Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R6, gsxr 600 ekonomi modu yakıt tüketimi?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar aklımda bu motorlar var. Yakıt tüketimi heryerde farklı yazıyor.6-8 litre bu motorlarda eko modu açıktı 120 140 arası kullanımda ne kadar yakar söyleyebilir msiiniz? eko modları etkili birşey mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    600cc 4 silindir bir yarış motoru kullanabilecek tecrübeye sahip misiniz ?

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Yakıt tüketimi senin bileğine bakar eko modu ucundan destekler. Ama 600 sisi kullanicak tecrübenin olması gerekir yoksa ayarı tutturamazsın...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    R6da mod varmıydı ki.2008den beri gsxr zaten modlu ama r6da yeni kasalarda mı var mod olayı.

Sevgili " Romedon " bu soruyu sormak için neden fake üyelik aldın onu anlamadım

Motosikleti
    MT-25
    o kadar para verip alacağanız 600 cc racingin fazladan yakacağı 2-3 litreyi düşünüyorsanız binmeyin bence
    TIGERSHARK bunu beğendi.

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Adam yakıt sormuş tecrübe, fake üyelik, bilek konuşulmuş. Merak etmiştim keşke cevaplansaydı.
    rebirth ve Pistonlar bunu beğendiler.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    600 cc'ye binmek isteyen yakıt hesabı yapmamalı bence

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam yakıt sormuş tecrübe, fake üyelik, bilek konuşulmuş. Merak etmiştim keşke cevaplansaydı.
    Yokmu bir baba yiğit şu konuyu yeşillendirecek.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    r6 böcek kasa sıkıştırınca 10-11 litre yakıyor, sakin kullanım 7-8 litre boğazdan egsozlu

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili " Romedon " bu soruyu sormak için neden fake üyelik aldın onu anlamadım
    Öncelikle konuyu ben açmadım benim maşl hesabımı kullanarak arkadaşım üye oldu

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Eko modu keko modu fazla takılmamak lazım

R6'da eko modu diye bir şey yok.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    600 CC Racing motosikletler, uygun vites ve devirde kullanıldığında (yani eco mod denilen nane de) ortalama olarak 5.5 - 6 litre civarında yakar, yüksek vites, düşük devir. Bu dünyanın kanunu zaten, arabayı da bu şekilde kullandığınızda yakıt tasarrufu sağlar.

Ayrıca 2016 'ya kadar olan R6 'da eco yok, fakat eco dediğiniz şey bir kandırmaca zaten. Kawasaki'de 3 tane top cikiyor, iğne ucu kadar, onu görürsen, heh işte çok yakmıyorum şuanda diyor.

Bi arkadaş yazmış, eco mod keko mod diye, katılıyorum. Bu aletlerde 10-11 litre ile sürmediğin sürece 150 scooter sür babacım, ne işin var racingle.
    TIGERSHARK ve ocyhy bunu beğendiler.

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    600cc yi 8.000dd veya exup açmadan sürmenin mantığı zaten yok. Devirli kullanmak zorundasın. Buda 7-8 lt yakmak demek. Hep 4.000-5.000dd sürer devamlı komprese sokarsan sağırlaşır...

r6 en çok yakan motorlardan, iksen 6lt nin altına düşmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

evet yakıt önemli depoyu söküp oranın yerine tüp taktırabilirsen arabada 3/1 düşerken motorda yarı yarıya düşebilir ama işte kos koca canavara bunu yapmak yakışır mı bilemiyorum kendiniz karar verin

Motosikleti
    Alıntı Coach_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600cc yi 8.000dd veya exup açmadan sürmenin mantığı zaten yok. Devirli kullanmak zorundasın. Buda 7-8 lt yakmak demek. Hep 4.000-5.000dd sürer devamlı komprese sokarsan sağırlaşır...
    Yanılıyorsunuz full system egsozlu motosikletlerde katalitik konvertör olmadığı için ex-up da olmayacaktır. Ex-up katalitik içinde olan kelebek bir valftir. 7bin devirden sonra açılır ve egsoz rahatlar. Benim fikrime göre full system egsozlu bir motorda ex-up hep açık gibi düşünün bu da sizin dediğinizi çürütüyor.

Ex-UP: Exhaust Ultimate Power-valve

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    exup lı bütün motorlarda eco modu vardır, ha bazısı ışık yakar öteki yakmaz veya manuel olarak kademe seçimini size bırakır, exup kelebeği serbest çıkan egzoz gazlarını biraz engelleyip alt devirlerde torku artırırken aynı anda ecu nun yakıt hava haritasını fakirleştiriyor, bazı egzoz sistemlerinde ise kelebek yerine özel tasarım susturucular vardır veya vtec gibi sistemler emilen havayı kısar,hepsinde amaç emisyonu azaltılırken motorun orta ve alt devirlerini canlı tutarak tüketimi de bir miktar düşürmektedir..

Motosikleti
    Ex-UP açmayan motor sağır kalır diye bir şey yok.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ex-UP açmayan motor sağır kalır diye bir şey yok.
    Sürekli düşük devir kullanılan yani exup açmayan motorlar halk dilindeki tabirle sağır kalır, sağır kalmak nedir ? supapların üzerinde aşırı karbon birikmesi ile hava girişi ve çıkışının engellenmesi neticesi motorun yüksek devirlere çıkamaması, bakınız dpf li dizel araç kullanım tavsiyesi, aracınızını ara sira yuksek devirli kullanın ki yukselen ısı karbon birikintilerini eriterek yok etsin, aynı amaçla motorlarda sürekli düşük devirde sürülmemeli..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)