Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Sertleşmiş lastik 28 Yaş üzeri ilgilendiriyor ergenler konu sizle alakalı degil.

Motovento
    REKLAM ALANI

Malesef formun optimistik bile yaklaşsak %90 ı ergen araştırma nedir bilmez sanayide ustasının lafı ile hareket eden vatandaşlar , lütfen bu kapsamda ki arkadaşlar sağ üst köşede ki çarpıya basıp çıkarmısınız teşekkürler .
    Saçma yorumlarınızı kendinizce dalga geçtiginizi zannedip hebele hübele diye yorumlarınızı başka entryler de paylaşınız ....

Konuya gelecek olursak sertleşmiş lastik.
    Lastik neden sertleşir araştırmalarıma göre iki görüş hakim

Birincisi moleküler yapısının bozulduğunu söylüyor
    İkincisi hamur yapımında içerisine yağ konuldugunu bu yağın zaman ile gitiğini yönünde. Lastik yapının da kunallına yağ genelde asit bazlı olmayan kanola veya ayçiçek yagı..Hatta yeni arabalarda yazın ön camın altında ki buguya benzer şeyinde arabada ki yeni lastikklerin yoguşması(süblümasyonu) oldugunu belirtimiş .. (zeytin yağı olmaz asit bazlı)

Bana iki görüşünde mantıklı geldiği iki faktöründe etkilediğini düşünüyorum bu sebepden bir deneme yapacagım deneyim başarılı olursa size de anlatırım, isetdiğim sonucu elde edemez isem yapacak bir şey yok SS lastik alacağız..
    Not : İlla faydası olacaktır, harmanda verdiğin kimyasal madde ile dış yüzeyden verdiğin arasında tabi ki fark vardır, Haramandan verdiğin has lık seviyesine tabi ki ulaşamazsın ama ne kadar fayda saglar ve ne kadar sürer bilemiyorum 1 gün mü 1 saatlik mi 3-4 ay mı deneyip göreceğiz..

elimde diş derinliği olan dunlop sport bilmem nesi var lastik nasıl sürersem sürüyüm ısınmıyor ve kösele gibi üretim tarihi 2014 motor ilk satıldığında ki orjinal lastikleri.

Fırsat bulursam yapacagım işelem gelirsek güneşli bir havada önce lastigin üzerinde pisi tozu kakayı arındırmak için oto şampuanı ile güzelce yıkamak sonra yıkadıkdan sonra motoru güneşli ve tozsuz temiz bir zeminde bir süngere ayçiçek yağını sürüp lastigi onunla yedirerek güneşte yağı emeye bırakmak.

Tahminim iki üç hafta sonra fırsat bulurum bu işlemi yaptıgım da neticeyi sizinle paylaşırım...
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ben mi yanlış anladım; yoksa lastiği bildiğin yağlıcan mı?
    linkinpark20, Gaahl ve Dxsec bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    2014 yapımı lastik çok da eski değil. Kullanılabilir. Bazı lastikler sert ,bazıları daha yumuşak hamurdan yapılmıştır. Senin lastiğin sert hamurlu olabilir, bu onun kullanılmaz bozuk olduğu anlamına gelmez. Eğer memnun değilsen lastiklerini daha yumuşak hamurlu lastikle değiştir. Ama sert lastiğine yağ sürüp yumuşatmayı deneme
    mustang53, ozgurakman, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Zeytinyagi daha saglikli olur.
    hasmet, Green Arrow ve Dxsec bunu beğendiler.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeytinyagi daha saglikli olur.
    becel diyorum
    berk_cglr ve Eski_kasa bunu beğendiler.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Sonunu düşünen kahraman olamaz
    hasmet ve bursalıali bunu beğendiler.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ergen değilim araştıran da bir insanımdır ama bu konu hakkında pek de ışık görmüyorum sonuçta lastiğin hamur yapısıyla alakalı sert yada yumuşak olması ve de motorunu bıraktığın yerdeki dış etmenler de etkiliyor ben 2 sene binmeden otoparkta bıraktığım diablo rosso 2 2014 üretim lastikleri 2016 ağustosta tekrar motoru sürünce bile en ufak sertleşme geç ısınma problemi yaşamadım

Ergenleri ilgilendirmiyormuşmuşta 28 yaş üstüymüşmüşte, "damsızlarda konudan çıksın" falan aradı gözlerim ama göremedim, burası açık bir forum ve buraya üye olan herkes girip haddini aşmadığı sürece istediğini yazar sen kimsin aslan parçası? Hayır ergen falanda değilim de ne bu ötekileştirme çabası, ben de bir bok sıçacak sandım ayçiçek yağı sürecekmiş lastiğe adsadsa, soğanda doğra anasını satıyım. Ayrıca oxford mezunu mühendisler efendime söyleyeyim bilim adamları yıllarca süregelen ar-ge çalışmaları bunu nasıl düşünemedi yahu? Bu arada ben Giovanni Battista Pirelli yarın gel kürek olarak işe başla.
    artemis99, nines, bpak ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sadece aycicek yagi degil, sabun da koyuyolarmis. Sabun da surun bence. Hatta zeytinyagi sabunu surerseniz bi tasla iki kus vurmus olursunuz. Mis gibi pirina. Ne guzel kokar o lastik.
    espresso bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yapılmışı var.

