Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

R25 192KM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İste dediginiz gibi zevkler on plana cikiyor burda.Bende analog gostergeye cok karsi degilim ama ozellikle eski kasa ninja siyah gosterge olanlar cok vasat.

Masallah kazasiz belasiz.Cbr 250 eski kasa da sevdigim renk siyah,yeni kasa da kesinlikle repsol.Eski kasanin gozumde cbr 125 ten farki yok ama makyaj yiyince heybetli oldu.
    Eski kasada mavi-beyaz bir renk var ya, bir tek onu beğeniyordum. O da kasadan dolayı değil, renk güzel ondan. Ama yeni kasanın repsolü ondan da güzel geldi gözüme. Biraz da kalıplı duruyor, dediğiniz gibi.

Bunu almadan eski kasa denedim, gitmiyordu. Bilmiyorum belki de denediğim motorda bir sorun vardır ama, ne ivmelenmesi ne de top speedi şu an bindiğim motor gibi değildi.

Aslında aklımda birkaç aksesuar var, ama değiştirmeyi planlıyorum, masraf etmeye gerek duymadım o yüzden. Yoksa çok ses yapmayan, çekişe ve yakıta etkisi olmayan daha küçük, daha kibar bir egzoz, bombeli cam (bunu alacağım, ama repsol yazısı yapan yok, yazının ortası eksik olacak diye alamıyorum), manetler gibi bazı değişiklik planlarım var, ama işte biraz daha bütçeyi düzenleyip CBR500 alma planım var.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben onu bilmem, R25 güzel motor. Ninja SL çok küçük, hemfikiriz. RC titriyor, onu herkes biliyor. Ama hocam, iyi olmak başka şeydir, kaliteli olmak başka. Motor bir bütündür. Ben CBR ile R25 kıyasladığımda sadece grenaj olarak CBR'yi bir tık önde bulduğumu, ama gösterge, yol tutuş, sürüş karakteristiği, amortisörler konusunda R25'in daha başarılı olduğunu söylemiştim. Defalarca aynı şeyi yazdım.

Motorda ABS olması çok mühim değilse, eğer güç istiyorsan R25, eğer düşük maliyet istiyorsan CBR250. Bu ikisini tartışmaya bile gerek yok. Ama diğer taraftan, oldukça donanımlı, oldukça kaliteli bir RC var, es geçemeyiz. Haksızlık olur.

Şunu hep söylemişimdir, RC250 veya RC390 çift silindir olsa, hatta birazcık da daha büyük olsa kalıp olarak, diğerlerine nal toplatır. Düşünsene, titremeyen, çirkin bir egzozu olmayan, yeterince büyük, abs'li, kaliteli bir motor. Ama yapmıyor adamlar.

Ben R25 baya araştırmış, bulamayınca CBR250'yi de bakılacaklar listesine almış, repsolü yakından görünce turuncusuna hasta olup CBR almış bir kullanıcıyım. En samimi arkadaşlarımdan birinde de R25 vardı, onu da kullandım, inceledim. R25 değil de CBR250 aldığıma pişman mıyım? Hayır! Ama Salurbey'deki renk bir R25 denk getirip alsaydım pişman olur muydum? HAYIR!

Her daim söylüyorum, R25 güzel motor, CBR250 de güzel motor. RC250'de güzel, Ninja250SL ve Ninja250R de güzel motorlardır. Aralarında tercih yapılması noktasında belirleyici olan tamamen tercihlerdir. Yoksa biri kötü iken diğeri çok iyi değil.
    Boyut olarak kalıbına uyan adam için SL güzel motor.
    ABS avantajı ile RC250, hem de o tiple çok güzel motor.
    Az yakıp yeterince gitmesi, parça fiyatlarının ucuzluğu ile CBR güzel motor.
    250 cc sınıfı için ürettiği muazzam güç ile, R25 güzel motor. Zaten tip olarak, tasarım olarak da güzel.
    Göstergeyi beğenmemişsiniz, ben analog seviyorum, daha ruhlu geliyor, Ninja250R tartışmasız güzel motor. Hatta, niye CBR250 aldım ki, keşke Ninja 250R alsaydım dememi sağlayacak kadar güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Bak bu da benim yakışıklı. Bu gün hava bozuk olunca binemedim, bari yıkayıp parlatayım dedim. Polimer cila vardı evde, pasta özelliği olmayan, onunla da son dokunuşu yaptım. Anladım ki belli aralıklarla cila yapmak lazım.

