Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha R25 almamak için 5 neden

Motovento
    REKLAM ALANI
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha r25 alınır mı? Alınmaz mı?

Yamaha r25'in kötü özellikleri neler?

vb soruları Hintli kardeşlerimiz düşünmüşler taşınmışlar bu konuyla ilgili bir video hazırlamışlar:

https://www.youtube.com/watch?v=XBOpL5cuZqM

Keyifle izleyiniz, trolleri kovalayınız

Not: Videoyu ben hazırlamadım, bana çemkirmeyin. Video hakkındaki görüş ve önerilerinizi video altına yazın ki Motorbean kanalı para kazansın Bu videoda r25'in kardeşi 321cc'lik r3 incelenmiş, ama iki motor motor hacmi haricinde aynıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hornet 650
    Bi şey anladıysam Hintli olayım

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi hint aksanlı ingilizce varsa hayatta acmam zira adamlar ingilizce konusurken midem bulaniyor.
    hayat2teker, mete_han ve Dagor bunu beğendiler.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence;
    yakıt fazla (bir 250 cc ye göre),fiyat pahalı (bir 250 cc ye göre),parça dandik ,ikinci elde takla atmamış bulmak zor ayrıca bide 125cc si 250cc sinden daha pahalı

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Diğer 250-300cc motosiklet kullanıcılarını rencide etmek istemiyorsanız r25 almamalısınız.
    zekeriyaimam, Salurbey ve tolgakızılgü bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    üstüne bindiğinizde kronik sorunlarından dolayı kendinizi güvende hissedemeyeceğiniz bir motosiklettir kendisi.

Bu elemanlar en son KTM'ye 3 kişi binemedikleri için alınmaz diyordu. R25, 250cc sınıfında en iyi hızlanmaya sahip. Torku kaç bin devirde veriyor orası tartışılır ama en iyi uzayan ve en hızlısı R25. Şu an şehir içi - şehir dışı karışık 3.6lt yakıt tüketimim var. Hız meraklısı değilseniz uzun yolda 3lt gibi bir rakamı görürsünüz.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    R25 fıstık gibi motor kıskananlar çatlasın. Param olsaydı Ninja yerine r25 alırdım.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shoeisever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an şehir içi - şehir dışı karışık 3.6lt yakıt tüketimim var. Hız meraklısı değilseniz uzun yolda 3lt gibi bir rakamı görürsünüz.
    Bunu diyorsan acilen gidip bir sürüş eğitimi almanı tavsiye ederim.

Bu aletin güvenli devir aralığı(gazı kestiğinde motor kompresyonu yapabilmesi için) 7500-8500 arasıdır. O devirlerde kullandığında ortalaman 4.5 - 5'in altına inmez, aksini iddaa eden yalan söylüyordur. Hayvan gibi yakıyor işte neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum, bizde kullanıyoruz aynı motoru.

