Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizi sizden başka seven var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk mesajımı yazdım motoe üstündeydim.
    Dayanamadım tekrar bişeyler yazmak istedim.

Öncelikle sonuna kadar haklısın dostum.
    Bunu sana ben diyorum, ortalama 6 7 tane ayna kırdım.
    Yalanım varsa sabahı göremeyim. He dersen marifet mi değil.
    Ama neden kırdım. Arkada nişanlım, haddini fazlasıyla aşan şöförler yüzünden. Şanslarını zorladılar diyelim. Hak ettiler çünkü. Kaçmadım da yoluma devam ettim. Plakam da açıktı.
    He bi o kadarda ayna kapatmışımdır...

Tekrar söylüyorum bunlar marifet değil ama ben haklıydım ve haksız duruma düştüm...

Motorcularda hep bi haklı olma çabası var zaten.

Etik olarak yolun sağında emniyet şeridi bile olmayan yolda gidip posta koyan milletiz.

Hep büyük cc'yi örnek alan arkadaşlar, hani şu kafada kamera vlogcu tay tay grubu, bu tarz şeyleri örnek alıyorlar.

Sonra beyaz bi Bmw'den yedikleri sopayla kalıyorlar..

Üzücü bir olay. Geçmiş olsun.
    Git burdan dayıoğlu, dikizini koparıp " Artist CRF'linin Dikizini kopardım|Motovlog" isimli videoma koyarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git burdan dayıoğlu, dikizini koparıp " Artist CRF'linin Dikizini kopardım|Motovlog" isimli videoma koyarım.
    Yanlış düşünüyorsun kardeşim yanlış.

Ben haklının yanındayım.

Biri camdan kafasını cıkartıp senin motoruna zarae versen ve kaçsa burda sana geçmiş olsun dilekleri, kıranada küfür kıyamet beddua ederiz. Kimsenin kimsenin malına zarar verme, gasp etme gibi hakkı yok.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Yanlış düşünüyorsun kardeşim yanlış.

Ben haklının yanındayım.

Biri camdan kafasını cıkartıp senin motoruna zarae versen ve kaçsa burda sana geçmiş olsun dilekleri, kıranada küfür kıyamet beddua ederiz. Kimsenin kimsenin malına zarar verme, gasp etme gibi hakkı yok.
    Yok hocam ondan değil, ben bu tür ikili muhabbetlerde tek tarafı dinlersem kesinlikle ciddiye almıyorum.
    Belki %100 haklıdır, belki %100 haksız.
    Belki magandanin tekidir bahsettiği motorcu, belkide arkasında eşi sevdiği olan gururu kırılan, kazadan korkan biri.

Ha bu konuyu acan sahis haklı diye vahiy gelse bile, bu şekilde konuyu açıp saydırıp basıp gitmesi onu yine haksız yapıyor bence sorun o.

Genelleme yapıp "Hepinizin Allah belasını versin" kafasında yaşaması apayrı bi komedi.
    Ben çevre yolunda bile 110'u geçmeyen insanın, şehir ici hep 50-60.
    Bana neden hakaret edip, geber deyip gidiyor mesela ?
    Sorun orda.
    Monty bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Yok hocam ondan değil, ben bu tür ikili muhabbetlerde tek tarafı dinlersem kesinlikle ciddiye almıyorum.
    Belki %100 haklıdır, belki %100 haksız.
    Belki magandanin tekidir bahsettiği motorcu, belkide arkasında eşi sevdiği olan gururu kırılan, kazadan korkan biri.

Ha bu konuyu acan sahis haklı diye vahiy gelse bile, bu şekilde konuyu açıp saydırıp basıp gitmesi onu yine haksız yapıyor bence sorun o.

Genelleme yapıp "Hepinizin Allah belasını versin" kafasında yaşaması apayrı bi komedi.
    Ben çevre yolunda bile 110'u geçmeyen insanın, şehir ici hep 50-60.
    Bana neden hakaret edip, geber deyip gidiyor mesela ?
    Sorun orda.
    Beklediğim cevap.

