Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Venüs pastanesi Etiler şubesi motora ve motorcuya saygısızlık

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Abi bazı yorumlarla adamları savunuyorsunuz çok garibime gidiyor. Bizim ülkenin en büyük sorunu motosikletler de araç o park yerine hatta araba kadar kaplayacak şekilde ortalayarak koymak da bizim hakkımız ( iyi niyetimizden kenarı köşeye koyuyoruz yer kaplamasın diye o ayrı konu) . Oradaki valenin derdi de para motoru kullanamaması felan değil.Git 1000rr'la aynı lafı yapar mı acaba? Trafikte de aynı dert yok mu adam araba görse yola çıkmıyor ama motor görünce atlıyor yolun ortasına zaten durur o motor diye. Böyle insanların kalbini kırmaktan çekinmemek gerektiğini düşünüyorum.
    espresso ve sdt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Sinir olduğunuza değmez. Paranızla da rezil olmayın. Tercihinizi hoş karşılanacağınız mekanlardan yana kullanın.
    espresso bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 7 gün önce hayatımın mevzusunu yapıcaktım orda zor tuttular beni. 1 araba birde benim motor.

Vale 10 tlyi beğenmedi. 5 daha verildi. 15 oldu. Surat yaptı. En son 5 i verirken cebten 10 kuruş düştü. Sen otopark çıkısı önümüzü kes 10 kuruşu al yerden bize ver. Diğer tarafta yakama yapışır dedi, imalı imalı..

Film koptu orda, kıyamet kopacaktı. Ya o ya ben artık allah ne verdiyse. Ama erken müdahale oldu.

Gevşek heryerde gevşek..
    Gitmeyeceksin dayı oğlu bu kadar basit
    Paran olsada olmasada gitmeyeceksin.
    Bi yerde kahvaltı yapacaksam en ufak tefek esnaf dükkanı nereyse oraya giderim hep.
    Bir kere bile motorunu kenara cek diyen küçük esnaf görmedim.
    Üstüne bide hoşgeldin beş gittin demeden hayatta döndüğümü bilmem.

Hatta bir keresinde motorumu başka bir müşterinin cekermisin demesine karşı, dükkan sahibi arkadaşın "Hayır çekemez adam kahvaltı yapiyo, başka yermi yok" dedigini bilirim

Yanımda kız arkadaşımda olsa günlük sıradan bir kahvaltı yada yemek icin hayatta valeli maleli o yere gitmem...
    Gitmem çünkü hizmet alicam derken hep maymun ediyolar insanı, motor sürmek insanlık suçuymuş gibi yediğin fircalarda yanına kâr kalıyor.
    EldekiDebryj, espresso ve efendy06 bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Yanlış anlamayın da ne alımgan tartışma çıkartmaya yatkın adamlarsınız. Motoru parkettirmemişler kalkıp başka yere gideydin bu kadar büyütecek nişey değil kalkıp foruma yazmışsın bunu.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    honda fizy,honda pcx150,hero hunk
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın da ne alımgan tartışma çıkartmaya yatkın adamlarsınız. Motoru parkettirmemişler kalkıp başka yere gideydin bu kadar büyütecek nişey değil kalkıp foruma yazmışsın bunu.
    Tabi canım.forum dediğin yer zaten memleket meselelerinin detaylı tartışıldığı,motosiklete yapılan ikinci sınıf muamelelerin konuşulmasının yasak olduğu bir yer.hatta diğer konu başlıklarına bak tamamen devlet politikaları,sosyal olaylar,referandum süreci gibi çok önemli konular yer alıyor.ben motosiklet.net sitesine neden böyle bir başlık açtıysam..
    telike ve sdt bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmeyeceksin dayı oğlu bu kadar basit
    Paran olsada olmasada gitmeyeceksin.
    Bi yerde kahvaltı yapacaksam en ufak tefek esnaf dükkanı nereyse oraya giderim hep.
    Bir kere bile motorunu kenara cek diyen küçük esnaf görmedim.
    Üstüne bide hoşgeldin beş gittin demeden hayatta döndüğümü bilmem.

Hatta bir keresinde motorumu başka bir müşterinin cekermisin demesine karşı, dükkan sahibi arkadaşın "Hayır çekemez adam kahvaltı yapiyo, başka yermi yok" dedigini bilirim

Yanımda kız arkadaşımda olsa günlük sıradan bir kahvaltı yada yemek icin hayatta valeli maleli o yere gitmem...
    Gitmem çünkü hizmet alicam derken hep maymun ediyolar insanı, motor sürmek insanlık suçuymuş gibi yediğin fircalarda yanına kâr kalıyor.
    Amca oğlu davete icabet ettik.

Yoksa ne işim var Beylikdüzü'nden Ulus'a delimi şeaapti beni.

Millet senin gibimi, davet ediyorlar gidiyoruz,ya da davet ediyoruz sen hala cay ısmarlıycan.

