Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Tekerin yanaklarındaki zincir yağı nasıl çıkar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Karacat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tinerle sil gitsin,hep öyle yapıyorum ama fazla kaçırma lastiğin rengi atar
    Tiner zarar vermez mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin zincir michelin mi pirelli mi ona göre cevap yazalım
    Bridgestone racing battlax kullanıyorum

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wd40 sık diyen olmuş :D
    Tekere ? :D

Kardeş olurda denersen bu wd40 ile lastik temizlemeyi sonucunu bi söylesene, ekstrem sporlara buyuk ilgim var :D
    Burdaki bir yoruma bu kadar gülmemiştim
    MrMud bunu beğendi.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bridgestone racing battlax kullanıyorum
    O zaman o zinciri mintaxla çitilemek lazım

Bakın samimi bir veterinere sorun köpekleri bile arap sabunuyla yıkamanızı tavsiye edecektir ciddiyim...

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman o zinciri mintaxla çitilemek lazım

Bakın samimi bir veterinere sorun köpekleri bile arap sabunuyla yıkamanızı tavsiye edecektir ciddiyim...
    Ben aslında burnout yaparak temizliyorum köpeklerde arap sabunu işe yarar ama zincir yağıyla yağlanmış köpekte iyi sonuç vermeyeceği kanaatindeyim. Köpekle burnout yapılmayacağına göre yine gaz yağına kalırız. Ettimi 40
    gursus ve Akhunturk bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Gazyağıyla temizliyorum hep , lastikte bir problem meydana gelmedi şu zamana kadar.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    başıma geldi, beze wd40 sıkıp, sadece lastiğin yanaklarını sildim; ama gene diyorum, öyle spreyi alıp direkt lastiğe sıkmadım. yoksa temas yüzeyine akar, orası hiç de eğlenceli olmaz.

bu saydığınız diğer çözücüler, wd40'dan daha zararlı lastiğe.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkatimi çekti de forumda işsizlik yükseldi sanki ;)
    Yoksam mayaşmı veriyonuz.

Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksik yazmışsın
    Anlamı:
    Bütün güç ve kuvvet yalnızca en yüce ve en büyük olan Allah'ın (c.c.) yardımıyla elde edilir.
    bana bak emevi, ne derse der, sen kimsin,haşa Allah adamın ne maksatla ve ne demek istediğini bilmiyormu, eksik yazınca haşa anlamıyormu, yeri geldiğinde namaz kılmayı bilmeyen bile sadece Allah diyerek namaz kılabilen bir dinde böyle bir düşünce tarzı olurmu, niyet önemlidir niyet, patlak ampüllü, ayrıca biz Türküz kendi dilimizde okur anlarız, Arapçanın Türkçe okunuşunu yazmışsın birde, haşa Allah ne dediğimizi Japonca Rusça Türkçe vs. diyince anlamıyormu...

herşeye atlayıp durma, sen ve senin gibi emevi dini mensuplarından bıktık usandık, İslamıda mahvettiniz, tövbe ama dinden soğuttunuz bizi be....yeter be...

ALLAH TOPUNUZU BİLGİĞİ GİBİ YAPSIN... bu sana yeter.... dikkat et beddua etmiyorum, İslamda günahtır....

birdaha dini şeyler hakkında yazarsan her gördüğümde gereken cevabı alacaksın, sanamı kaldı milletin dini, inacı, yaptığı, ne diyeceği emevi...
    gursus bunu beğendi.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ali Cihangir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana bak emevi, ne derse der, sen kimsin,haşa Allah adamın ne maksatla ve ne demek istediğini bilmiyormu, eksik yazınca haşa anlamıyormu, yeri geldiğinde namaz kılmayı bilmeyen bile sadece Allah diyerek namaz kılabilen bir dinde böyle bir düşünce tarzı olurmu, niyet önemlidir niyet, patlak ampüllü, ayrıca biz Türküz kendi dilimizde okur anlarız, Arapçanın Türkçe okunuşunu yazmışsın birde, haşa Allah ne dediğimizi Japonca Rusça Türkçe vs. diyince anlamıyormu...

herşeye atlayıp durma, sen ve senin gibi emevi dini mensuplarından bıktık usandık, İslamıda mahvettiniz, tövbe ama dinden soğuttunuz bizi be....yeter be...

