Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır Motosiklet Eski Yıla Ait olursa muayene tarihi ne olur?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar,
    Bir arkadaşım 2016 model sıfır bir motor almış, ruhsatına 3 yıl sonra değil 2 yılı gibi tarihe denk gelen bir tarih yazmışlar. Motorun model tarihi muayeneden düşülüyor mu? Ben duymamıştım hiç. Yani 2015 model alırsak 1 yıl mı kalıyor süreye? İlginç geldi. Böyle bir durum var mı arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Trafiğe çıkış tarihinin bu bağlamda bi avantajı yok ne yazık ki.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ülkeye girişten itibaren 3 yıl muayeneden muaf sıfır motor, ona göre hesapla artık.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    muayene tarihi uretimden sonra motor trafige çıkmasa bile başlıyor,yani 3 yil vitrinde duran motor muayeneye gider veya sizdeki gibi bir yil galeride durmuş sonra trafige çıkmışsa 2 yil sonra muayene gerekir..

Teşekkür ederim yanıtlar için. Saçma değil mi? Yola çıkmamış pakette duran aracın nesi muauene süresinden düşülüyor? Kanun: Sıfır alınan araçlar şeklinde yazıyor diye gördüm. Böyle bir ibare biz bulamadık. Kanunda böyle bir şey yazıyor mu? İtiraz edeceğiz yazmıyorsa. Hepimize faydası olur...

Bu yüzden motor alırken de dikkatli olmak lazım. 2015 senesinde, Eyüp'te ki bi bayiden hero pleasure almıştım. Tanıdık dedik güvendik. 2014 modeli kakaladı bana. İlişiği kestim o günden sonra kafam rahat şu an.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    İthal edilen motosikletin uygunluk belgesinin alındığı tarihten itibaren üç yıl geçerli ilk muayene süresi.

surcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    2015'de 0km aldigim 2014 model motorda bende ayni seyi yasadim. O zaman arastirdim sorusturdum vs. Model yilindan 3 yil sonra muayeneye giriyor. Ama ay ve gunu trafige ciktigi gunden aliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)