Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benzinim bitti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Selamlar dostlar. Daha demin motorlar dağ yollarında gezeyim dedim. Ama benzini kontrol etmeden yola çıkmışım . Yaklaşık 5 km gittikten sonra motor öksürdü tıksırdı ve en sonunda bana benzin lazım dedi ve sustu. Yedek depoya alıcaktım bi baktım ki zaten yedek depoda. Aha şimdi mıçtık dedim. Etraftan geçen kimse de yok. Bi 15 dk bekledim. Gelen geçen olmayınca bende alternatif yakıt bulmayı düşündüm. Çantayı açtım baktım balata spreyi, wd40, pasta polish, siyah sprey boya, lastik şişirme spreyi ve zinicr yağlama spreyi var . İşime yarayanların yanıcı olarak wd40 ve balata temizleme spreyi olduğuna karar verdim. İki kutuyuda kestim. İçlerinden toplamda 100 ml lik karışım yaptım.( yaklaşık80 ml si wd40) Bastım marşa aha çalıştı. Bas gaza aşkım bas gaza nidalarıyla bende gaza bastım ve eve geri döndüm. Çok güzel bi bok yedim biliyorum. Ama işime yaradı. Şimdi aklımda tek soru var: Motora bişey olmuş mudur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sat kurtul

Motosikleti
    Mondial 200kt
    Motorda herhangi bir sıkıntı oluşmuşsa bile ama ben farketmesem Adamın elinde patlar. Ben sattığımda alacağım para helal olsun isterim. Satacaksam bile sağlam şekilde satmayı isterim.
    yaşlıveacemi ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sat kurtul

Tabi ya sat kurtul alan adam ne mok yerse yesin dimi, benden çıksında kime girerse girsin hesabı..
    hasmet, SweentLy ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi o kadar ekipman var bu işin temel taşı olan benzin yokmu 😀
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 200kt
    Bu işler benzinsizde oluyormuş yeni icat ettim. Şaka bir yana salaklık sonucu bi halt ettik. Bundan sonra yanımda yarım litrelik şişede benzin de taşıyacağım.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Dash_1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar dostlar. Daha demin motorlar dağ yollarında gezeyim dedim. Ama benzini kontrol etmeden yola çıkmışım . Yaklaşık 5 km gittikten sonra motor öksürdü tıksırdı ve en sonunda bana benzin lazım dedi ve sustu. Yedek depoya alıcaktım bi baktım ki zaten yedek depoda. Aha şimdi mıçtık dedim. Etraftan geçen kimse de yok. Bi 15 dk bekledim. Gelen geçen olmayınca bende alternatif yakıt bulmayı düşündüm. Çantayı açtım baktım balata spreyi, wd40, pasta polish, siyah sprey boya, lastik şişirme spreyi ve zinicr yağlama spreyi var . İşime yarayanların yanıcı olarak wd40 ve balata temizleme spreyi olduğuna karar verdim. İki kutuyuda kestim. İçlerinden toplamda 100 ml lik karışım yaptım.( yaklaşık80 ml si wd40) Bastım marşa aha çalıştı. Bas gaza aşkım bas gaza nidalarıyla bende gaza bastım ve eve geri döndüm. Çok güzel bi bok yedim biliyorum. Ama işime yaradı. Şimdi aklımda tek soru var: Motora bişey olmuş mudur?
    bişey olmaz korkma

selülozik tiner koymuş olsaydın motorun aleminyum pistonuna fazla ısıdan zarar verebilirdi derdim ama wd40 ın yanıcılığı ve çıkadığı ısı benzin kadar bile değil,,o yüzden bişey olmaz korkma
    depoyu fulle devam et sistemdeki kalan wd40 ıda yakarak yok edersin

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bravooo sana gelecegin yakitini bulmussun haberin yok performansi nasildi bari

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Sheşlden nitro+ al bi temizlesin içini :D

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    5 km gibi çok kısa vadelerde birşey olmaz ama eminim uzun süre kullanımda üst kapağı, pistonu, sübapları. bujiyi içeride olan biten herşeyi perişan eder. sonuçta mühendis abi onu benzin ile çalışması için tasarlıyor. benzin dışında birşey ile çalıştırınca amacının dışına çıkartmış oluyorsunuz.

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    böyle beyinlere hastayım abi. bu tip insanların sırtı yere gelmez
    bursalıali bunu beğendi.

