumu, önce sen noktadan sonra büyük harfle başla" dedi, lafı yerleştirdi.
    Bana göre sen bu forumdaki gereksiz insanlardan birisin. Bu kafayla da senden birşey olmaz.
    hayırdır sen neye sinirlendin? hele bi otur soluklan. çay iç bişey iç.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)