ALLAH TOPUNUZU BİLGİĞİ GİBİ YAPSIN... bu sana yeter.... dikkat et beddua etmiyorum, İslamda günahtır....

birdaha dini şeyler hakkında yazarsan her gördüğümde gereken cevabı alacaksın, sanamı kaldı milletin dini, inacı, yaptığı, ne diyeceği emevi...
    ali cihangir gerginsin . neden bu kadar celallendin adam eksik gördüğü bir noktada uyarıda bulunmuş ne var bunda.
    muhabbeti demleyelim...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wd40 sık diyen olmuş :D
    Tekere ? :D

Kardeş olurda denersen bu wd40 ile lastik temizlemeyi sonucunu bi söylesene, ekstrem sporlara buyuk ilgim var :D
    Bende tam her yerine eşit oranda zincir yağı sıkarsan görsel anlamda her yer parlak gözükür diyecektim

Gaz yağı ile çıkar, sabun ile çıkar, bulaşık deterjanı ve sünger ile çıkar.
    MrMud bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

sıkıntı yok kardeş, onun bunun demesiyle aklım karışmaz benim, yinede dini karıştırmayacaksın, gördük yakın zamanda müslüman geçinenlerin yaptıklarını, o yüzden birisi bu konulara girdimmi tepem atıyor, senin atmıyormu?

ayrıca eksik falanda yok, yazısının sonuna ... koymuş, oraya ne geleceğini hepimiz biliyoruz, ayrıca bizim bilmemizde gerekmez, bilen zaten biliyor, sen yazmasanda, anlatabildim sanırım...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkatimi çekti de forumda işsizlik yükseldi sanki ;)
    Naapalım üstad, can sıkıntısı

Yakındır, beni de moderatör yapın, zaten günün yarısında online'yim, bari bir işe yarasın diye baskı yapacağım yönetime. Canım sıkılıyor boş boş. Geçen gene 100 bininci CBR250 nasıldır konusunu cevapladım mesela can sıkıntısından

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

sıkıntı yok kardeş, onun bunun demesiyle aklım karışmaz benim, yinede dini karıştırmayacaksın, gördük yakın zamanda müslüman geçinenlerin yaptıklarını, o yüzden birisi bu konulara girdimmi tepem atıyor, senin atmıyormu?

ayrıca eksik falanda yok, yazısının sonuna ... koymuş, oraya ne geleceğini hepimiz biliyoruz, ayrıca bizim bilmemizde gerekmez, bilen zaten biliyor, sen yazmasanda, anlatabildim sanırım...
    Ben anlamıyorum zaten, motosiklet forumu mu yoksa din kültürü ve ahlak bilgisi dersi mi nedir diye bazen.

Hayır bu ülkede motor kullanmak için dini kısıtlama mı var? İnananı var, inanmayanı var, ama her yerde aynı diyaloglar.

Normal gerçi, açıp diyanetin hocalarının öğretilerine bakıyorum arada, cüppeli daha işlevsel. Tam o noktadayız yani.