Otomobilleri de benzinle çalışsın diye üretiyorlar ama biz ülkece daha zeki olduğumuzdan tüp takıyoruz. Ona kimse bir şey demiyor.
    bursalıali bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Octane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobilleri de benzinle çalışsın diye üretiyorlar ama biz ülkece daha zeki olduğumuzdan tüp takıyoruz. Ona kimse bir şey demiyor.
    Evet çok haklısın. Motosikletin deposunu zor dolduran millet , arabanın deposunu 5 küsür lira olan benzinle doldurmayı bırak , arabayı bile benzinle yıkar dimi.

Ve yine okadar zeki bir milletiz ki ferrari , bugatti vs gibi aşırı performanslı ve güvenli arabalar dururken Fiat, doğan şahin gibi ne idüğü belirsiz arabalara biniyor.

Şaka gibisin
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Basınçlı balata spreyi ve wd40 kutusunu nasıl kestin?
    fazil, 000000 ve bursalıali bunu beğendiler.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Bende merak ettim o kutular basınçlı keserken sıkıntı olmadı mı
    bursalıali, pea ve 000000 bunu beğendiler.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Kısa mesafede bir şeybolucağını sanmam sonuçda beyzin icin yapılan motora nitrometanlada gidebiliyor ama zararlı ama sizin wd40 beyzin kadarda yanıcı olamaz die düşünerek kısa mesafede birşey olamaz diorum kendi düşüncem tabi bir mühendis dağa diğru bir cevap verebilir.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    mantık yürütelim hemen. kendi imal ettiğin yakıtın geçtiği yerler sadece sırasıyla benzin deposu-benzin hortumu-karbüratör-silindir bloğu. bu kadar. yani wd-40 ve balata spreyi motora zarar verebilecek bir durumu yok yani.

karbüratörün içinde plastik maddelere zarar verir verirsede ama oda sıkıntı değil, karbüratörün komplesi kaç para ha!

bir şey olmamıştır. enjeksiyon yakıt sistemi olsa o zaman kötü şeyler olabilirdi.

yani depoya şeker falan atıyorlar motor gebersin diye ama senin attığın maddeler silindir içinde sıkışıp çizilmeye yol açıcak maddeler değil. içerilerinde yağ ile yanıcı madde karışımı şeyler var.

ben mantık yürüterek söyledim yani bilgim doğru olmayabilir yada eksiktir.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Wurth enjektör temizleyici alıp bir depo benzine köy. Bişey olmaz 5 km ile.

Motosikleti
    Mondial 200kt
    Alıntı KumanBayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende merak ettim o kutular basınçlı keserken sıkıntı olmadı mı
    Wd40 yarım kutuydu. Balata spreyi de bitmek üzereymiş zaten. Yaklaşık 10 cmlik çakıyı hızlıca saplayınca hava içinden hızlıca boşaldı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişey olmaz korkma

selülozik tiner koymuş olsaydın motorun aleminyum pistonuna fazla ısıdan zarar verebilirdi derdim ama wd40 ın yanıcılığı ve çıkadığı ısı benzin kadar bile değil,,o yüzden bişey olmaz korkma
    depoyu fulle devam et sistemdeki kalan wd40 ıda yakarak yok edersin
    Çok sağolun hocam içine su serptiniz. Yalnız yanımda tiner olsaydı kesin onu koyardım. Çünkü daha önce bir yerde tinerin performansı kısa süreliğine artırıp pistonlara hasar verdiğini okumuştum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wurth enjektör temizleyici alıp bir depo benzine köy. Bişey olmaz 5 km ile.
    Yarın depoyu fulleyeceğim. Dediğiniz temizleyici nerelerde bulunur. Alıp benzinle karıştırayım.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Dash_1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wd40 yarım kutuydu. Balata spreyi de bitmek üzereymiş zaten. Yaklaşık 10 cmlik çakıyı hızlıca saplayınca hava içinden hızlıca boşaldı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Çok sağolun hocam içine su serptiniz. Yalnız yanımda tiner olsaydı kesin onu koyardım. Çünkü daha önce bir yerde tinerin performansı kısa süreliğine artırıp pistonlara hasar verdiğini okumuştum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Yarın depoyu fulleyeceğim. Dediğiniz temizleyici nerelerde bulunur. Alıp benzinle karıştırayım.
    Enjektor temizleyici neredeyse her petrolde bulunur

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)