Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

BİDONLA BENZİN İSTEDİM KİMLİK FOTOKOPİSİ İSTEDİLER..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Motorun benzini bitmiş çalışmadı arkadaşın araba ile benzin almaya gittik pompası ilk verelim dedi sonra veriririm vermem muhabbeti etti en son tutturdu kimlik fotokopisi istedi deli mi lan bunlar kimlik fotokopisini niye vereyim .. Gittim ilerideki benzinlikten istedim iki bir etmedi hemen doldurdu benzini..Hayır arabanın plakasını alıyorsun niye kimlik fotokopisi istiyorsun..Bana bayağı yanlış geldi..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax250
    bana bir kere bir benzinlik emniyetten yazı getir dedi... senin ki yine iyiymiş

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana bir kere bir benzinlik emniyetten yazı getir dedi... senin ki yine iyiymiş
    Hocam kimlik fotokopisi verilir mi...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    adam suçlu değil bak bu haberi oku yaşadığım yerde çatır çatır ceza kestiler

http://www.petrolgazetesi.com/bidonl...islem-yapildi/

he bu akıl karı bir uygulamamı tabikide değil sanki adam motordan benzin çekemicek hadi o kaldıki adam teknesine benzin alıcak zaten bıdon şeklinde oluyor:D zuhuah

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kimlik fotokopisi verilir mi...
    tam emin olmamakla birlikte bidon ile benzin vermek yasak diye biliyorum... aracınla geldinn hem depona hem de bidonuna alabiliyorsun ama tek basına bidonla benzin alıp elini kolunu sallayarak gidemiyorsun yasal olarak...

benzincilerin bazıları insiyatif kullanıp tipine bakarak verebiliyor.. bazıları da kural budur diyor vermiyor... benzincilere suc bulmamak lazım...

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam suçlu değil bak bu haberi oku yaşadığım yerde çatır çatır ceza kestiler

http://www.petrolgazetesi.com/bidonl...islem-yapildi/

he bu akıl karı bir uygulamamı tabikide değil sanki adam motordan benzin çekemicek hadi o kaldıki adam teknesine benzin alıcak zaten bıdon şeklinde oluyor:D zuhuah
    1 ay önce elektirikler 3-4 gün boyunca yoktu esnaflar jeneratör almıştı hep ee bidonla satıyorlardı..Lan ne kafa ya..He bu arada burasıda po :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam emin olmamakla birlikte bidon ile benzin vermek yasak diye biliyorum... aracınla geldinn hem depona hem de bidonuna alabiliyorsun ama tek basına bidonla benzin alıp elini kolunu sallayarak gidemiyorsun yasal olarak...

benzincilerin bazıları insiyatif kullanıp tipine bakarak verebiliyor.. bazıları da kural budur diyor vermiyor... benzincilere suc bulmamak lazım...
    Araçla geldim..

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Devlet sanıyor ki bomba yapmak isteyenler ellerindeki arabanın deposundan benzin çekmekten aciz; o yüzden bidonla benzin alıyorlar. Göya bombacıları engelleyecekler asıl amacın vatandaşa eziyet edelim nasıl olsa öpeni severler düşüncesi ile alınmış sözüm ona tedbir! Ulan hırsıza kilit mi var?
    Lazasker, YERUÇAĞI ve espresso bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Neyse mahkeme kararını al gel dememiş yine şanslısın.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    bunlarin hepsi gercek hayati bilmeyen, sokagi bilmeyen burokratlarin basinin altindan kalkiyor.
    vur diyince olduruyorlar.
    sacma sapan kanunlar ortaya cikiyor.
    ankaranin gri binalarinin 10.katinda oturup bunlari yaziyorlar, meclise gonderiyorlar.
    mecliste okuma-yazma-anlama bilen sayisi az.
    sonra bunlar kanun oluyor.
    zaten sadece belli bir kesim (avukatlar-savcilar-hakimler) anlasin, istedikleri durumlarda
    islerine geldigi gibi yorumlayabilsinler diye ve burdan yolunu bulsun diye kanunlar anlasilmaz sekilde
    yazilir.

unutmayin ki memlekette 1974 yilina kadar kanunlarda -olmayan- halifeye hakaret suc idi.

ne kadar kucumsenilse de sokaktaki adam herseyin farkinda.
    bunun icindir ki, toplumdaki tum bu tur anti-burokrasi birikimlerden dolayi,
    ne generaller (silahli burokratlar) ergenekondan tutuklanirken ne de
    memurlar vs. (silahsiz burokratlar) fetoden iceri alinirken sesini cikarmiyor.
    espresso bunu beğendi.

sikayetname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    kubdaklamalar falan hep o yöntemle yapılıyor arkadaşlar normalde istasyonların araç harci bidona benzin vermesi yasak bi ara benimde öyle ihtiyacım oldu motor yolda kaldı benzinlk 500 metre ilerde yolda bi pet şişe buldum gittim adam dedi karakoldan yazı getir 100 metre ilerdeki benzinlige gittim adam abi markete gir adını soyadını yaz imza at veriyim dedi yani bu tamamen istasyon görevlilerini zan altında bırakmamak adına yapılan bşr uygulama yoksa emin olun onlarında pek umrunda degil yani
    gibigibi1985 bunu beğendi.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay önce elektirikler 3-4 gün boyunca yoktu esnaflar jeneratör almıştı hep ee bidonla satıyorlardı..Lan ne kafa ya..He bu arada burasıda po :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Araçla geldim..
    Jenaratörler mazotla çalışıyor. Benzin gibi tutuşmadığı için onu sorun etmezler.
    Kimlik fotokopisi işgüzarlık olmuş resmen.
    Nerede yazıyor adamın standardı mı var bidonla verileceği zaman kimlik fotokopisi alınır diye.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Araçla gelince aracın plakasını alıyorsun zaten. Oradan adama ulaşırsın biraz gereksiz. Elde bidon yaya olarak benzinliğe girsen, hadi bi derece.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    4 sene önce izmir otogarı karşısındaki benzinlik en yakın karakoldan bir belge istemişti. Karakol daruhsat sahibini istemişti. Bekle baba bekle. Ruhsat sahibi karakola gelip belgeyi aldı, o belgeyle gidip benzin almıştık. Tam bir rezillikti.

