Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizi sizden başka seven var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Alıntı Jeolog2017 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bakayım dedim neler yazılmış, trafikte ne gördüysem burada da profil ayni ne yazık ki bir arkadaş dışında. Benim burada yazmamın nedeni bu forumda araba aynasinin nasıl kırılması gerektiğiyle ilgili bir konu olması, yumruk mu atmak lazım tekme mi, yoksa eldiven mi iyi bijon anahtarı mi iyice irdelenmis. Beni gülümseten tek olay ise "legal filtering" oldu. Bu konuda uluslar arası birinci sınıf dergilerde pek çok makale var. Science direct sitesinden bir üniversite kütüphanesindeki internet bağlantısından indirilebilir, olmadı bir köy kahvesine ya da bağcılarda bir nargileci de is görür. Arabamın plakası 48 ile bitiyor dostlar, bir daha aynamı kırıp kaçabilecegini sanan zavallılara söyleyeyim, aracımı üstünüze kırıp sizi gebertmekte bir an bile tereddüt etmem, siz motorculara yol, Mol da yok artık.
    geldi yine tipini.......
    Salurbey bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Ama aracım yeni garantisi var.
    Canımın garantisi yok, hatta yenisinide alamıyorum.
    Sonu 48 demekle olmuyor sayın jeolog bey, madem bu kadar iddialisiniz bu sen vurursan bende ezerim konusunda, komple plaka veriyosunuz trafikte gören arkadaşlar ezmeniz için önünüze geçiyor.

Vururum acımam diyosunda, sen dikizin camı düştü diye bu hale gelen varlıksın, araban çizilecek korkusundan kimseyi ezemezsin sende öyle dalga yok çok belli,
    kendinle çelişme.

Ya hu şu camı indiren arkadaş bi gelse şuraya ya, özellikle arayıp bulmuş mu bu kıldan tüyden'i.
    Bu böyle bol keseden sallıyor olayın asli astarı nedir oda belli değil.
    Salurbey bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Mala zarar vermeye karşıyım. Derdim varsa şahısla çözerim. O daha yapıcı.
    Salurbey bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Yapılan şey yanlış ama motorlar, araba gibi şeritten gitsinde demeyin arkadaş millet trafikten bıktığı içinde motosikleti tercih ediyor. Ayrıyetten şeridi ortalayıp gitsen suç, gitmesen yine suç. Şeridi ortalayınca arkadan şıkıştıranlar, şeridi ortalayıp ışıkta beklerken arkadan vurup "ben senden çok vergi verıyorum kenarda dur" diyenler... Bu görüntüleride izledik. İstiyorsanız atayım burayada izleyin. Herkesi mutlu edemiyoruz kusura bakmayın. Aynalara lazım olduğunda değil her saniye bakılması gerekiyor , yoldan sürekli haberin olması gerekiyor ayrıca. Yinede size yapılan şey haklı demiyorum ama ne motosikletliler, ne arabadakiler sütten çıkma ak kaşık değil çeşit çeşit insan var neden genelliyorsunuz?
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canımın garantisi yok, hatta yenisinide alamıyorum.
    Sonu 48 demekle olmuyor sayın jeolog bey, madem bu kadar iddialisiniz bu sen vurursan bende ezerim konusunda, komple plaka veriyosunuz trafikte gören arkadaşlar ezmeniz için önünüze geçiyor.

Vururum acımam diyosunda, sen dikizin camı düştü diye bu hale gelen varlıksın, araban çizilecek korkusundan kimseyi ezemezsin sende öyle dalga yok çok belli,
    kendinle çelişme.

Ya hu şu camı indiren arkadaş bi gelse şuraya ya, özellikle arayıp bulmuş mu bu kıldan tüyden'i.
    Bu böyle bol keseden sallıyor olayın asli astarı nedir oda belli değil.
    Ahahah amcaoğlumu gerdiniz bak kendinize gelin lağğn..

Biz uyardık o hala durumdan rahatsızsa vursun bi motora.

Unutmadan hatırlatayım.

Başkasının yumruğunu yemeyen, kendi yumruğunu balyoz sanıp piyasaya bakıyor.

Dur konuyu saptıralım.
    Amcaoğlu sülüsü aldım. Samsun'a askerim. 19u teslim.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Hem otomobil hem de motosiklet sürücüsü birisi olarak bende şunu sormak istiyorum bu araçların genişliği 3 birimse bir şerit genişliği bariz 5 birim, nasıl oluyor da bazı otomobil sürücüleri bu şeritlere sığamıyor? Ya yoldaki çizgiye bakmak çok mu zor? Bence bu olay böyle abartıldığı gibiyse benim anlayacağım şey otomobil sürücüsünün aşağıdaki kırmızı renkli araç gibi gittiğidir, şeridinize sığın, sinyalsiz dönüş yapmayın, gereksiz sinyal de vermeyin.
    Şu motorcunun kafası kırılır bana bişey olmaz benim arabam var kafasından da kurtulun benim tanıdığım o kadar çatlak motosiklet süren adam var ki ölmez de sağ kalırsa böyle bi olay da çeker araç sürücüsünü vurur kısaca iki ucu boklu değnek bu konuda böbürlenecek bişey yok.

