Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

abiler ustalar açil yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

ustalarım akü yeni yanlız motorda şöyle bir sıkıntı oluştu kontağı açıyorum herşey normal marşa basınca çık ediyor ama motor çalışmıyor yanlızca kontağa dokunğum anki çık diye ses var başka bişey yok ateşlemiyor yani bir arkadaş marş rublesi dedi olabilirmi sizce motor 2005 yamaha r1 yardımlarnızı bekliyorum saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yokuş aşşaa bi vurdur bakalım belkide akü yenidir ama bozuk olabilir. takviye yaparak denediniz mi? akü yeni ve bitmiş olabilir yeni akülerde bitebiliyor.

Alıntı BerKToprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimi yardın?
    haahahaha :D o da nedemek şimdi :D ne yarması.
    BerKToprak bunu beğendi.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    marş motorunu değiştir evlat

marş motorundan mı diyorsunuz hocam zaten mecbur kaldım yolda 2 de vurdurarak çalıştırıp geldim şuan öylece duruyor çalışmıyor iki tane aküm vardı ikisindede aynısı yapıyor çık ediyor başka bişey yok

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    sigortasını bir kontrol eder misin? aküden çıkan kalın bir kablo vardır. marş motoruna giden. o hatta sigorta olması lazım. bir bak bakalım atmış olabilir mi? sadece sigorta ile kurtarabilirsin belki.

kolay gelsin.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    mars rublesine bir anahtar değdir calisirsa rubleden

sigorta sağlam ustam sıkıntı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

marş rublesine anahtar değdirmek nasıl oluyor ustam antalyada ki usta marş rublesidir dedi memleket sivas olunca malum ustasıda biz olmak zorunda kalıyoruz iyiki varsınız sizlerin sayesinde çoğu sıkıntıyı hallediyorum inşallah bunuda hallederim

Ükünü bitiriyorsa biyerde kaçak vardır. Marş motorundada sıkıntı olabilir. Bide aküye giden kaploları kontrol et temas eden noktada sıkıntı olabilir. Aküye baglanan noktaya bir kontrol et.

Evet abilerim uzun bir uğraş sonucu uzaktan bir usta yardımı ile marş dinamosu söktük harici bir akü ile elektrik verdik çalıştı sonra motora bağladık ve tekrar elektrik verdik ve marşa basttık çalışmadı artı cık çık ettı durdu şaseyi bağlı aküden direk aldık yine çalışmadı ustamız büyük ihtimalle sorunun marş rolesinde olabileceğini söyledi sabah hem marş dinamosunun kömürlerini hemde roleyi kontrol edecez sizcede doğru yol mu izledik acaba

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Marş rölesi sanayi tabiriyle marş taşağı değiştir dostum.

herkese teşekür ediyorum yardımları için sorunu bulduk abilerim ustalarım sıkıntı marş motorunun içindeki mıknatısların dağılıp parçalanması sebebi ile oluşmuş saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)