Amcaoğlu biri birine anlamsızca kızıp aynasını kırıyor, magdur olanda foruma üye olup öfkesini kusuyor...

Ama teraziye koymak gerekirse bu beyfendi, hanımefendi herneyse artık daha ağar basar bu net..

Adam öfkelenmiş girmiş yazmış çizmiş üstüne alıncak bişey yok. Ulan hergün bi motor bi ayna kırsa kim bizi sallar yolda.

Sadece empati.

Arkadaş bakma normal ayağı yapmış, maddi olarak bişey olmasada manevi olarak kaybı var..

Geçen konu açıldı ya. Otoparkda aynam kırılmış diye hatırlarsın..

Hani benim düşüncem o.

Bi ayna için bana şekil yapma, sabah kalktığında mahallendeki bütün dikizleri indiririm hee.

Eğer gerçekten bu olay başına gelmişse, bu yazılanları okuyorsa o motorcu arkadaşın istisna bi vaka olduğu bilsin isterim.

Bize o gözle bakma dostum..
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Beklediğim cevap.

Amcaoğlu biri birine anlamsızca kızıp aynasını kırıyor, magdur olanda foruma üye olup öfkesini kusuyor...

Ama teraziye koymak gerekirse bu beyfendi, hanımefendi herneyse artık daha ağar basar bu net..

Adam öfkelenmiş girmiş yazmış çizmiş üstüne alıncak bişey yok. Ulan hergün bi motor bi ayna kırsa kim bizi sallar yolda.

Sadece empati.

Arkadaş bakma normal ayağı yapmış, maddi olarak bişey olmasada manevi olarak kaybı var..

Geçen konu açıldı ya. Otoparkda aynam kırılmış diye hatırlarsın..

Hani benim düşüncem o.

Bi ayna için bana şekil yapma, sabah kalktığında mahallendeki bütün dikizleri indiririm hee.
    Makina kapalı garajda emmoğlu, ha gireceksen içerde bi arkadaş daha var, elinde biftekle felan gel.
    Pek takmaz bifteği canlısı varken ama umut dünyası
    -MrMud

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Makina kapalı garajda emmoğlu, ha gireceksen içerde bi arkadaş daha var, elinde biftekle felan gel.
    Pek takmaz bifteği canlısı varken ama umut dünyası
    Gelmiyorum Ulen gelmiyorum.
    Yarın sülüs alıcam Çarşamba gidiyorum hala yemek sözün var. Tüüü.

Beni bu pastan kurtarana yemek ısmarlıycam dediğin günleri ne çabuk unuttun be..

Bu arada itten köpekten korkmam he. Rot olmasın yeter.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Gelmiyorum Ulen gelmiyorum.
    Yarın sülüs alıcam Çarşamba gidiyorum hala yemek sözün var. Tüüü.

Beni bu pastan kurtarana yemek ısmarlıycam dediğin günleri ne çabuk unuttun be..

Bu arada itten köpekten korkmam he. Rot olmasın yeter.
    Belçika Malinois
    Bu aralar gündemim çok sıkıntı, bana dokunan mendil tutsun o derece dardayım, Ne sen sor ne ben anlatayım
    -MrMud

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Belçika Malinois
    Bu aralar gündemim çok sıkıntı, bana dokunan mendil tutsun o derece dardayım, Ne sen sor ne ben anlatayım
    Yarın vaktin varsa çıkalım gece diyecemde sen jüpiterde yaşıyorsun. Yok bi zahmet köprüye kadarda gel.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Yarın vaktin varsa çıkalım gece diyecemde sen jüpiterde yaşıyorsun. Yok bi zahmet köprüye kadarda gel.
    Hocam yarın pazartesi malum iş
    Gerçi yakında, düşünecek bi iş kalmayacak gibi hayırlısı
    Kafam bu aralar varil anla işte.
    -MrMud