Son olarak motosiklet sürenlerden arabalar gibi sürmelerini bekliyorsanız hiç boşa binmesin millet bu aletlere, bu meretin olayı trafikte kalmadan diğer araçların sığamayacağı boşluklardan giderek zamandan tasarruf sağlamak, onca eksisine rağmen tek artısı bu, bunu da yapamayacaksa millet herkes 4 tekere geçsin.

Salurbey bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Hayırlı teskereler alone.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı teskereler alone.
    Sağol salurbey.

Geçen 07 faslı yaptım 2 gün, yazıcaktım sana dedim müsait değildir.

Baba samsun'a gidiyor '' dk''. Hayırlı işler.
    Bugun vakti olanla bi çay içip tanışmak isterim. Müsait olan özelden yazabilir.
    Salurbey bunu beğendi.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Şoförler size trafikte saygı duymuyor evet, bunu söylediğim için üzgünüm ama ne yazık ki çoğunuz saygıyı hak etmiyorsunuz, ölen ya da sakat kalan bir motorcu gördüğümde üzüleceğimi sanmıyorum artık. Benim aynamı kiran şahsa trafikte dokunursam en iyi ihtimalle birkaç kemiği kırılırdi arkasındaki hanımın da elbet. Oluşturduğunuz kaos ve trafik terörünü görünce genel itibariyle eğitimsiz, kendini ispatlamaya çalışan zavallıların büyük çoğunluğuzu oluşturduğunuzu görüyorum. Dünyaya 7 milyar insan fazla, insanlıktan nasibini almayanlarin aramızdan ayrılması dileğiyle...
    Sanırım yazarken burnunuzun altında ufak bir bıyığınız ve perçeminiz çıkmaya başlamıştı. Sağ kol da "sieg heil" derken ileri atıldı gönder butonuna tıkladığınızda.

Ya üzülün veya üzülmeyin de, bakın size bir akıl vereyim. Öyle her motorluyla takışmayın. Sizin gibi biz de plaka alabiliyoruz. Ve cidden sizden daha fazla örgütlüyüz. Hani bir çok motosikletlinin kol gibi zincirlerle motorları bağladığını da hatırlatayım. Whatsapp gruplarında haberleşip, gayet de güzel buluyorlar sizi. Ben üye değilim hiçbirisine, ama sizin iyiliğiniz için hatırlatayım.

Öyle "ay geberin pislikler" tadında saçmalıklara gerek yok, evet bizim de aramızda "öküzler" var, ama bir öküz üstünden tüm camiaya dil uzatmak, ölümlerini dilemek sizin densizliğiniz, haddinizi bilin demeyeceğim, zira bu kafayla er ya da geç birileri size bir ara haddinizi bildirecek orası kesin. Bugün ayna için ağlıyorsunuz ya, yarın buralarda başka şeyler için ağlarken bulursunuz kendinizi.

Sevgiler, saygılar Adolf Bey.
    killingroad bunu beğendi.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem otomobil hem de motosiklet sürücüsü birisi olarak bende şunu sormak istiyorum bu araçların genişliği 3 birimse bir şerit genişliği bariz 5 birim, nasıl oluyor da bazı otomobil sürücüleri bu şeritlere sığamıyor? Ya yoldaki çizgiye bakmak çok mu zor? Bence bu olay böyle abartıldığı gibiyse benim anlayacağım şey otomobil sürücüsünün aşağıdaki kırmızı renkli araç gibi gittiğidir, şeridinize sığın, sinyalsiz dönüş yapmayın, gereksiz sinyal de vermeyin.
    Şu motorcunun kafası kırılır bana bişey olmaz benim arabam var kafasından da kurtulun benim tanıdığım o kadar çatlak motosiklet süren adam var ki ölmez de sağ kalırsa böyle bi olay da çeker araç sürücüsünü vurur kısaca iki ucu boklu değnek bu konuda böbürlenecek bişey yok.

