Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Sizi sizden başka seven var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugün hava limanından çıktım aracım ile yenibosna tarafına gidiyordum. Sağa sinyal verdim ve geçmek için fırsat kolluyordum. bariyer ile aramdan büyük hacimli bir racing çok süratle geçti. Baktım ileride yavaslamis beni bekliyor. Cami indirdim "sinyal veriyorsun neden geçmiyorsun" gibisinden bişey dedi. "sen neden bariyerle arama giriyorsun" dedim sesi çıkmadı. Yola da bakmam lazım artık kapadım cami yoluma baktım. Ama arkadaş sohbet etmek istiyor arkasındaki hanım da söyleniyor, neyse baktım dikiz aynama vurup bastı Gitti. plakası ya yoktu ya da görünmeyecek şekilde takmıştı. Dikiz aynamin cami düştü, ama aracim yeni ve garantisi var, çekici geldi aynamı yarın takacaklar aracımı temizleyip verecekler.cebimden para çıkmayacak, ben de Metrobüse atlayıp geldim, benim o şahsa diyeceğim bişey yok. Belli ki mağaradan yeni çıkmış ve arkadaki kıza hava yapmak dışında derdi olmayan bir zavallı. Ama bir forum konusunda araç aynalarinin nasıl kirilacaginin anlatıldığinı gördüm. Arkadaşlar bir araç nasıl seritte gidiyorsa siz de gitmelisiniz, makas yapmak bariyer yanından gitmek trafik kurallarına aykıri. Araç sahipleri dikiz aynasına bakmıyor diyorsunuz ama siz bariyer kenarindan sağdan ya da soldan benim süratimden çok daha süratli geliyorsunuz ben ya da başka bir şoför nasıl görsün sizi, bir korna çalıp daha nereden geldiğine bakmadan hızla geçiyorsunuz, Şoförler size trafikte saygı duymuyor evet, bunu söylediğim için üzgünüm ama ne yazık ki çoğunuz saygıyı hak etmiyorsunuz, ölen ya da sakat kalan bir motorcu gördüğümde üzüleceğimi sanmıyorum artık. Benim aynamı kiran şahsa trafikte dokunursam en iyi ihtimalle birkaç kemiği kırılırdi arkasındaki hanımın da elbet. Oluşturduğunuz kaos ve trafik terörünü görünce genel itibariyle eğitimsiz, kendini ispatlamaya çalışan zavallıların büyük çoğunluğuzu oluşturduğunuzu görüyorum. Dünyaya 7 milyar insan fazla, insanlıktan nasibini almayanlarin aramızdan ayrılması dileğiyle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Nasıl ki araba kullanan insanlar tek tip değilse motosiklet kullanan insanlarda tek tip değil. Adam olan insan hangi aracı kullanırsa kullansın adam gibi kullanıyor zaten.

Saçmasapan şekilde genelleme yapmanın bir manası yok. Bende bugün makas atan bir sürü araba gördüm şimdi "araba kazasında ölen birini görünce üzülmem" desem mantıklı mı olur?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ne kıymetli aynıymış yahu !
    tamam arkadaşın sürüşüde yaptığı harekette yanlış olabilir,
    fakat siz bir aynayı kırdı diye bir canlının ölmeyi hakettiğini nasıl düşünebilirsiniz ? (motosiklet ile ne alakası varsa) kaza geçiren bir insana nasıl üzülmem yazabiliyorsunuz ?
    konudaki en vahim durum sizin bu düşünceniz ,yarın karşılaştığınız bir başka motosiklet kullanıcısına aynanın hesabını ödetirsiniz !

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    kardeş kusura bakma ama sen trafikte gidemiyorsun diye motosikleti olanda gidemesin senin arkandamı beklesin istiyorsun,,benimde arabam var motorumda var,arabamla trafikte giderken yeri geldiğinde motorcu yol istediğinde hafifçe çekilip veya yavaşlayıp geçmesine müsaade ediyorum,,

