Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Venüs pastanesi Etiler şubesi motora ve motorcuya saygısızlık

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda fizy,honda pcx150,hero hunk
    Bugün sabah 09:40 civarında yaklaşık 5 yıldır hemen her gün gittiğim venüs etiler şubesine poğaça yemek üzere gittim.Venüs etiler şubesinin yeni taşınmış olduğu yere,işyerime ters olduğu için eskisi kadar gidemesem de haftasonu tatili ve hava güzel olduğu için aldım motorumu gittim.Motoru otoparka koydum.vale görevlisi geldi.oturmak için mi geldiniz dedi evet dedim.motoru oraya koymamam gerektiğini söyledi.Neden dedim ve o da dedi ki motoru eğer oraya koyarsam kalan kısma araba sığmazmış.bundan dolayı otoparkın bitimindeki yol ağzına koymamı söyledi.yol ağzı derken kastettiği yer bizzat cadde oluyor.oradan geçen arabaların motoru devirme ihtimali oldukça yüksek.ben bunu izah ettim ve güvenli olsun diye otoparka koymak istediğimi belirttim.vale ısrarcı olunca ben sesimi yükselttim ve sonra vale görevlisi geri adım attı.sonra ben bu durumu venüs çalışanlarına bildirdim.vale hizmetini müşteriye destek değil köstek olsun diye mi sunuyorsunuz dedim.sonra vale yetkilisi geldi ve bu durumun patronları bekir beyin talimatı olduğunu söyledi ki bu olayı daha da trajik hale getirdi.sonra motor için ayırdığımız yerler var orayı kastettik diyerek kıvırdı.halbuki motor için ayrılan yer falan yok.illa büyük araba ile gelip otoparkı doldurmak mı gerekiyor anlayamıyorum.bir araba konacak yere 4 motor sığabilir.ama ısrarla motoru orada görmek istemeyen bir zihniyet var.müşteri olsak bile.hele bir de üslüp olayı var ki o konuya hiç girmiyorum bile.motor kullanan bir müşteri iseniz motoru venüs etiler otoparkına koyduğunuzda benzer bir durumla karşılaşabilirsiniz.benden söylemesi.
    espresso ve polo34 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    westwint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250-2015 / MT09-2017 / Pcx 125-2022
    Ben sizin yerinizde olsam orayı bir daha tercih etmem.
    Tİme_shİft42, espresso, Quad87 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    zaten bu sondu.bir daha da gitmem.ama arabanızla giderseniz vale hizmetinden memnun kalabilirsiniz.arabanızı oraya sokturmak için ellerinden geleni yaparlar.ordaki motorları tek tek kaldırmaya çalışırlar.bir de bahşiş beklentisi var tabi..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    adamlar haklı, yiyeceğin iki poğaça..
    şööyle kalabalık motorlarla gitseniz ve adam başı yarımşar poğaça yeseniz fena olmaz..
    oggomoggo bunu beğendi.

Motosikleti
    doğru haklısın.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5 yıldır gelip sadece bi poğaca yiyip gidiyo, artık buna bi son vermemiz lazım demiş bence çalışanlar kendi aralarında. arada bi yaş pasta yeseydin keşke
    jimi_hendrix, polo34, ryangt ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Siz hiç Beşiktaş ulus parkına gitmediniz galiba. Katil olursun.

Patronu bulup durumu anlatmak 1 arabalik yerin 4 motora ayrilabilecegini anlatmak gerek. Neden "gerek" diyorum, Ben 22 yasindayim motor da surmuyorum fakat genel olarak bir iletisim problemimiz var gibi sanki. Birbirimize anlatmak yerine savas acmayi tercih ediyoruz gibi sanki.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı cemtover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Patronu bulup durumu anlatmak 1 arabalik yerin 4 motora ayrilabilecegini anlatmak gerek. Neden "gerek" diyorum, Ben 22 yasindayim motor da surmuyorum fakat genel olarak bir iletisim problemimiz var gibi sanki. Birbirimize anlatmak yerine savas acmayi tercih ediyoruz gibi sanki.
    Evet, bu ülkenin vatandaşı olduğum için, " medeni ülkelerde " olduğu gibi heryeri kullama hakkım var, bu yüzden kullandığım araç yüzünden "bağzıları" için itilip kakılmaya hazır vatandaş algısı ile itilmek/iletişim ile her karış toprağında hakkım olan ülkede dışlanmak istemiyorum. Böyle alçakça tutumlarla hiç bir yerde karşılaşmak istemiyorum. Hem de millet sucker pozisyonunda arabalarında beklerken ben özgürce istediğim heryere gidebiliyorken " haha motorcumu eziktir la o" muamelesini hiç kabul etmiyorum, böyle düşünen ve bize bunu hak görenleri kınıyor ve bu kınamayı kendine hak görüyorum. Arabalının parası para da; benim ki pul mu?
    Başka iletişim kurmak isteyen?
    espresso, YERUÇAĞI ve sdt bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Patronu bulup derdimizi anlatmak bizim işimiz değil. Böyle bir durumda bu tip mekanları teşhir edip oraya bir daha hiç bir motorcunun ve tanıdıklarının da gitmemesini sağlamamız gerekiyor.