http://i.hizliresim.com/kb8LXD.jpg
    http://i.hizliresim.com/Np2gOX.jpg
    http://i.hizliresim.com/aLNM1Q.jpg
    Güzel motor
    Allah kaza bela vermesin

Koruma takozlarını takmışsın çok güzel

evet, birde kendilerini daha fazla tatmin etmek icin egzosu degistirenler var.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana diyor sinyallerin icabına bakman lazım bencede, plakaya da bir şey uydurulabilir mi acaba? plakalık çirkin gösteriyor, yani kuyruk güzel ama sonradan plakalık aşağı doğru kuyruğun güzelliğini alıyor birde ön sinyaller sökülüp yerine yapıştırmalı led gibi alternatifler olabilir.
    Benim plaka küçük. Orjinal plakanın kenarları kesilmiş, sırıtmıyor arkada

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Alıntı sarpgray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet, birde kendilerini daha fazla tatmin etmek icin egzosu degistirenler var.
    Bana diyorsan, ben ses vb. beklemiyorum da istemiyorum da. Tek derdim, o kocaman, çok fazla ısınan çirkin egzozdan kurtulmak. Yoksa gürültü yapıp kendimi 500'le gidiyor gibi hissetme niyetinde değilim. Ama aşırı ısınıyor bu CBR'nin egzozu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana diyor sinyallerin icabına bakman lazım bencede, plakaya da bir şey uydurulabilir mi acaba? plakalık çirkin gösteriyor, yani kuyruk güzel ama sonradan plakalık aşağı doğru kuyruğun güzelliğini alıyor birde ön sinyaller sökülüp yerine yapıştırmalı led gibi alternatifler olabilir.
    Sinyaller aklımda, gömme sinyal almak kolay da Fatih, led olunca devreyi erken tamamlıyor, hızlı hızlı yanıp sönüyor, sevmiyorum öyle. Onu çözebilsem gömme sinyal kolay.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel motor
    Allah kaza bela vermesin

Koruma takozlarını takmışsın çok güzel
    Eyvallah, koruma takozu iyidir. Benim evin bahçe girişi biraz dar, birader araba park ediyor girişe, genelde benim geçişimi düşünmüyor. Ben de girerken takozu arabaya sürtüyorum. Baktı ki olacak gibi değil, şimdi kenara park edip bana geçecek yer bırakmaya başladı Baya işe yarıyor yani.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Efendy,gayet güzel motor. Bende repsolü yakından gördükten sonra diğer tüm renkleri eledim. Hem 250r de hem 600rr da ,çok başka bir havası var.

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bir yazı yazmıştım bu tartışmayı bitirmek için uzun uzun objektif olarak, kopyalamıştımda. Sayfa yüklenmeyince ccleaner programıyla temizledim yazı gitti
    Bütün keyfim kaçtı, tartışın yiyin birbirinizi

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı İbrahim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir yazı yazmıştım bu tartışmayı bitirmek için uzun uzun objektif olarak, kopyalamıştımda. Sayfa yüklenmeyince ccleaner programıyla temizledim yazı gitti
    Bütün keyfim kaçtı, tartışın yiyin birbirinizi
    Olmaz, bir daha yaz

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımda aslında ama, ya aga o gömme sinyaller led ya, takınca hızlı hızlı yanıp sönüyor. Sevmiyorum o durumu. Gömme sinyal ile, sinyali normal süresinde yakıp söndürmenin çaresini biliyorsan söyle, hemen gömme sinyal sipariş edeyim

Daha önce denedik, ön arka led yapınca da aynı şekilde hızlı yanıp sönüyor. Herhangi bir çözümünü bulamadım.
    yav yanıp sönüyosa yeter işte; hızlı olması daha dikkat çekici olur

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav yanıp sönüyosa yeter işte; hızlı olması daha dikkat çekici olur
    Ya görünüyor, o değil ki mevzu. Ben hızlı devre tamamlayan sinyal sevmiyorum

Ama araştırayım bakalım, ne yapılabilir. Sonuçta artık led sinyale geçildi, muhakkak bir aparat falan vardır.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim motor senin motoru geçer

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor senin motoru geçer
    Nasıl olsa ilerde beni bekleyeceksin, geçsen ne olacak

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu hortlatayım.