Küçük esnaf candır, orda gördüğün ilgiyi hiçbir restoranda göremezsin.
    espresso bunu beğendi.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı ardem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeri bilmiyorum fakat cadde üzerinde duba koyan esnaflar var ben genelde onları arabanın tamponu ile ittirerek park ediyorum. Esnaf bir şey söylerse caddenin kamu malı olduğunu anlatıyorum eğer daha uzatırsa arabayı başka yere çekip esnaf ayrıldıktan sonra dükkan ve dubanın foto çekip belediye zabıta birimine mail atıyorum.
    Bildiğim kadarıyla zabıta foto oldu mu kesin ceza yazıyor.
    ALT komşum zabıta amiri ondan biliyorum.
    Sizede tavsiye ederim
    Araç trafiğinin yoğun olduğu bir yerde çok yüksek maliyetler ile dükkan açıp para kazanmaya çalışan bir esnafım. Aynı şekilde bende dükkanımın önüne araç yanaşıp alışveriş yapabilsin diye duba koyuyuorum ve sizin gibi düşünen bir kaç kişi getirip aracını koyup saatlerce ayrılmıyor. Tek taraflı düşünmemek gerekiyor bazen.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Yerinizde olsam nefes harcamazdım. Öyle motoru oraya koy, buraya koy dediği an çıkar gıderız biz. Doğru düzgun davranan yerler var. Sureklı gıttıgımız yerlerden bırı vardı. Kapalı alanı ve bahcesı vardı cafenın. Motorları dışarı koyuyorduk biz ve cafenın acık bahcesınden görebılıyorduk ama adamlar cafenın içine sokturttu bildiğin :D buraya koyun fılan dıyerek. Böyle saçma sapan insanlara nefes harcamayın, para yedirmeyin.
    espresso ve MrMud bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda fizy,honda pcx150,hero hunk
    elbette yedirmeyeceğim.önceki mesajlarda da söylediğim gibi bir daha gitmeyeceğim.ama böyle davrananlara verilecek en büyük ceza gitmemekten ziyade sosyal medyada teşhir etmek olduğu düşüncesindeyim.ancak bu sayede ülkede bir şeyler düzeltilebiliyor.eskiden sosyal medya yoktu herkesin yaptığı saçmalıklar yanına kar kalıyordu.kimse meramını anlatacak yer bulamıyordu.90'lı yıllara göre ülkemizde kişi ve kurumlar daha dikkatli çalışmaya başladı.bugün git yarın gel ler,beğenmiyosan defol git ler,senin karşında koskoca görevli var lafını bil ler artık bitme noktasına geldi.bunu başaramamış olanlar da internette kendilerini teşhir edilmiş görünce ''bir daha yapmayalım'' mantığı oluşabiliyor.
    EldekiDebryj ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Amca oğlu davete icabet ettik.

Yoksa ne işim var Beylikdüzü'nden Ulus'a delimi şeaapti beni.

Millet senin gibimi, davet ediyorlar gidiyoruz,ya da davet ediyoruz sen hala cay ısmarlıycan.

Küçük esnaf candır, orda gördüğün ilgiyi hiçbir restoranda göremezsin.
    Teyze oğlu davet etmeye gerek varmi, ben geldim nerdesin dersin işi gücü bırakır geliriz...

Gerçi sen gelene kadar,inzibatlar seni almaya gelecek
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Teyze oğlu davet etmeye gerek varmi, ben geldim nerdesin dersin işi gücü bırakır geliriz...

Gerçi sen gelene kadar,inzibatlar seni almaya gelecek
    Hala oğlu,

Geçen hafta motor aldım yine. Çanta, çanta demiri, mat, tulum, çadır kamp ateşine kadar aldım, okuldan kaydımı aldım. 4 bin km rotam vardı. Ulan hemen kaçağa düştüm.

Ee tura cıktımmı köyde kamp filan yapcam, mutlaka jandarma denk gelcek.

Tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak derler ya.

Sen dert etme dayı ben gelirim.

Belki yarın aksam zx10 la gelebilirim.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hala oğlu,

Geçen hafta motor aldım yine. Çanta, çanta demiri, mat, tulum, çadır kamp ateşine kadar aldım, okuldan kaydımı aldım. 4 bin km rotam vardı. Ulan hemen kaçağa düştüm.

Ee tura cıktımmı köyde kamp filan yapcam, mutlaka jandarma denk gelcek.

Tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak derler ya.

Sen dert etme dayı ben gelirim.

