Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 192KM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 ve MT25'deki o Yamaha yazılarını kaldırın Japon denilecek bir tarafı yok.

Honda CBF250, CBF500 ve Fazer'lardan sonra şimdiki motorlar resmen tüketim malı gibi düşük hacimliler.
    Geçen gün yamaha tuna motordaydım. özellikle r-125 ve mt-125 neden pahalı dedim. Onların japonya üretimi olduğunu ondan dolayı 1.sınıf malzeme kalitesi olduğunu söyledi arkadaş. r-25 ve mt25 malezya üretimi olduğu için parça kalitesi yüksek değil dedi hatta onlarda ters çatal amortisör olduğunu söyledi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedi pulsar kullanan bıçkın delikanlı....
    Merak etme Pulsar'dan önce bir sürü motor geçmiştir elimden.
    Tüm hayatım boyunca ne yaşadığımı, eğitim durumumu vs çeyrek satırlık yerden anlayacak kadar tecrübeli ve bilgilisin belli ki ancak; iğrenç, alaycı, küçük görmeler den kurtulun bir zahmet.

İnternet ortamı süpriz yumurta gibidir ne çıkacağı belli olmaz. Bana yaklaştığınız alaycı üslup ile cevap vermek istemem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Alıntı simoncelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün yamaha tuna motordaydım. özellikle r-125 ve mt-125 neden pahalı dedim. Onların japonya üretimi olduğunu ondan dolayı 1.sınıf malzeme kalitesi olduğunu söyledi arkadaş. r-25 ve mt25 malezya üretimi olduğu için parça kalitesi yüksek değil dedi hatta onlarda ters çatal amortisör olduğunu söyledi.
    R125'e 2 yada 3 kere falan denk geldim MT125 hiç görmedim. O yüzden yorum yapamam ancak MT25, R25 ile tecrübelerim var.

Yıllardır sanayide özellikle son 5 yıldır paslanmaz gibi malzemeler ve işçilikleri üzerine ağırlıklı olarak çalıştığım için ister istemez gözüme batıyor. Ancak adamlarda haklı düşük hacimli motorların rağbet gördüğü ülkeler ve ekonomileri belli. Ona göre plan yapıyorlardır.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Merak etme Pulsar'dan önce bir sürü motor geçmiştir elimden.
    Tüm hayatım boyunca ne yaşadığımı, eğitim durumumu vs çeyrek satırlık yerden anlayacak kadar tecrübeli ve bilgilisin belli ki ancak; iğrenç, alaycı, küçük görmeler den kurtulun bir zahmet.

İnternet ortamı süpriz yumurta gibidir ne çıkacağı belli olmaz. Bana yaklaştığınız alaycı üslup ile cevap vermek istemedim.
    ben kendi motorumdan daha iyisini sürmeyen adam olumsuz bişey dediğinde dayanamıyorum malesef mazur görün.

pulsar da tercih kılmanız iyi olmuş hintli marka sorunsuz.

iyi akşamlar dilerim.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kendi motorumdan daha iyisini sürmeyen adam olumsuz bişey dediğinde dayanamıyorum malesef mazur görün.

pulsar da tercih kılmanız iyi olmuş hintli marka sorunsuz.

iyi akşamlar dilerim.
    Ufkunuz umarım bir gün açılır en azından Hintlilerin ki kadar olsa yeter.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Ufkunuz umarım bir gün açılır en azından Hintlilerin ki kadar olsa yeter.
    kısmet diyelim.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    R125 in r25 ten kaliteli oldugunu dusunuyorum bende ama Yamaha yazisini kaldirin japon denilcek bir yani yok diyen arkadaslari kaale almak icin cildirmis olmak lazim heralde..