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size örnekler veriyim,motor bincileri ışıklarda neden arabaların arasına girer ? neden öne geçer olabildiğince ? buna cevabınız şu olur , kurnazlık yapıyor,sıra kapıyor,cambazlık vs vs .Hayır öyle değil,sebebi şu , ışıklarda araba gibi açıkta beklersek,başka bir araba duramayıp gelip bize arkadan çarpabilir,bizi 2 araç arasında sıkıştırıp ezebilir,o yüzden duran iki aracın arasına girerek bir nevi koruma sağlıyor yanındaki araçlardan veya mümkünse en öne geçerek arkasına duran taşıtları alıyor.Ayrıca motor olabildiğince etrafını boş bırakıp trafikten daha hızlı giderek riskini en aza indirmek ister.
    İlk kez duyuyorum bu sebebi. Amerika'da California eyaletinde daha yeni yasal oldu "lane splitting". Sebebi ise zaten çok yoğun olan California trafiğini hafifletmesi. Araba gibi kullanılan motosikletlerin araya giren motosikletlerden kendini daha çok tehlikeye attığıyla ilgili herhangi bir güvenilir bilgi, makale vs. var mı? Bana bayağı saçma geldi çünkü. Sonuçta iki şerit arasından araç çıkması insanların çok da alışık olup ön görebildikleri bişey değil.

Bir bakayım dedim neler yazılmış, trafikte ne gördüysem burada da profil ayni ne yazık ki bir arkadaş dışında. Benim burada yazmamın nedeni bu forumda araba aynasinin nasıl kırılması gerektiğiyle ilgili bir konu olması, yumruk mu atmak lazım tekme mi, yoksa eldiven mi iyi bijon anahtarı mi iyice irdelenmis. Beni gülümseten tek olay ise "legal filtering" oldu. Bu konuda uluslar arası birinci sınıf dergilerde pek çok makale var. Science direct sitesinden bir üniversite kütüphanesindeki internet bağlantısından indirilebilir, olmadı bir köy kahvesine ya da bağcılarda bir nargileci de is görür. Arabamın plakası 48 ile bitiyor dostlar, bir daha aynamı kırıp kaçabilecegini sanan zavallılara söyleyeyim, aracımı üstünüze kırıp sizi gebertmekte bir an bile tereddüt etmem, siz motorculara yol, Mol da yok artık.

Alıntı Jeolog2017 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bakayım dedim neler yazılmış, trafikte ne gördüysem burada da profil ayni ne yazık ki bir arkadaş dışında. Benim burada yazmamın nedeni bu forumda araba aynasinin nasıl kırılması gerektiğiyle ilgili bir konu olması, yumruk mu atmak lazım tekme mi, yoksa eldiven mi iyi bijon anahtarı mi iyice irdelenmis. Beni gülümseten tek olay ise "legal filtering" oldu. Bu konuda uluslar arası birinci sınıf dergilerde pek çok makale var. Science direct sitesinden bir üniversite kütüphanesindeki internet bağlantısından indirilebilir, olmadı bir köy kahvesine ya da bağcılarda bir nargileci de is görür. Arabamın plakası 48 ile bitiyor dostlar, bir daha aynamı kırıp kaçabilecegini sanan zavallılara söyleyeyim, aracımı üstünüze kırıp sizi gebertmekte bir an bile tereddüt etmem, siz motorculara yol, Mol da yok artık.
    Ne kadar ezik bir insansınız. Anladığım kadarı ile evriminizi tam tamamlayamamış, yeterince olgunlaşamamış bir zavallı bireysiniz. Bunu size tüm kalbim ile söylüyorum. Amacım hakaret etmek değil ama mavi görürseniz bu mavidir dersiniz. Mavi hakaret diye maviye mavi demezseniz kendini yeşil zanneder. Yazılan yorumlardaki ana noktayı anlamayacak kadar da cahilsiniz. Size özetle deniyor ki motorcunun yaptığı yanlış, mesela bunun yanlışlık derecesine 10 üzerinden 6 verelim, sizin yazdıklarınız ise daha yanlış: 10 üzerinden 9 mesela! Aynam kırıldı diye hepiniz ölün ne demek? Bu kadar mı malına düşkünsün? Aynan bu kadar mı değerli? Nasıl pislik, sadist bir yaratıksın sen arkadaşım? Hani vuracam, öldürecem hepinizi diyorsun ya, bence vurduktan sonra öleceğinden emin ol vurduğun kişinin çünkü vurdun birine ölmedi diyelim, o aynayı çıkartmaları için min. 2-3 cerrahi operasyon geçirirsin benden demesi sana. Ha bir de en çok neye güldüm biliyor musun? Böyle güzel güzel yazdığını sanıyorsun ya, kasmışsın kendini belli bir seviyeye ulaşmış zannetsin insanlar seni diye. Dostum o iş öyle olmaz, kasma senin kapasiten belli!
    Salurbey, mombohunter ve Ultraviolet bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Hehhh tam iyi güzel yazıyor dedim ki son anda bozdun yine.

