Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MOTOR TAVSIYESI YENİ BAŞLAYAN İÇİN

Motovento
    REKLAM ALANI

Cümleten Selam beyler. Şimdi boyum 1.90 kilom 80. Bu duruma bakılıcak olursa altıma 125cc'lik bır motor komik kaçar. Ama tabi yeni başlayan olucagım ıcın illaki düşerim diye dusunuyorum. Altıma da komik bir motor da çekmek istemiyorum. Önerileriniz nelerdir. Bu arada foruma da yeniyim. Şimdiden eyvallah beyler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Çek bi kuba superlight 200 çiçek gibi durur altında. 5-10 bin km sürer satarsın. Benim de ilk motorumdu
    nines bunu beğendi.

Alıntı MoKo777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çek bi kuba superlight 200 çiçek gibi durur altında. 5-10 bin km sürer satarsın. Benim de ilk motorumdu
    motor hoş motor ama ıste benım tarzım degil sevenı vardır sevmeyenı vardır bana gore degıl pek.

Bende Rks titanic 150 var. 1.90 boyundayım. Ufak geliyor tabi ama ben motoru öğrenmek için aldım. İlk başta görüntü takıntısı yapmadım. İlla tam bana uysun diyorsanız; sorunsuz kullanım için Honda cbf150. Fiyat ve olanak meselesi.

Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Rks titanic 150 var. 1.90 boyundayım. Ufak geliyor tabi ama ben motoru öğrenmek için aldım. İlk başta görüntü takıntısı yapmadım. İlla tam bana uysun diyorsanız; sorunsuz kullanım için Honda cbf150. Fiyat ve olanak meselesi.
    Honda Cbf150 kurye motoru oldu artık. Üstelik o bile kucuk gelır gıbı tahmınen. 150cc veya 250cc biraz daha kalıplı uzun boylu ıcın uygun motorlar yokmudur ?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Kalchae adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten Selam beyler. Şimdi boyum 1.90 kilom 80. Bu duruma bakılıcak olursa altıma 125cc'lik bır motor komik kaçar. Ama tabi yeni başlayan olucagım ıcın illaki düşerim diye dusunuyorum. Altıma da komik bir motor da çekmek istemiyorum. Önerileriniz nelerdir. Bu arada foruma da yeniyim. Şimdiden eyvallah beyler.
    yorumları okudum cruiser istemiyorsun. kurye gibi gözükmek istemiyorsun. biraz güzel gözüksün filan diyorsun ozaman bakacağın motorlar üçaşağı beş yukarı belli ama kendini bilerek kullanmanı öneririm.

bajaj pulsar 200ns
    bajaj pulsar 200rs
    Honda CBR250/125
    Kawasaki Ninja 250/300
    Yamaha YZF R125 (R25 demiyorum bu biraz sert kaçabilir)
    Hyosung GT250R

ama ben olsam YBR125 veya CBF150 ayarında bir motorla başlardım. sebebine gelince parçaları ucuz ve bol.
    Yada scooter'la başlayabilirsin. kaldıki scooter'ın rahatlığı çoğu motorda yoktur.

Umarım senin için en doğru olan tercihi yaparsın

Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumları okudum cruiser istemiyorsun. kurye gibi gözükmek istemiyorsun. biraz güzel gözüksün filan diyorsun ozaman bakacağın motorlar üçaşağı beş yukarı belli ama kendini bilerek kullanmanı öneririm.

bajaj pulsar 200ns
    bajaj pulsar 200rs
    Honda CBR250/125
    Kawasaki Ninja 250/300
    Hyosung GT250R

ama ben olsam YBR125 veya CBF150 ayarında bir motorla başlardım. sebebine gelince parçaları ucuz ve bol.
    Yada scooter'la başlayabilirsin. kaldıki scooter'ın rahatlığı çoğu motorda yoktur.

Önerilerin için cok tesekkur ederim motorları begendim.

Motosikleti
    İnşallah birgün
    Wr125 tarzı motorlarda bakabilirsin benimde istediğim motor yerden yüksek bu tarz motorlar

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Önerilerin için cok tesekkur ederim motorları begendim.
    Ama şunuda belirteyim yaptığın ilk kazada servise gittiğinde sağlam küfredersin çünkü bu aletler bol garenajlı olduğu için biton garenaj parası verirsin ve parçaları pekte ucuz değil.

Alıntı KrosKafası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wr125 tarzı motorlarda bakabilirsin benimde istediğim motor yerden yüksek bu tarz motorlar
    Yerden yuksek olmasi cok iyi ama bende bi türlü alışamadım bu tarz motorlara

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

Ama şunuda belirteyim yaptığın ilk kazada servise gittiğinde sağlam küfredersin çünkü bu aletler bol garenajlı olduğu için biton garenaj parası verirsin ve parçaları pekte ucuz değil.
    Gülu seven dikenine katlanir demişler. Bizde ona gore kullanicaz.

