Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoru değiştirmek mi olan motorla gezmek mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    15 model Ybr var. Mayısa doğru 3 bin lira birikmişim olucak. Motosikleti satıp birikmişle Pulsar 200 alabilirim ama bu sefer Ağustosta plandığım ege turunu Zeytinli festivalini yapamam.Yapsam da kısıtlı bütçeyle zevki çıkmaz.

Ybr den çok sıkıldım parama dokunmayıp Pulsar 150 ile takasa girmek mantıklı olur mu? Birikmiş paramın büyük kısmı durur hem de nispeten daha hızlı, şık motosiklete binerim diyorum.
    Ybr ye yağ değiştirmek dışında masraf yapmadım kafam hep rahattı +10 15 hızlı gidicem diye Japondan inip Hinte binilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Ben olsam bana yeterli olan motosikleti yükseltip çok güzel bir turdan vazgeçmezdim.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Peki sıkıldığınız motorla tura çıktığınızda sıkılmayacak mısınız?Birde böyle düşünün.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Japondan düşme derim.
    MotorKafa ve efendy06 bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ybr den şaşma yolda kalma
    Cok sağlamdır katir gibi
    Gidip 250 cc kaliteli birşey alamiyorsan motoru nu satma

DarkCasper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki-Honda-Yamaha-Suzuki
    ybrden şaşma derim eğer turda sıkıntı yaşamam diyorsan ybryle tura git ha çok para harcarsan festivalde bence para biriktirmeye devam et

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Konuya şöyle bir dokunuş yapmak istiyorum.
    Japonların büyük cc'deki motorları özenle ve belli bir kalitede yaptığını biliyoruz.Küçük cc'de bu durum biraz daha farklı.Şöyleki Adamlar küçük cc'yi satış yapmak için yapıyorlar ama o markalar marka değerinden taviz vermemek için sadece üretin gönderin değilde (örn) yamaha olduğunu hissettirin gibisinden küçük dokunuşlar yapıyor.Ama bir 600-1000 cc gibi üretilmedikleri için onlar kadar kaliteli üretilmiyor.Mesela Yzf r125 yada cbr 125 tamam belli bir arge var ortada lakin ybr,cbe gibi motorlar bir R1 yada cbr1000rr niteliğinde özenilip üretilmiyor.Bajaj'ın zaten elindeki bu yani ürettikleri bu olduğu için adam elindekine özenerek, düşük cc'de özenerek yapıyor.Yoksa kimse kusura bakmasın ama cbf'ide biliyoruz japon japon japon diye millet deliriyor.
    SlimShady1, enescanatar ve sheriff87 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 model Ybr var. Mayısa doğru 3 bin lira birikmişim olucak. Motosikleti satıp birikmişle Pulsar 200 alabilirim ama bu sefer Ağustosta plandığım ege turunu Zeytinli festivalini yapamam.Yapsam da kısıtlı bütçeyle zevki çıkmaz.

Ybr den çok sıkıldım parama dokunmayıp Pulsar 150 ile takasa girmek mantıklı olur mu? Birikmiş paramın büyük kısmı durur hem de nispeten daha hızlı, şık motosiklete binerim diyorum.
    Ybr ye yağ değiştirmek dışında masraf yapmadım kafam hep rahattı +10 15 hızlı gidicem diye Japondan inip Hinte binilir mi?
    Çok farkettirmeyecek bir geçiş olur. Madem Ağustos için plan yapıyorsun, o zaman fuarı bekle. Hem Pulsar NS160 da gelecek.

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki sıkıldığınız motorla tura çıktığınızda sıkılmayacak mısınız?Birde böyle düşünün.
    Yapmak için yapmış gibi olucam daha güçlü bi motor alıp kısa mesafe günübirlik gazlamak daha mutlu edebilir.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    çok ileri planları yapma bence, o zamn bi şekilde bişiler olur.. eger motoru değiştirmekse niyetin değiştir..

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Otur oturduğun yerde döviz kurlarını görmüyormusun, bu kış kıyametde satarken azda olsa zarar var, sıfır alsan üstüne birhayli koyucan, yok aksesuar, yok bilmem ne paran cebinde dursun kredi çekmeyi hiç düşünme, artık kolay kolay malsahibi olunmayacak.
    metalman bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    bence hiç değiştirme. sadece yağ değiştirdim diyorsun daha ne istiyorsun
    japon iyidir. festivale kadar daha da biriktir. gönlünce eğlen

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Git festivale tabi sonradan pişman olursun fırsatın varken değiştir bnde düşük ccden nsye geçtim düşük ccye bir daha bakmam sadece son hız değil ara hızlanda vsde fark var festivale gidersin gene büyük paralar harcamadan

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Festivale gitmek nasip olmadı ama tatile gidince masrafları oldukca düşük tutuyorum kampda kalmak gibi

Yeme içmede çok masraflı olabiliyo konserve alıyordum ıvır zıvırlarıda bimden alıyordum vur şeyine gitsin önemli olan yolda olmak
    bilirkişi bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Valla hocam pulsar 150'ilk bile bir hayli performanslı makine. Bende discover 150f var ve arada 3 beygir fark olmasına rağmen son hız epey farkediyor çünkü 130 km hızlarda gidiyor o pulsar 150. Şekil şemal de güzel alette. Neden olmasın?
    bilirkişi bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Cc yoksa 1-2 beygirin önemi yok sen ns200e bin test et ondan sonra karar verirsin belki
    bilirkişi bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    eğer hem gezini yapıp hem ns150 alıcaksan bence takasını yap bi sürede ns150 sür.gezilerin bittikten sonrada paranı biriktir.bu motora hasta oldum 200 cc alıcam falan dersen gider 0 km ns200 alırsın.japon demişsinde ybr nerde üretiliyor ? made in japonmu ? öleyse satma derim.japonyada üretilmeyen hiç bir motora japon gözüyle bakmıyorum.kişisel görüşüm.35 bin tl verip japon marka alıpta hala japonya üretimi olmayan bi sürü model var.
    metalman bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer700
    Geçtiğimiz Ağustos festivaldeydim, daha önce gittin mi bilmiyorum ama çadır ıvır zıvır falan bir sürü ihtiyacın olacak.
    Yemekleri alan dışında yiyeceksin. İçeriye alkol sokamazsın mecburen içerde ne kadar derlerse alacaksın.
    Kamp alanına motosiklet sokamazsın bilmediğin bir ara sokağa güneş altına bırakacaksın.
    Konserler öğlesonu 4-5 gibi başlar gece 1-2 gibi anca biter yani gündüz boşsun.
    Denize gireyim desen ki denizi pek güzel değildir, 20dk yüzer 40dk duş sırası beklersin.

Şahsi fikrim ybr nin bakımlarını yaptır atla git hem yeni motosiklet gibi ara sokağa bırakınca aklın kalmaz.
    Etrafında gezip denize girecek çok güzel plajlar var (ören plajı vs.) oraları daha rahat gezmiş olursun.
    Amacın yeni motosiklete binmek değil gezmek olsun motosikletini nasıl olsa yenileyeceksin ama kaçırdığın festival geri gelmez

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Sakın hocam sakın haa!! aman diyim uyarmadınız deme ybrmi sattığıma köpek gibi pişmanım.Üstüne üstlük 5.750 liraya satmama rağmen.

Motosikleti
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakın hocam sakın haa!! aman diyim uyarmadınız deme ybrmi sattığıma köpek gibi pişmanım.Üstüne üstlük 5.750 liraya satmama rağmen.
    İroni yok de mi?
    Açar mısınız ?

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İroni yok de mi?
    Açar mısınız ?
    Yok hocam yok şaka yapmıyorum çok ciddiyim ybr gibisi yok gerçekten yok.Ha ama dersenki ybryi satıcam cbr250 mi alayım,ktm duke250 mi alayım veya inazuma mı alayım ozaman o senin biliceğin iş ama pulsar için yok hero için zart zurt için ybrden vazgeçme.Benim r25'im var buna rağmen pişmanım ybryi sattığıma.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)