Şimdi hep Empati empati dedik ama, burda birazda senin empati yapman gerekmiyormu?

Senin başına gelen olay istisna. Peki bizim hergün İstanbul trafiğinde başımıza gelenler?

Tabikide bu o ayna kıran arkadası haklı çıkartmaz,ama sana denk gelmiş demekki.

Forumda oğluyla binen, eşiyle binen, ablasıyla binen okumuş etmiş, bilinçli sürücü tonla insan var. Onlara saygısızlık oluyor.

Evet mağdursun ama bu öfkeyle haklıyken haksız duruma düşüyorsun, aynı benim gibi. Biraz daha tatlı dil, biraz daha sakinleş herkes sana hak verecek zaten.

Konuyu toparlayacak olursak memlekette her türlü insan var.
    Düzeltemeyiz dostum.
    Ticari taksileri de değiştiremeyiz, senin aynayı kıran zihniyeti de.
    Efor sarfettim yazdım ki düşüncelerini değiştirmek istedim.

Yargılamadan düşün isterim.

Selametle..

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Öfkeniz,siniriniz sizi kontrol ediyor. Bu yaklaşımınızla şu sonuca varıyorum, aynanizi kıran arkadaşa yaklaşımınız bize anlattığınız kadar masum ve sakin değildi bence.

Gelelim bagcilar nargile kafe muhabbetine,ben sizi tanımam fakat siz de beni tanımazsınız,size bilmediğiniz farklı bir dünya ile ilgili bişiler anlattim ki bizi daha iyi anlayın. Görüyorum ki niyetiniz yok.Lane filtering için nargile cafe veya science direct dergisiymis bakmanıza gerek yok,ekliyim bir örnek okursunuz.

Tabi İngilizce biliyorsanız.

MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deme öyle deme
    Biz bişey yapmıyoruz. yerler ıslak. araba kendisi orasını burasını oynatıyo gaza basınca
    Şahsen ben motora insan kadar dikkat ederim. yol benim bile olsa motosiklete yol veririm.
    Kandırma kendini. Her türlü aracın sürüşü, aracın kendi karakteri ile alakalıdır. R1 kulanıp "hız sınırlarına uyuyorum" diyen adama gülerim. Aynı şekilde, bmw 5,30 kullanmış bir birey olarak, bmw kullanıp, normal araç kullanır gibi kullanıyorum diyene de gülerim

Arkadaş var, yıllardır beraber takılır, beraber süreriz. Otomobili de motosikleti de. Bana sorduğu sorular olur, cevaplarım, Bak yazayım soruları ve cevaplarını;

S: Kanki naapıyon, 50km hız tabelası olan viraja 120 ile giriyon?
    C: (Araç 2006 Focus) Çünkü araç 120 ile rahat rahat dönüyor. Ne gerek var o kadar vitesi baştan değiştirmeye?