39 yaş, 105 kg.
    yüksel66 bunu beğendi.

Öncelikle 28+ gelsin ergenler dışarı pls tarzı yaklaşım ve onca mühendis çalışıyor düşünememiş midir bunu bir sen mi zekisin tarzı yaklaşımlar hoş değil.

Lastik yağı emer yada emmez, emerse hamuru yumuşatır yada yumuşatmaz deneyip göreceksiniz. Emdirme işlemi bittikten sonra lastiğin dışındaki yağ tabakasını iyice temizlediğinizden emin olun.

Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    O kadar bilimsel konuşma sonucunda ulaşılan nokta
    ayçiçek yağını sürüp lastigi onunla yedirerek güneşte yağı emeye bırakmak.
    espresso bunu beğendi.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    içindeki kimyasallar vardir yag degil ve bu kimyasallar motora takıldıgı zaman ve havayi da basarsan yavaş yavaş deforma olmaya başliyor. Sicak ve sogukta kalmasi ise bunun dahada ömrünü azaltiyor bu yuzden motora takılı lastik en fazla 2 sezon gider verim alma açısından raf ömrü ise 10 yıl ama bunu depoyalan adamlar nasil depolamışlar hangi koşullarda o bilinmiyorsa yeni üretim lastik almak en mantıklısı unutmaki lastikler hayatım kadar önemli 1000 tl ne kıyıp taksit yapıp almak gerekiyor

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    İstanbulun anadolu yakasında motor sürüyorum. Lastik daha 10 binde ve geçen sene almıştım. O kadar çok inşaat varki heryer toz ve pislik diye düşünüyorum.

Biraz fazla faz verdiğim motorun arkası maşallah sağa sola kayıro geliyor. Bazen virajlarda arkadan salıyor kendini. Endişeliyim açıkcası (:

Lastiklerimden şüphe etmeye başladım anekee 2 michelin kullanıyorum. Başına benim yaşadığım şeylerden gelen oldumu ?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    laf ettiğin ergenler bile böyle saçma bi şey söylemez. yağ sürülür mü yahu lastiğe? hiç mi kafan basmıyor?
    snappy x, espresso ve burakreads bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    şurada hamurun yumuşatıcı katkısı olarak Oil Nysolvex 830 cinsi bir yağdan bahsetmiş fakat lastiğin pişme sürecindeki kimyasal tepkimeye giren bu yağın sonradan "emdirilebilmesi" pek mümkünmüş gibi gelmedi bana.
    yüksel66 bunu beğendi.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı doghouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulun anadolu yakasında motor sürüyorum. Lastik daha 10 binde ve geçen sene almıştım. O kadar çok inşaat varki heryer toz ve pislik diye düşünüyorum.

Biraz fazla faz verdiğim motorun arkası maşallah sağa sola kayıro geliyor. Bazen virajlarda arkadan salıyor kendini. Endişeliyim açıkcası (:

Lastiklerimden şüphe etmeye başladım anekee 2 michelin kullanıyorum. Başına benim yaşadığım şeylerden gelen oldumu ?
    tozda tutunan lastik bulursan zaten bana da haber ver

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yağ süre süre on senedir aynı lastiği kullanıyorum. Lastiğin kuruyup çatlaması tamamen lastik üreticilerinin bir komplosu. Lastiği bilerek bozulacak şekilde üretiyorlar, türünden bir komplo teorisi ortaya atacak yok mu? Onu da mı ben yapayım?
    Kızıl pars ve espresso bunu beğendiler.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Konu içeriğine bakarsak ergenlik etkileri 28 yasında da görülüyor heralde

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tozda tutunan lastik bulursan zaten bana da haber ver
    Tozdan kastım gözle görülür bir yüzey değil. Örneğin kaydıköy boğanın oralar moda tarafı falan. Çok fazla kamyon ve inşaat olayları döndüğü için böyle düşünüyorum.

Sende "evet şu sıralar böyle bir durumun farkındayım" diyebilirdin. Onun dışında düşmediğim sürece sorun yok, gayet eğlenceli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)