Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Almanya'dan motorsiklet alıp avrupa içi kullanmak.(almanyada yaşayanlar help)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Mesaj sığmadı, Almanya'da yaşayan arkadaşlar, vizeyle plakayla vs yardıma ihtiyacım var.

Avrupa'da yaşıyorum, almanyaya sırf motorsiklet almak için gideceğim, ülkeme sokarken(kayıttır, vergidir vs) neler yapacağımı biliyorum, fakat almanya'da neler yapmam gerektiğini bilmiyorum, daha önce hiç motorsiklet almadım.

Ülkemin yabancı plakayla 1 yıla kadar tutma hakkı var, sonra kayıt ettirmem gerekiyor, vergi vs. Fakat bu motorsikleti alırken muhtemelen ona Almanya'da plaka çıkartmam gerek, ancak bu alman plakayla 1 yıl kullanabilirim. Bu işler nasıl yürüyor?

Adım adım ne yapmam gerekiyor?

İnternetten adamla anlaştık diyelim, parayı hazır ettik, gün ve saat belirledik, uçak biletini de aldık bekliyoruz. Gün geldi çattı, adamla buluştuk, motorsikleti almaya %100 karar verdik, el sıkıştık. Sonrasında neler olacak? Notere mi gitmemiz gerekiyor?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Olur da bir yanıt gelmezse, yabancı forumlarda buying bike from Germany to (atıyorum) Finland diye aramalarda sonuç çıkmadı mı?

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur da bir yanıt gelmezse, yabancı forumlarda buying bike from Germany to (atıyorum) Finland diye aramalarda sonuç çıkmadı mı?
    ingilizce olarak aradım da, 2008-2011 den kalma konular var. Değiştiyse falan kesin bileyim diye bakınıyorum, plan yapacağım çünkü ona göre. Çek cumhuriyetine 15 günlük tatile gideceğim, eğer kısa sürede hallediliyorsa almanyada işler, ordan motorsikleti alır öyle geri dönerim, sadece motorsikleti almak için gitmek zorunda kalmam yani.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)