Neyle kiyasliyorsunuz bu motorlari ? 250cc segmentinde bir motorun ayni markada 600cc kalitesinde olmasini mi bekliyorsunuz ? Cbr 250 daha mi kaliteli.İstediginiz motoru surun istediginiz kadar marka deneyiminiz teknik bilginiz olsun bazen duygusal yaniniz daha agir basiyor sanirim

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R125 in r25 ten kaliteli oldugunu dusunuyorum bende ama Yamaha yazisini kaldirin japon denilcek bir yani yok diyen arkadaslari kaale almak icin cildirmis olmak lazim heralde..

Neyle kiyasliyorsunuz bu motorlari ? 250cc segmentinde bir motorun ayni markada 600cc kalitesinde olmasini mi bekliyorsunuz ? Cbr 250 daha mi kaliteli.İstediginiz motoru surun istediginiz kadar marka deneyiminiz teknik bilginiz olsun bazen duygusal yaniniz daha agir basiyor sanirim
    Hemen yapıştırıyorum cevabı, Ninja 250 R daha kaliteliydi, ama artık yok. RC250 daha kaliteli, ama tek silindir.

Şu kalite işini salt güve bağlamayın artık. Sen hiç RC'nin grenajlarına dokundun mu? Ben dokundum.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Tvs Apache ile 138 km hız yaptım otoban çıkışında ve o günden sonra motoru red line çizgisine sokmamaya çalışıyorum. 9 bin devirde red line çizgisi başlıyor ve ben en fazla 9300 lere kadar geliyorum artık.

9 bin devirde 119 km hız yapıyor, fabrika verisi 115 ama bende arka lastik bir tık daha ince ve uzun olduğundan bir nevi hız farkı oluyor. 138 yaptığımda 11 bin devirlerdeydi ama ne cesaret, ya grankı kırsaydık :D

şimdi bazen göstergeye bakmaktan sıkıldığımda sadece önüme bakıyorum ve arada göstergeye bakıyım dediğimde bir görüyorum ki makine 124 km hızla gidiyor ve devir 9 bini geçmiş, hooop hemen 110 km hıza düşüyorum düzeliyor.

iki gün önce yağ değişimimizi de yaptık, n11.com'dan 41 liraya ücretsiz kargo motul-7100 aldım koydum içim rahat. parasızlıktan yağ filtresini bir dahaki sefere bıraktım.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen yapıştırıyorum cevabı, Ninja 250 R daha kaliteliydi, ama artık yok. RC250 daha kaliteli, ama tek silindir.

Şu kalite işini salt güve bağlamayın artık. Sen hiç RC'nin grenajlarına dokundun mu? Ben dokundum.
    Şu zaril zaril titreyen RC mi bahsettiginiz ? Evet dokunmakla yetinmedim kullandim.Grenaj kalitesi olarak evet haklisiniz.Tek kriter buysa R25 japon degil.

Ninja 250 de sanirim su ustunde tofas gostergesi olan ninja degil mi yanlis hatirlamiyosam ? Evet onunda grenaj kalitesi daha iyi olabilir.

bi topic icinde r25 yine kotulendiyse,fatih.met dahil olup alakasiz bir mesaj yazmissa benim gorevim bitmistir.pes ediyorum r25 segmentinin en kotusu

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Şu zaril zaril titreyen RC mi bahsettiginiz ? Evet dokunmakla yetinmedim kullandim.Grenaj kalitesi olarak evet haklisiniz.Tek kriter buysa R25 japon degil.

Ninja 250 de sanirim su ustunde tofas gostergesi olan ninja degil mi yanlis hatirlamiyosam ? Evet onunda grenaj kalitesi daha iyi olabilir.

bi topic icinde r25 yine kotulendiyse,fatih.met dahil olup alakasiz bir mesaj yazmissa benim gorevim bitmistir.pes ediyorum r25 segmentinin en kotusu
    Bak en kötüsü değil, ama en iyisi de değil. ABS yok, grenaj kalitesi RC veya Ninja ile kıyaslanamaz bile.

işine gelmeyince kaçan adama laf anlatmaya niye uğraşıyorsam...

Sadece daha güçlü ya da göstergesi güzel diye en kaliteli motor olunmuyor...