Sizin hesabınız doğru motor 172 maksimum yapacağı hız. Ancak arkadaşlarda doğeuyu söylüyor çünkü ekranda gördüklerini söylüyorlar.
    Atlanılan konu ekranların %10 fazla göstermesi.

190km hız gören birisi aslında 171km hız ile gidiyor.

190-19 = 171

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    İnsanların farklı görüşleri olması normal.Sana göre cbr,ona göre rc,bana göre ninja.
    Niye kan davasına çeviriyosunuz işi

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı simoncelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün yamaha tuna motordaydım. özellikle r-125 ve mt-125 neden pahalı dedim. Onların japonya üretimi olduğunu ondan dolayı 1.sınıf malzeme kalitesi olduğunu söyledi arkadaş. r-25 ve mt25 malezya üretimi olduğu için parça kalitesi yüksek değil dedi hatta onlarda ters çatal amortisör olduğunu söyledi.
    R125 ve Mt125 avrupada 16 yaşına girmiş ergenlerin yeni aldığı ehliyetiyle motosiklete başlaması için FRANSA'da üretilen motorlardır. Ayrıca avrupa fiyat oranları Tr'yle aynı yani orada da r25 e göre pahalı.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Formda çok sıkılık ile görüyorum yeni ergen hebele hübele diyen ergen tayıfası.

Bu ergenler R25 192 yapıyor şöyle uçuyor böyle kaçıyor diyorlar sabah sabah üşenmedim ulan dedim bu alet gerçekte kaç yapar otur hesapla dedim..

192 yapması için bu aletin 13950 RPM de olması lazım..İnanmayanlara sabah el ile yaptıgım hesapları gösteririm yada ne göstereceğim hebele hübele diye diye gezecegine bir moku da ögrenin kendiniz hesaplayın..(aşagıda verilerini verdim)

Bu alet peki gerçek de kaç yapar?
    Bu alet maksimimum güücünü 12 bin devirde veriyor o güç 500 devir daha sarkar oda yani tüm viteslerde dip gaz yapa yapa gelirsinde öyle sonra hızlı bir şekilde düşer..
    Bu aletin gerçektde son hızı 12 bin devir 172 KM/saat

Gereçek mühendisler bu suratdan fazla yazan ergenlere sadece ağzı ile gülmüyor bilesiniz başka organları da eşlik ediyor,
    Ha diyeceksiniz TR gerçek mühendis ne kadar var çok çok az ,bundan iki sene evel adı özgür olması lazım sonra çocugu da oldu izmir de arge merkezinde çalışıyormuş, önce TVS sonra CRF aldı adam volt dan amperden haberi yok ama ahkam kesmede hiç eksikk tarafı yoktu..Bunu şunun için yazdım gerçek müh çok az rahat olun işgembeyi kübradan rahat rahat atabilirisiniz...

36PS(27.0 kw)/12000rpm
    Tire:140/70/17
    Primary Reduction Ratio: 70/23 (3.043)
    Secondary Reduction Ratio: 43/14 (3.071)

1st Gear: 40/15 (2.667)
    2nd Gear: 32/17 (1.882)
    3rd Gear: 32/22 (1.455)
    4th Gear: 30/25 (1.200)
    5th Gear: 28/27 (1.037)
    6th Gear: 23/25 (0.920)
    selam Hocam...her zaman teknik konular paylaşılmaz buralarda malum...sana zahmet şu devir hesabını bizim cbf 150 içinde yapabilirmisin...sağol şimdiden..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    r 25 190 küsürü görüyor tabikide diğer büyük ccler kadar çabuk çıkmaz o hızlara 160 kadar çok güzel çıkıyor.Sonuçta 250cc.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jant şeridi çekince +5 beygir, onu da dikkate almak lazım
    egzozu delince bi +5 beygir de oradan... etti mi 46 beygir :D
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzozu delince bi +5 beygir de oradan... etti mi 46 beygir :D
    Üstüne birde eşşek bindirdin mi +10.
    shruikan bunu beğendi.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstüne birde eşşek bindirdin mi +10.
    Eşekten bindirse 200 kmh hızı hiç göremeyecekler

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yine bi r25 konusu. beni seven üzerime toprak atsın dayanamıyorum artık

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)