S: Kanki sen bu motoru hızlı kullanıyon, hani sakin sürecektik?
    C: Kanki motorun üstünde damla pozisyonunda hız algısı bozuluyor, göstergeye bakana kadar fark etmiyorum hızımı (CBR250)

S: Kanki çok yavaş gitmiyoz mu?
    C: (1998 hyundai accent) Kanki yerler ıslak, bu araba ile ıslakta fren yapmakla kapıyı açıp atlamak aynı bana göre, hemen savruluyor.

S: Kanki 40 km yolda 1 sigara 1 çay molası verip yolu bizden önce bitirdin, biz hızlı geldik zaten sen naapıyon? Malmısın la sen?
    c: (BMW R1100RT)

Bu soruya verecek bir cevabım yoktu, zira hakikaten R1100RT ne kadar gidiyorsa o kadar basmıştım. Çünkü motorun dinamiği ona uygun, basıyorsun. Yolda hız sınırı 80, motor 80'le giderken daha 3. viteste oluyor. R1 örneğinin bir benzeri. Dolayısı ile, sürüş tamamen kullandığımız araçların dinamiği ile alakalı. Enduro da kullandım, 1100RT ile 200km/h hızla sürdüğüm yolda, F650 ile 120'yi geçmedim. Çünkü motor 100-120 aralığını seviyor.

Otomobilde de durum aynı. Kimse gidip bir harfiyat kamyonunu sıkıştırmaz. Bunu bilen kamyon sürücüsü lütfedip aynasına bile bakmıyor. Dolmuş, otobüs hepsi aynı. BMW'ye binen yanlıyor, çünkü araç yanlayabiliyor. Daha bu örnekler artırılabilir.

Bir yabancı forumda biri girip bmw kullanıcılarına sormuş "why do you drive like a jerk?", cevaben şu yazılmış; "because we can do."

Durumu özetliyor zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Bir şeyi çok merak ediyorum, bu güne kadar hiçbir aracın aynasını kırmadım. Hiçbir araca da zarar vermedim. Hatta bu tarz insanlara ve araçlarına zarar vermek hakkındaki konuları gördüğümde de kişisel tepkimi koydum. Kesinlikle tasvip etmediğimi, yapılan hareketin olayı terörize etmek, insanların motorculara olan bakış açılarını kötüleştirmek dışında bir işlevinin olmadığını, biri bizim motorumuza zarar verince ne hissediyorsak, araç sürücüleri için de durumun aynı olduğunu yazan, savunan yüzlerce kullanıcıdan biriyim.

Ve sen diyorsun ki, birisi aynamı kırdığı için, denk getirirsem seni de ezerim. Peki; ben üstüme sürüp düşmeme sebep olan, ve sonra pati çekerek giden araç sürücüsüne kızıp seni bulsam, kask ile kafana vura vura hastanelik etsem, ne olur? Bir otomobil sürücüsü de bana zarar vermişti. Ben yolumda giderken bilerek üstüme kırıp, beni düşürmüştü. 1 hafta bacağımın ağrısından uyuyamadım. Şimdi ben o olayın hırsıyla gördüğüm bütün araç sürücülerine saldırsam haklı mı oluyorum?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

İlk mesajımı yazdım motoe üstündeydim.
    Dayanamadım tekrar bişeyler yazmak istedim.

Öncelikle sonuna kadar haklısın dostum.
    Bunu sana ben diyorum, ortalama 6 7 tane ayna kırdım.
    Yalanım varsa sabahı göremeyim. He dersen marifet mi değil.
    Ama neden kırdım. Arkada nişanlım, haddini fazlasıyla aşan şöförler yüzünden. Şanslarını zorladılar diyelim. Hak ettiler çünkü. Kaçmadım da yoluma devam ettim. Plakam da açıktı.
    He bi o kadarda ayna kapatmışımdır...

Tekrar söylüyorum bunlar marifet değil ama ben haklıydım ve haksız duruma düştüm...

Motorcularda hep bi haklı olma çabası var zaten.

