Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aniden başlayan titreme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Vitello VT 100 Sport
    Selamün aleyküm arkadaşlar iyi forumlar öncelikle ben motorsikletimi 4 yıldır sorunsuz kullanıyorum orta derece deneyime sahip bir kullanıcıyım 1 sene boyunca üniversite okuduğum için motosikletimi haftada 2 kere bazen hiç kullanmıyordum ve motosikletimde 15-40 yağ vardı birkaç gün önce yağ çubuğuna baktım ve yağ yarıya düşmüştü yağı boşaltıp kontrol ettim ve 600 gr kadar yağ çıktı motordan yeni yağ koydum şuan ilk seferde bişey yoktu birden motosikletim titremeye başladı ellerimi uyuşturacak kadar titriyor motor vidalarını sıktım ama değişen birşey yok çok titriyor ve kaynağını bulamıyorum. Yardımlarınız için hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

1. Yağ / su vb likit/sıvılar ağırlık birimi gram/kilo/ton ile ölçülmemelidir , sıvılar için "Litre" birimini kullanın.

2. Motorunuzun modeli nedir , kaç litre yağ konuyor emin olun , aynı tipte yağı geri koyun.

Motosikleti
    Vitello VT 100 Sport
    Yardımlariniz için teşekkür ederim ve ayrıca sıvı maddelerin ölçü biriminin litre olduğunu biliyorum yinede bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim bir çok farklı marka yağ kullandım sorunun yağdan olduğunu düşünmüyorum valflerden olabilirmi ya da segmanlardan

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    segmandandir kesin.

segmandir segman. segmanlari kontrol ettir.
    yulis bunu beğendi.

Kardeşim,önce motoruna konacak yağ miktarını(Filtre değişince veya değişmeyince)öğren,ona göre yağını koy.Yağ değişiminden hemen sonra titreme başladıysa yağ miktarı fazla gelmiş olabilir.Olmazsa servise götürürsün...

Motosikleti
    Vitello VT 100 Sport
    Motosikletime 1litre yağ konuyor yağını bizzat ben değiştirdim 4 senedir de ben değiştiriyorum şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım motosikletime 10-40 15-40 yağ koyarım hep ama bu son kullandığım yağ motorun hem düzensiz hem titreşimli çalışmasına neden oldu ve bu akşam çıktığım yolculukta ilk önce valflerden çok kötü sesler geldi sonra ses kesildi ve egzozdan boğuk ses gelmeye başladı. Yağı aldığım adamda (motosiklet ustası) yağı çok met etti çok güzel yağdır dedi. Noz ve carbondioxit yardımlarınız için çok teşekkür ederim bir ustaya danışıp sorunun nedenini öğreneceğim. Diablof kardeşim sende çözüm yaratmayı öğrenmelisin forum tartışmak için değil sorunun çözümünü bulmak için vardır herkese iyi forumlar 😊

Motosikleti
    Vitello VT 100 Sport
    Arkadaşlar dediğiniz çözümleri denedim yağı değiştirdim fakat çok az bir düzelme oldu 5-6 devirde bu titremeyi yapıyor ben motoru bu devirlerde tuttuğumda (en çok titrediği devir) motorun içinden guuuuuuv guuuuuuuv guuuuuuuuv diye ses geliyor endişem hergün yola çıkıyorum ve bu motor vidaları attırırsa kaza yaparım başka ne sebeble motor bunu yapar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)