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    R25 ve MT25 e gereksiz kusur bulmaya uğraşıyosunuz.
    Düz yolda da çatır çatır yürüyor işte daha ne yapsın 250cc makine.
    Sınıfında da rakibi yok, yamaha son noktayı koydu 250cc ye.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bak en kötüsü değil, ama en iyisi de değil. ABS yok, grenaj kalitesi RC veya Ninja ile kıyaslanamaz bile.

işine gelmeyince kaçan adama laf anlatmaya niye uğraşıyorsam...

Sadece daha güçlü ya da göstergesi güzel diye en kaliteli motor olunmuyor...
    Hangi mesajim da en kalitelisi diye belirttim ?
    YasinC arkadasin "Yamaha yazisini sok japon motoru degil" lafina ithafen soyledim sende sazan gibi atladin haliyle cevap verdik ama noksanlik var biraz yapicak bisey yok.Ben bu motoru almadan once de forumda aylarca "Yzf 125 kullaniyorum r25 e gecicem ama kalite konusunda suphelerim var" dedim.Aldiktan sonra da ayni seyi soyluyorum.Grenaj kalitesinin Yamaha standartinda olmadigini soyluyorum.Eksiklerini tek tek soyluyorum.

Benim sahsi fikrim evet plastik aksam konusunda katiliyorum,abs yok dogrudur.Rc de ve ninja 250 sl de var.Suan tum motorlarin fiyatlari ucuk.Bana gore 250cc segmentinde alinacak en iyi motor suan r25.Abs icin o ufacik tipsiz ninja 250 sl yi 16.000 e yada tir tir titreyen rc 250 yi 18.000 e almam.Alana saygi duyarim cunku beklenti meselesi,abs olsa tadindan yenmez kim istemez.R25 bu fiyatlara abs li satilsa kimse sesini cikarmazdi zaten.Benim beklentilerimi bu motor karsiliyor gerek motor gucu gerek goruntusu gerek marka kalitesi.Bu forumda gozler mt 25 cok ufak motor z250 cok guzel diyenleri gordu,cokta konusmaya gerek yok o yuzden.Kör olsam koklayarak anlarim arada ki farki

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    R25 e abs koysalardı 21-22 arası fiyatı olurdu satılan motorun
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Hangi mesajim da en kalitelisi diye belirttim ?
    YasinC arkadasin "Yamaha yazisini sok japon motoru degil" lafina ithafen soyledim sende sazan gibi atladin haliyle cevap verdik ama noksanlik var biraz yapicak bisey yok.Ben bu motoru almadan once de forumda aylarca "Yzf 125 kullaniyorum r25 e gecicem ama kalite konusunda suphelerim var" dedim.Aldiktan sonra da ayni seyi soyluyorum.Grenaj kalitesinin Yamaha standartinda olmadigini soyluyorum.Eksiklerini tek tek soyluyorum.

Benim sahsi fikrim evet plastik aksam konusunda katiliyorum,abs yok dogrudur.Rc de ve ninja 250 sl de var.Suan tum motorlarin fiyatlari ucuk.Bana gore 250cc segmentinde alinacak en iyi motor suan r25.Abs icin o ufacik tipsiz ninja 250 sl yi 16.000 e yada tir tir titreyen rc 250 yi 18.000 e almam.Alana saygi duyarim cunku beklenti meselesi,abs olsa tadindan yenmez kim istemez.R25 bu fiyatlara abs li satilsa kimse sesini cikarmazdi zaten.Benim beklentilerimi bu motor karsiliyor gerek motor gucu gerek goruntusu gerek marka kalitesi.Bu forumda gozler mt 25 cok ufak motor z250 cok guzel diyenleri gordu,cokta konusmaya gerek yok o yuzden.Kör olsam koklayarak anlarim arada ki farki
    Ben onu bilmem, R25 güzel motor. Ninja SL çok küçük, hemfikiriz. RC titriyor, onu herkes biliyor. Ama hocam, iyi olmak başka şeydir, kaliteli olmak başka. Motor bir bütündür. Ben CBR ile R25 kıyasladığımda sadece grenaj olarak CBR'yi bir tık önde bulduğumu, ama gösterge, yol tutuş, sürüş karakteristiği, amortisörler konusunda R25'in daha başarılı olduğunu söylemiştim. Defalarca aynı şeyi yazdım.

Motorda ABS olması çok mühim değilse, eğer güç istiyorsan R25, eğer düşük maliyet istiyorsan CBR250. Bu ikisini tartışmaya bile gerek yok. Ama diğer taraftan, oldukça donanımlı, oldukça kaliteli bir RC var, es geçemeyiz. Haksızlık olur.

Şunu hep söylemişimdir, RC250 veya RC390 çift silindir olsa, hatta birazcık da daha büyük olsa kalıp olarak, diğerlerine nal toplatır. Düşünsene, titremeyen, çirkin bir egzozu olmayan, yeterince büyük, abs'li, kaliteli bir motor. Ama yapmıyor adamlar.

Ben R25 baya araştırmış, bulamayınca CBR250'yi de bakılacaklar listesine almış, repsolü yakından görünce turuncusuna hasta olup CBR almış bir kullanıcıyım. En samimi arkadaşlarımdan birinde de R25 vardı, onu da kullandım, inceledim. R25 değil de CBR250 aldığıma pişman mıyım? Hayır! Ama Salurbey'deki renk bir R25 denk getirip alsaydım pişman olur muydum? HAYIR!

Her daim söylüyorum, R25 güzel motor, CBR250 de güzel motor. RC250'de güzel, Ninja250SL ve Ninja250R de güzel motorlardır. Aralarında tercih yapılması noktasında belirleyici olan tamamen tercihlerdir. Yoksa biri kötü iken diğeri çok iyi değil.
    Boyut olarak kalıbına uyan adam için SL güzel motor.
    ABS avantajı ile RC250, hem de o tiple çok güzel motor.
    Az yakıp yeterince gitmesi, parça fiyatlarının ucuzluğu ile CBR güzel motor.
    250 cc sınıfı için ürettiği muazzam güç ile, R25 güzel motor. Zaten tip olarak, tasarım olarak da güzel.
    Göstergeyi beğenmemişsiniz, ben analog seviyorum, daha ruhlu geliyor, Ninja250R tartışmasız güzel motor. Hatta, niye CBR250 aldım ki, keşke Ninja 250R alsaydım dememi sağlayacak kadar güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 e abs koysalardı 21-22 arası fiyatı olurdu satılan motorun
    Bak bu da benim yakışıklı. Bu gün hava bozuk olunca binemedim, bari yıkayıp parlatayım dedim. Polimer cila vardı evde, pasta özelliği olmayan, onunla da son dokunuşu yaptım. Anladım ki belli aralıklarla cila yapmak lazım.

YasinC bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    R25 iki kişi son hızı 176
    Tek kişi 186
    Yokuş aşağıya tek kişi 192

Motorun Max hızı 176 kmh dir

Tek kişi iken rüzgara bağlı +10 km eklenebilir

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ben onu bilmem, R25 güzel motor. Ninja SL çok küçük, hemfikiriz. RC titriyor, onu herkes biliyor. Ama hocam, iyi olmak başka şeydir, kaliteli olmak başka. Motor bir bütündür. Ben CBR ile R25 kıyasladığımda sadece grenaj olarak CBR'yi bir tık önde bulduğumu, ama gösterge, yol tutuş, sürüş karakteristiği, amortisörler konusunda R25'in daha başarılı olduğunu söylemiştim. Defalarca aynı şeyi yazdım.

Motorda ABS olması çok mühim değilse, eğer güç istiyorsan R25, eğer düşük maliyet istiyorsan CBR250. Bu ikisini tartışmaya bile gerek yok. Ama diğer taraftan, oldukça donanımlı, oldukça kaliteli bir RC var, es geçemeyiz. Haksızlık olur.

Şunu hep söylemişimdir, RC250 veya RC390 çift silindir olsa, hatta birazcık da daha büyük olsa kalıp olarak, diğerlerine nal toplatır. Düşünsene, titremeyen, çirkin bir egzozu olmayan, yeterince büyük, abs'li, kaliteli bir motor. Ama yapmıyor adamlar.

Ben R25 baya araştırmış, bulamayınca CBR250'yi de bakılacaklar listesine almış, repsolü yakından görünce turuncusuna hasta olup CBR almış bir kullanıcıyım. En samimi arkadaşlarımdan birinde de R25 vardı, onu da kullandım, inceledim. R25 değil de CBR250 aldığıma pişman mıyım? Hayır! Ama Salurbey'deki renk bir R25 denk getirip alsaydım pişman olur muydum? HAYIR!

Her daim söylüyorum, R25 güzel motor, CBR250 de güzel motor. RC250'de güzel, Ninja250SL ve Ninja250R de güzel motorlardır. Aralarında tercih yapılması noktasında belirleyici olan tamamen tercihlerdir. Yoksa biri kötü iken diğeri çok iyi değil.
    250 cc sınıfı için ürettiği muazzam güç ile, R25 güzel motor. Zaten tip olarak, tasarım olarak da güzel.
    Göstergeyi beğenmemişsiniz, ben analog seviyorum, daha ruhlu geliyor, Ninja250R tartışmasız güzel motor. Hatta, niye CBR250 aldım ki, keşke Ninja 250R alsaydım dememi sağlayacak kadar güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Bak bu da benim yakışıklı. Bu gün hava bozuk olunca binemedim, bari yıkayıp parlatayım dedim. Polimer cila vardı evde, pasta özelliği olmayan, onunla da son dokunuşu yaptım. Anladım ki belli aralıklarla cila yapmak lazım.

http://i.hizliresim.com/kb8LXD.jpg
    http://i.hizliresim.com/Np2gOX.jpg
    http://i.hizliresim.com/aLNM1Q.jpg
    İste dediginiz gibi zevkler on plana cikiyor burda.Bende analog gostergeye cok karsi degilim ama ozellikle eski kasa ninja siyah gosterge olanlar cok vasat.

Masallah kazasiz belasiz.Cbr 250 eski kasa da sevdigim renk siyah,yeni kasa da kesinlikle repsol.Eski kasanin gozumde cbr 125 ten farki yok ama makyaj yiyince heybetli oldu.
    efendy06 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Aynı muhabbet pulsarda oluyor
    200ns motorun hızı fabrika verisi 136 kmh
    Rüzgarlı havada 136 kmh yi geçemedim
    Rüzgarı arkama aldığımda 145 kmh yi gördüm

Neymiş efendim 155 yapıyormuş 200ns
    Yok öyle birşey

Aaa tabi yokuş aşağı 155 yapılabilir

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ya aga, şu motorlarınıza gömme sinyal takın; çok çirkin böyle
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya aga, şu motorlarınıza gömme sinyal takın; çok çirkin böyle
    Aklımda aslında ama, ya aga o gömme sinyaller led ya, takınca hızlı hızlı yanıp sönüyor. Sevmiyorum o durumu. Gömme sinyal ile, sinyali normal süresinde yakıp söndürmenin çaresini biliyorsan söyle, hemen gömme sinyal sipariş edeyim

Daha önce denedik, ön arka led yapınca da aynı şekilde hızlı yanıp sönüyor. Herhangi bir çözümünü bulamadım.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

http://i.hizliresim.com/kb8LXD.jpg
    http://i.hizliresim.com/Np2gOX.jpg
    http://i.hizliresim.com/aLNM1Q.jpg
    sana diyor sinyallerin icabına bakman lazım bencede, plakaya da bir şey uydurulabilir mi acaba? plakalık çirkin gösteriyor, yani kuyruk güzel ama sonradan plakalık aşağı doğru kuyruğun güzelliğini alıyor birde ön sinyaller sökülüp yerine yapıştırmalı led gibi alternatifler olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)