Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaslar motordan bole ses cikiyo dugmeye bastigim zmaan sizce ne sorunu olabilir

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar motor calismiyo elektirik sesi gibi ses cikariyo ne yapmam lazim sorun ne olabilir bana akü gibi geldi bu vidyodada var aynisi
    https://youtu.be/x8Ty0ITCfKQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Akü bitmiş yada ölmüş. İteleyerek çalıştırmayı dene. Yada paralel çek başka bir aküden. Yada yeni akü al.

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Evet akunuz bitmis veya mars roleniz arizali olabilir.

1. Zayıf / bitik / yetersiz akü.

Marş motoru arızası / marş motoru kömür arızası / marş motoru dişli sıkışması yada kırımı yahut sıyırması / marş motoru taşağı () / marş rublesi/debriyaj kilit arızası...

Gibi sorunlar olabilir , iyi bir usta/servise gösterin.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    viper17 bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Akü baya dibine kadar boşalmış. Vurdurarak çalıştırabilirsin.

Motosikleti
    asya as150
    mars rolesi sorunu elktırık sıstemınde yuvarlak tekıla bardagı buyuklugunde sılındır var tepesınde ıkı somunla kaplolar tutturulmus o ıkı sonun uzerıne tornavıdayla aynı anda dokun ıkısı arasında elektrık gecısı olsun ama elını carptırma dıkkat et duzelır

Motosiklet_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    akü zayıfta olsa yinede bişeyler olur. en azından bir iki kere basar sonra hiç basmaz. marşta sorun var. sese dikkat edersen bişeyi çevirmeye çalışıyor ama başaramıyor. elektriğinde geldiğinin sesi zaten ortada. elektrik var ama aktarım yok yani o aradaki malzeme sanırım arızalı. kömürü bitmiş olabilir role arızalı olabilir ama aküyle alakalı olduğunu zannetmiyorum.

Motosikleti
    asya as150
    Alıntı Motosiklet_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü zayıfta olsa yinede bişeyler olur. en azından bir iki kere basar sonra hiç basmaz. marşta sorun var. sese dikkat edersen bişeyi çevirmeye çalışıyor ama başaramıyor. elektriğinde geldiğinin sesi zaten ortada. elektrik var ama aktarım yok yani o aradaki malzeme sanırım arızalı. kömürü bitmiş olabilir role arızalı olabilir ama aküyle alakalı olduğunu zannetmiyorum.
    aynen akuyle alakası yok benım motorda hep bu oluyordu sonra mars rolesıne kısa devre yaptım duzeldı buyuk bı sorun yok role arızalı
    Motosiklet_C bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    marş rölesinde sıkıntı var. sanayi tabiriyle taşaktan geliyor ses. onu değiştirin muhtemelen düzelir.

ubim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25 , Kuba superlight 200
    Aynı sorun bende olmaya başladı bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu bugün hiç çalışmamaya başladı akü ile marş motoru arasındaki marş otomatiğini kısa devre edip 12 voltun direk geçmesini sağladığım halde bile çalışmadı. Marş motorunu söktüm direk 12 volt verdim ama motor çalışmıyor , kömürlerde sorun yok gibi , yapmamı tavsiye edeceğiniz birşey varmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)