Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS CRUİSER 250

Motovento
    REKLAM ALANI

HERKESE MERHABALAR. ANKARADAN YAZIYORUM. 2013 MODEL RKS CRUİSER 250 MOTOSİKLETİM VAR. SEYİR HALİNDEYKEN ZAMAN ZAMAN KIRMIZI Fİ IŞIĞI YANIYOR VE MOTOR ÖNE YIĞILIR GİBİ YAPIYOR VE YAVAŞLIYOR.BU YÜZDEN TRAFİKTE ÇOK SIKINTI YAŞIYORUM.DEBRİYAJA BASTIĞIMDA Fİ IŞIĞI SÖNÜYOR VE MOTOR NORMALE DÖNÜYOR. SONRA BİR MÜDDET SONRA BUNU YİNE YAPIYOR. LÜTFEN YARDIM. NE YAPMAM LAZIM? SIKINTI NEDİR?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    motor yatak sarmış geçmiş olsun

Ama motor gidiyor yani bu dediğim her zaman olmuyor. Zaman zaman fi kırmızı ışık yanıyor öne yığılıyor. Debriyaja basınca düzeliyor. Sonra yine yapıyor bir müddet sonra

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı atikcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama motor gidiyor yani bu dediğim her zaman olmuyor. Zaman zaman fi kırmızı ışık yanıyor öne yığılıyor. Debriyaja basınca düzeliyor. Sonra yine yapıyor bir müddet sonra
    Sen prestij motordan suat ustaya bir telefon et yarın, bende de fi ile ilgili bir sorun olmuştu, debriyaja basınca ışık sönüyor mu falan demişti, illa ki bir bildiği vardı, yetkili servistir kendisi istanbul mecidiyeköyde...

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anlattıklarına göre tahminimce benzin otomatiği ilgili bir sıkıntı olabilir ama o ışık yanma şekillerine göre değişik arızaları ifade ediyor. Ustana kesiklikle göstermen gerekiyor.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yatak sarmış geçmiş olsun
    arakdaşım nerden anladın yatak sardığını adamı yalandan korkutuyorsun. motor yatak sarsa çalışmaz bu 1. yatak saramanın ilk evresinde piston eğdiyse farklı çalışır. sesi kötü çıkar. porselen sesi gibi bir ses duyulur. adam debriyaja basınca düzeliyor diyor sen yatak sarmış diyorsun!

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Debriyajdaki elektrik kablosunu iptal ettir direk bağla yani debriyaja basmadan marş basmamasını sağlayan müşürü devre dışı bırak.

Bütün bu yorumların hepsini teker teker deneteceğim ustalara. Hangisinde çözüm bulursam da buradan şöyle oldu sorun çözüldü falan diyerek de yazacağım ki bir başka kimsenin başına aynı sıkıntı gelirse şayet çözüm olsun. Herkese çok teşekkür ediyorum. Tekerinize taş değmesin. Selamlar, Saygılar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)