Ama bu ülkede bu işler zor. Tamam biz gitmeyiz ama haberleri bile olmaz.
    Sosyal medyada teşhir etmek gerek bunları. Hatta instagram hesaplarını bulup her paylaşımına yorum yapmak gerek belki o zaman farkına varırlar.
    milenko ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Bence fazla büyütüyorsunuz bu meseleleri.
    Belli ki işletmenin park yeri sıkıntısı var. Motosikletleri devreden çıkarıp sorunu hafifletmek istiyorlar.
    Bu durumda sizim yapmanız gereken motordan inip kilitlemek ve "Motor burada duracak arkadaşım, Bekir beyin bir ricası olacaksa bizzat iletebilir." demek ve devam etmek.
    Konuyu tartışmaya başladığınız an kişisel hakkınız için pazarlığa oturmuş oluyorsunuz.
    Yabancıların bir lafı var "Kimse sana hakkını vermez, kendin almasını bileceksin."

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Çocuklarınızı motosiklete bindirin.
    Bak Bekir'e babası izin vermemiş neler yapıyor.
    espresso, Taner YILMAZ, ardacik ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yıldır gelip sadece bi poğaca yiyip gidiyo, artık buna bi son vermemiz lazım demiş bence çalışanlar kendi aralarında. arada bi yaş pasta yeseydin keşke
    yok yahu 3 poğaça 2 bardak çay su falan derken 20 tl yi buluyor hesap.5 yılın işgünleri ile çarparsan epey bir bütçe oluşturuyor
    espresso bunu beğendi.

Motoru araçtan saymamalarının dışında, fiyatları da epey pahalıymış. Üç poğaça, iki çay, bi de su 5.25 tl buralarda.

Motosikleti
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz hiç Beşiktaş ulus parkına gitmediniz galiba. Katil olursun.
    çağlayan adliyesine gidip motoru otoparka koymak istediğimde ''yalnız motorları otoparka almıyoruz'' diyen ve akabinde motoru erafta uygun gördüğüm yerlere park eder etmez peşimden atlı gibi koşan ''hayır oraya da koyma..yoook oraya hele hiç koyma....vs'' diyen özel güvenlikleri görüp kavga çıkartmadıysam,ulus parkında da katil olmam herhalde

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    Yeri bilmiyorum fakat cadde üzerinde duba koyan esnaflar var ben genelde onları arabanın tamponu ile ittirerek park ediyorum. Esnaf bir şey söylerse caddenin kamu malı olduğunu anlatıyorum eğer daha uzatırsa arabayı başka yere çekip esnaf ayrıldıktan sonra dükkan ve dubanın foto çekip belediye zabıta birimine mail atıyorum.
    Bildiğim kadarıyla zabıta foto oldu mu kesin ceza yazıyor.
    ALT komşum zabıta amiri ondan biliyorum.
    Sizede tavsiye ederim
    espresso ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı milenko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yahu 3 poğaça 2 bardak çay su falan derken 20 tl yi buluyor hesap.5 yılın işgünleri ile çarparsan epey bir bütçe oluşturuyor
    hımm pahalı da bir yermiş

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Dertleri şu, birçok otoparkta araç anahtarını bırakıyorsun vale'ye, işte yer değiştiriyorlar erken çıkana göre. Eh adamlar motor kullanmayı bilmeyince, istemiyorlar.

Pulsara bindiğim dönem, İzmir caddesinin bir arkasında park arıyorum. Açık otoparka girdim, "şuraya koy" deyip gösterdikleri yere bırak motorla girmeyi, yürüyerek sığmam. Çıktım. İlk iki kapalı otopark "motor almıyoz hemşerim" dedi. 3. kapalı'ya girince (binaların altı, muhtemelen binaların kapalı otoparkları kiraya verilmiş) görevli "hocam almaya alırız da, alan dar, öndeki aracı çıkartmam gerekse senin motoru aracın önünden alamayız, sen bize engel olmayacak bir yere koyabilir misin?" diye sordu, iki tane taşıyıcı kolonun arasına sığar diye düşünüp gösterdim, "olur, bize engel de olmaz orda, hem de kimse girip çıkarken motora çarpmaz" dedi. Bırakıp 3 saat sonra döndüğümde, 1 saat ücreti olan "5 tl verirseniz yeterli olur" dedi.

Yani öküz her yerde öküz, insan her yerde insan. Girdiğim ilk iki otoparkta da o taşıyıcı kolonların aynından vardı, arasında araç sığmaz, geçmez, ama azcık çap koyunca ortalama motor sığar.
    espresso, YERUÇAĞI ve polo34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı milenko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çağlayan adliyesine gidip motoru otoparka koymak istediğimde ''yalnız motorları otoparka almıyoruz'' diyen ve akabinde motoru erafta uygun gördüğüm yerlere park eder etmez peşimden atlı gibi koşan ''hayır oraya da koyma..yoook oraya hele hiç koyma....vs'' diyen özel güvenlikleri görüp kavga çıkartmadıysam,ulus parkında da katil olmam herhalde
    6 7 gün önce hayatımın mevzusunu yapıcaktım orda zor tuttular beni. 1 araba birde benim motor.

Vale 10 tlyi beğenmedi. 5 daha verildi. 15 oldu. Surat yaptı. En son 5 i verirken cebten 10 kuruş düştü. Sen otopark çıkısı önümüzü kes 10 kuruşu al yerden bize ver. Diğer tarafta yakama yapışır dedi, imalı imalı..

Film koptu orda, kıyamet kopacaktı. Ya o ya ben artık allah ne verdiyse. Ama erken müdahale oldu.

Gevşek heryerde gevşek..

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bu anlattığınız sorun çoğu yerde oluyor yalnız ya da ben karşılaşıyorum..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)