Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Naked ,Çift Silindir , Abs'li , Max 300 CC Motosiklet Arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosiklet dünyasına atılma kararı aldım . Temmuz gibi motosikleti almayı planlıyorum ama henüz karar verebilmiş değilim .
    İlk başta Mt-25 düşündüm , absli olup olmaması önemli değil diyordum ama bir kaç videoda absnin kazayı engellediğini gördüm kararımı değiştirdim absli alacağım dedim. Sonra duke 250 abs ye baktım motosiklet iyi hoş fakat motorunda sorun çıkan bir sürü kişinin yazısını okudum ve titreşim sorunu varmış (tek silindirde genel bir sorun sanırım). Sonra Kawasaki Z300 e bakmaya başladım , onun da herşeyini beğendim ama fiyatı çok yüksek geldi bana . (6500€)
    Şimdi tekrar bi arayışa girdim .Bajaj gibi motosikletlere bakmak istemiyorum . Biraz kalite kokusu almak istiyorum.

Mt25 de abs olsaydı gözüm kapalı alırdım diyorum içimden ama bu Yamaha'da abs koymamaya yemin etmiş sanırım . Bu sene de r25 ler abssiz gelecekmiş.

Max 16-17 bin tl ye nasıl bir motosiklet tavsiye edersiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tanıma uyan çok fazla seçenek olmasa gerek

Kawasaki z250 sl

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle Kawasaki Z 250 SL
    Düzeltme:
    Tekrar baktım da tek silindirmiş Z250. O fiyatlara belki ikinci el Z300 bulunabilir.
    Benelli TNT 250 de çift silindir.

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Kawasaki Z 250 SL
    Düzeltme:
    Tekrar baktım da tek silindirmiş Z250. O fiyatlara belki ikinci el Z300 bulunabilir.
    Benelli TNT 250 de çift silindir.
    Aynen hocam tek silindir Z250SL . Çift silindir olsaydı tam alınacak bir motosiklet

Seneye Euro 4 sebebiyle MT 25 in ABS lisini getirmek zorundalar ama fiyata en az 2500₺ eklenir diye tahmin ediyorum.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkinci el z300 yada 2017 tnt250 aradığınız motor.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Tanıma uygun motosiklet yok piyasamızda. Ya tek silindir ya da abssiz var

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Al bir tane x-max 250 abs keyfine bak

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    çay da söliim mi abime?
    weirdo1 bunu beğendi.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el z300 yada 2017 tnt250 aradığınız motor.
    Teşekkürler hocam , benelli tnt 250 nin sesi falan bana bi güzel geldi 2 silindir olmasına rağmen . Fiyatı da baya uygun . Benim boyum 183 kilo 65.
    Boy sıkıntısı yaşar mıyım sizce ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tek silindirli titreşimli olacak diye bir kural yok. Titreşimli diyorsak rahatsız edecek seviyede bir titreşimden bahsediyoruz. KTM'nin herkesten daha güçlü tek silindirli motor yapabilmesinin bedeli bu. Yoksa kimsenin SL250'nin titreşiminden rahatsız olduğunu duymadım.

O kadar motor saymışsın, içlerinde açık ara en iyisi olan Inazuma yok.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek silindirli titreşimli olacak diye bir kural yok. Titreşimli diyorsak rahatsız edecek seviyede bir titreşimden bahsediyoruz. KTM'nin herkesten daha güçlü tek silindirli motor yapabilmesinin bedeli bu. Yoksa kimsenin SL250'nin titreşiminden rahatsız olduğunu duymadım.

O kadar motor saymışsın, içlerinde açık ara en iyisi olan Inazuma yok.
    İnazumanın tasarımını hiç beğenmedim o yüzden listeye eklememiştim onu . Biraz da göze hitap etmesi lazım motosikletin

Bu arada Tnt250 de abs yokmuş sanırım

Bence Z300 bakın ikinci el. Kafanıza yatan bulamazsanız bekleyin birkaç ay. Çünkü geçtiğimiz ay eski model girişi durdu ülkeye. Belki bir ihtimal erken getirirler ABS li modelleri.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Tanıma uygun benim bildiğim ülkemizde tek motor var

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bu kriterde en uygun z300 ,abs hayat kurtarır tamamda.Hergün kaza yaparım ölürü korkusuyla motosiklet süreceksek binmeyelim daha iyi.

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kriterde en uygun z300 ,abs hayat kurtarır tamamda.Hergün kaza yaparım ölürü korkusuyla motosiklet süreceksek binmeyelim daha iyi.
    Hocam biz önlemimizi alalım da gerisi Allah'a kalmış
    5 yılda bir kaza olur , olunca da tam olur . Ahireti boylarız . Daha kötüsü var Allah göstermesin felç kalabiliriz

Motosikleti
    Dragstar
    Korkunun ecele faydası yok ,önlem tabiki iyi ama saydığınız kritere uygun tek motosiklet z300 bence.Yada arkadaşların dediği gibi seneyi bekleyip mt25 alınabilir.Seneye mt25 abs ye en az 22000 tl diyecekler.Bence beklemeye gerek yok ikinci el z300 ler var uygun fiyata alınıp binilebilir.

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkunun ecele faydası yok ,önlem tabiki iyi ama saydığınız kritere uygun tek motosiklet z300 bence.Yada arkadaşların dediği gibi seneyi bekleyip mt25 alınabilir.Seneye mt25 abs ye en az 22000 tl diyecekler.Bence beklemeye gerek yok ikinci el z300 ler var uygun fiyata alınıp binilebilir.
    Teşekkürler. Şöyle bir ilan buldum ama fiyatının bu kadar düşük olması kuşkulandırdı beni
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-z300-abs-2600-km-hatasiz-sifir-ayarinda-400965013/detay

Motosikleti
    Dragstar
    Ankaradaki siyah daha mantıklı,aksesuarları ve görünüşü daha diri duruyor.Bende hallenmiştim bir ara sonra paramın hepsini gömmeyeyim diye gidip mt aldım arkadaşımdan.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...96545921/detay

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)