Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yzf r6 mı z750 mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    biliyorum ikiside farklı tarzda motorlar yzf r6 (S kasa) 2006 model 19 binde aşırı temiz siyah rengi .kawasaki z750 2008 model 7 binde oda siyah . hemen hemen fiyatları aynı

fiyatı modeli gidişi yakısı tarzı derken siz olsanız hangisini alırsınız soru sadece bu kadar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R6 tabiki nakedlerin piyasası çok durgun
    Ve fiyatlar hergeçen gün düşüyor..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    yamaha r6
    :d r6 kötü motor boşver alma sen
    ZevkLer ve RenkLer TartışıLmaz...

r6 da hata kaza riski z 750 nazaran daha çok eger hatasız oldugunu biliyorsan r6 derken uzun yol keyfi içinde z 750 derdim.

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R6 tabiki nakedlerin piyasası çok durgun
    Ve fiyatlar hergeçen gün düşüyor..
    valla banada r6 gibi geliyor bakalım bu gun netlesicek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:28 ----------

Alıntı KuweytLi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :d r6 kötü motor boşver alma sen
    sen neden kullanıyon o zaman =)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:30 ----------

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r6 da hata kaza riski z 750 nazaran daha çok eger hatasız oldugunu biliyorsan r6 derken uzun yol keyfi içinde z 750 derdim.
    uzun yolu yazın bir kere yapıyorum oda bodrum marmaris falan o yuzden uzun çok önemli değil z750 cok istedim ama piyasıda az o yuzden r6 daha iyi gibi geldi ama bakalım yorumlara

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biliyorum ikiside farklı tarzda motorlar yzf r6 (S kasa) 2006 model 19 binde aşırı temiz siyah rengi .kawasaki z750 2008 model 7 binde oda siyah . hemen hemen fiyatları aynı

fiyatı modeli gidişi yakısı tarzı derken siz olsanız hangisini alırsınız soru sadece bu kadar ?
    z750 kardeşim z 750 başka bişey yazmıyorum
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

Motosikleti
    ZX6-R
    tartışmasız z750 kaçırma

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    yorum ekleyenler yarı yarıya oldu yahu bakalım hangisi daha cok onerilcek

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    [/COLOR]
    Alıntı regal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    z750 kardeşim z 750 başka bişey yazmıyorum
    Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tartışmasız z750 kaçırma

Bir süre R6 kullanmış ve halen Z750S kullanan biri olarak şunları söyleyebilirim.

Öncelikle beklentinin ne olduğunu iyi belirle. Tarz meselesini iyi kavra bence. Ben oldum olası plastikli motorları sevmediğimden çıplak severim. Bana daha erkeksi gelir. Ama kimsi de plastikli motorları sever. ( Biliyorum çok kızan olacak bu yoruma ama görüşüm bu yönde)

Amacın ne?

Eğer amacın son sürat ise R6 seni daha tatmin edebilecek bir makina. Çünkü daha sportif hissediyorsun üzerinde. Ama ben kırk yılda bir görürüm ibrenin sonunu ama isterim ki ara hızlanmalarda ( 0-240) bana meydan okuyabilen az olsun diyorsan (yalnızca 1000lik abileri yetişebiliyor) tabi ki Z750. Hatta ara hızlanmalarda hiç fark etmez alayına gider demek istiyorsan Z1000 ( Henüz kafa kaldırmadan uzamayı beceremedim Z1000de ).

Ara hızlanmalarda Z750, R6'ya göre çok daha atik ve kıvrak. R6 gibi yumuşak bir şekilde değil altından kaçacakmış gibi uzuyor. (Gerçi kimsi sevmez bunu yumuşak sürüş ister ama ben seviyorum) Son sürat kısmında ( 260+) ise R6'ya delinir. Ama önce aradai farkı kapatacak kadar uzun bir düzlük bulunması gerek. Z750'de rüzgarı istediğin her zaman iliklerine kadar hissedersin. (Motorun üzerine kapanmasan yeter) R6 bu konuda biraz da koruyucu. Dikelsen bile tam vurmuyor rüzgar. ( Ben rüzgarı hissetmeyi severim)

Bunların dışındaki önemli bir diğer konu bence yakıt!

Z750 yi sakin kulandığında uzun yolda ne kadar az yaktığına aşırırsın. Ben en son zamla birlikte sakin kullanımda (160-200 arası sabit) tam 19.8 kuruş yaktım. (2 gün önce ölçtüm) R6 SS olduğunda her an gazlayacakmışsın gibi bir karaketerde çalışıyor. Dolayısıyla da her an fazla yakıyor. Çok çok uçuk bir fark değil ama arada 150cc fark olmasına rağmen Z daha az yakıyor.

Bunların dışında bir konu daha var; Z750 ile kız tavlamak nispeten zordur. Ama R6 daha verimlidir bu konuda ( Plastikli motorlara kız mtoru deyince kızıyorlar o yüzden yukarıda demedim şimdi daha iyi anlaşılır, bunlar kız motoru ;) ).

Ama bir de şu ar ki eğer R6 yerine Z750 tercih edebilecek bir kız bulabilirsen ( ki bunu ancak Z kullanarak anlayabilirsin) işte o zaman az ama öz yapmış olursun işini. Harbiden maldan anlayan motorcu bir hatun buldun demektir kaçırma derim.

Unutmadan son bir nokta;

R6 nın yedek parçaları kısmen daha ucuz. (Z de çıkma parça biraz sorun olabiliyor)

Buralarda olsan gel gör ikisini de bin arkama derdim ama Antalya uzak diyar şimdi bir deneme sürüşü çin o kadar yol yapmazsın herhalde.

Bir de son nokta koyayım, ben olsam Z alırdım. ( ki öye yaptım bkz. şekil 1a)

Bir düşün kaç kişide R6 kaç kişide Z var? Farklı olmak dünyaya meydan okumak için binmiyor muyuz şu ŞEYTAN İCADINA?

ERKEK ADAM, ÇIPLAK DOĞAR, ÇIPLAK SÜRER, ÇIPLAK ÖLÜR!

Bir da arada Km farkı var galiba? Az buz bir fark da değil. Z 7binde ise daha sıfır sayılır. ;)
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    z750 bencede
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    yedek parça durumlarını iyi karşılaştır , z750 daha uzun ömürlü ve torklu bir motordur ama tr de parça sıkıntısı yaşamak (honda) hariç japon motorların temel problemi.yamahanın da parçaları daha uygun bildiğim kadarı ile .

Naked sever olarak önerim z750.Ama başka bir seçenek daha var :malum r6 piyasası çok daha hızlı z750 ye göre. al bi r6 kullan 1 2 ay hevesini al zarar etmeden satar sonra z750 alır tepe tepe binersin (ben de bi tane speed triple alayım bakarsın turlarız )

umarım yardımcı olur bu söylediklerim.
    bu arada mogli sloganın süpermiş .

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Antalyada Race makina tamamen hata dir.

Alanya -Antalya yolu 150 km dumduz bir yol olmasina ragmen yoldaki radarlar o kadar fazladir ki. Daha yolun yarisina varmadan motoru baglatirsin

Kemer desen virajinin hatalarindan bu pazar bir yere patlamaz isen gelecek pazar patlayacagin kesin dir. Ayrica kemer yolunun sadece 20 km olmasi da motor zevkini cikarmani saglayacak bir yol degil.

Bir motorun son hizindan faydalanamiyacak isen neden Race motor alacak sin ki. Z 750 250+ hizi zaten Antalya gibi bir bolge icin hayli yeterlidir.

Bunun yani sira yan canta yada Hard case takmak ister isen abes durmaz.

Ben kesinlikle Kawasaki Z750 den yanayim. Parca kalitesi ve guc olarak Yamahadan cok daha ustun.

Antalyada R6 nin musterisi hep vardir. Ama o ,motorun hakkini verip kullanacak ne yol var ne de egitimli surucu. Antalyanin berbat yollarinda sonra bir yere patlaman icten degil.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    yamaha r6
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla banada r6 gibi geliyor bakalım bu gun netlesicek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:28 ----------

sen neden kullanıyon o zaman =)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:30 ----------

uzun yolu yazın bir kere yapıyorum oda bodrum marmaris falan o yuzden uzun çok önemli değil z750 cok istedim ama piyasıda az o yuzden r6 daha iyi gibi geldi ama bakalım yorumlara
    ya boş yorumları gec sen al r6 yı keyfine bak. duruşu yeter !!!
    ZevkLer ve RenkLer TartışıLmaz...

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    r6 en azından piyasası daha iyi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Dediğin gibi ikisininde tarzı farklı ve 2'side on numara motorlardır.Bence hangisine kendini daha yakın hisediyorsan onu al ve km ve model fakınıda göz önüne al
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!:wiinkk:

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Gonlun neyı ıstıyorsa onu al
    Race, ıkıncı el pıyasası, şıklıgı, dusuk vergi r6
    Uzun yola cıkarım,belım agrımasın,sehır ıcınde turlarım, ikinci elde malesef nakedlerın
    fıyatları dusuyor z750
    GERİSİ SANA KALMIS

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Z750
    Kesinlikle hem de.....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    piyasa olarak R6
    zevk olarak z750

ama zevkten ötesi de var, Z750...

kesinkeslilikle
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    z750 al bencede.
    harika bi görünüşü var kullanmak nasip olmadı ama

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yukarıdaki birçok kişi uzun yoldan bahsetmiş fakat ne R6 ne de Z750 uzun yol motoru değil.
    Alınan toureg cam biraz farketse de , z750 üzerinde yiyeceğin rüzgar uzun yolda aşırı yorulmana neden olacaktır. Uzun yol istiyorsan sport touring - touring - enduro bir makinada karar kılman daha yararlı olur... Ha uzaklara gitmem şehir içinde cirit atarım dersen çoğu bakımdan z750 derim.
    Eğer önceki motorun Gsr600 ise naked'lardan hoşlanıyorsun demektir ki gsr'dan sonra z'den çok çok hoşlanırsın.
    Fakat benden söylemesi. Naked motorun tadını aldıktan sonra biraz daha kapalı motorlara yöneleceksin ki bu racing olabilir. Yani bana kalırsa ikisi arasında kaldıysan önce bir z750'nin tadını al derim , sonra istediğin uzun süre kullanacağın motora geçersin...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)