Bu arada, Pistonlar kardeş, bu iki etti. Daha önce de yazmıştım, kırıcı, üzücü, uzaklaştırıcı yazılar yazman sana bir şey kazandırmaz. İnsanları kırınca sevap ta yazılmaz. Karışma insanlara.
    DreamTheater bunu beğendi.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Olsun yinede sakin kalmak lazım. Bizim milletin önemli bir kısmı din cahilidir. Ara sıra bende böyle uyarılar yapıyorum. Ama tabii tatlı dille kalp kırmamaya dikkat ediyorum. Mesela adam gayrimuslim ölüye rahmet diliyor diğeri Allahın adını yazarken büyük harfle başlaması gerektiğini bilmiyor.Bir diğeri başka bir cahillik sergiliyor. Oysaki ben müslümanım diyen ve imanına değer verenlerin bu konularda bilgili ve dikkatli olması lazım. Çünki iyiniyeti saklı kalsa bile din konusu şakaya gelmez. Yanlış bir kelime imanı alır gider. İnsanın imanını kaybetmesi onun en büyük felaketidir. Bunun farkında olmak uyarmak lazım. Mesela ben yolda sohbet ederek giden gençleri çok defa durdurmuş uyarmışımdır. Genç adam anlatırken laf arasında sık sık Allah belamı versin ki .... yada Kur an musaf çarpsın ki... diye söylüyor. Durdurup soruyorum sen neden kendine beddua ediyorsun diyorum. Bön bön bakıyor şaşırıyor. Adam karşısındakini sözlerine inandırmak için hayatını ortaya koyuyor kendine alenen beddua ediyor farkında değil. İşte anlatmak istediğim bu gibi cahillikler. Bence iyilik adına tatlı dille uyarmak lazım. Sence de öyle değilmi?
    muhabbeti demleyelim...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bir kelime imanı alır gider.
    Hocam, şu kısmına katılmıyorum. Sehven söylenmiş bir kelimenin alıp götüreceği bir iman, zaten hiç sahip olunmamış bir imandır. Tabi ki söylediğimize dikkat edeceğiz, ona lafım yok, ama söylenen ile söylenmek istenen arasındaki farkı, söylediğimiz doğru yanlış anlaşıldığında aslında kalbimizden geçeni biliyor bize şah damarımızdan yakın olan. İnsanları yıllarca öcü hocalar ile korkuttular. Sonuç bu oldu.
    Ne dediler? Yatak odanda yemek yersen Allah çarpar, ekmek kırıntısına basarsan Allah çarpar gibi çocuklukta hepimizin duyduğu, beynimize kazınan yanlış öğretiler mesela. Haliyle, Allah çarpmakla görevli gibi algılandı. Halbuki o biz insanları çok seviyor. Yoksa bu kadar kötülüğe, hırsızlığa, katliama, namussuzluğa bakınca, hala bize üstünde yaşayacak bir toprak, içecek su, yiyecek yemek lütfediyorsa, getirip kuyruklu yıldızı kafamıza patlatmıyorsa, demek ki bizi seviyor.

Keşke korkmayı değil de, inanmayı, sevmeyi öğretselerdi. Emin ol her şey daha güzel olurdu.
    DreamTheater bunu beğendi.

Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olsun yinede sakin kalmak lazım. Bizim milletin önemli bir kısmı din cahilidir. Ara sıra bende böyle uyarılar yapıyorum. Ama tabii tatlı dille kalp kırmamaya dikkat ediyorum. Mesela adam gayrimuslim ölüye rahmet diliyor diğeri Allahın adını yazarken büyük harfle başlaması gerektiğini bilmiyor.Bir diğeri başka bir cahillik sergiliyor. Oysaki ben müslümanım diyen ve imanına değer verenlerin bu konularda bilgili ve dikkatli olması lazım. Çünki iyiniyeti saklı kalsa bile din konusu şakaya gelmez. Yanlış bir kelime imanı alır gider. İnsanın imanını kaybetmesi onun en büyük felaketidir. Bunun farkında olmak uyarmak lazım. Mesela ben yolda sohbet ederek giden gençleri çok defa durdurmuş uyarmışımdır. Genç adam anlatırken laf arasında sık sık Allah belamı versin ki .... yada Kur an musaf çarpsın ki... diye söylüyor. Durdurup soruyorum sen neden kendine beddua ediyorsun diyorum. Bön bön bakıyor şaşırıyor. Adam karşısındakini sözlerine inandırmak için hayatını ortaya koyuyor kendine alenen beddua ediyor farkında değil. İşte anlatmak istediğim bu gibi cahillikler. Bence iyilik adına tatlı dille uyarmak lazım. Sence de öyle değilmi?
    kısmen haklısın, katılmadığı yer "bir kelime ile imanı gider" bunu demen bile yanlış, yok öyle birşey, kalbini kırmadan nasıl söyleyryim bilemedim ona sen karar veremezsin değilmi, o senide kimseyide ilgilendirmez zaten, Allah affedicidir, neleri affetmiyorki, kendine bile söylenenleri dahi, affetmediği şeylerin başında kul hakkı gelir mesela..

Aslında gayet basit, Allah o kadar merhametlidirki kendisine söylenen yapılan şeyleri ne kadar kötü olsa bile gönülden bir tevbe etmenle ve tekrar etmemenle affeder, Allah kullarının acı çekmesini istemez, o kadar iyidirki inanılmaz ama affetmediği şeyler ona karşı olan değil insanların birbirine karşı olan günahları....

beddua günahtır, o konuda uyarman isabet olmuş, takdir ettim seni...

konu din konusuna dönmesin, başkasına kızarken kendimiz din dersi vermeyelim ama yeri geldi bir kez yazayım, merak eden öğrenmek isteyen bu devirde hertürlü bilgiyede ulaşır öğrenirde araştırırda sorgularda, o onlara kalmış, zaten bizide ilgilendirmez...

son söz olarak şunları yazmadan edemeyeceğim ama, dinler konusunda uzman değilim elbet, ama diğer Allah ın dinlerinede genel olarak baktığımda anladığımı yazayım, bence İnsanlar sadece bunlara dikkat etse bile Allah ın nezdinde iyi insanlardır...

diğer dinlerin ve İslamın özünde anlatılan, anladığım ve bazı yerlerde Allahın açık açık söylediği...

İyi insan olun, kul hakkı yemeyin (affetmem) çalışın OKUyun (aç sadece Kuranı anlamadan ezberle değil,Kuran okuda değil, onu zaten okuyoruzki bunları öğreniyoruz),OKU demek, araştırın sorgulayın, sizin için türlü nimetler verdim, uzayı herşeyi yarattım sizin için, onları keşfedin, gidin bakın, sizin için mucizeler yarattım bunlara salt mucize gözüyle bakmayın, hepsinde bir sır var, bilimsel ipuçları var, bunları yaptınız, nimetlerden faydalandınız, şimdi benide unutmayın anın, ibadet edin demek... benim anladığım bu arkadaşlar...

bizi ilgilendiren insanları, birbirimizi ilgilendiren, yani toplumu sorumlu tutan ve affedilmeyen günahlarıda içeren kısımları önemli, bunlar, iyi insan olmak, çalmamak çırpmamak, başkalarının hakkına hukukuna saygılı olmak, çalışmak okumak araştırmak....

bunlar toplumsal olarak birbirimize karşı olan sorumluluklar ve göreveler...

diğeri, Allahın benide anın dediği kısım yani, İbadet etmek; bu kısım sadece beni ve Allah ı ilgilendiren kısmıdır, kimse karışamaz sorgulayamaz, ancak kendince hatalı gördüğü yanını uslubuna göre söyler ve çekilir, onu ben kendim sorgularım, okurum araştırım ve kararımı veririm, zorlama yoktur denilen kısmı yani....

işin özü Allah ın bizden istediği, İslamında tüm dinlerininde asıl sitediği, İyi insan olmak, çalışmak ve başkalarına karşı iyi olmak hak yememek,
    işte toplumun tüm insanlığın esas yapması gerek en önemli kısmı bu.... İmanın ve İslamın şartları diyoruzya, bu yazdıklarımı yapmıyorsan zaten İman ve İslamın şartı dediklerinide hiç yapma, boşa uğraşma, önce diğerleri gelir çünki Kuran da en başını biraz okudunuzmu zaten ne nedir anlıyor insan, biraz kafa çalıştırın yeter...

gerisi ve sadece Allahı ve beni ilgilendiren kısmı ibadet etmek.

neyse çok uzadı, duygu ve düşüncelerimi ifade etmek istedim, inanın inanmayın size kalmış, dini konularda toplumu ilgilendiren kısımları haricinde, yorum yapılmasın yeter, karışılmasın, İman öyle en ufak kelime hatasında ne gider ne azalır, buna kimsede karar veremez ve sorgulayamaz, Allah a karşı suçum varsa onu Allah yargılar, insan değil, insanın insana yaptığını ise affetmez bunu sakın unutmayın...

çok uzadı, dahada bu konularda yazmayacağım, herkes bu dünyada birbirinin hakkına hukukuna saygılı olsun yeter arkadaşlar, zaten en önemliside Allah katında bu....

unutmadan, sana katılmadığım yerleri belirtirken seni üzdüysem özür dilerim, kusuruma bakma, hatta şimdi düşündümde belki saf duygularla doğru bildiğini uyarmak amaçlı yazmıştı pistonlar nikli arkadaş, oda kusura bakmasın, kırdıysam, ama düşündüğüm gibiyse Allah biliyor, asla özürde dilemem affetmemde, dediğim gibi, Allah bildiği gibi yapsın herkesi....

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Sağlam viraj yaparsan tertemiz oluyor ilk günkü gibişaka şaka yaptım

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Tekerimize zincir yağı değdi dedik nerelere geldi konu Gaz yağını nerden bulayım şehir insanıyız. Sabunlayıp çitileyim maadem.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)