Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter Rodaj Yağından Sonra Hangi Yağ Koyulur?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorum Kuba Nirvana(Nostalji ) 150 motor şuan 790 km oldu.Motosikletimin bakımını kendim yapacağım rodaj yağından sonra hangi marka model yağ koymamı öneririsiniz cevaplarınızı bekliyorum,şimididen teşekkürler ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RKS Logik 150
    castrol actevo 20-40 öneririm,castrolün scooterlar için olan motor yağı. rodajdan sonra ona koymuştuk şu an 2500 bakımında yenisini söyledim, internette kargo dahil 18 liraya bile var.tekrar ondan koyacağım

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Castrol Power 1 scooter

normal 4 zamanlı motosiklet yağından ziyade scooter yağı kullanmanız daha sağlıklı olur. normal motorlarda ıslak debriyaj var. scooter ise cvt debriyaja sahip.

yani normal motorlarda debriyaj kaçırmaması için yağa katkı maddeleri olabiliyor. siz scooter için yağ alında gerisine bir şey demeyeyim. scooter motorda debriyaj yağlaması yok bu yüzden scooter motorların yağlarında katkı maddesi olmuyor. normal motorların yağlarında debriyaj için ek katkı maddeleri oluyor.

Alıntı coozz4242 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol actevo 20-40 öneririm,castrolün scooterlar için olan motor yağı. rodajdan sonra ona koymuştuk şu an 2500 bakımında yenisini söyledim, internette kargo dahil 18 liraya bile var.tekrar ondan koyacağım
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol Power 1 scooter

normal 4 zamanlı motosiklet yağından ziyade scooter yağı kullanmanız daha sağlıklı olur. normal motorlarda ıslak debriyaj var. scooter ise cvt debriyaja sahip.

yani normal motorlarda debriyaj kaçırmaması için yağa katkı maddeleri olabiliyor. siz scooter için yağ alında gerisine bir şey demeyeyim. scooter motorda debriyaj yağlaması yok bu yüzden scooter motorların yağlarında katkı maddesi olmuyor. normal motorların yağlarında debriyaj için ek katkı maddeleri oluyor.
    Teşekkür ederim.Castrol mu Motul mu önerirsiniz motulun scooter yağı var mı bilmiyorum ama motul öneriyor coğu usta

Motul o kadar fark verdiğine degmez..İsraf olur. digerleri aynı işi daha ucuza görür koy bir semi-sentick (yarı sentetik) fark etmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)