Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAMAHA R25 İLK DENEYİM / SİGORTA-KASKO YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI
    BrazenBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25 > SUZUKİ GSR 600 ABS (2008)
    Selam arkadaşlar Bugün motosikletimi teslim aldım ancak üzerime kayıtlı ilk araç olacağından sigorta fiyatları çok çıkıyor 1-2 firmaya soruşturdum sizlerden yardım beklediğim sorularım var.Motosiklet hakkında deneyimlerimden bahsedecek olursam plakasız oldugum ıcın kapalı alanda kullandım.Bazı motovloggerların dedikleri gibi ilk baslayana uygun bı araç olmadığı konusunda yorumlara güvenmeyim hangi marka olursa olsun alacagınız araçları test etme şansınız varsa test edin.Ben motorun devrinin 7000 dev/dk lık kısma gelene kadar çok rahat ite kalka olmadan şimdiye kadar kullandığım tüm motorlardan daha kolay ve ağırlık denge konusunda hiç zorlanılmayacak bi motosiklet olduğu kanaatine vardım.Bilinçli kullanıldığı taktirde bu motosiklet ile kazaya karışmak zor gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.Lastik konusuna gelecek olursak eğer rodaj konusunda titizlik gösterip devir,hız ve deneyiminizi trafik içinde arttırmak amacında iseniz lastikte bi problem yok (kuru hava için ıslakta ne olur bilmiyorum).Fren konusuna gelecek olursak pek birşey diyemeyeceğim aracı kullandıgım zemin toz,kum ve çakıl taşları olan bi asfalt olduğu için ani frenleme yapmak istemedim.Ekipman: Venom Bone kask-Yamaha omuz sırt dirsek korumalı yazlık mont - eklem korumalı yazlık eldiven adı sanı belli değil değiştireceğim rahatsız etmeye başladı.
    Şimdi değerli arkadaşlar ve büyüklerim sorularım şunlar;
    1.İlk araç İlk sigorta İlk Kasko bu işlerden anlamam araştırmalarım sonucu aşırı yüksek fiyatlar aldım bunu en az maliyete nasıl indirebilirim ? yaş:23 ehliyet: 4 senelik B- 6 aylık A2 var
    2.Koruma takozu hakkında daha taktırmadım yetkili servise götürüp yaptırcam bu ekipmanın kaliteli olup olmadıgını veya nereden nasıl temin edileceğini bilmiyorum (internette çok var ama kalitesiz düştüğünde kopacak çin malı merdiven altı şeylere 150 tl verip kazıklanmak istemiyorum)
    3.Rodaj hakkında serviste motosikleti teslim alırken motoru sağır bırakma dediler ne yapayım 7000dev/dk vites atmak veya bunun benzeri motosikletin rodajını en uygun şekilde yapmak için nelere dikkat etmeliyim sağır dilsiz olmasın motosiklet :D Not: Kitapçığı okudum yazmıyor rodaj ile ilgili birşey.
    2016 model mat gri-05.04.2017 16.500 tl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    3- Rodajın nasıl yapılacağı kullanım klavuzunda yazar. Çok uzun süre sabit devirle gitmek önerilmez rodaj döneminde.
    2- Güzel koruma takozları var. Paraya kıyman gerek. Bunun kalitelisinin parası bir grenajdan daha ucuz.
    1- Maalesef, trafik sigortası = soygun.

0- Hayırlı olsun. Kazasız belasız inşallah.

Motosikleti
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3- Rodajın nasıl yapılacağı kullanım klavuzunda yazar. Çok uzun süre sabit devirle gitmek önerilmez rodaj döneminde.
    2- Güzel koruma takozları var. Paraya kıyman gerek. Bunun kalitelisinin parası bir grenajdan daha ucuz.
    1- Maalesef, trafik sigortası = soygun.

0- Hayırlı olsun. Kazasız belasız inşallah.
    Kullanım klavuzu önümde yazmıyor Rodaj ile ilgili hiçbir bilgi her sayfaya tek tek baktım
    Koruma takozu düşük hızlada veya hareketsiz düşmelerde koruyacak birşey olması yeterli
    Sigorta gerçekten canımı çok sıktı hemde çok herşeyi bıraktım onu düşünüyorum.Çok teşekkürler Hepimize kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Rodaj Nasıl Yapılır/Genel Bilgiler

Bir oku istersen. Biraz uzun bir yazı, ama güzel yazmışlar.

Motosikleti
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj Nasıl Yapılır/Genel Bilgiler

Bir oku istersen. Biraz uzun bir yazı, ama güzel yazmışlar.
    Tamamdır teşekkürler.

Motosikleti
    R25
    Hayırlı uğurlu olsun, konu hakkında yorum yapmayacağım, lütfen motoru diğer apaçiler gibi kullanmayında ileride satarken temiz bi r25 satmış olun. Malum şu r25 lerin çektiğini başka hiçbir motor çekmemiştir, adamlar altındaki motoru 600 Cc sanıyor

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Hayırlı uğurlu olsun, Diğer motorculara selam vermeyi ihmal etmeyin.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı BrazenBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım klavuzu önümde yazmıyor Rodaj ile ilgili hiçbir bilgi her sayfaya tek tek baktım
    https://cdn.yamaha-motor.eu/owner-manuals/Motorcycles/YZF-R25_Kullanici_El_Kitabi.pdf
    Bölüm 5, sayfa 42 "Motor Alıştırma (rodaj) dönemi"
    Quad87 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Hayırlı olsun. Trafik sigortasında en uygun fiyatlar Anadolu sigortadan çıkıyor. Ben oradan yaptırdım. Kasko dersen zaten çok az firma yapıyor. Aklıma gelenler anadolu ve groupama. Adı duyulmamış sigortacılar var kasko yapan onların primleri biraz daha aşağıda oluyor ama ben güvenemedim açıkçası anadoludan yaptırdım kaskoyu da.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)