Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor alsam mı almasam mı kararsızım/Tecrübeli arkadaşlar lütfen konuya yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Herkese merhabalar eylülden beri motosiklet+ehliyet için bekliyordum. Yaşım 19

Pazar günü artçı olarak akrabamızın motosikletine bindim (ns200) aklım çıktı adam bi de manyak biraz efsane sürüyor

Neyse korktum açıkcası ama motordan vazgeçmedim hala istiyorum. Ama acaba geçici bir heves mi diye düşünüyorum işleri olduğu için ve motor bana büyük geldiği için binemedim motora hemen gitmesi gerekti istersen akşam gelebilirim dedi sağolsun çok iyi bir insan.

Ben teşekkür edip istemedim korktum motora bi zarar veririm taşıyamam diye boyum 161 ayakkabı ile 163 pulsarıda biliyosunuz korktum açıkcası.

Herneyse pazartesi ehliyet kursuna yazılmayı düşünüyorum fakat hevesim bi anlık mı ehliyet alırsam hevesim kaçarsa boşuna para verdim gibi şeyler var aklımda.

Forum da büyük abilerim/ablalarım var veya benden çok daha tecrübeli yaşıtlarım kardeşlerim var ve ben onlardan akıl almak istiyorum.

+Aklım da ilk motor almak var motor alıp çok fazla trafiğe çıkmadan mahalle araların da sürüp alışmak hevesim kaçmaz ise kaza yapmaz vs öyle ehliyet almak var. Zeytinburnun da oturuyorum hayatım da bi kere çevirme yapan polis gördüm bizim bura da ki ben polisten ziyade kazadan korkuyorum ve birine zarar veririm diye.

+Veya pulsardan korkmayıp rica edip akrabam ile gece motora binmek var ki açıkcası korkuyorum motordan yani arkasın da çantada var boyum da dediğim gibi 161 minyonum hani kendimi geçtim motora bişey yaparım diye korkuyorum bisiklet gibi değil sonuçta bide 200ns çok agresif motor

+Son seçenek ise pazartesi ehliyete yazılıp hevesim geçmesin gerçek bir motorcu olayım diye dua etmek

Aklım da pulsar 150 ns-tvs apache veya bütçemi zorlayabilirsem hero karizma r var zmr gelmiş 7000 tl araların da grenajlı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Scooter ile başlayabilirsin. Hem boyunu da kurtarır diğerleri zorlayabilir belki pcx nmax activa s gibi scooter işini görür muhtemelen.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hocam skutur sevmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Ya yardım edecek yok mu Allahtan yardım istedik kimsenin umrun da değil acemi adamlar

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Başkan hiç motor tecruben yoksa hani bir scooter güzel olabilir senin için bende scooterla başladim he yok illada sevmem diyosan belliki alıcağın motor yatacak kayacak yani sen öğrenene kadar motor hırpalanıcak biraz o zaman çin malı felan da olabilir Crazy125 fitesli alçak fites gösterge felan tam acemi işi düşünülebilir para durumun iyisi Cbr 125 al düşür kaldır yenisi taktır oda senin keyifin hadi kolay gele.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    2 günlük eğitimler var katıl hevesin var mı ona göre devam edersin. Motor alıp ara sokaklarda kullanma ile öğrenemezsin zaten.
    Salurbey bunu beğendi.

escape0813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125, Yamaha Cripton, Honda CBR 250 R
    Merhaba, şu anda Kardeşler Yamaha Bayinde kampanya var. Motor alana sürüş eğitimi bedeva. Bir bak istersen. Hala devam ediyormu. Bence YBR 125 alabilirsin. Ben kullandım, ilk motorumdu. Senin isteklerini karşılayabilir. Hem çok az yakıyor. Birde eğitim var, sen bilirsin. Umarım sana yardımcı olmuşumdur. Bende senin gibi motosiklet sevdalısıyım.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    git yamaha akademiye veya varsa daha ucuz bir eğitim programına katıl; motor nası bi şeymiş anlarsın, artık ona göre de motorculuk senlik iş mi değil mi ondan sonra kararını verirsin
    Ali Bircan bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Eğitimler sürüşler testler hepsi iyi hoş ama hiç biri kendi motorundaki zevki vermez yani eğitimdeki motorla kendi motorun aynı olmaz demek istediğim iyi,kötü,kör,topal al bişi dene 2 teker iyimi kötümü bak

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bence sen alma
    Tutkuya dönüşmedigi surece pişmanlıkla sonuçlanabilir.
    Ben okula bile gitmiyorken enistemin motora bindiğimde alacağım diye annemle re demiştim o günden bugüne bir kere pişmanlık yaşamadım.

rx3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alip almayacagina sen karar vereceksin .Biz nerden bilelim .Arkadasinin motorunu sur icinde heycan varsa ben bu aleti surerim diyebiliyorsan zaten alirsin .