Son olarak motosiklet sürenlerden arabalar gibi sürmelerini bekliyorsanız hiç boşa binmesin millet bu aletlere, bu meretin olayı trafikte kalmadan diğer araçların sığamayacağı boşluklardan giderek zamandan tasarruf sağlamak, onca eksisine rağmen tek artısı bu, bunu da yapamayacaksa millet herkes 4 tekere geçsin.

http://i.hizliresim.com/01W6gW.jpg
    O kırmızılı arabanın demek istediği ben öküzüm kimse karışamaz ama ben herkese karışırım demektir. Sığırdan çok ne var memlekette.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım yazarken burnunuzun altında ufak bir bıyığınız ve perçeminiz çıkmaya başlamıştı. Sağ kol da "sieg heil" derken ileri atıldı gönder butonuna tıkladığınızda.

Ya üzülün veya üzülmeyin de, bakın size bir akıl vereyim. Öyle her motorluyla takışmayın. Sizin gibi biz de plaka alabiliyoruz. Ve cidden sizden daha fazla örgütlüyüz. Hani bir çok motosikletlinin kol gibi zincirlerle motorları bağladığını da hatırlatayım. Whatsapp gruplarında haberleşip, gayet de güzel buluyorlar sizi. Ben üye değilim hiçbirisine, ama sizin iyiliğiniz için hatırlatayım.

Öyle "ay geberin pislikler" tadında saçmalıklara gerek yok, evet bizim de aramızda "öküzler" var, ama bir öküz üstünden tüm camiaya dil uzatmak, ölümlerini dilemek sizin densizliğiniz, haddinizi bilin demeyeceğim, zira bu kafayla er ya da geç birileri size bir ara haddinizi bildirecek orası kesin. Bugün ayna için ağlıyorsunuz ya, yarın buralarda başka şeyler için ağlarken bulursunuz kendinizi.

Sevgiler, saygılar Adolf Bey.
    Silah taşıyanlar da var bıçak taşıyanlar da. Zincir yine iyi bir ihtimal ama öldürücüdür yine de

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer araba zarar verdiğiniz kişinin değilse sahibi için üzücü olmaz mı ? mesela, arabasını isteyen bi arkadaşını kıramayıp verdi anahtarını o da gitti sinyalsiz döndü aynayı kırdılar.. şimdi burda en çok kim üzülür ? o yüzden mala zarar vermek yerine süren kimse onu uyarmak yada adam gibi sürüp kimseyle takışmadan gitmektir doğru olan
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Öncelikle filtreleme denilen şey gayet bilenen bir motosiklet kullanım yöntemidir. Sorumluluk motosiklet sürücüsünde olmakla birlikte "bunu yapamazsın" diye bağırıp çağırılacak bir şey değildir. Önemli bir husus şudur ki, filtreleme kavşak dibinde/esnasında yapılmaz zira o sırada şerit değiştirmesi muhtemelen araç sayısı çoktur.
    Yaşadığınız olayı sizin anlattıklarınız detayı dışında bilmiyorum, haklı görünüyorsunuz geçmiş olsun. Ayı her yerde ayıdır. Yalnız bu ayna kırma meselesi benim kişisel şahit olduğum olaylarda da %90 motorcunun hayatına saygı duymayan ayılara ders olarak yaşanmıştır. Elbette ki istisnaları da vardır.

Kavşak dışı durumda, siz şeritte kaldığınız sürece bizim bariyerle sizin aranızdan geçmemizin bir sakıncası yoktur. Kaldı ki merka ederseniz yazabileceğim bir çok sebepten ötürü de hem sizin için hem bizim için oradan gitmemiz daha iyi sonuçlar doğurmaktadır. Tek istediğimiz, şerit çizgilerine riayet ederek aracı orada tutmanız. Araçlar orada kaldığı müddetçe motorlar aradan geçer gider, hiç bir tehlike yaratmazlar. GENELLEME olduğunu üzerine basarak söyleme ihtiyacı hissediyorum malesef.

Şoförler size trafikte saygı duymuyor evet, bunu söylediğim için üzgünüm ama ne yazık ki çoğunuz saygıyı hak etmiyorsunuz, ölen ya da sakat kalan bir motorcu gördüğümde üzüleceğimi sanmıyorum artık.
    Hepsinden öte, ne yaşarsanız yaşayın, yukarıdaki cümleyi sarf ediyorsanız tedavi olması gereken bir ruh hastalığına sahipsiniz demektir. Ben de milyonlarca otomobilsürücüsü paramparça olsa onlara üzülmeyeceğim mi diyeyim?
    Yaşama saygı hak edilmez. Yaşama saygı, karşıdakinin hareketi ne olursa olsun mevcut olması gereken bir saygıdır. Yaşama hakkına saygı kutsaldır, tartışma saygısı, kuyrukta bekleme saygısı, inanç saygısı gibi şeylerle karıştırılmaz, karşılaştırılamaz.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol salurbey.

Geçen 07 faslı yaptım 2 gün, yazıcaktım sana dedim müsait değildir.

Baba samsun'a gidiyor '' dk''. Hayırlı işler.
    Bugun vakti olanla bi çay içip tanışmak isterim. Müsait olan özelden yazabilir.
    Samsun hmm.. muhtemelen sniper olur komşu avlarsın emmoğlu :D
    Hayırlı teskereler torun ne diyelim, bizim ayak izlerimiz bile kayboldu o tozlu devriye yollarında, hey gidi 92/1 devre hey.
    Bitirene kadar canın çıkar, bitirince özlersin.
    Enteresan yerdir asker ocağı.
    Her anlamda hayatının en enteresan dönemini geçireceksin dayıoğlu hazırla kendini.

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Haklı durumda olabilirsiniz fakat derdinizi anlatırken biraz daha dikkatli cümleler seçin derim.Motorcu gebertmek he? Biraz fazla cesursunuz sanırım..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samsun hmm.. muhtemelen sniper olur komşu avlarsın emmoğlu :D
    Hayırlı teskereler torun ne diyelim, bizim ayak izlerimiz bile kayboldu o tozlu devriye yollarında, hey gidi 92/1 devre hey.
    Bitirene kadar canın çıkar, bitirince özlersin.
    Enteresan yerdir asker ocağı.
    Her anlamda hayatının en enteresan dönemini geçireceksin dayıoğlu hazırla kendini.
    Yapacak bişey yok emmoğlu.
    Gitmedik zamanında 97 lilerle gidicez.
    Köprüyü geçene kadar ayı benim için dayıdır.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    [

[/COLOR]

Bazen o kadar sinirleniyorum ki, satayım motoru, büyükçe bir araç alayım, bazı otomobilleri çarpıp çarpıp yoldan atayım.

Sonra yolda giderken, gıcık olduğum Doblo gibi bir aracın içinden, küçük bir çocuk kalkıp beni seyrediyor giderken, tam geçerken cama yapıştırıyor burnunu, el sallıyor. Yok diyorum, trafiktir bu. Magandası da olacak, manyağı da, psikopatı da. Ülkemizde gerçek bu, bunu bilmek, öğrenmek, anlamak, sürüşümüzü buna göre ayarlamak zorundayız. Öyle ezmekle, dövmekle, sıkıştırmakla olmuyor.[/QUOTE]

Çözüm Ford Taunus; bir arkadaşımın amcası sırf trafiği temizlemek maksatlı kullanıyormuş... Araba zaten dikdörtgen; birisi geride habire kornaya mı basıyor, takıyormuş geri vitese bi dokunduruyormuş...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsinden öte, ne yaşarsanız yaşayın, yukarıdaki cümleyi sarf ediyorsanız tedavi olması gereken bir ruh hastalığına sahipsiniz demektir. Ben de milyonlarca otomobilsürücüsü paramparça olsa onlara üzülmeyeceğim mi diyeyim?
    Yaşama saygı hak edilmez. Yaşama saygı, karşıdakinin hareketi ne olursa olsun mevcut olması gereken bir saygıdır. Yaşama hakkına saygı kutsaldır, tartışma saygısı, kuyrukta bekleme saygısı, inanç saygısı gibi şeylerle karıştırılmaz, karşılaştırılamaz.
    Sahsi maddi cikari icin baskalarinin aci cekmesini midesi alan insan sayisinin malesef cok az olmadigini dusunuyorum ulkemizde...

Niye ileri ulke degiliz? Niye surunuyoruz? Bayagi bi karaktersiz ve kotuyuz de ondan.

Az kaldi herkes nefret edecek benden. Dogru yazani dokuz forumdan kovarlarmis

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    ben bu hastalıklı organizmanın haklı olduğunuda düşünmüyorum, birde motorcuyu dinlesek kim bilir nediyecek belkide farkında değil adamı sıkıştırmıştır, öncesi de artçısıyla o motorcu ecel terleri dökmüştür raceng kullanan biri arkasında artçı varken ayna kırma ayna kıracak kadar kızdıysa önce kendinde ara hatayı ben olsam aynayı bitarafınıza monte ederdim az bile yapmış gelipte ortamımızı kirletme bi... git

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahsi maddi cikari icin baskalarinin aci cekmesini midesi alan insan sayisinin malesef cok az olmadigini dusunuyorum ulkemizde...

Niye ileri ulke degiliz? Niye surunuyoruz? Bayagi bi karaktersiz ve kotuyuz de ondan.

Az kaldi herkes nefret edecek benden. Dogru yazani dokuz forumdan kovarlarmis
    Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış.
    Haşmet abi onuncu köye muhtar.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Konuyu açan sanıyorki birtek kendisinde araba var�� ikitelli'den k.çekmeceye gelene kadar 4tane mal şöförün yüzünden kaza yapıyordum arabayla ölseler umrumda olmaz!
    Ek olarak nolursun sev bizi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)