R25 almamak için 5 değil 15 neden sayabilirim ama daha iyi bir alternatifi de yok ki. Gidip kawasakiye, suzukiye öptürmeyeceksen kendini yok yani.
    pea ve SAZMAN bunu beğendiler.
    sven stands ready.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    valla nereden bakarsanız bakın en kral 250 cc.gidiş görünüş sürüş hissi zevki kalitesi hepsini üst üste alt alta toplayın daha güzel bir 250 cc yok.sanki daha büyük bir motor sürüyormuş hisside cabası.kronik sorunları bana bi anlatında bilelim neyin kronik sorunu.2015 ve 2016 yılının ilk partisinde üretilen motorların yağ pompası dışında bir kronik sorunu yokki ??bu motorun tek kronik sorunu çok sevilmesi çok tutulması.bilen bilmeyen ilk motoru olan merak eden herkes aldı heeerkes.7 24 12000 14000 devir arasında motor giderse ne olabilirse o oluyor.en kralını getirin bakalım ne olucak bu devirler arası her viteste her hızda.o yüzden bilinçi bir kullanıcıdan bulmakta çok mühim.r25 hakkında bunları söyledim r3 çok daha fena.r25 ten daha az devir çeviriyor ve daha hızlı devirleniyor.muhtemelen daha az çevirdiğinden daha geç yıpranıcaktır.kardeş çok övdün motoru eksisini anlat azcıkta dersen.
    benzin tüketimi çok değişken.250cc ye göre çok.motor şehir içine göre yapıldı ama uzun yolda çok ekonomik.
    abs yok
    lastikler nylon tabi bu lastikler ülkeye göre değişiyor.bazı ülkelerde michelin lastikle dağıtılıyor.
    bu arada kendi gözlemim r25e laf atan 100 kişiden 95 i motorun üstüne dahil oturmamış.ayrıca piyasada çok fazla olduğu için bok atma çabası şeklinde yorumluyorum.birde gerçekten motordan anlamayan biri için r6 zx10 1000rr vs bu motorların yanına koyunca çok kolay araya karışıyor adamlarda haklı olarak 60 70 bn tlik motorlarla aynı durmasından şikayetçi.'MOTORDAN ANLAMAYANLAR İÇİN'demek istediğim.çok rol çalıyor 0km herkese tavsiye ederim.2.elde rodajının ve sahibini iyi bilmek kontrol ettirtmek gerekir.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Yine mi bir r25 polemiği.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine mi bir r25 polemiği.
    maksat millet birbirini yesin sanırım tartışma çıksın millet heyecanlansın vs vs konu başlığı direk öyle yani
    sailor33 ve maktama bunu beğendiler.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu aletin güvenli devir aralığı(gazı kestiğinde motor kompresyonu yapabilmesi için) 7500-8500 arasıdır. O devirlerde kullandığında ortalaman 4.5 - 5'in altına inmez, aksini iddaa eden yalan söylüyordur. Hayvan gibi yakıyor işte neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum, bizde kullanıyoruz aynı motoru.

R25 almamak için 5 değil 15 neden sayabilirim ama daha iyi bir alternatifi de yok ki. Gidip kawasakiye, suzukiye öptürmeyeceksen kendini yok yani.

Hocam ayni motoru 3 Bin km dir bende kullaniyorum ve 5 litreyi tapagaz kullanimda bile gormedim.Sehir ici uzun yolda bu motorum 4.5 asagisina inmeyecegini dusunuyorsaniz motorunuza baktirin derim.Benim 65 km ortalamam hizim 90-100 3.1 di o yuzden soyluyorum.140 sabit gitsem eminim 4 u gecmeyecekti

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    r25 kral motordur.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Racing, naked felan ile işim olmaz ama az cok muhabbetlere şahit oluyoruz.
    Yamaha geri çağırmış felan bi kac kere.
    Videoyu yapan kim ? hintli.
    Ne satıyor ? Bajaj.

Eşşek At'la dalga geçmeye çalışıyor garip :D
    zekeriyaimam ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Evet iyi yakıyor, asılıncada uzuyor. Bu açıdan bakılınca gereksizce çok yakıyor demek saçmalıktır.
    Binmeden boşuna yorum yapanlar sadece video izleyip internet fetişistliği yapan tipler.
    Bende mt si var. İki kişi olsanızda gidiyor motosiklet. Öyle öhü pöhü kösülmüyor. Sekmentinde yanına yaklaşacak bir alet de yok çift silindir. Ne diye durmadan bok atılıyor anlamıyorum.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hint aksanlı ingilizce varsa hayatta acmam zira adamlar ingilizce konusurken midem bulaniyor.
    Aynen, böyle iğrenç bi aksan olamaz, başım ağrıyor yeminle.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    herkes birer biritanya lordu aksan beğenmiyor
    zekeriyaimam, mostro, fatih.met ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş şu Youtube üzerindeki motosiklet videolarında bir Hint aksanıyla ingilizce konuşan bir de Portekizce çığlık çığlığa hönküren barzoları duyduğum anda ışık hızıyla kapatıyorum videoyu.Irkçılık falan da olamaz bu acayip itici geliyor.

Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çok güvenli güzel kardeşim sırf senin için çıktım test sürüşü yaptım. 7500 devirde 110km ile yapıştırdım ve 3-5km öyle gittim yakıt tüketimi 3.5 - 3.7 arası gitti geldi. Keşke goprom falan olsa da çekebilsem. Motoru belirli bir devire kitlemişken şak diye gaz verince 4.1 - 4.5 arası geziyor ama ben hiç 4.5 - 5 görmedim. Atıyorsanız da sağlam atın. Yok 10 litre.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)