Geçen hafta (sanırım perşembe gecesi) izmir menemen (seyrek ulukent arası) ıssız bir yerde benzin bittiği için yolda kalıp taksi ile benzinliğe gittiğimizde sadece tc kimlik numarası istediler, plaka girdiği kısımdan tc kimlik no'mu girerek benzini verdiler.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Elinde bidonla gidip reddedilmek...bara damsız girememek gibi(dostoyevski karekterleri gibi)
    Bende reddedildim her iki şekilde.(üstelik benden birkaç saniye önce adamın birinin 5 lt'lik şişesine doldurdu gözlerimin önünde.

Tekinsizim.
    EmirŞengezer bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Türkiyem'in gözünü seveyim.
    Burda para istiyolar benzin alınca.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Valla kundakçı damgası yersin.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Benimde başıma geldi, git karakoldan kağıt al dedi.

Çok merak ettiğim bi konu var. Hazır açmışın bende sorayım bari.

Benzinin bidona satışı yasak. Terör olayları vs,vs.

Peki bu zıkkım tinerde yanıcı değilmi? O neden serbest?? Bence tinerden daha iyi molotof olur??

Jeneratöre benzin alıcaksın karakoldan izin kağıdı istiyorlar.
    Peki bi patlama olduğunda ilk jeneratör sahiplerinimi çağırıyorlar.

Amaç ne yıllardır anlamadım. Ver gitsin bidona yoksa alıcak adam her türlü alır...

MAZOT ALABİLİRSİN AMA SERBEST.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Malum terör olaylarından dolayı verilmemiştir. sanki araçların depolarından çekilemez

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorlu testere benzinle çalışıyor bidonla 4 lt alıp gidiyom benzinlikte bu benzini napcan etcen diyen de olmuyor arabanın plakayi yazıp geciyorlar

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Adana ili için örnek açıklamadır, zira Plaka 01 ile başladığından tercih ettim özel bir durumu yoktur.

Valilik Makamı'nın yasadışı eylemlerde kullanıldığını gördüğümüz molotof kokteyli, EYP vb. materyellerin imal edilmesini zorlaştırmak amacı ile aldığı önlemlerden sadece bir tanesidir.

Akaryakıt istasyonlarında bidon, şişe ve benzeri kaplarla ya da açıktan zorunlu haller dışında, yakıt alımı ve satışı 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince Valilik Makamının 02/01/2012 tarih ve 2012/1 sayılı kararı ile yasaklanmıştır.

Zorunlu hallerde yakıt almak isteyen kişinin kimlik fotokopinin arka yüzüne kendi el yazısıyla adres ve telefon bilgileri yazılarak satış yapılacağı, alınan belgelerin süresiz olarak saklanacağı, istenmesi halinde güvenlik güçlerine ibrazı zorunludur.

Alınan bu karara uymayanlar hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 32'inci maddesine muhalefetten işlem yapılacaktır.

İlaveten akaryakıt ise ancak kırmızı renkli akaryakıt için hazırlanmış özel bidonlar içerisinde ve makul miktarda verilebilmektedir. Bu konu İstasyonda o an bulunan en yetkili kişinin sorumluluğundadır.

Umarım bu açıklama yeterli olmuştur.

Sağlıcakla kalınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:18 ----------

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde başıma geldi, git karakoldan kağıt al dedi.

Çok merak ettiğim bi konu var. Hazır açmışın bende sorayım bari.

Benzinin bidona satışı yasak. Terör olayları vs,vs.

Peki bu zıkkım tinerde yanıcı değilmi? O neden serbest?? Bence tinerden daha iyi molotof olur??

Jeneratöre benzin alıcaksın karakoldan izin kağıdı istiyorlar.
    Peki bi patlama olduğunda ilk jeneratör sahiplerinimi çağırıyorlar.

Amaç ne yıllardır anlamadım. Ver gitsin bidona yoksa alıcak adam her türlü alır...

MAZOT ALABİLİRSİN AMA SERBEST.
    Al sana büyük tehlike, gerçi buralarda mazot'ta aynı muameleyi görüyor. EYP imalatında ana bileşenlerden birtanesi de bildiğiniz mazottur.

Bu tip tedbirler tamamı ile engellemeye yönelik "önleyici tedbir" kapsamına girmez. Bunlar güvenlik stratejileri içinde var olan ve suç sosyolojisinin de (kriminal) konusuna giren "caydırıcı önlemler" kapsamındadır.

Dediğiniz gibi kafaya koyan adam yapar ama unutmayınız ki, işkilli büzük te dingilder, ilaveten eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmayıda engeller ...

Bilmem anlatabildimmi :D
    TimFx bunu beğendi.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)