Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ölümden döndük

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bu yüzden motoru servise götürmüyorum. Bir defasında ; zincir-dişli değişiminden sonra ön dişli somununun kopilini takmayı unutmuştu geri zekalı. Yolda giderken ön dişli yerinden fırlamıştı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Selamlar ..geçmiş olsun....aynı şey benim başımada geldi... geri zekalılar tekerlekleri değiştirirken uyarmama karşın hani çok biliyorlar ya !!!kaliper civatalarını tam sıkmamışlar .....arka teker evin önünde kilitlendi ...... neyseki tam evin önünde yokuşun başında oldu .......bir hafta öncede silivriye gazlamıştım temden ...Allahtan pek arka fren kullanmıyorum !!! (kompresör ve ön fren daha rahat geliyor bana ) nerden aklıma geldiyse ulan dedim bi arka frene asılayım ki iyi ki asılmışım... düşünün 300 km hızla temdesiniz arka teker kitliyor !!!sonrası tabi telefon tartışmaları küfür vs ....tüm masrafları karşıladılar ve Necat motora tekrar teşekkürler( malzeme temininden dolayı ) hertürlü yardımı yaptılar sağolsunlar ...Firma ismi kim tahmin edin fındıklı ice motor ki kaç sefer ordan tekerlek değiştirdim !!!'''tabi bayağı özür vs ......Buradaki ilk hata firma sahibinde ikincisi ise elemanda ...ama olan kullanıcıya oluyor !!! Ne olursa olsun bizler kendimizi güvence altına almalıyız....İki teker işi çok keyifli ama bir o kadar da risklidir !!!Selam ve dua ile
    zekeriyaimam bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bu işte bir yanlış anlaşılma var sanırım...
    Fren merkezi kızaktan teker vidası gevşemedikçe çıkmaz çıkaramassınız...
    Ama rulmanların haline bakacak olursak sanırım ustanın dediği gibi rulman dağılmasından ötürü ,
    tekerlegin yalpalamasından dolayı çıkmış gibi duruyor...

Geçmiş olsun...
    Kaliper vidaları gevşeme ya da sıkmama gibi durum varsa orası ayrı..
    benim dediğim kızak pistonlarından çıkması için geçerli..

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işte bir yanlış anlaşılma var sanırım...
    Fren merkezi kızaktan teker vidası gevşemedikçe çıkmaz çıkaramassınız...
    Ama rulmanların haline bakacak olursak sanırım ustanın dediği gibi rulman dağılmasından ötürü ,
    tekerlegin yalpalamasından dolayı çıkmış gibi duruyor...

Geçmiş olsun...
    Kaliper vidaları gevşeme ya da sıkmama gibi durum varsa orası ayrı..
    benim dediğim kızak pistonlarından çıkması için geçerli..
    Üstadım buraya yazmadan önce farklı ustalara da gösterdim durumu.

Herhangi bir yalpalama yaşamadım. Ki o gün 200 km den fazla yol yapmışımdır.

Hani kızağı tam oturtmadığı için , artık yerinden çıkıyor ve maşaya dayanıyor,boşta olduğundan diske baskı yapıp çiziyor.

Sizin dediğiniz gibi sanıyordum bende. Hatta böyle deyince gelen abimiz;

Öyle ise buyur sadece kızağın ucunu geçirmeye çalış dedi.

Yani mil yerinden bile oynamamış, kendi ekseninde dönüp nerdeyse maşaya kaynamış.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Çok geçmiş olsun ucuz atlatmış siniz.
    sailor33 bunu beğendi.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Böyle ciddi şeyleri oluruna bırakmayın. Kimdir hangi dükkandır afişe edin açık açık .Kimse bir daha gitmezse bu işi ve böyle hataları yapamaz ve böyle işine saygısı olmayan heriflerden kurtulmuş oluruz.
    sailor33 ve xnad bunu beğendiler.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Motosikletle ilgili yapabileceğiniz her şeyi kendiniz yapın, yapamadığınızı da adım adım izleyip kontrol edin. Motosiklet, araba fark etmez elimden geleni kendim yaparım gelmeyeni de adım adım izler kontrol ederim. Yetkili, Özel servis hiç fark etmez bu memlekette iş disiplini, etiği, ahlakı yok neler görüp duyuyoruz canınızı başkasına emanet etmeyin. Geçmiş olsun...
    sailor33 bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı HE1SENBERG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta var usta var... genç, kendiside aktif motor kullanan insanlar ilk tercihimdir. 50TL fazla verir kafam rahat gezerim. bir vida yüzünden ölmeye yolda kalmaya gerek yok.
    bende tam tersi, yaşlı burnunun üstünde gözlükleri olan mümkünse kel kıl kuyruk adamları tercih ederim. gençlerin aklı bi karış havada sürekli bişeyler unutuyor. kıl kuyruk mümkünse obsesif kompülsif bozukluk hastalığı olan ustaları bulmaya çalışırım. bunlar yaptığı işi 5 kere kontrol ederler. pek müşteriyle iletişimi iyi değildir ama işini çok iyi yaparlar.

Motosikleti
    CBR 250 R
    konuyu açan arkadaşım büyük geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış ki vermiyorsanda bence ver ben öyle yapıyorum.

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tam tersi, yaşlı burnunun üstünde gözlükleri olan mümkünse kel kıl kuyruk adamları tercih ederim. gençlerin aklı bi karış havada sürekli bişeyler unutuyor. kıl kuyruk mümkünse obsesif kompülsif bozukluk hastalığı olan ustaları bulmaya çalışırım. bunlar yaptığı işi 5 kere kontrol ederler. pek müşteriyle iletişimi iyi değildir ama işini çok iyi yaparlar.
    farklı bir bakış açısı
    Bu usta işi çok enteresan aynı renkler gibi kimisi yaşlıda aradığını bulur kimi gencinde.
    Kimsenin alnında ben buyum diyede yazmıyor haliyle Allah'a emanet yaşıyoruz.
    Ustalar ustalar ... çok çektim ustalardan kimisi motor markasından anlamaz kimisi ben buna bakmam der (neden acaba) kimisi prof. gibi anlatır icraat sıfır vs. uzayıp gidiyor
    elinizin anahtar tutması gerek bu şartlar altında yalnız tabiki hepimiz herşeyden anlayamıyoruz mecbur işimiz düşüyor. Ne diyelim rabbim işin ehli Allah korkusu olan insanlar ile karşılaştırsın bizleri.
    sailor33 bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı MeLaNq0Liq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu açan arkadaşım büyük geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış ki vermiyorsanda bence ver ben öyle yapıyorum.

farklı bir bakış açısı
    Bu usta işi çok enteresan aynı renkler gibi kimisi yaşlıda aradığını bulur kimi gencinde.
    Ustalar ustalar ... çok çektim ustalardan kimisi motor markasından anlamaz kimisi ben buna bakmam der (neden acaba) kimisi prof. gibi anlatır icraat sıfır vs. uzayıp gidiyor
    elinizin anahtar tutması gerek bu şartlar altında yalnız tabiki hepimiz herşeyden anlayamıyoruz mecbur işimiz düşüyor. Ne diyelim rabbim işin ehli Allah korkusu olan insanlar ile karşılaştırsın bizleri.
    ben bu kriterleri motorcular için yazmadım. motorumu kendim tamir ederim. genelde elektirikçi tornacı vs. ustaları hatta berberleri bu kriterlere göre seçmeyi tercih ederim :D

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı MeLaNq0Liq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

farklı bir bakış açısı
    Amin diyorum
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)