Belki yarın aksam zx10 la gelebilirim.
    Dayı oğlu zx10 ile geleceksen önceden haber ver tören alayını hazırlayayım, salı günü boşum mesela, salı günü akşam üzerine doğru 5ten sonraları özgürüm bi aksilik olmazsa hatun caz koparmazsa ama, öncesinde mutlaka bana söyle senide boşuna yormayayim dünya hali ne olacağı belli olmaz.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Dayı oğlu zx10 ile geleceksen önceden haber ver tören alayını hazırlayayım, salı günü boşum mesela, salı günü akşam üzerine doğru 5ten sonraları özgürüm bi aksilik olmazsa hatun caz koparmazsa ama, öncesinde mutlaka bana söyle senide boşuna yormayayim dünya hali ne olacağı belli olmaz.
    Salı yağmur var. :(:(

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Poğaça yemeyin sağlıklı beslenin😄

Alıntı ardem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeri bilmiyorum fakat cadde üzerinde duba koyan esnaflar var ben genelde onları arabanın tamponu ile ittirerek park ediyorum. Esnaf bir şey söylerse caddenin kamu malı olduğunu anlatıyorum eğer daha uzatırsa arabayı başka yere çekip esnaf ayrıldıktan sonra dükkan ve dubanın foto çekip belediye zabıta birimine mail atıyorum.
    Bildiğim kadarıyla zabıta foto oldu mu kesin ceza yazıyor.
    ALT komşum zabıta amiri ondan biliyorum.
    Sizede tavsiye ederim

Hangi zabıta birimidir bu?

Tam adresi nedir?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bu tarz saçmasapan durumlarda kaldığım zaman dukkanin içine giriyorum bagirip çağırıp çıkıp gidiyorum
    Artislige kacsada bende icerdekilerin huzurunu 1 an bile olsa bozuyorum

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı milenko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi canım.forum dediğin yer zaten memleket meselelerinin detaylı tartışıldığı,motosiklete yapılan ikinci sınıf muamelelerin konuşulmasının yasak olduğu bir yer.hatta diğer konu başlıklarına bak tamamen devlet politikaları,sosyal olaylar,referandum süreci gibi çok önemli konular yer alıyor.ben motosiklet.net sitesine neden böyle bir başlık açtıysam..
    Cevabına bayıldım :D
    Kardeşim alışın böyle şeylere burası türkiye ve siz çok şey bekliyorsunuz
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı milenko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün sabah 09:40 civarında yaklaşık 5 yıldır hemen her gün gittiğim venüs etiler şubesine poğaça yemek üzere gittim.Venüs etiler şubesinin yeni taşınmış olduğu yere,işyerime ters olduğu için eskisi kadar gidemesem de haftasonu tatili ve hava güzel olduğu için aldım motorumu gittim.Motoru otoparka koydum.vale görevlisi geldi.oturmak için mi geldiniz dedi evet dedim.motoru oraya koymamam gerektiğini söyledi.Neden dedim ve o da dedi ki motoru eğer oraya koyarsam kalan kısma araba sığmazmış.bundan dolayı otoparkın bitimindeki yol ağzına koymamı söyledi.yol ağzı derken kastettiği yer bizzat cadde oluyor.oradan geçen arabaların motoru devirme ihtimali oldukça yüksek.ben bunu izah ettim ve güvenli olsun diye otoparka koymak istediğimi belirttim.vale ısrarcı olunca ben sesimi yükselttim ve sonra vale görevlisi geri adım attı.sonra ben bu durumu venüs çalışanlarına bildirdim.vale hizmetini müşteriye destek değil köstek olsun diye mi sunuyorsunuz dedim.sonra vale yetkilisi geldi ve bu durumun patronları bekir beyin talimatı olduğunu söyledi ki bu olayı daha da trajik hale getirdi.sonra motor için ayırdığımız yerler var orayı kastettik diyerek kıvırdı.halbuki motor için ayrılan yer falan yok.illa büyük araba ile gelip otoparkı doldurmak mı gerekiyor anlayamıyorum.bir araba konacak yere 4 motor sığabilir.ama ısrarla motoru orada görmek istemeyen bir zihniyet var.müşteri olsak bile.hele bir de üslüp olayı var ki o konuya hiç girmiyorum bile.motor kullanan bir müşteri iseniz motoru venüs etiler otoparkına koyduğunuzda benzer bir durumla karşılaşabilirsiniz.benden söylemesi.
    Bir ara 4 motor gidelim, bir arabalık yeri 8 teker dolduralım, 4 çay içip kalkarız saatler sonra. Bekir Bey için de helalinden 1 TL bırakırız bahşiş niyetine.
    espresso bunu beğendi.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    nasıl büyük bir rezalet nasıl, ben de geçen gün bağcılarda kardeşler dürümcüsünde aynı sorunu yaşadım. sen tut goldwingle bağcılarda dürümcüye git, benimkisi de akıl işte, neyse ben de birdaha gitmeyeceğim.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Valla ben nereye gitsem bunun gibi durumlarla karşılaşıyorum ve açıkçası adamlara hak veriyorum. Kalp kırmadan hem motosiklet hem otomobil alabilecek durumdayken neden sadece biriyle yetinsin ki o da iş yapıyor orada tabi ki fazla kazanmak isteyecek. Artık rahatım çünkü adam giremezsin falan demiyor bana. Geliyorum mekana valeye soruyorum nereye koyayım diye adam hemen yer gösteriyor şuraya bırakabilirsin abi diye. Chilai'de de böyle sütiş'te de böyle hatta tarabyada hayrola'da da böyle. Ulus parkına laf eden bir arkadaş gördüm oraya ne zaman gitsem tam merdivenin başına tabelaların önüne bırakabilirsin diyorlar neden isyan etti anlamadım en rahat yer

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)