Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Piaggio X9 500 adam etmeye çalışacağız...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    İlk sinyal ampulünü değiştirdiğimde aldığım zevk,şimdi motoru indir bindir yaptığımda aldığımdan çok daha fazlaydı..
    O zaman o iş benim için büyük başarıydı,şimdi yaptıklarım sıradan,bayağı...
    Doğru yoldasın,bıkma devam et...
    3-5 bilemedin 10 sene sonra kendi haline güleceksin.
    Mustaphalanx ve mete_han bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    ben iki motorumda da herşeyini kendim yaparım.
    bu konuda okadar takıntılıyım ki, garanti konusunda sıkıntı olmasın diye 2012 model üstü motosiklet almam. gerçi okadar param da yok zaten ister istemez alamıyorum.

serviste hiç tanımadığım birisine her seferinde yüzlerce lira bayılmak yerine, tek seferlik 500tl gibi fiyata zengin bir lokma takımı ve bilimum aletler aldım.

hava filtresi, yağ filtresi, yağ, hidrolik sıvısı, antifriz, balatalar aklınıza gelebilecek herşeyi kendim değiştiririm.

eliniz yatkın ise sizede öneririm.
    50 liralık bir anahtar takımıyla başlayabilirsiniz. sonuçta kimse bu işi anasının karnında öğrenmiyor. zamanla sok tak yaparken, YouTubeda video izlemeler filan derken korkarak söktugunuz vidaları tek hamlede sokuveriyorsunuz.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kadıköy Motora gidip 400-500TL daha vereceksin hepsi o. Zaten sırf işçilik tutar 180-190TL.
    SAZMAN ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Kadıköy motor kadir ustaya gidin bence.. kendisi hem yetkili servis hemde iyi ustadır piaggio grubu ondan sorulur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Metal yorgunluğu söktüğünüz vidalar elinizde kalmaya başlayacak vida sökmeye korkacaksınız Tecrübe ile sabittir metal yorgunluğu

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Motor çalıştı bu arada haber vereyim. Mustafa meşguş yazamaz Ana sigorta temassızlık yapmış sadece bu.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlısı bakalım.
    Bide sürüş farklarını gadişi duruşu da bi yaz bizde okuyalım 150 vitesliden 500 vitessize geçmek nasılmış. Maxi motorla aralardan geçişte sıkıntı varmı. Birazda bunlardan bahset

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Hadi bakalım mustafa çalışmış motor, bu sefer ne çıkaracaksın

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hissettiklerinizi çok iyi anlıyorum.Ben sıfır aldığım ürünlerde bile yaşarım bu duyguyu bi tık bişey kendimden eklemeyi seviyorum.Sizin şuan motosiklete olan sevginiz bazı sorunları var bunları halledince ortaya güzel bir şey çıkacak diye düşünüyorsunuz.İnşallah o seviyeye gelip sağlam sorunsuz bir şekilde binersiniz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu alalı yaklaşık 2 hafta oldu. Çalışma saatlerim nedeniyle ve izin alamadığım için en yakın ustaya götürmek zorundaydım. Bugüne kadar da hiç büyük bir arızası olmadı. Yarın ilk defa vaktim olacak ya Kadıköydeki ya da maslaktaki yetkili servisine götürcem. Çünki biliyorum ki bu arıza herkesin yapabileceği bişi değil.

Bu motoru tamir edemem fakat vidasını sıkarım, yağlarını ve filtrelerini değiştiririm, aküsünü değiştirebilirim, ön fren balatalarını değiştirebilirim vs. Neden yapabileceğim basit temel bakımlar için ustaya gideyim ki? Öğreniyorum ve uyguluyorum yavaş yavaş ve böylesi bana daha çok zevk veriyor.
    Onları yaparsın tabi ki ama yeni alınan bu seviyede bir motoru önce servisine götürüp adam etmek ve sonra rutin bakımlarını kendin yapmak daha iyi olur. Senin atlayabileceğin hassas bir nokta sonradan başına iş açabilir.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk sinyal ampulünü değiştirdiğimde aldığım zevk,şimdi motoru indir bindir yaptığımda aldığımdan çok daha fazlaydı..
    O zaman o iş benim için büyük başarıydı,şimdi yaptıklarım sıradan,bayağı...
    Doğru yoldasın,bıkma devam et...
    3-5 bilemedin 10 sene sonra kendi haline güleceksin.
    Ben de böyle düşünüyorum. Bu düşüncede yalnız değilmişim. Manevi desteğiniz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben iki motorumda da herşeyini kendim yaparım.
    bu konuda okadar takıntılıyım ki, garanti konusunda sıkıntı olmasın diye 2012 model üstü motosiklet almam. gerçi okadar param da yok zaten ister istemez alamıyorum.

