Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kredi ile motosiklet almalımıyım (CİDDİ)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,

Ye ni uye oldum, evliyim çocugum yok yasim 26. Evim var kira odemiyorum, esim ve ben ile birlikte evimize toplam 4 bin lira civari(yukselebiliyor) gelirimiz var.

Hali hazirda bir motorum ve cekilmis bir kredim var. Suanki motorumu satsam cekmis oldugum krediyi kafa kafaya kapatiyor. Satip onu kapatacagim, puanim yuksek oldugu icin kapatmadan da kredi alabiliyorum.

Esimin ve benim tum ekipmanlarimiz mevcut ve bu 3. motorum olacak. 200~250~650

Aylik 400 lira erzak 400-450 lira civari faturalar 500 lira civari sigara 500 lira civari kredi karti odemesi giderlerim var. Keyfi şeyleri saymiyorum onlar tolere edilebilir.

Onun disinsa öluyorum su ver diyecegim bir akrabam annem babam yok tek tabanca yuvarlaniyoruz,

yarin 20 bin liraya aylik odemesi 650 lira olacak sekilde bir kredi cekip motosiklet alma arifesindeyim, bu baglamda motoru almalimiyim? Faiz haram falan demeyin oyle seylere inanmiyorum, inanana saygi duyuyorum.

Akil danisacagim bir abim bir babam olmadigi icin buradaki abilerime kardeslerime sorma gerekliligi hissettim, bu cercevede yorumlarinizi yaparsaniz minnettar olurum, tekeriniz duz bassin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Durumunuzu güzel özetlemişsiniz bence heves varsa aylık bu bütçe ve giderlerle kredi uygundur.Bence varsa kafanızda böyle bir düşünce durumunuz müsait görünüyor.Merak ettiğim 20 bine yada üzerine koyacaksanız düşündüğünüz motor nedir?

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabanız var mı?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    akjenas, labirent ve Sokollu bunu beğendiler.

Kardeş, imkanın elveriyorsa seni mutlu edecekse al gitsin, bu kısa ömürümüzde yapabileceğinin en iyisini yapacaksın...
    faize takılma, zaten adı faiz, oranını devlet belirler, para bir maldır, malı aldın seneye geri verirken değer kaybını eklersin, o oranı güvenilir kabul edilen devlet belirler, buda dinde anlatılan faiz değildir, oranı devlet belirledi 10 dedi, sen 15 verene verdin paranı, o fark, 5 puan faiz haram... neyse böyle işte...

imkan varsa seni mutlu edecekse al geç, düşünme bile, bende alacağım bu arada, zamanı geldi...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ödemeyebileceksen al 2 maaş giriyorsa eve kirada yok bişekilde ayak yorgana görede uzatılabilir ben olsam alırdım

sikayetname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    al dostum hakkındır haram falan diyenlere bakma sen
    ( ulan gavat madem haram sen ver parayıda faiz olayına girmiyim )

herşeyi onlar bilir ya lafa gelince mangalda kül bırakmazlar icraate gelince bi bakmışın hepsi arazi

sen drek git çek kredini al dostum makinanı güle gülede bin

Motosikleti
    X-Max 250
    Şöyle söyleyebilirim, ilk motorum R25 olacaktı ve o zaman 14 küsür bin tlydi ve tamamına kredi çektiğimde 2 yılda 17 bin tl civarında bir ödeme çıkıyordu, almadım. Şuan R25 18000tl
    ultimateFB bunu beğendi.

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aylık gecımıne engel olmayacaksa, her ay karsına surprız odemeler gelmıyorsa almalısın. Hayat hızla akıp gıdıyor, ıcınde ukte kalmasına ızın verme.

Wowowo faız haram dıyen paralı muslumanlara aldırma. Tabı bu muslumanlar omrunu yarılamıs, mal mulk sahıbı olamamıs, fakır, cekememezlık sendromu yasayan kısılerde olabılır. Ikı tarafta cıddıye alınacak potansıyele sahıp degıl.

Esinizin de rizasi varsa alinabilir. Ben krediyle almistim. İssiz kalip motoru satmak zorunda kaldim ve halen kredisini oduyorum. Boyle bir ihtimal de her zaman var.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Şartlarımız çocuk hariç benzer. Hiç düşünme al. Hep kredi ile aldım.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Dostum bence konuyu önce eşinle konuş. oda seni desteklerse öyle bir işe girişebilirsin. öte yandan anladığım kadarıyla şuan ödediğin kredinin sonlarındasın (motoru satıp kapatabildiğini düşünerek bunu söylüyorum) bu durumda kredinin faizlerinin çoğunu ödemişsin kalan ödemen artık anaparadan. (bankalar kredi verirken bildiğim kadarıyla önce toplam kredinin faizini daha sonra ana parayı alıyor) yani toplu ödeme yapman sana ne kazanç sağlayacak ona bir bak derim.

Dostlar eşimin rızası var, kendiside motor tutkunu. Hepinoze teşekkurlerimi sunuyorum. Simdi almaya gidiyorum. Resim atarım buraya.
    mete_han ve ...garip... bunu beğendiler.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Almamalısınız derim. Para biriktirip nakit almanızı, ya da çok sabırsızsanız büyük kısmı için nakit hazırlayıp kalanını kredi kartına taksit şeklinde ödemenizi tavsiye ederim. İsteyen istediğini düşünsün. Kredi ile alınacak motosikletten hayır geleceğini sanmıyorum. Bu konu sizin için önemli değil ise geliriniz doğrultusunda uygun miktar taksit sizi yormayacaktır sanırım.
    Süleymantnz bunu beğendi.

Kardeş dün gece yazmışsın sabahına almaya gitmişsin. Az bekleseydin yorum yapsaydık.

Motosikleti
    Tmax 530
    Gece uyuyamamistir o kesin.
    Resimleri bekliyoruz.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    ALMALISIN.ben aldım bi sorun olmadı

Kredi ile alınan motordan hayır gelmez diyen arkadaşlar.kredi kartıyla al demiş wtf ?

Neyse sabah sabah daha fazla sinirlenmeyim.bende krediyle aldım.malesef biriktirelim veya hazır bi paramız yok.r1 aldım fazer8 i satıp.fazeri de kredi ile almıştım bitti gitti 6 ay sonra.kapitalist sistemde malesef biriktirerek birşey alınmıyor.Tekerin düz bassın.
    Palakadir bunu beğendi.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    pistonlar eksik bu konuda, kızıyoruz mızıyoruz da böyle olunca da tadı çıkmıyor.

Ciddi olmak gerekirse, gelirinizin miktarından çok düzenli geliyor oluşu önemli bu devirde. Gelirinize biraz güveniyorsanız krediyle alabilirsiniz. ANcak maaş düzensizliği vs yaşıyorsanız aman diyim. Ödeyemediği için satmak, sahip olmamaktan daha çok koyar insana.
    efendy06 bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Sıgaranı bırak en azından rahat öde hayırlı olsun

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    3-6 ay arasında 20-30 bin tl biriktirme gücün yoksa kredi ekmekten başka yolun kalmıyor. Sen parayı biriktirene kadar motor fiyatları arttıkça artıyor, hiç bir zaman motor parasını biriktiremiyorsun ( 0 km alacağını düşünerek ).
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)