Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Scooter'dan vitesliye geçip pişman olan çok mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    600 cc 1000 cc gibi motor kullanmayacaksanız vitesli fantezisini kenara bırakın derim. Arabada ayak yoruluyor motorda el. İkisi de manuel. Keyif için alan adam otomatik vitesten vazgeçmez diye düşünüyorum. Ben yeni aldım motoru cbf. Vitesli motor tabi ki. Çümkü onu da öğrenmek istiyorum. Bundan sonraki motorum kesinlikle scooter olacak ondan eminim. Marka modelini bilemiyorum bi de ne zaman alıcam onu bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    FZ6 Fazer ve CBF 600 den sonra Honda Silverwing 600 e geçtim.
    Evet Maxi Scooter büyük keyif, trafikte çok rahat, konforlu, 600 cc gerçekten çok güçlü, artçı olarak eşim çok memnun vs... ama,
    bir 4 silindir değil yaaa... eğer güçlü bir vitesli kullanmayacaksanız, Maxi Scooter iyidir

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ikisininde birbirine üstün yönleri var,genel olarak yoğun şehir içi trafiginde gunluk kullanacaksan hafif bir sukuter tercih edilmeli, hafta sonları da biraz gazlayayım yol yapayım dersen vitesli çok daha keyiflidir,tabi viteslilerinde kendi içinde bir cok çeşidi var, İstanbul’dan Antalya ya bir R1 ile degilde 650 lik burgman ile gitmeyi tercih ederim..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul’dan Antalya ya bir R1 ile degilde 650 lik burgman ile gitmeyi tercih ederim..
    "İstanbul - Antalya " motor seyahati ! Sırtımdan soğuk terler boşaldı.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "İstanbul - Antalya " motor seyahati ! Sırtımdan soğuk terler boşaldı.
    Şehrin içinde kullanmakdan cok daha güvenli ;)
    YERUÇAĞI ve espresso bunu beğendiler.

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu bir zevk meselesi bence. ben uzun zamandır scooter kullanıyorum şuandada maxi scooter mevcut ama vitesli istermisin derseniz kesinlikle derim. motordan pek tat almıyorsunuz yada ben almıyorum. vites şikayeti var genelde ama ben kontrolün bende olmasını seviyorum, ara gaz gerip motorun sesini duymayı seviyorum anlık o vitesin iliğine kadar ivmelenmesini hissetmek hoşuma gidiyor. arabada bile otomatikse al sen kullan diyen biriyim.. belki ben eski kafalıyım bilmiyorum. dediğim gibi bana zevkler gibi geliyor.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda motor kullandım bi tehlikesini görmedim hatta daha çok motor kullanan olduğundan alışkınlar
    İzmite göre daha rahat sürmesi daha çok yol veriyorlar.
    bir anım geldi aklıma;

azerbaycandayım. şantiyede çalışıyoruz. serviste dönüyoruz. biliyorlar türkiyeden gelen ekip olduğumuzu.

bir azeri kardeşim omzuma dokundu.

dedi gardaş sen bodrumu bilirseen?

dedim bilireeem

dedi ben de bilireeem.

dedim geldin mi türkiyeye?

dedi yooohhh

dedim nerden bilirseen.

dedi televizyondaaaannn.

seninki de o hesap dostum izmitten gelip istanbul tabelasını görünce tüm istanbulu 4 şerit otoban sandın sanırım. haklısın izmitli dostum. istanbulda biz hep yağ gibi kayıyoruz hep aralardayız.

ben motora çarpışan arabalardaki lastiklerden kaplattım hafif te yağlıyorum sabah çıkarken allah seni inandırsın sadece ilk bi yola çıkmak için marşa basıyorum. sonra ana yola çıkınca kapatıyorum kontağı alıyorum boşa. mis. bi bakmışım şerit arasından kaya kaya göztepeden mecidiyeköy yapmışım.

müsait olduğunda gel bi tur da sen git gel çok eğlenceli. çıldırırsın.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    5-6 scooter değiştirdikten sonra vitesliye geçtim, genelde şehir içinde kullanıyorsan alışsan bile scooterın rahatlığını arıyorsun. ama sorun da olmuyor. 250 cc maxiscooter da düşünebilirsin. ben aslında scooter ı satmadan vitesli düşünüyordum öyle olursa sorun kalmaz

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir anım geldi aklıma;

azerbaycandayım. şantiyede çalışıyoruz. serviste dönüyoruz. biliyorlar türkiyeden gelen ekip olduğumuzu.

bir azeri kardeşim omzuma dokundu.

dedi gardaş sen bodrumu bilirseen?

dedim bilireeem

dedi ben de bilireeem.

dedim geldin mi türkiyeye?

dedi yooohhh

dedim nerden bilirseen.

dedi televizyondaaaannn.

seninki de o hesap dostum izmitten gelip istanbul tabelasını görünce tüm istanbulu 4 şerit otoban sandın sanırım. haklısın izmitli dostum. istanbulda biz hep yağ gibi kayıyoruz hep aralardayız.

ben motora çarpışan arabalardaki lastiklerden kaplattım hafif te yağlıyorum sabah çıkarken allah seni inandırsın sadece ilk bi yola çıkmak için marşa basıyorum. sonra ana yola çıkınca kapatıyorum kontağı alıyorum boşa. mis. bi bakmışım şerit arasından kaya kaya göztepeden mecidiyeköy yapmışım.

müsait olduğunda gel bi tur da sen git gel çok eğlenceli. çıldırırsın.
    Dur kalk yapmaz dedim akar gider demedim ayağını yere koymadan 20-30km/h da olsa gidersin.Ayağımı bu zamana kadar yere koyduğum zaman olmadı.
    Not: Hatta Pulsarla daha rahat Ybr den .

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünya otomatik vitesli araçlardan elektirikli araçlara geçiyor

Güzel ülkemin insanı arabada motorda halen manuelin tadı bir başka diyor şaka gibisiniz halen bu kafayı anlamıyorum
    Elektrikli aracin tork egrisi duzdur, sifir devirde bile.

Ama benzinli motorda oyle degil. Onun icin vitesin kullanicinin kontrolunde olmasi onemli (tamamen manuel veya DSG farketmez.)

Yokustan iniyorken ileride tekrar yokus vardir, vitesi arttirmazsiniz. Ileride viraj vardir, onceden vitesi kucultursunuz. Otomatik vites ileriyi goremez.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    pcx nmax tarzı küçük inç lastikli skutır kullanan kişiler hiç bel fıtığı olmaz mı bel ağrısı yaşamaz mı..robot mu bunlar yahu..ben pcx kullanıp anında satmak zorunda kaldım ve emare girdim..2 gün bel ağrısı yaşadım...tüm bu tarz skutır kullananlar omurilik ve bel sağlıklarını bir gün kaybedecekler..bu benim iddiamdır...bu her an olabilir..bir çukura bakar fıtığın patlaması..

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrikli aracin tork egrisi duzdur, sifir devirde bile.

Ama benzinli motorda oyle degil. Onun icin vitesin kullanicinin kontrolunde olmasi onemli (tamamen manuel veya DSG farketmez.)

Yokustan iniyorken ileride tekrar yokus vardir, vitesi arttirmazsiniz. Ileride viraj vardir, onceden vitesi kucultursunuz. Otomatik vites ileriyi goremez.
    Saten otomatiğin mantığı devrin dalgalanmasıyla ve hız la oluş mazmı orda bi beyin var şurda şunu şunu yap diye komut veriyor ve en makul hız ve devirde olması gereken vitesde yoluna devam ediyor arac yanış mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pcx nmax tarzı küçük inç lastikli skutır kullanan kişiler hiç bel fıtığı olmaz mı bel ağrısı yaşamaz mı..robot mu bunlar yahu..ben pcx kullanıp anında satmak zorunda kaldım ve emare girdim..2 gün bel ağrısı yaşadım...tüm bu tarz skutır kullananlar omurilik ve bel sağlıklarını bir gün kaybedecekler..bu benim iddiamdır...bu her an olabilir..bir çukura bakar fıtığın patlaması..
    Paşa iyi hoşta ufak cc scooterla şehir içinde hiç rasız etmiyor he dersen 2 saat yol çekilirmi bel mel kalmaz doğru anlarım ama adı üzerinde kısa mesafeler kulanılan bi scooter sonuçta en uzun kulanıcağın 50 km re ayda yılda bir fazla km re yaparsın ona göre ayarlarsın kendini mola vererek

He yok para gani maxiscooter konforun dibine vurursun basa basa gidersin
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Vitesli motor kullanımı zor değil, herşeyde bir emekleme dönemi olur.'' Bazı arkadaşlar yıl olmuş 2017 hala manuel vitesmi kaldı diyor.'' Bir yayla yolları köy yollarında bir sctoor ne kadar rahat olacan. Boş zamanlarında dağayla iç, içe olmayı seven birisiyim ondan dolayı sctoor tercihim değil.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saten otomatiğin mantığı devrin dalgalanmasıyla ve hız la oluş mazmı orda bi beyin var şurda şunu şunu yap diye komut veriyor ve en makul hız ve devirde olması gereken vitesde yoluna devam ediyor arac yanış mı
    Doğru. Mesela yokuş çıkarken eğim biraz azaldı mı vites arttırır otomatik vites. Ama az ileride viraj varsa boşu boşuna arttırmaz, beklersiniz. Otomatik vites virajı görmez. Arttırır. İstemediğiniz şeyi yapar.

Hatta eğim sensörü yoksa viraj ortasında bile vites değiştirir. İlk seri NC750 DCT incelemelerini okuyun.

Ulaşım için kullandığım aracın otomatik olmasını isterim. Zevk için kullandığım aracın asla.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru. Mesela yokuş çıkarken eğim biraz azaldı mı vites arttırır otomatik vites. Ama az ileride viraj varsa boşu boşuna arttırmaz, beklersiniz. Otomatik vites virajı görmez. Arttırır. İstemediğiniz şeyi yapar.

Hatta eğim sensörü yoksa viraj ortasında bile vites değiştirir. İlk seri NC750 DCT incelemelerini okuyun.

Ulaşım için kullandığım aracın otomatik olmasını isterim. Zevk için kullandığım aracın asla.
    Haklısında hocam nc750 dct yeni kasalarından eski kasasında olan sorunları bi çoğunu çözmüşler artık motosiklete biraz daha yol alınması gerekli velhasıl 4 tekerli araçlarda baya bi yol katedilmiştir sanırım 2 tekeride o kıvama zamanla getirilir

Zevk ayrı bir konu malum şartlarda ulaşım ve ihtiyaç odaklıyız çoğu zaman zevk en sona kalıyor malesef şimdilik zevk içinde nc750 alırık nasipse
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

surcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    Amac viraj guvenligiyse aprilia scarabeo, yamaha x city gibi yuksek tekerlekli scooterlari da dusunebilirsin. Vitesli vitessiz bir cok motosiklet sahibi olmus bir arkadasim huzuru yamaha x city'de bulmustu.

sali@com - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanım amacına göre pişman olma olasılığın olabilir. Birde hangi motoru tercih edeceğine çok bağlı bir konu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)