serviste hiç tanımadığım birisine her seferinde yüzlerce lira bayılmak yerine, tek seferlik 500tl gibi fiyata zengin bir lokma takımı ve bilimum aletler aldım.

hava filtresi, yağ filtresi, yağ, hidrolik sıvısı, antifriz, balatalar aklınıza gelebilecek herşeyi kendim değiştiririm.

eliniz yatkın ise sizede öneririm.
    50 liralık bir anahtar takımıyla başlayabilirsiniz. sonuçta kimse bu işi anasının karnında öğrenmiyor. zamanla sok tak yaparken, YouTubeda video izlemeler filan derken korkarak söktugunuz vidaları tek hamlede sokuveriyorsunuz.
    Ben de öyle yaptım. Bir alyan ve tornavida seti alıp işlere ufaktan giriştim. Dün bir vidam daha yalama oldu. Tüm vida, civata ve somunlarımı sağlamlarıyla değiştireceğim. Sırada lokma takımı var ama az hata yapmak adına sırayla gidiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadıköy Motora gidip 400-500TL daha vereceksin hepsi o. Zaten sırf işçilik tutar 180-190TL.
    Alıntı gadd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadıköy motor kadir ustaya gidin bence.. kendisi hem yetkili servis hemde iyi ustadır piaggio grubu ondan sorulur.
    Kadıköy ya da maslak diyorlar. Kadıköydeki müsait değilmiş yarın için o yüzden maslağa götüreceğim. İşçiliği ne kadar alır kestiremiyorum. Sizin bir fikriniz var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Alıntı erreguay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı bakalım.
    Bide sürüş farklarını gadişi duruşu da bi yaz bizde okuyalım 150 vitesliden 500 vitessize geçmek nasılmış. Maxi motorla aralardan geçişte sıkıntı varmı. Birazda bunlardan bahset
    Güzel fikir, bu konuyu da objektif şekilde ele almalıyım. Ama motosikleti yeni yeni tanımaya başladım. Muhtelif sorunları giderip motorumla biraz daha sürüş tecrübesi yaşayıp öyle yazmayı daha uygun ve sağlıklı buluyorum. Sizden isteğim ilerleyen tarihte şayet bu konuda yazı yazmayı unutursam bana yeniden hatırlatırmısınız? İlginiz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metal yorgunluğu söktüğünüz vidalar elinizde kalmaya başlayacak vida sökmeye korkacaksınız Tecrübe ile sabittir metal yorgunluğu
    En kısa sürede hepsini değiştireceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bakalım mustafa çalışmış motor, bu sefer ne çıkaracaksın
    Evet çalıştı çok şükür. Önce maslak servisini aradım. Adamlar beyinde öyle kolay sıkıntı olmaz dediler akü ve ana sigortayı kontrol edin dediler. Aldım elime iki tane tornavida ya Allah giriştim. O esnada eski sahibi aradı dedi nerdesin dedim motorun başındayım. O da tesadüfen geldi. Selenin manuel açma teli kopuktu o illegal açma yolunu öğretti seleyi açtık. Söktük ettik ana sigortaya tel sarmışlar o da temassızlık yapmış. Söktük taktık açtık kontağı herşey yerli yerindeydi. Tek marşta çalıştı.. Bunlarla uğraşmasam tespit için ekstra işçilik ödeyecektim.

Eski sahibinden Allah Razı olsun. Bana cidden çok yardımcı oluyor her konuda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hissettiklerinizi çok iyi anlıyorum.Ben sıfır aldığım ürünlerde bile yaşarım bu duyguyu bi tık bişey kendimden eklemeyi seviyorum.Sizin şuan motosiklete olan sevginiz bazı sorunları var bunları halledince ortaya güzel bir şey çıkacak diye düşünüyorsunuz.İnşallah o seviyeye gelip sağlam sorunsuz bir şekilde binersiniz.
    Niyetimiz bu. İnşallah diyelim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onları yaparsın tabi ki ama yeni alınan bu seviyede bir motoru önce servisine götürüp adam etmek ve sonra rutin bakımlarını kendin yapmak daha iyi olur. Senin atlayabileceğin hassas bir nokta sonradan başına iş açabilir.
    Yarın nasipse motorum genel bakıma girecek. Sonra zaman zaman ufak tefek yardım alarak, fikir danışarak bu motoru idame ettirmeyi planlıyorum.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    x9 500 2005 modelini 1 yıl kadar kullandım.Ayrıca maslak daki abdullah ustaya da gittim,kadıköydeki kadir ustayada.Ben motoru zaten abdullah ustaya gösterip almıştım.Scooter forumlarında bu x9 500 ler neden bu kadar uygun fiyata satılıyor deyince tecrübeli arkadaşlar beni çokca uyardılar ama nafile,inat ettim aldım.Servisdeki x9 kasa hurdalarını gördüğüm halde gene uyanamadım.Bir gün regületör,bir gün,immobilizer,bir gün varyatör... en son bir yağ ışığı yandı benim de cebimde ki son param kül oldu.Bu motorlar piaggionun sorunlu serisi,yüz güldürmez arkadaşım bu sana dost tavsiyesidir.Ayrıca kadir ustadan şaşma derim,randevu al ve mutlaka oraya git ,motoru gösterip pazarlığını yap öyle bırak ,kolay gelsin.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Değerli arkadaşlarım. Hepinize ayrı ayrı cevap yazmaya çalışıyorum. Söke taka öğreniyorum. Nasipse önümüzde uzun bir yol var. Gün gün neler yaptıysam sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Dipnot: Motorun sorununu bulup hallettikten sonra bindiğinizde verdiği his paha biçilemez...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x9 500 2005 modelini 1 yıl kadar kullandım.Ayrıca maslak daki abdullah ustaya da gittim,kadıköydeki kadir ustayada.Ben motoru zaten abdullah ustaya gösterip almıştım.Scooter forumlarında bu x9 500 ler neden bu kadar uygun fiyata satılıyor deyince tecrübeli arkadaşlar beni çokca uyardılar ama nafile,inat ettim aldım.Servisdeki x9 kasa hurdalarını gördüğüm halde gene uyanamadım.Bir gün regületör,bir gün,immobilizer,bir gün varyatör... en son bir yağ ışığı yandı benim de cebimde ki son param kül oldu.Bu motorlar piaggionun sorunlu serisi,yüz güldürmez arkadaşım bu sana dost tavsiyesidir.Ayrıca kadir ustadan şaşma derim,randevu al ve mutlaka oraya git ,motoru gösterip pazarlığını yap öyle bırak ,kolay gelsin.
    Artık çok geç... Bu motor ya adam olacak ya da hurda. Ki adam olmayacak bir motosiklet değil. Oldukça iyi bakılmış. Şu ana kadar olanlar gözümü zerre korkutmadı. Eski motosikletin ufak tefek illa ki arızası olur ama bu ondan vazgeçip birine kakalamamı gerektirmez. Arızalı makinayı iteleyip ah almaktan kötüsü yok. 6000tl kül olsun ama 6000 yerimden çıkmasın...
    nayken81, SuleymanE ve kovboy03 bunu beğendiler.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hertürlü 125-150 cc motora bindim birkaç sene önce xciting 500 aldım motormuş ben boşuna tırmalamışım küçük motorlarla ağırlığı yol tutuşu ve güvenlik mükemmel yaptığın masrafa değer bıkınca satarsın her malın bir alıcısı var bende bıkınca sattım millet 7000 tl diyordu 6000 tl dedim 1 haftada satıldı
    motorla ilgili bazı sorunlar yaşadığında google üzerinden ingilizce olarak aratarak resim ve video bak sonra kendin yapmaya uğraş ezbere yapma
    örneğin ben kia sorento aldım sol aynadan ses geliyordu ing. yazıp arattım i30 aynasında aynı problem varmış baktım sorunu ve tamirini gördüm arıza büyümeden kendi yaptım

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hertürlü 125-150 cc motora bindim birkaç sene önce xciting 500 aldım motormuş ben boşuna tırmalamışım küçük motorlarla ağırlığı yol tutuşu ve güvenlik mükemmel yaptığın masrafa değer bıkınca satarsın her malın bir alıcısı var bende bıkınca sattım millet 7000 tl diyordu 6000 tl dedim 1 haftada satıldı
    motorla ilgili bazı sorunlar yaşadığında google üzerinden ingilizce olarak aratarak resim ve video bak sonra kendin yapmaya uğraş ezbere yapma
    örneğin ben kia sorento aldım sol aynadan ses geliyordu ing. yazıp arattım i30 aynasında aynı problem varmış baktım sorunu ve tamirini gördüm arıza büyümeden kendi yaptım
    Size de hayırlı olsun. İnşallah yeniden alırsınız. Maksi skuterin özellikle uzun yoldayken tadı gerçekten farklı. Ön çift disk 4 kaliper brembo. Arka tek disk tek kaliper brembo. Sıkıyorum zınk!