Beyler gecen bu soruyu sormustum. Pulsar Rs200'e kafam cok yattı. Büyük ihtimal alirim gibi gibi. Ancak alırken baya zorlanicam. O yuzden 10 bin tl veya alti onerileriniz yokmu. Tasarım benim icin en önemli nedenlerden biridir. Pulsar tarzi benzeri. Uygun fiyatta her hangi baska bi önerisi olan varsa yazabilirmi ?

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    10,000tlye kendini kanıtlamış markalardan almak varken paranı çöpe atma bance

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Dostum merhaba,
    Ben bir dönem motosiklete ara vermiştim. Birkaç yıl binememiştim. 2013'te tekrar başladım. CBF150 ile. Öncesinde yine şimdiki gibi 600f kullanıyordum ama reflekslerimin falan tekrar gelişip adapte olabilmesi adına tekrar CBF 150 aldım ve bir yıl kullandım. Benim boyum 1.85 - kilom 100. Evet 150 cc motor bu cüsse de şık durmuyor ama mühim olan şıklıktan ziyade senin can güvenliğin ve vücut bütünlüğündür. Görünüşe takılma. Kim ne derse desin boşver. En iyi en güvenli şekil neyse ona bak. Al 125-150 cc makina temiz temiz git kullan derim ben. Dışardan bakıp motorun altında minicik kaldığını söyleyip dalga geçenler olursa da dinleme hiç. Zira sen bir kazaya karıştığında (Allah korusun), o dalga geçen kitle "ben demiştim" der çıkar. Unutma mühim olan senin can güvenliğin. Karizmatik bir ölü olmaktansa, komik bir canlı olmayı yeğle.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Honda Cbf150 kurye motoru oldu artık. Üstelik o bile kucuk gelır gıbı tahmınen. 150cc veya 250cc biraz daha kalıplı uzun boylu ıcın uygun motorlar yokmudur ?
    Senin motorun Hero Hunk. 150 cc Hafif, seni yormaz. 143 kilo yani tüy gibi de değil. 125 lik ybr gibi aldığına pişman olmazsın. 150 lik cbf gibi 11 beygir değil. Kısa zamanda sıkılmazsın 15.6 beygir. Bşraz torklu. Çekişi iyi. Depo yanlarında karenaj var. Bisiklet gibi durmuyor. Biraz etli ve kaslı görünüyor. 1.80 boyuna uygun.

Parçası bol. 72 saatte, eğer serviste o an yoksa parça yetiştirme garantisi var. 5 yıl da garantisi var. Düştün, vurdun, kırdın maliyeti 200-300 lira olur. Japonlar gibi ağlatmaz. Alım maliyeti de, işletme maliyeti de az. Yakıtı az. 100 km de 2.0-2.5 arası maksimum yakıtın olur. Akıllı adam işi. Senin otor bu. Başkasına yönelme. Çin malı Japonlara gitme. Kullanıpda memnun olmayan 1 adam tanımadım. Bilmeyenler, binmeyenler kahvehane yorumları yapabilirler. Kulak asma hocam.

Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum merhaba,
    Ben bir dönem motosiklete ara vermiştim. Birkaç yıl binememiştim. 2013'te tekrar başladım. CBF150 ile. Öncesinde yine şimdiki gibi 600f kullanıyordum ama reflekslerimin falan tekrar gelişip adapte olabilmesi adına tekrar CBF 150 aldım ve bir yıl kullandım. Benim boyum 1.85 - kilom 100. Evet 150 cc motor bu cüsse de şık durmuyor ama mühim olan şıklıktan ziyade senin can güvenliğin ve vücut bütünlüğündür. Görünüşe takılma. Kim ne derse desin boşver. En iyi en güvenli şekil neyse ona bak. Al 125-150 cc makina temiz temiz git kullan derim ben. Dışardan bakıp motorun altında minicik kaldığını söyleyip dalga geçenler olursa da dinleme hiç. Zira sen bir kazaya karıştığında (Allah korusun), o dalga geçen kitle "ben demiştim" der çıkar. Unutma mühim olan senin can güvenliğin. Karizmatik bir ölü olmaktansa, komik bir canlı olmayı yeğle.
    Cok guzel yazmissin kardesim ellerine sağlık onerini dikkate alicam

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum merhaba,
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motorun Hero Hunk. 150 cc Hafif, seni yormaz. 143 kilo yani tüy gibi de değil. 125 lik ybr gibi aldığına pişman olmazsın. 150 lik cbf gibi 11 beygir değil. Kısa zamanda sıkılmazsın 15.6 beygir. Bşraz torklu. Çekişi iyi. Depo yanlarında karenaj var. Bisiklet gibi durmuyor. Biraz etli ve kaslı görünüyor. 1.80 boyuna uygun.