Etik olarak yolun sağında emniyet şeridi bile olmayan yolda gidip posta koyan milletiz.

Hep büyük cc'yi örnek alan arkadaşlar, hani şu kafada kamera vlogcu tay tay grubu, bu tarz şeyleri örnek alıyorlar.

Sonra beyaz bi Bmw'den yedikleri sopayla kalıyorlar..

Empati yapın beyler bayanlar.
    Bugun bi hata yapan otomobil sürücüsünü bile burda itin gö..tne sokarsınız, adamın durduk yere aynası kırılmış bunu düşünmezsiniz. Ne günahı var şimdi adamın.
    Bu tipler yüzünden saygı görmüyoruz zaten.
    Bu adam burda çıkmış yazmış. Diğerleri arkamızdan saydırıyor.

Üzücü bir olay. Geçmiş olsun.
    Bazen o kadar sinirleniyorum ki, satayım motoru, büyükçe bir araç alayım, bazı otomobilleri çarpıp çarpıp yoldan atayım.

Sonra yolda giderken, gıcık olduğum Doblo gibi bir aracın içinden, küçük bir çocuk kalkıp beni seyrediyor giderken, tam geçerken cama yapıştırıyor burnunu, el sallıyor. Yok diyorum, trafiktir bu. Magandası da olacak, manyağı da, psikopatı da. Ülkemizde gerçek bu, bunu bilmek, öğrenmek, anlamak, sürüşümüzü buna göre ayarlamak zorundayız. Öyle ezmekle, dövmekle, sıkıştırmakla olmuyor.
    Salurbey, mombohunter ve zekeriyaimam bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Ünlü bir atasözü der ki. Tahsil cehaleti alır eşşeklik baki kalır. Jeolog adıyla kayıt olmuş muhtemelen jeoloji okumuş bir üniversite mezunu biri diye tahmin ediyorum. Ama insanlıktan nasibini alamamış pintinin teki. 500 tl'lik ayna için insan hayatını hiçe sayıyo. Türkiye'de insan hayatının ayna kadar değeri yok. He yol yok demişsin ama o motorcu yine yol alır senden merak etme. Ama bu sefer diğer aynan da mahvolabilir dikkat et.

Türkiye'de milyonlarca sonu 48 ile biten plaka var. Sen tamamını verde gördüğümüzde yol isteyelim senden. Sonrasında neler olabileceğini action cam ile youtube'dan izleyelim.

Kimse kusura bakmasın. Böyle adama böyle cevap verilir. Ankara'da yaşıyorum bilenler bilir akşam 17:30'dan sonra konya yolu aştiden keçiören girişine kadar tıkalı olur. Araçların arası müsaittir. Çoğu insan aradan ben geçerken aynaya bakıyo yolu açıyo. Bazısı bilinçli bazısı bilinçsiz. Kimi motora saygı gösterdiğinden kimi arabamı çizmesin diye düşünmesinden. Onlara eyvallah. Görüpte yol vermeyenlere sığır diyorum direkt. Ben arabayla giderken motor gördüğümde o adamla benimle beklemesin diye yolu açıyorum çünkü. Bir elin parmakları nasıl aynı değilse insanlarda öyledir.

Velhasıl-ı kelam jeolog trafikte dikkat et almasınlar aynanı :D

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Konuyu açan gerizekalının kafasında şöyle bir motorcu algısı var. Biz motorcular olarak her hafta düzenli olarak toplanıyoruz, hangi durumda nasıl davranacağımıza karar veriyoruz. Sonra 4 teker kullananlara söverek toplantıyı bitiriyoruz.

Kendisine sesleniyorum,
    Motorcular diye bir grup yok birader. Nasıl ki arabacılar diye bir grup yok bütün araba kullananlar beraber değil, motorcular diye bir grup da yok.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    sen sevme ulan ayı.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    O yan aynadır, dikiz aynası olsa, tüm ön camını aşağı indirmiş olması lazım
    Salurbey bunu beğendi.

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok.
    mombohunter bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)