Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

... Dolmuşçular

Motovento
    REKLAM ALANI
    REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Genelleme yapmak istemiyorum ama gına geldi artık. Caddede ilerliyorum park edilen arabalar yüzünden yol bir şerit. Önümde minibüs var. Hızlandı bende hızlandım tabi, sonra yolun ortasında durdu, yolcu indirmek için önü bomboş olduğu halde. Bende arkadan zar zor durdum yerlerde hafif ıslak, arkayı kitliyerek durabildim. Ben korna filan çalmadım Hadi olur dedim. 10 saniye sonra yol 2 şerit oldu bende sağa geçtim bunu geçicektim. Ben tam minibüs kapısının ortasındayken. Bu kapısını açtı üstüme doğru geldi korna çalmama rağmen bana sağ ön kapısından benin koruma demiri ve gidona vurdu. Ben motorla düştüm allaha şükür hiç bişey olmadı. Kalktıktan sonra buna ağzımdan ne geldiyse sövdüm. Bi gerilim çıktı. Benim üstüme yürüdü bende ona yürüdüm. Polisi çağırmak istedim ama bindi gitti durduramadım. Çevredekilerde hiç birşey yapmadı. Bu birinci sefer olmuyor artık çok sıklaşmaya başladı. Devletin buna önlem alması lazım şu andavallara eğitim mi vericek ne vericekse versin. Olmuyosa ehliyetine el koysun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelleme yapmak istemiyorum ama gına geldi artık. Caddede ilerliyorum park edilen arabalar yüzünden yol bir şerit. Önümde minibüs var. Hızlandı bende hızlandım tabi, sonra yolun ortasında durdu, yolcu indirmek için önü bomboş olduğu halde. Bende arkadan zar zor durdum yerlerde hafif ıslak, arkayı kitliyerek durabildim. Ben korna filan çalmadım Hadi olur dedim. 10 saniye sonra yol 2 şerit oldu bende sağa geçtim bunu geçicektim. Ben tam minibüs kapısının ortasındayken. Bu kapısını açtı üstüme doğru geldi korna çalmama rağmen bana sağ ön kapısından benin koruma demiri ve gidona vurdu. Ben motorla düştüm allaha şükür hiç bişey olmadı. Kalktıktan sonra buna ağzımdan ne geldiyse sövdüm. Bi gerilim çıktı. Benim üstüme yürüdü bende ona yürüdüm. Polisi çağırmak istedim ama bindi gitti durduramadım. Çevredekilerde hiç birşey yapmadı. Bu birinci sefer olmuyor artık çok sıklaşmaya başladı. Devletin buna önlem alması lazım şu andavallara eğitim mi vericek ne vericekse versin. Olmuyosa ehliyetine el koysun.
    ah be arkadaşım :( dünyada mal gelmiş mal giden insan sayısından haberin var mı :( sana tavsiyem iyi bir dövüş ustası bul ve haftanın 3 günü atrenmanlara katıl. kızdığın biri olursa hiç laf dalaşına girmeden haddini bildir.

başka bir yolu ise yutacaksın, hazmedeceksin yaşadığın kötü olayı.

Sağından geçmezsin artık dolmuşların çünkü çok tehlikeli biraz sabredip arkasında dursaydın daha iyi olurdu bu arada çok geçmiş olsun

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be arkadaşım :( dünyada mal gelmiş mal giden insan sayısından haberin var mı :( sana tavsiyem iyi bir dövüş ustası bul ve haftanın 3 günü atrenmanlara katıl. kızdığın biri olursa hiç laf dalaşına girmeden haddini bildir.

gözlerimden yaş geldi fatih, bu sefer güzel ve mantıklı bir yorum yapmışsın. hemen çıktı alıp çerçeveletiyorum kardeşim.
    Karalı, Alonedark93, K121L ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kaç bin tane dolmuşçu var devlet hangi birine eğitim versin? Verse bile ne işe yarar???
    İnsanlar ehliyet kursuna gidip ehliyet alıyor, güya eğitim görüyorlar ama kaç tanesi sinyal veriyor ?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözlerimden yaş geldi fatih, bu sefer güzel ve mantıklı bir yorum yapmışsın. hemen çıktı alıp çerçeveletiyorum kardeşim.
    daha önceki yorumlarını güzel ve mantıklı bulmuyo muydunuz yani ? enterasan..

iyide dolmuşçu kadar sende hatalısın be kardeşim...

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Memlekete ne kadar başı boş sabıkıla serseri muptezel varsa dolmuş taksi şöförlüğü yapıyorlar
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok basittir bir açıklama yapacağım sorun giderme hakkında, amacımız sorunları gidermek ve kaliteli bir yaşam sunmak bir kaç sorun paylaşacağım ve çözümünü paylaşacağım.

sorun1; ağzınız kurudu ve susadınız.
    çözüm; bir yada iki su bardağı kadar du için ve bu sorununuzu giderin.

sorun2; araç kullanıyorsunuz ve uykunuz geldi.
    çözüm; aracınızı park edebileceğiniz en yakın uygun yere kadar devam edin ve vardığınızda uyuyun, yeterince uyuduktan sonra vücut otomatik uyanacaktır.

sorun3; maddi durumunuz pek iyi değil ve yolda motosiklet ile yapılacak en ufak kaza bile size derin yaralar açıcak durumdasınız.
    çözüm; araçları sollarken zahmet olucak ama kornaya çekinmeden "bip" şeklinde istediğiniz kadar "bip" leyin ve onlar sizi gördükten sonra sollayın.

:D kocaman adamlarsınız artık bunları da ben mi öğreteyim yaa :D

not: en iyi dolmuşçu emekli dolmuşçudur.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Genelleme yapmak istemiyorum ama gına geldi artık. Caddede ilerliyorum park edilen arabalar yüzünden yol bir şerit. Önümde minibüs var. Hızlandı bende hızlandım tabi, sonra yolun ortasında durdu, yolcu indirmek için önü bomboş olduğu halde. Bende arkadan zar zor durdum yerlerde hafif ıslak, arkayı kitliyerek durabildim. Ben korna filan çalmadım Hadi olur dedim. 10 saniye sonra yol 2 şerit oldu bende sağa geçtim bunu geçicektim. Ben tam minibüs kapısının ortasındayken. Bu kapısını açtı üstüme doğru geldi korna çalmama rağmen bana sağ ön kapısından benin koruma demiri ve gidona vurdu. Ben motorla düştüm allaha şükür hiç bişey olmadı. Kalktıktan sonra buna ağzımdan ne geldiyse sövdüm. Bi gerilim çıktı. Benim üstüme yürüdü bende ona yürüdüm. Polisi çağırmak istedim ama o.çocuğu bindi gitti durduramadım. Çevredekilerde hiç birşey yapmadı. Bu birinci sefer olmuyor artık çok sıklaşmaya başladı. Devletin buna önlem alması lazım şu andavallara eğitim mi vericek ne vericekse versin. Olmuyosa ehliyetine el koysun.
    Çok geçmiş olsun arkadaşım tamam geneli etiksiz diyeyim kibarca ama şu da var motorcuları görmüyor bazıları kör noktaya geliyor..Tabi bu bunların etiksiz olduğu anlamına gelmez..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    minibüs mü... Allah korusun.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Ne yazsan azdır. Çoğu trafikte terör estirir.İstediğin kavgayı çıkar ama hep onlar haklıdır.Kırmızı ışıkta geçerler, ters şeritte ilerler, yolun ortasın da durup yolcu indirirler, gır gır gidip trafiği felç ederler, sıkışık trafikte kaldırımdan giderler. Ama onlara sorarsan hep onlar haklı ekmek parası derler.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    geçmiş olsun. başlık olmamış yalnız.
    kaç kere eğitimden geçecek diye söylendi, kaç kere testlere tabi tutuldular yine aynı yine aynı.

o direksiyona geçen çoğu sürücü ne hikmetse hatalı araç kullanıyor. dolmuşçulukta karlılığı arttırmak için kullanılan ara açma, dakikayı geçmeden sıra kapma gibi bizi hayatta ilgilendirmeyecek iş entrikaları diğer sürücüleri ya zora sokuyor ya da vaktini çalıyor.

benim çözümüm mümkünse sağından geçmemek, geçersem bile güçlü ve kesik çalan korna ile uyarıp da geçmek, yolcu inişi binişi olacak avm okul gibi yerleri önceden fark etmek.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Bir ara kaldırmak istedi hükümet dolmuş ve minibüsleri onların yerine iett tarzı bir sistem yapmayı planladıklarını söyledi belediye binası önünde minibüs yakmışlardı

İçlerinde çok az sayıda insan var

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Ticari araçların saçma salak araç kullandıkları konusunda hemfikriz. Ama,

Hiç kimse ya da kurum, hangi önlemi alırsa alsın bizi koruyamaz. Biz kendimizi korumaya çalışmalıyız. (Hele ki ülkemizde)
    Algılarımız açık, olabilecek en kötü senaryoları kafamızda kurgulayarak motosiklet kullanmalıyız. Evet, biraz paranoyak olmamız gerekiyor.
    Motosikletçi yol alırken mağrur bakmalı. Yani kafa yukarıda. Yani ileriyi görerek. Ki, tehlike öncesi müdahale şansını arttırabilsin.

Herhangi bir aracın sağına geçmek büyük handikap...
    crxforever, Alonedark93 ve Salurbey bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://4.bp.blogspot.com/-4ndPP8t8tJ...aglayan-46.gif

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Çok geçmiş olsun arkadaşım tamam geneli etiksiz diyeyim kibarca ama şu da var motorcuları görmüyor bazıları kör noktaya geliyor..Tabi bu bunların etiksiz olduğu anlamına gelmez..
    minibüsün kör noktası neresi? aynadan görüyor onlar, ama aynaya bakmıyorlar işte sorun o. minibüsleri sağından sollamak çok tehlikeli çnkü pat diye duruyorlar her yerde.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi sürücü dolmuşa otobüse takılmaz. su gibi akar gider kimse görmez duymaz

Motosikleti
    RevsYourHeart
    Dolmusun hic bir zaman sagindan gecmemek en mantiklisi sartlar musait olunca soldan yol almaya bakmali gecmis olsun trafikte hersey bi tecrubedir.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    yap hocam genelleme yap.Yüzde 98i böyle.Nasıl iyi motorcular çok olmasına rağmen motorcu "SERSERİ" damgası yiyorsa bende dolmuşçulara farklı lakaplar takabilirim..

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    çok basittir bir açıklama yapacağım sorun giderme hakkında, amacımız sorunları gidermek ve kaliteli bir yaşam sunmak bir kaç sorun paylaşacağım ve çözümünü paylaşacağım.

sorun1; ağzınız kurudu ve susadınız.
    çözüm; bir yada iki su bardağı kadar du için ve bu sorununuzu giderin.

sorun2; araç kullanıyorsunuz ve uykunuz geldi.
    çözüm; aracınızı park edebileceğiniz en yakın uygun yere kadar devam edin ve vardığınızda uyuyun, yeterince uyuduktan sonra vücut otomatik uyanacaktır.

sorun3; maddi durumunuz pek iyi değil ve yolda motosiklet ile yapılacak en ufak kaza bile size derin yaralar açıcak durumdasınız.
    çözüm; araçları sollarken zahmet olucak ama kornaya çekinmeden "bip" şeklinde istediğiniz kadar "bip" leyin ve onlar sizi gördükten sonra sollayın.

:D kocaman adamlarsınız artık bunları da ben mi öğreteyim yaa :D

not: en iyi dolmuşçu emekli dolmuşçudur.
    çerçeveletmek üzere olduğum çıktıyı yırtmak zorunda bıraktın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önceki yorumlarını güzel ve mantıklı bulmuyo muydunuz yani ? enterasan..
    ya sen ne diyosun, mantık fışkıttırıyodu fatih kurduğu cümlelerin her hecesinden..
    Alonedark93 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)