Parçası bol. 72 saatte, eğer serviste o an yoksa parça yetiştirme garantisi var. 5 yıl da garantisi var. Düştün, vurdun, kırdın maliyeti 200-300 lira olur. Japonlar gibi ağlatmaz. Alım maliyeti de, işletme maliyeti de az. Yakıtı az. 100 km de 2.0-2.5 arası maksimum yakıtın olur. Akıllı adam işi. Senin otor bu. Başkasına yönelme. Çin malı Japonlara gitme. Kullanıpda memnun olmayan 1 adam tanımadım. Bilmeyenler, binmeyenler kahvehane yorumları yapabilirler. Kulak asma hocam.
    Motoru gozden geçirdim. Durusu ve gorunus olarak tam istedigim gibi ustelik fiyati can yakmayan turden. Gercekten tam zevkime gore bi motor önermissiniz cok tesekkur ederim.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    aynı ölçülerdeyiz kilom senden 20 fazla ben tvs rtr 150 ile başladım. çok fazla sırıtmadı. ayrıca ybr de var bende ybr altımda küçük kalıyor ama oda çok pratik motor. ama üzerinde güzel gözükeyim dersen tvs rtr 150 al.
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı ölçülerdeyiz kilom senden 20 fazla ben tvs rtr 150 ile başladım. çok fazla sırıtmadı. ayrıca ybr de var bende ybr altımda küçük kalıyor ama oda çok pratik motor. ama üzerinde güzel gözükeyim dersen tvs rtr 150 al.
    Rtr 150 cok titresimli diyorlar. Ustelik çok fazla memnun olani görmedim ben daha fikirlerimin arasindayi ama eledim onu

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Komik görünmek istemiyorum nedir ben anlamadım. 1.83 boyundayım 120ye yakın kilom var gittim cbf aldım. Millet ne der diye düşünerekte almadım. Herkes söyledi alma boşver diye gittim aldım. Kurye motoruymuş. Olabilir. Ne zararı var bunun. Kurye gibi görünmek istemiyorum. Göründüğünüzde incileriniz dökülmüyor.

Komik görünsün en zararı var. İnsanların sana gülmesi mi önemli yoksa motoru iyice öğrenmek mi önemli? İnsanlar gülecektir gülsünler. Sen düzgün sürüp iyice öğrendikten sonra büyütürsün motoru. Bunda utanılacak bişey yok. Bu utanma duygusundan başka bişey değildir.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komik görünmek istemiyorum nedir ben anlamadım. 1.83 boyundayım 120ye yakın kilom var gittim cbf aldım. Millet ne der diye düşünerekte almadım. Herkes söyledi alma boşver diye gittim aldım. Kurye motoruymuş. Olabilir. Ne zararı var bunun. Kurye gibi görünmek istemiyorum. Göründüğünüzde incileriniz dökülmüyor.

Komik görünsün en zararı var. İnsanların sana gülmesi mi önemli yoksa motoru iyice öğrenmek mi önemli? İnsanlar gülecektir gülsünler. Sen düzgün sürüp iyice öğrendikten sonra büyütürsün motoru. Bunda utanılacak bişey yok. Bu utanma duygusundan başka bişey değildir.
    Bi bakima haklisin. Gidip cbf alabilirim hic bi sıkıntısı yok benim icin. Ama ortada ayni ölçüleri tasiyan daha karizmatik bir motor dururken cbf almak bana göre biraz sacma ben aslinda bunu vurgulamak istemistim. Dedigim gibi ayni ölçüleri tasiyan ve fiyat acisindan ayni boyutta daha karizmatik bir motoru tercih ederim.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI

bajaj pulsar 200ns
    bajaj pulsar 200rs
    Honda CBR250/125
    Kawasaki Ninja 250/300
    Hyosung GT250R

Meraktan soruyorum; R25 sert kaçabilir deyip Ninja 300 önermek nasıl bir hissiyat oluşturuyor? Hocam adamı öldürecen mi? İlk motor ninja 300 olur mu.

Konu sahibine gelecek olursak CBR125-250 o boyla küçük gelir. R125-25'de öyle. RS200 de aynı şekilde. Zaten grenajlı motordan başlangıç motoru olmaz. İllaki düşersin. R125'in iki parça grenajı kırılsa çinli commuter parası isterler.

Neyse, boyuna uygun olabilecek motor NS200. 179 boy ile bana yüksek geliyordu. Hem gaz tepkisi yumuşak, hart diye kafana geçmez, hem parçası ucuz. Yok ille grenajlı olsun, ss motor olsun dersen, o boy ile en rahat edeceğin 250'lik ss GT250R Hyosung'dur. 13-14 bin lira dolaylarına sıfırı bulunabiliyor. Ama dediğim gibi, tavsiyem NS200
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)