Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eski model motosikletle takasa girilir mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Herkese iyi pazarlar . Elimde henüz 8000 de bir r25 var. 10.000 olmadan satmam lazım diye düşünüyorum. Fazla bir param yok . Yani bu halde satsam üstüne koyacak en fazla bin liram var. Bi yandan beklersem değeri düşecek diyorum diğer yandan 15.000 e kadar yolu var diyorum. Şimdi bir motor gördüm GSR 600 (2008 model) takas yapıyormuş r25 ile.

Sizce bu tip takaslara girmek mantıklı mı ? Yani benim durumumda. Belki 15.000 olana kadar belli bir mebla parayı denkleştirebilirim. Fikirleriniz önemli .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    15000e kadar gider. yazı geçir bence.
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    fiyatının çok düşmesinden korkuyorum

Motosikleti
    yamaha yeni bi 250cc racing çıkarmadan fiyatlar düşmez. zaten malum fiyatlar. eminim bu şekilde bile 3 5 karlı satarsın aldığın fiyattan

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alacağınız eski motorun maliyetlerini karşılayacak bütçeniz var mı ? Çok iyi hesaplamanız lazım alacağınız motorun ne gibi eksikleri ve ne gibi masrafı olduğunu. Birazda keskin bir geçiş bence. Daha makul ve masrafsız bir üst cc motora geçebilirsiniz.
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacağınız eski motorun maliyetlerini karşılayacak bütçeniz var mı ? Çok iyi hesaplamanız lazım alacağınız motorun ne gibi eksikleri ve ne gibi masrafı olduğunu. Birazda keskin bir geçiş bence. Daha makul ve masrafsız bir üst cc motora geçebilirsiniz.
    mesela ? aklımda mt07 yada xj 6 var ama onların 2. elleride uçmuş. motorumu 16 ya saysam bile (Tabikide çok zor 16 bin ₺ ye satılması) üstüne en az 2,5-3 bin ₺ daha vermem lazım . Şimdilik sadece lastik için ayırdığım param var :/

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela ? aklımda mt07 yada xj 6 var ama onların 2. elleride uçmuş. motorumu 16 ya saysam bile (Tabikide çok zor 16 bin ₺ ye satılması) üstüne en az 2,5-3 bin ₺ daha vermem lazım . Şimdilik sadece lastik için ayırdığım param var :/
    Bakım, servis ve parça maliyetleri. Suzuki Türkiyede pahalı bir marka her anlamda. Belirttiğiniz yamaha modelleri daha makul. Ancak yakıt ve servis masrafları çok daha fazla olacak. Daha hızlı lastik, zincir-dişli tüketeceksiniz. Daha iyi yağ kullanmanız ve sık bakım yapmanız gerekli. Bütçeniz yoksa girmenizi hiç tavsiye etmem. Başta güzel gelir ancak masrafların altında boğulursanız bu neşe, çileye döner. Güzel bir lastiğiniz yok ise onu alın ve bir kaç zevkinize uyan değişikler yaparak motorunuza binin. Bu motorlar 10k yapılıp satılsın diye yapılmıyor, takılmayın piyasa endişelerine.
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    sen gizliden 600cc sevdalısı olmuşsun :D yoksa fiyat düşer falan hikaye :D
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    doğrusunuz hocam kesinlikle. Ama insan bir 4 silindir sesi istiyor . Birazdaha tork istiyor. Hep SS istemiştim ama nakede sıcak bakıyorum. 15.000 de bir motor çok düşmez sanırsam fiyat bakımından

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen gizliden 600cc sevdalısı olmuşsun :D yoksa fiyat düşer falan hikaye :D
    Çocukluktan beri 600rr ve gsxr600 hayranıyım. Gördüğümde bile adrenalin pompalıyorum :d

Tarz değiştirmek,cc yükseltmek v.s dışında, km artar motorun değeri düşer, kaygısıyla motor satmak veya değiştirmek,bence mantıklı değil. Bu kaygıyla ne motorunuza ısınabilir ne de yaptığınız yoldan,gezilerden zevk alabilirsiniz. Ki sadece bu kaygıyla aracınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız, içiniz rahat olsun, motorunuz daha yeni doğmuş bebek gibi. Daha büyüyecek,sevilme yaşları gelecek, okula gidecek v.s...
    Süleymantnz bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrusunuz hocam kesinlikle. Ama insan bir 4 silindir sesi istiyor . Birazdaha tork istiyor. Hep SS istemiştim ama nakede sıcak bakıyorum. 15.000 de bir motor çok düşmez sanırsam fiyat bakımından

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Çocukluktan beri 600rr ve gsxr600 hayranıyım. Gördüğümde bile adrenalin pompalıyorum :d
    haklısın doğru söze ne hacet :D altındaki makine her daim iyi paraya satılır. bana kalırsa yazı geçir. birazcık para yap. temiz bir mt 07 al

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bunca akıl veren var ama hiç soran yok! sen hiç suzuki gsr 600'e bindin mi? :D

motorcu muhabbeti diye bir youtube kanalı vardı ve adamda eski model 80 binde yeşil bir kawasaki vardı tam hatırlamıyorum ama sanırım 900cc falandı.

bakımları kullanım şekline göre daha sık yada seyrek ister ama ne olursa olsun r25 ile gezmektense gsr 600 ile gezmek daha eğlenceli olacak.

çok güzel motor ben bir bindim şimdi rüyalarıma giriyor habire.

gsr 600 alıp fazla zorlamadan kullanır isen r25 ten daha uzun ömürlü olur bunuda bil. 4 silindir makinenin sadece sesi için binilir yine binilir, r25 gibi kullanıver olsun bitsin. 100 km hıza 4 saniyede çıkcam diye uğraşma, 6 saniyede çık hem tatmin olursun hemde motoru üzmemiş ve masraf çıkarmamış olursun.

o modelde abs de var hem.

Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın doğru söze ne hacet :D altındaki makine her daim iyi paraya satılır. bana kalırsa yazı geçir. birazcık para yap. temiz bir mt 07 al
    allah aşkına adam 4 silindir diyor!!! ses diyor!!! kükreyecek diyor sen mt-07 diyorsun. o kadar tork olmasada olur, gsr 600 tork yeter ve ses aşırı tatmin eder.

hemde makineyi r25 ten daha hızlı kullanır ama sınırlarını zorlamayada gerek kalmadan üzmemiş olur makineyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

bu motor alınmazmı yaa :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

xj6 ses iyi değil. suzuki yamahanın yzf r6 sesini andırıyor hatta aynı desek yeridir.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r25 i tasarlayan kimse.. muhtemelen şuan havuzda yüzüyo
    fz6_fazer bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Cebinde 1000 tl var fazladan ve 2008 azgin boga alip kurus masraf etmeden binebilecegin fikrine sahipsin :( basarilar ;)
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)