Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha yer 125 yardim....

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun aleyküm abilerim kardeşlerim 2005 model yamaha ybr 125 motorum var motoru birazcık zorlayınca tuhaf sesler geliyor bazen çok hoşuma gidiyor sesi tam ybr sesi kullananlar bilir bazende motor kitleyecek saniyorum bilen anlayan varsa ne yapmam lazım tamirciler bişey olmadığını söylüyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Aleyküm selam başkan;

Motorun dile gelip konuşuyor ''sahip yeter artık daha sündürme etim ne budum ne,krank milide araya girip belim kırılacak be baba,motoruz dediysek gemi motoru değiliz ya..

Ne yapmam gerekir yada ne olması lazım

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yapacağın şey basit;

Uzun yolda Max 90km/h larda seyahat et,şehir içinde veya dik yokuşlarda küçük viteste sürekli motoru zorlama ör.3.viteste bağırta

bağırta 60-70km/h çıkacağın yokuşta 4.vitese at 50km/h çık,en fazla gideceğin yere 2dk geç gidersin,

sakin kullan motoru sürekli kompresyona sokma(yığdırma),200mt ilerde kırmızı yandığı halde motora abanma kademeli olarak hızını azalt,motoru

her viteste dinlendir..

**zincir gerginliği,ön dişli,arka dişli,temizlik,yağlama,arka salıncak göbek cıvatalarının sıkılık durumunu,teker göbek rulmanı,

merkezleme cıvatasına,tekerin pozisyonunu,arka salıncak zincir gergi seviye çizgilerine göre eşitle,rijit olacak kasıntı olmayacak..vb.bakımlarını düzenli yap.
    Ultraviolet bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    motor daha önce rektefiye gördümü yoksa hiç ellenmedimi?

Tahminim ce rektefiye olmadi ben ikinci el aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Aynen abi kibar kibar gidince çok güzel gidiyor acaba rektefiye felan mı istiyor birde yağı çok çabuk kirleniyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler