Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bu sefer doğru kararı verdim sanırım?!. Piaggio X9 Evolution...

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok tutarsız mesajlar atıyorsun kardeş, benim konumda sıkıntı var diye beni negatif yönde etkilemiştin ama neyse.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...in-onemli.html
    Dediklerim aynen geçerli negatif yönü çok olmasına rağmen sürüşü keyifli :D Bende zaten bunun için aldım.. Bir de bayağı uygun fiyata yakalamıştım..
    Mustaphalanx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerim aynen geçerli negatif yönü çok olmasına rağmen sürüşü keyifli :D Bende zaten bunun için aldım.. Bir de bayağı uygun fiyata yakalamıştım..
    Çoğu yanlış parçaları var, her parçasını buldum ben aynı gün hem de , ayrıca servisi de bol , ben de öyle biliyordum ve hep yazılanlara aldandım.
    Negatif yönünü tahmin ediyorum söyleyeyim debriyaj sık arıza yapıyor çünkü tork yüksek olduğundan ön varyatördeki krank miline bağlı olan parçalar çabuk yıpranıyor. Onun da çözümü kalkışlarda be ara hızlanmalarda gazı çok çevirerek yüklenmemek, hızlandıkça gaz açmak en sağlıklısı . Tek silindir yüksek tork nedeni ile debriyajdaki tüm parçalar yüklenmelerde sıkıntı yaşıyor. Bir ayrıntı daha vereyim krank mili somununu güçlü bir tork anahtarı ile sıkmazsanız varyatör pervanesinin tasında bulunan diş freZeler hasar alıp boşluğa düşüyor ve bagalar dağılıp tüm şanzumana saçılıyor o zaman vay haline. Bana 2. Gün bu oldu işte

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Çoğu yanlış parçaları var, her parçasını buldum ben aynı gün hem de , ayrıca servisi de bol , ben de öyle biliyordum ve hep yazılanlara aldandım.
    Negatif yönünü tahmin ediyorum söyleyeyim debriyaj sık arıza yapıyor çünkü tork yüksek olduğundan ön varyatördeki krank miline bağlı olan parçalar çabuk yıpranıyor. Onun da çözümü kalkışlarda be ara hızlanmalarda gazı çok çevirerek yüklenmemek, hızlandıkça gaz açmak en sağlıklısı . Tek silindir yüksek tork nedeni ile debriyajdaki tüm parçalar yüklenmelerde sıkıntı yaşıyor. Bir ayrıntı daha vereyim krank mili somununu güçlü bir tork anahtarı ile sıkmazsanız varyatör pervanesinin tasında bulunan diş freZeler hasar alıp boşluğa düşüyor ve bagalar dağılıp tüm şanzumana saçılıyor o zaman vay haline. Bana 2. Gün bu oldu işte
    Pejo için parçaları zor bulunur demiştim ve olumsuz eleştirilerim pejo içindi .. Hayırlı olsun güle güle kullanın..Bendeki kalkışta cırık cırık ses çıkarıyor usta varyatör kayışının değimesi gerekebilir dedi..Belli bir hızdan sonra sağlam hızlanıyor..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pejo için parçaları zor bulunur demiştim ve olumsuz eleştirilerim pejo içindi .. Hayırlı olsun güle güle kullanın..Bendeki kalkışta cırık cırık ses çıkarıyor usta varyatör kayışının değimesi gerekebilir dedi..Belli bir hızdan sonra sağlam hızlanıyor..
    Motorun sadece ismi Peugeot her yeri piaggio hatta gilera hatta beverly hatta aprillia

Yaşını bilmiyorum ama ben 41 yaşımdayım . Bilmediğim konulara girip yorum yapmam kesinlikle. Ben taaa 2006 daki konuları okuyup yorum yapıp fikir alıyorum ama yüzlerce tecrübesiz fikiri ayıklamak zor oluyor bu nedenle kulaktan dolma bilgileri paylaşmasanız çok daha verimli olur.
    Şanzıman konusunda xenter gibi sağlamını görmedim malzeme kalitesi be mühendislik olarak bu kadar sorunsuz ve sessiz çalışan scooter çok az. Motorlarımız güçlü ve dikkatli kullanmamız gerekli her açıdan, bir anda 150 160 km hızları buluyor bu hem iyi hem kötü. Tecrübesiz bir sürücüyü çok büyük tehlikeler bekliyor diyebilirim . Alacak arkadaşlar bu ilk motorunuz olamaz NET. Kuru ağırlık 210 kg civarı bildiğin enduro gibi .

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Motorun sadece ismi Peugeot her yeri piaggio hatta gilera hatta beverly hatta aprillia

Yaşını bilmiyorum ama ben 41 yaşımdayım . Bilmediğim konulara girip yorum yapmam kesinlikle. Ben taaa 2006 daki konuları okuyup yorum yapıp fikir alıyorum ama yüzlerce tecrübesiz fikiri ayıklamak zor oluyor bu nedenle kulaktan dolma bilgileri paylaşmasanız çok daha verimli olur.
    Şanzıman konusunda xenter gibi sağlamını görmedim malzeme kalitesi be mühendislik olarak bu kadar sorunsuz ve sessiz çalışan scooter çok az. Motorlarımız güçlü ve dikkatli kullanmamız gerekli her açıdan, bir anda 150 160 km hızları buluyor bu hem iyi hem kötü. Tecrübesiz bir sürücüyü çok büyük tehlikeler bekliyor diyebilirim . Alacak arkadaşlar bu ilk motorunuz olamaz NET. Kuru ağırlık 210 kg civarı bildiğin enduro gibi .
    Bi çok konularını araştırdım edindiğim netice Motorun sadece ismi Peugeot her yeri piaggio hatta gilera hatta beverly aprilla belki olmaya bilir ama diyer markalar makyaj farkı var bi çok ham mazemeleri aynı italyan scooter servis ustası ve yedek parçası bulmakta sıkıntı çekilmiceğini düşünüyorum biraz eliniz takım taklavat tutuyorsa iyide ustasını bulursanız yedek parçada buldunmu deymez keyfime
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi çok konularını araştırdım edindiğim netice Motorun sadece ismi Peugeot her yeri piaggio hatta gilera hatta beverly aprilla belki olmaya bilir ama diyer markalar makyaj farkı var bi çok ham mazemeleri aynı italyan scooter servis ustası ve yedek parçası bulmakta sıkıntı çekilmiceğini düşünüyorum biraz eliniz takım taklavat tutuyorsa iyide ustasını bulursanız yedek parçada buldunmu deymez keyfime
    Benim atölyem var hobi maksatlı ama bildiğin tamirci gibiyim Mustafa gelir sağı solu sökeriz kurcalarız eğleniriz. Zaten ben biraz zaman geçirebileceğim mekanik ile uğraşıp eğlenebileceğim bir makine almış oldum. 2 günde biri jcosta olmak üzere 2 tane şanzıman dağıttım ve sökülüp takılırken hem videoya çektim hem fotoğrafladım . Şu an tork anahtarı olsa kendim yapabilecek durumdayım. Kafam atarsa bir tane de kompresör alırım. Motoru komple kendim topluyorum çok keyifli. Her gün kendime bir iş çıkarıyorum . Sıfır motordan hemen sıkılıyorum . Bu akşam krom egzoz parlatma konusunu işledim 😂 Tam beceremedim. Bir usta arkadaş hidrolik ile yağla bir gün sonra sil parlar dedi ama bilemedim . Fikri olan varsa alabilirim

Motosikleti
    Piaggio X9 500

Tamam özür dilerim hayırlı olmasın..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam motor değiştirme tutkunuz enteresanmış , bir sonraki motoru merak ettim

Bu arada şehir endurosu diye birşey yoktur.
    Enduro şehirde olmaz, eğer sehirdeyse enduro değildir
    O iğrenç asfaltlarınıza bizi alet etmeyiniz lütfen

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlar hakkında hiç bir fikrim yok hayırlı olsun diyeyim ..
    ama Mustaphalanx bu gencin yazılarını okumayı seviyorum çok güzel anlatımı var Yine yaz sonuna kadar okurum
    Okuyan herkese çok teşekkür ederim. Keyif verebiliyorsa ne mutlu bana. Yakında bu motorla başıma gelenler konulu mesaj yazacağım. Bişilerin sonuçlanmasını bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:34 ----------

Benim atölyem var hobi maksatlı ama bildiğin tamirci gibiyim Mustafa gelir sağı solu sökeriz kurcalarız eğleniriz. Zaten ben biraz zaman geçirebileceğim mekanik ile uğraşıp eğlenebileceğim bir makine almış oldum. 2 günde biri jcosta olmak üzere 2 tane şanzıman dağıttım ve sökülüp takılırken hem videoya çektim hem fotoğrafladım . Şu an tork anahtarı olsa kendim yapabilecek durumdayım. Kafam atarsa bir tane de kompresör alırım. Motoru komple kendim topluyorum çok keyifli. Her gün kendime bir iş çıkarıyorum . Sıfır motordan hemen sıkılıyorum . Bu akşam krom egzoz parlatma konusunu işledim �� Tam beceremedim. Bir usta arkadaş hidrolik ile yağla bir gün sonra sil parlar dedi ama bilemedim . Fikri olan varsa alabilirim
    Abi bugün müsaitsen geleyim de ön fren balatalarını veya bagaj telini değiştirelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:39 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motor değiştirme tutkunuz enteresanmış , bir sonraki motoru merak ettim

Bu arada şehir endurosu diye birşey yoktur.
    Enduro şehirde olmaz, eğer sehirdeyse enduro değildir
    O iğrenç asfaltlarınıza bizi alet etmeyiniz lütfen
    Ben çok anlamam motordan. Şehir endurosu diyorlar diye öyle yazdım İnşallah uzunca bir süre bununla devam diyelim. Çünkü uğraşması baya keyifli...

Motosikleti
    Yakıtı çok, parça ve servisi de yok diyollaaa 😱 Sataciyn moturu leeee😎 Ne alayım diye konu açaciyn

Arada bir de CRF250Rally yok muydu? En azından fikir olarak...
    Mustaphalanx ve SAZMAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahha o konuyu hiç açma kardeşim resmen direkten döndü 1 ay içinde satmaya çalışıp zararın Nirvana'sını yaşayacaktı Mustafa 😱

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaa hakikaten yaa. Bakın onu yazmayı unutmuşum Neyse çok bi macerası yok zaten onun. İlker abimin dediği gibi alsam satmakla uğraşacağım bir motosikletti. İyi ki almamışım diyorum şimdilik
    SAZMAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)