Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MZ ETZ 251 veya 301 almak ne kadar mantıklı?

Motovento
    REKLAM ALANI

2 zamanlı eski motorları çok seviyorum. Yaşım ufak olduğu için hiç kullanmak nasip olmadı hep hayal olarak kaldı. 2-3bin tl ye bir tane alıp kendi ilavelerimle zamanla toplamak istiyorum. Yarı cafe racer bir şey çıkarabilirim diye düşünüyorum. Sizce uğraşmaya değer mi? Aldıktan sonra parça bulamayıp yarıda bırakmak ve paramın çöpe gitmesini istemiyorum. Bu aletlerin çok yaktığı söylenir. Daha önce tecrübesi olan varsa bu aletler ne kadar yakıyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    uğraşmaya değer yanlız gazladıgınızda fena yakar onun dısında keyifli nakineler oldugunu dusunuyorum

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Çok düşündüm..
    Ybr125den geçiş motoru olarak r25, cbr250 yerine bunlara yönelmek daha mantıklı geldi..
    Fiyatları 2-3 bin zaten, ybryi satsam iki tane alıyorum dedim, adanaya gittim bindim üstüne sürdüm sonra dedim ki bu beni öldürür.
    Çok ayarsız bi motor yani kalitesine bi lafım yok ama hakkaten insan öldürür. Yol tutmuyor gibi, her an üstünden atacak gibi bi tipi var.
    1.87 boy 70 kiloyum ben, zapt edemedim yani. r25 bunun yanında çok daha konforlu geldi.
    Şey gibi, bi yanda 85 model toros bi yanda 2015 model golf.. ikiside ayağını yerden keser ama kesme şekli önemli.
    Kısaca yanaşma derim

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    boş ve uğraşacak zamanın artı harcayacak paranda varsa nostalji hesabı alınır.

ama tam tersiyse uzak dur macera arama

Zaten hali hazırda kullandığım R25 ve Kanuni Windy S 150 var. Bu daha çok kendi isteklerim ve beğenilerim doğrultusunda uzun soluklu bir proje olacak. Cebimde para yok, öğrenci adamım, elime geçtikçe, sanayide ki eş dostun yardımıyla zamanla yapacağım. Öyle uzun yolda kullanayım, gezeyim, viraj yapayım gibi bir hayalim de yok. İlçede oturuyorum çarşıya getirip götürsün, kendim yaptım diye görünce mutlu olayım yeterli. Diğer beklentimde motor hakkında teknik bilgimi arttırması.

Aklından bile geçirme , uzak dur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)