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hocam daha ehliyetim yok pazartesi başvurmayı düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Haklsınız hocam da ehliyetim daha yok ya alsam mı almasam mı kararsızım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Haklısınız hocam da çevremde motorcu yok. Ben youtube daha şansa karşıma çıkan bir motovlogu izleyerek başladım motor aşkına.

Pulsar 200ns ile öğrenebilirmiyim motoru yani en azından bi tur atabilirmiyim hani uygun mu ? Ona göre o teyzemin oğluna diyeceğim rica edeceğim bi akşam gelip bi tur attırsın bakalım ne olacak bu pazarteside ehliyete başvurucam büyük ihtimal.

Yada ilk motor alırım çok kararsızım :/

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Etrafimda hic motorcu yoktu onu birak bundan 10 sene önce doğru düzgün motor yoktu. 4 yasimda bindigim eşek semerli java bu tutkunun nedenidir. Önde eniştem arkada abim arada ben. Benzin alıp geldik hepsi o kadar. O kadar net ki herşey eniştemin hadi çocuklar demesi, beni araya almaları ve kayalık yolundan benzinlige gitmemiz.

Diyeceğim o ki aklından çıkmıyorsa al. Aklına gelmiyorsa birak gitsin.

Esimi honda gs1 eğitimine yolladim sevsin diye. Olmadı. İlk 1 hafta etkisi surdu sonra gerisi gelmedi.

İyi ölç tart her halukarda ehliyeti al derim para israfı olarak bakma.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitimler sürüşler testler hepsi iyi hoş ama hiç biri kendi motorundaki zevki vermez yani eğitimdeki motorla kendi motorun aynı olmaz demek istediğim iyi,kötü,kör,topal al bişi dene 2 teker iyimi kötümü bak
    Hiç motor kullanmadan gs1 i almıştım hondadan. Tadı hala damağımdadır. Hatta orada en son cbf 500 sürdürmüşlerdi(artık cbf 1000 veriyorlar son turda sanırım)Eğitimi aldıktan 2 sene sonra cbf 500 sahibi olmuştum. Gs2 yi de aldım gayet iyiydi. Özellikle motor sizin olmayınca düşerim korkusu olmuyor pek, yatır yatırabildiğin kadar. En son bir arkadaşla koruma demirlerini sürtme yarışması yapıyorduk azar yediydik hocalardan.

Benim içinde eğitimdeki motorlar daha zevkli gelmişti kendi motorumdan.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Kesinlikle haklısınız. Yani şöyle diyim sokaktan vınn sesi duysam vututu sesi duysam cama fırlıyorum yada arkama bakıyorum dışarı çıktığım da Allahım ne olur motosiklet göreyim diye dua ediyorum. Ehliyeti israf olarak görmüyorum hocam tek korkum ya motordan soğursam diye

Benimde pazar günü artçı olmam aklımda hala dahada. Hayatım da ilk defa bi motora bindim ve haylimdeki motor (aslında 150 ns ama aynılar neredeyse) kaskım vs yoktu zaten bi o abimin vardı o kadar bulamazdıkda kask korktum ama süpğer bi duyguydu o korku adranelin aralardan geçmek ha çarptı çarpacak demek bazen gözümü kapatmak allahım çarpıcaz galiba demek vs

Akşamları boş oluyor ailem ile konuşup o abimi aratıcam yada ben yazarım wp den skuturu varmış işyerinden onunla biraz öğretsin veya kendi pulsarıyla çünkü bi an önce ehliyet almak istiyorum yada ehliyetten ziyade motor alıp sürmek istiyorum o zevk nasıl bişey aşırı merak ediyorum da bir türlü kavuşamıyorum çok kötü bişey :/

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar eylülden beri motosiklet+ehliyet için bekliyordum. Yaşım 19

Pazar günü artçı olarak akrabamızın motosikletine bindim (ns200) aklım çıktı adam bi de manyak biraz efsane sürüyor

Neyse korktum açıkcası ama motordan vazgeçmedim hala istiyorum. Ama acaba geçici bir heves mi diye düşünüyorum işleri olduğu için ve motor bana büyük geldiği için binemedim motora hemen gitmesi gerekti istersen akşam gelebilirim dedi sağolsun çok iyi bir insan.

Ben teşekkür edip istemedim korktum motora bi zarar veririm taşıyamam diye boyum 161 ayakkabı ile 163 pulsarıda biliyosunuz korktum açıkcası.