Bakım kitapçığına bakıyorum ama dediğiniz gibi videolara da bakacağım

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    kaç km de kaça aldınız bilmiyorum ama bu eski büyük cc scooterları çok uzun süre kullanmadan elden çıkarmak gerekiyor. Şehiriçi için fazla büyük ve çok yakıyor. Bende de XEVO 250 var geçenlerde satmaya çalıştım arayan olmadı sonra vazgeçtim. Üretimden kaldırılan bir modeli kullanmak hoşuma gitmiyor ama daha 1-2 yıl kullanacağım sanki. (sıfırcıyım)

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç km de kaça aldınız bilmiyorum ama bu eski büyük cc scooterları çok uzun süre kullanmadan elden çıkarmak gerekiyor. Şehiriçi için fazla büyük ve çok yakıyor. Bende de XEVO 250 var geçenlerde satmaya çalıştım arayan olmadı sonra vazgeçtim. Üretimden kaldırılan bir modeli kullanmak hoşuma gitmiyor ama daha 1-2 yıl kullanacağım sanki. (sıfırcıyım)
    Satmak için alınacaksa kesinlikle yanlış motosiklet. Piaggio grubu genellikle ağır satılıyor. Piyasanın Reşat altınları belli. Amacım binmek olduğundan bence satılmamasında sakınca yok. Hem bunu satsam ne alabilirim ki? Muadillerinin fiyatları belli...

Her malın bir alıcısı var. Daha uygun fiyat çekin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak ben konu açıyor muyum ? 2 kere varyatör bagalarını dağıttım hahahahha. YOLDA KALMADIM !!!!! Dün akşam sana söylediğim gibi garaj motoru ve dışarıda bekleyen motor arasındaki farkı böylece test etmiş oluyoruz. İlk önce servise gidip sağlam bir ağır bakım, sonra lastikler yenilenecek, sonra civatacıya gidilip tüm civatalar kaliteli paslanmaz olanları ile değiştirilecek ve sonra vereceksin kırbacı ahhhhahahahahah........
    Sende daha çok macera var abim. Konu aç ve yaz da keyifle okuyalım Sen benden daha çok şey yapıyorsun motoruna.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Mesela şunları mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Komple şanzumanı yedekledim sayılır sadece 1 adet varyatör pervanesi alacağım o da 117 tl
    http://urun.n11.com/yedek-parca/piaggio-x9-500-evolution-abs-2007-on-varyator-dislisi-pervanesi-P104230337?cid=604001&gclid=CjwKEAjwutXIBRDV7-SDvdiNsUoSJACIlTql-mTtlyNWBBT-AhlRscjM7jcOZINf9Sn-9bUERSzdfhoCe9Xw_wcB&gclsrc=aw.ds

jcosta yı da tamir edersem bir adet daha ön varyatör takımım olacak bana 5 sene yeter. Arka balataları yapmayı öğrendim pis iş ama çok ucuza geliyor. Toplam maliyeti 450+ işçilik iken 20 tl civarına düşüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Yerdeki leke balata spreyi ile temizlediğim varyatörden çıkan pislik. Özellikle kovayı altına koymadım ki görünsün. Bu pislik toz ve çapaklar sese ve kayışın çabuk eskimesine yol açıyor. İki adet buji aldım servisten onları da takacağım.

Egzozu parlattım karbonat, sirke, su zımparası ve tencere parlatma kimyasalı kullandım. Dış koruma plastiğini söküp zımpara yapıp boyadım.

Helâl olsun arkadaşıma, herkes gibi bende seni çok taktir ediyorum. Bence sen böyle giderse evin önüne bir x9 servisi açarsın ��

Motosikleti
    Alıntı sarpgray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helâl olsun arkadaşıma, herkes gibi bende seni çok taktir ediyorum. Bence sen böyle giderse evin önüne bir x9 servisi açarsın ��
    Benimki pejo ilk motoruma geri döndüm. Şimdi eskisi gibi değil nette her şey var videolu fotoğraflı �� Kazıkçı servislere vereceğim parayla takım taklavat aldım , rahmetli babamdan da kalan lokma matkap takım çantası falan da var yeter.
    10 yıl sonra yaşarsam bahçeye bir konteyner atölye yapacağım tam teçhizatlı��

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)