neticede ben gidemiyorum oda gidemesin diye düşünüp sadistlik yapmaya lüzum yok
    benim ne aynamı kırdılar nede kızıp bağırdılar aksine bu şekilde yaptığımda yanımdan geçerken hep teşekkür ediyorlar
    espresso ve neobirzenci bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Olumsuz bir olay yaşadığınız için bunu tüm motosiklet kullananlara mal edemezsiniz.Yaşınız kaç bilmiyorum ama belli bir olgunluğa erişemediğiniz yazdığınız metinden belli oluyor.İnsanların ölmesinden veya yaralanmasından zevk alıyorsunuz galiba.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jeolog2017 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün hava limanından çıktım aracım ile yenibosna tarafına gidiyordum. Sağa sinyal verdim ve geçmek için fırsat kolluyordum. bariyer ile aramdan büyük hacimli bir racing çok süratle geçti. Baktım ileride yavaslamis beni bekliyor. Cami indirdim "sinyal veriyorsun neden geçmiyorsun" gibisinden bişey dedi. "sen neden bariyerle arama giriyorsun" dedim sesi çıkmadı. Yola da bakmam lazım artık kapadım cami yoluma baktım. Ama arkadaş sohbet etmek istiyor arkasındaki hanım da söyleniyor, neyse baktım dikiz aynama vurup bastı Gitti. plakası ya yoktu ya da görünmeyecek şekilde takmıştı. Dikiz aynamin cami düştü, ama aracim yeni ve garantisi var, çekici geldi aynamı yarın takacaklar aracımı temizleyip verecekler.cebimden para çıkmayacak, ben de Metrobüse atlayıp geldim, benim o şahsa diyeceğim bişey yok. Belli ki mağaradan yeni çıkmış ve arkadaki kıza hava yapmak dışında derdi olmayan bir zavallı. Ama bir forum konusunda araç aynalarinin nasıl kirilacaginin anlatıldığinı gördüm. Arkadaşlar bir araç nasıl seritte gidiyorsa siz de gitmelisiniz, makas yapmak bariyer yanından gitmek trafik kurallarına aykıri. Araç sahipleri dikiz aynasına bakmıyor diyorsunuz ama siz bariyer kenarindan sağdan ya da soldan benim süratimden çok daha süratli geliyorsunuz ben ya da başka bir şoför nasıl görsün sizi, bir korna çalıp daha nereden geldiğine bakmadan hızla geçiyorsunuz, Şoförler size trafikte saygı duymuyor evet, bunu söylediğim için üzgünüm ama ne yazık ki çoğunuz saygıyı hak etmiyorsunuz, ölen ya da sakat kalan bir motorcu gördüğümde üzüleceğimi sanmıyorum artık. Benim aynamı kiran şahsa trafikte dokunursam en iyi ihtimalle birkaç kemiği kırılırdi arkasındaki hanımın da elbet. Oluşturduğunuz kaos ve trafik terörünü görünce genel itibariyle eğitimsiz, kendini ispatlamaya çalışan zavallıların büyük çoğunluğuzu oluşturduğunuzu görüyorum. Dünyaya 7 milyar insan fazla, insanlıktan nasibini almayanlarin aramızdan ayrılması dileğiyle...
    Buraya yazmanızdaki amaç ne peki, insanların tepki göstermesi mi?
    Üzülüp üzülmemeniz kimsenin ne yararına, ne zararına. Kişiyi kameralardan ordan burdan bi şekilde bulurlar,şikayetçi olurdunuz.
    Motosiklet kullananları (belki haklı belki haksız, farketmez) iyisiyle kötüsüyle bir tutup, siz diyerek basit bir düşünemeyen insan tutumu ile genelliyor ve buradaki herkese dolaylı yoldan hakaret ediyorsunuz.
    Gerçek hayatta sesini çıkartamayanların, hakkını arayamayanların klavyede şövalye olduğu şu teknoloji dünyasında, kendinize 7 milyar insan içinden yer bulduğunuz için şanslısınız
    espresso ve tealcollar bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Yazının büyük kısmı gayet doğru tespitler içeriyor,size yapılan olayın aktörüne yönelik çok doğru tespitler var fakat haklıyken haksız yere düşüyorsunuz,yazdığınız birkaç kelime bütün güzel yazıyı gölgelemiş.

ben hem araba hem motor kullanıyorum,yaşım 35,kamera kayıtlarımı açarsam araba kullanan bir sürü manyak,karakteri bozuk,insanlıktan nasibini almamış merhametsiz katil var derim ve size izletirim.

Bazı hislerinizi kızgınlık ve öfkeyle yazdığınızı düşünmek istiyorum.Motor binicileri ile alakalı yaptığınız analizlerin büyük kısmına katılıyorum fakat bir o kadarda çok düzgün biniciler var.

Motor binen arşkadaşlar arasındaki belli tarzdaki profilleri biz burda forumda eleştiriyoruz,hep şunu savundum,önce biz kendimize ve etrafımıza saygı gösterelim daha sonra trafikten saygı bekleyelim,motorcular motorcuları sıkıştırıyor,ben motor üzerindeyken 3 cm farkla bana silme geçiyor,allah kahretsin böyle hareketleri.

Olabildiğince daha bilinçli daha sorumluluk sahibi olunması için yazıyoruz çiziyoruz,umarım daha iyi bir kitleye dönüşür her iki tarafta.
    bursalıali, fatih.met, SweentLy ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Trafikte otomobil kullanan, özellikle fiat doblo ve bmw'nin eski 3 serilerini kullanan bir de tofaş kullanan sürücüler de trafiği tehlikeye sokuyor. Ticari kullananlar zaten canavar. O zaman herkes ölsün, hepimiz ölelim...
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    ekleme yapmak istiyorum,motor kullanmadığınız için araba ile aynı sürüşü motordan bekliyorsunuz,bu mümkün değil.Ben şu yüzden ekleme yapmak istedim,genelde araba sürüleri hayatlarında motora binmedikleri için anlam veremiyorlar ve motorunda trafikte aynı araba gibi yol alması gerektiğini düşünüyorlar.

size örnekler veriyim,motor bincileri ışıklarda neden arabaların arasına girer ? neden öne geçer olabildiğince ? buna cevabınız şu olur , kurnazlık yapıyor,sıra kapıyor,cambazlık vs vs .Hayır öyle değil,sebebi şu , ışıklarda araba gibi açıkta beklersek,başka bir araba duramayıp gelip bize arkadan çarpabilir,bizi 2 araç arasında sıkıştırıp ezebilir,o yüzden duran iki aracın arasına girerek bir nevi koruma sağlıyor yanındaki araçlardan veya mümkünse en öne geçerek arkasına duran taşıtları alıyor.Ayrıca motor olabildiğince etrafını boş bırakıp trafikten daha hızlı giderek riskini en aza indirmek ister.

Bu ve bunun gibi birçok durum var,hatta yurtdışında bazı ülkelerde "legal filtering" durumu bile söz konusu motorlar için trafikte.Motor,arabalara göre çok daha güçlü,çevik ve hızlı olduğu için trafik içinde filtreleöe yaparak yoluna devam edebiliyor,tabi bu kanunda yazan sınırlar içinde kalmak koşuluyla.

butun bunları yapılan yanlış hareketleri haklı çıkarmak için yazmıyorum,sadece siz de biraz olsun motor binicilerini anlayın yargılamadan önce.Araba ile geçiriceğimiz bir kazada kaporta masrafı ödeniyor ve iş bitiyor fakat motorda biz canımızı riske atarak yol alıyoruz,her an her durumda kat be kat riskimiz var.
    espresso ve EldekiDebryj bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Birazda özeleştiri yapabilmeliyiz.
    Ben hem motor hem de araç kullanan birisiyim.
    Bariyer ile aracımın arasına girip, üstüne sinyal verip niye dönmedim diye dikiz aynamı kıran birisi ile trafikte karşılaşsam o sinirle tepkisiz kalabileceğimi hiç zannetmiyorum.
    Şimdi kimse savunma moduna girmesin.
    Hanginiz kendi malına bir motorcunun zarar vermesine göz yumar?
    Kuryeleri bi nebze anlarım, ellerinde yetiştirmeleri gereken bir iş olduğu için.
    Ama ben asla aralara girmem, aralara giren SS, enduro, chopper, vb motorcularada saygı göstermem.
    Kimse kusura bakmasın ama saygı karşılıklı olmak zorunda.
    O an aracına zarar verdiğiniz kişi ya çok kötü bir geçirdiyse ve psikolojisi birilerine zarar verecek kadar bozulduysa ve o an aracı sizin üstünüze yöneltirse ne olacak?
    O anda da bu forumda olduğu gibi araç şoförüne ahkam mı kesmeliyiz.
    Empati... Empati... Empati...

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte otomobil kullanan, özellikle fiat doblo ve bmw'nin eski 3 serilerini kullanan bir de tofaş kullanan sürücüler de trafiği tehlikeye sokuyor. Ticari kullananlar zaten canavar. O zaman herkes ölsün, hepimiz ölelim...
    deme öyle deme
    Biz bişey yapmıyoruz. yerler ıslak. araba kendisi orasını burasını oynatıyo gaza basınca
    Şahsen ben motora insan kadar dikkat ederim. yol benim bile olsa motosiklete yol veririm.
    Salurbey ve efendy06 bunu beğendiler.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi bir başlasam genellemeye ;

Doblocular şöyle,
    Taksiciler böyle,
    Siyah bmw kullananlar başka türlü ,
    Linea ve megane kullananlar öyle,
    minibüsçüsü kamyoncusu zaten off off,
    yaya yürüyen çiçekli basmalı koca popolu teyze de omuz atarak geçiyor,
    siyasetçisine hiç girmeyeyim midem bulanıyor..
    Ulan parkta oynayan bebelerin bile öküz gibi kaydırağa çıkıp biraz küçüğünü itip ezmesi var...
    Alayınızın, topunuzun ... diyecem de Amerikalısı fransızı çinlisi sanki iyi bok mu?

Amk bee Mustafa Topaloğlu haklıymış ben de deli sanıyordum..
    Bakın tek doğru insan bu abimizin ayna camı düşmüş de garanti diye firmaya sokacakmış boruyu... vah vah ölen motorcu görünce üzülmeyecekmiş bi de...

Uzay sana geliyorum...

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Ayna için veleddalin amin

Ölekmi ne edek kınamı yakıcan yoksa 1 inci kalite gönderelim ama deyerli aynan var bütün motorcuları öldürdün bitirdin

Kısaca sen su içerken elinden düşüp kırılan bardak yüzünden hiç su içmekten vaz geçtinmi diye sorarlar adama ve düşünme kaplar insanı ve neden ben
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Haklısınız hocam hemfikiriz.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Beni benden başka seven yok, beni görmeyip üstüme kırabilirsiniz problem değil...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Arkadaş o kadar akıllı, o kadar adaletli ki bura saydırıp çıkmış. Ulan senin kafada olanları toplayıp teker teker yakıcan. Hem motorun hem araban olsa böyle kasmazdın demi civciv

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    ne diyor bu ya?!

pozitif yaklaşan arkadaşları da anlamıyorum! adam resmen geberin diyor

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Beni benden başka seven var dostum.
    Benim ölmemi dileyip, beni sevenleri umursamıyorsan, bende senin en sevdiğin insanı kanlı kıyafetleriyle kucağında tasimani diliyorum.
    Evladın, eşin, sevdiğin, ailen kim olursa artık.

Umarım en sevdiğin insan, bir araba ile bir bariyerin, duvarın yada bi asfaltın arasında can verir.
    Beddua öyle edilmez böyle edilir.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    İlk mesajımı yazdım motoe üstündeydim.
    Dayanamadım tekrar bişeyler yazmak istedim.

Öncelikle sonuna kadar haklısın dostum.
    Bunu sana ben diyorum, ortalama 6 7 tane ayna kırdım.
    Yalanım varsa sabahı göremeyim. He dersen marifet mi değil.
    Ama neden kırdım. Arkada nişanlım, haddini fazlasıyla aşan şöförler yüzünden. Şanslarını zorladılar diyelim. Hak ettiler çünkü. Kaçmadım da yoluma devam ettim. Plakam da açıktı.
    He bi o kadarda ayna kapatmışımdır...

Tekrar söylüyorum bunlar marifet değil ama ben haklıydım ve haksız duruma düştüm...

Motorcularda hep bi haklı olma çabası var zaten.

Etik olarak yolun sağında emniyet şeridi bile olmayan yolda gidip posta koyan milletiz.

Hep büyük cc'yi örnek alan arkadaşlar, hani şu kafada kamera vlogcu tay tay grubu, bu tarz şeyleri örnek alıyorlar.

Sonra beyaz bi Bmw'den yedikleri sopayla kalıyorlar..

Empati yapın beyler bayanlar.
    Bugun bi hata yapan otomobil sürücüsünü bile burda itin gö..tne sokarsınız, adamın durduk yere aynası kırılmış bunu düşünmezsiniz. Ne günahı var şimdi adamın.
    Bu tipler yüzünden saygı görmüyoruz zaten.
    Bu adam burda çıkmış yazmış. Diğerleri arkamızdan saydırıyor.

Üzücü bir olay. Geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)