Herneyse pazartesi ehliyet kursuna yazılmayı düşünüyorum fakat hevesim bi anlık mı ehliyet alırsam hevesim kaçarsa boşuna para verdim gibi şeyler var aklımda.

Forum da büyük abilerim/ablalarım var veya benden çok daha tecrübeli yaşıtlarım kardeşlerim var ve ben onlardan akıl almak istiyorum.

+Aklım da ilk motor almak var motor alıp çok fazla trafiğe çıkmadan mahalle araların da sürüp alışmak hevesim kaçmaz ise kaza yapmaz vs öyle ehliyet almak var. Zeytinburnun da oturuyorum hayatım da bi kere çevirme yapan polis gördüm bizim bura da ki ben polisten ziyade kazadan korkuyorum ve birine zarar veririm diye.

+Veya pulsardan korkmayıp rica edip akrabam ile gece motora binmek var ki açıkcası korkuyorum motordan yani arkasın da çantada var boyum da dediğim gibi 161 minyonum hani kendimi geçtim motora bişey yaparım diye korkuyorum bisiklet gibi değil sonuçta bide 200ns çok agresif motor

+Son seçenek ise pazartesi ehliyete yazılıp hevesim geçmesin gerçek bir motorcu olayım diye dua etmek

Aklım da pulsar 150 ns-tvs apache veya bütçemi zorlayabilirsem hero karizma r var zmr gelmiş 7000 tl araların da grenajlı
    Kardeşim sana bir tavsiye veriyim motor almadan önce hangi motor sana uygun önce bunu araştır sonra teknik detaylara gir.

Pet gibi düşün ne zaman acıkır ne zaman hastalanır nerde ne yapılması gerekir ben ne yapsam o ne yapar gibi.

O yüzden ciddi bir araştır youtubede bir sürü video var modelini beğen onunla alakalı videoları izle cok sağlam fikir sahibi olursun.Korkma herkez kullanıyor sende öğrenirsin.Ama dediğim gibi tarzını önce keşfet motor cok zaten.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hocam baya araştırdım video izledim ben naked veya ss istiyorum fakat naked daha uygun geldi ss ise gidon açısının tam dönmemesi eğik olması vs tavsiye edilmiyor başlangıç için bende naked bi makine almaya karar kıldım tvs apache veya pulsar 150 ns

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç motor kullanmadan gs1 i almıştım hondadan. Tadı hala damağımdadır. Hatta orada en son cbf 500 sürdürmüşlerdi(artık cbf 1000 veriyorlar son turda sanırım)Eğitimi aldıktan 2 sene sonra cbf 500 sahibi olmuştum. Gs2 yi de aldım gayet iyiydi. Özellikle motor sizin olmayınca düşerim korkusu olmuyor pek, yatır yatırabildiğin kadar. En son bir arkadaşla koruma demirlerini sürtme yarışması yapıyorduk azar yediydik hocalardan.

Benim içinde eğitimdeki motorlar daha zevkli gelmişti kendi motorumdan.
    Hocam ben emanetten korkarım ya hani derler ya
    Emanetin canı g.tünde olur diye

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben emanetten korkarım ya hani derler ya
    Emanetin canı g.tünde olur diye
    Onu da sormuştum. İçerisi motor dolu, sana birşey olmadığı sürece al ordan yenisi demişlerdi. Parçalasan bile kimse sana birşey demez. Yeter ki kendine ve kimseye zarar verme.

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Alıntı escape0813 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, şu anda Kardeşler Yamaha Bayinde kampanya var. Motor alana sürüş eğitimi bedeva. Bir bak istersen. Hala devam ediyormu. Bence YBR 125 alabilirsin. Ben kullandım, ilk motorumdu. Senin isteklerini karşılayabilir. Hem çok az yakıyor. Birde eğitim var, sen bilirsin. Umarım sana yardımcı olmuşumdur. Bende senin gibi motosiklet sevdalısıyım.
    Hocam o kampanya işi biraz bulanık. Normalde satış yaparken indirim yapıyorlar. O indirimi almazsan eğitim veriyorlar. Yoksa vermiyorlar. Ben indirimi almak için eğitimi reddetmiştim :(

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Kardeşim bende aynı senin gibiydim herşey ehliyet kursuna yazılmakla başlıyor , gözün korkmasın hiçbişeyden eğer denemezsen gün gelir inanılmaz pişman olursun. Sadece kendine güven gerisi gelir . Tek başına trafiğe çıktıktan sonra hayatın değişicek. Motorundan başka hiçkimseye ihtiyacım kalmıyacak. Hemen aç telefonu yazıl kursa .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler