Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Acemi er'in klasik soruları :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    uzun zamandır görmüyorduk :D ybr mi cbf mi :D bie de tvs vardı gerçi

şaka maka pulsar al kardeşim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle ilgi ve alakanızdan dolayı çok tik.ederim.

Nihayet bir karar verebildim.

Alacağım ürün: Honda cbf 150 ( neden mi bir gerek form'da gerekse kullanıcıların ve Kurye'ci arkadaşların hepsi bunu tavsiye etti.)

Yamaha eleme sebebim selesinin biraz küçük olması servis parça fiyatların Honda'ya göre yüksek olması. Ama saygı duyduğum bir ama kesinlikle bunu tavsiye etti.

Hero hunk gelince evet herkes güçlü diyor fakat 50binden SonrA sorun veriyor ve satışta baya zarar ediliyor.

Bu nedenle kısa bir süreliğine temiz ikinci el birşey alıp alıştıktan sonra daha iyi birşey alacağım İnş.

Konu kapatıla bilir.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Bahsedilen motorlarin hespi kalitelidir zaten hangisni alirsanir alin memnun kalirdiniz.. tekeriniz yere duz bassin..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ea430 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ilgi ve alakanızdan dolayı çok tik.ederim.

Nihayet bir karar verebildim.

Alacağım ürün: Honda cbf 150 ( neden mi bir gerek form'da gerekse kullanıcıların ve Kurye'ci arkadaşların hepsi bunu tavsiye etti.)

Yamaha eleme sebebim selesinin biraz küçük olması servis parça fiyatların Honda'ya göre yüksek olması. Ama saygı duyduğum bir ama kesinlikle bunu tavsiye etti.

Hero hunk gelince evet herkes güçlü diyor fakat 50binden SonrA sorun veriyor ve satışta baya zarar ediliyor.

Bu nedenle kısa bir süreliğine temiz ikinci el birşey alıp alıştıktan sonra daha iyi birşey alacağım İnş.

Konu kapatıla bilir.
    CBF150 alacaksan, ve sıfır alacaksan, çok iyi kontrol et. Geçen forumdan bir arkadaş söyledi, sıfır aldığı cbf'nin şasesinde yer yer pas varmış. Ben de merak edip, artık orada çalışmayan, ancak Honda servisinde 16 yıl usta olarak çalışmış bir arkadaşıma danıştım. "deniz aşırı gemiyle geliyor, eskiden paketlerin içinde nem toplayan bir kimyasal olurdu paketli, artık onu koymuyorlar. Bir çok cbf'de var o sıkıntı" dedi.
    Sonradan pişman olmamak için, iyi inceleyip almakta fayda var.
    Capitao_3 bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Ne yaptın hocam aldın mı motoru?

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    CBf 150 gibi bir motor seçenekteyse diğerleri teferruattır.
    10 yıldır piyasada...

@cenkyenmez merhaba dostum 2. el 900km'de CBF 150 aldım. Aşağıdaki linkten maceramı okuyabilirsin )

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/176897-acemi-er%27in-cbf-150-ile-ilk-macarasi-birazda-gulelim.html#post4125379

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapçığına göre ilk 3000km'lik süreçte her 1500km'de bir sonrasında ise her 2000km'de bir yağ değiştirilmesi gerekiyor. Doğru ve kaliteli yağ kullanan, motoru çok zorlamayan ve devrinde kullanan kullanıcılar 1500-2000km'lik yağ değişim aralığında en fazla 200ml eksilttiğini söylüyorlar. 1000km'de 100ml yağ eklemek çok zor olmayacaktır. Zincir yağlarken arada 100ml yağ da eklenir olur biter. Benim açımdan dert edilecek bir problem değil. Siz de böyle kabul ederek karar verirseniz daha iyi olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Yalnız, kendim yazarken fark ettim bu konu klasik bir YBR vs CBF konusu olmak yolunda hızlıca ilerliyor.
    ben bugün 10 bin deviri gördüm ama benim apache yağ eksiltmiyor. bu arada hint malı diye kaliteli olamaz mı? tvs apache kullanıcısı olarak diyorum ki belli markaların fanatikliğini yapmaktan vazgeçin ve her MODELE ayrı bir değer biçin.

marka demiyorum bakın model diyorum. Tvs markasında Apache rtr150 modeli çok güzel bir motosiklet. çevreme soracak olursanız dışarıdan hep göz kamaştıran bir motor olarak görüyorlar, bende sağlamlığından ötürü memnunum ve genel olarak 8 bin devir civarı kullanırım ama bazen 9 bini yani kırmızıyı saniyelik olarak aştığım olur ve bugün 10 bin devir yaptık.

2300 küsür km oldu yağ değiştireceğiz işallah şimdi motul-7100 sipariş vereceğim ve tabi yağ filtreside değişecek. malumunuz bizim insanımız birçok konuda bilinçsiz olduğu gibi yağ filtresininde değişmesi gerektiğini bilmezler ama nedense japon markaları tavsiye etmekten de geri kalmazlar.

arkadaşlar honda, yamaha, suzuki, kawasaki'nin modelleri dışında da kaliteli motosikletler var ve bunlara da bir bakın. çıksın bir kişi Tvs Apache kalitesiz desin bakalım.

mühendisler bu modelde işinin hakkını vermişler.

sıfır cbf den bahsediyoruz, yarım litreye yakın eksiltiyormuş zorlayınca 1000 kilometrede. bende zorluyorum hatta red line yapıyorum ama yok bende eksiltme. 2300 km geçti işte ama yağ full.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

abi açmayın şöyle konular varya bıktık yaa, milleti kavga ettirmek hoşunuza mı gidiyor?

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Selam sevgili Fatih.
    Benden alıntı yaptığın için cevap vermek istedim. Japon olmayanlara kötü denilmesine ben de karşıyım ve bu tarz söylemlerde bulunmamaya gayret ediyorum. Tabi bu süreçte de önerilen motosikletin önerilme sebeplerinin paylaşılmasında da sakınca görmüyorum. (kuryelerin tercih ediyor olması, sele konforu gibi...)

Yağ konusunda söylediklerine katılıyor ve 7100'ün benim için de en ideal yağ olduğunu bilmeni istiyorum. Yağ yakma konusunun da sürüş şekline bağlı olduğunu düşünüyorum. Dediğini baz alarak "yarım litreye yakın eksilten" yada (eski) kurye komşularımın dediklerini baz alarak "en fazla 100ml eksilten" örnekler var ise bu sürüş tarzıyla alakalıdır diye düşünüyorum. Evet, senin bahsettiğin devirler için CBF belkide bir çok Japon olmayan marka kadar dayanıklı olmayacaktır. Ancak konu sahibi arkadaşın kullanım şekli, kullanım amacı göz önünde bulundurulduğunda CBF bir sorun teşkil etmemektedir.

Ben de sıfır CBF sipariş ettim, ilk fırsatta teslim alıp kullanmaya başlayacağım. Sonrasında ben de kendi deneyimlerimi paylaşırım.

Bu motosikletler genelde başlangıç motosikleti olduğu için, yeni başlayacak arkadaşlar tarafından açılmaya ve sorulmaya devam edecektir. Önemli olan (senin de söylemiş olduğun gibi), burayı kavga ortamına çevirmeden bilgiler paylaşabilmek. Şu aşamada zaten kavgaya dönüşmüş bir şey söz konusu değil yada ben göremiyorum. (bu konuda)

Örnek olarak ben de bu konu içerisinde bilmediğim bir şey öğrendim. (Motosikletten inmeden benzin almamam gerektiği gibi.)

Değerli eleştirin için teşekkür ederim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam sevgili Fatih.
    Benden alıntı yaptığın için cevap vermek istedim. Japon olmayanlara kötü denilmesine ben de karşıyım ve bu tarz söylemlerde bulunmamaya gayret ediyorum. Tabi bu süreçte de önerilen motosikletin önerilme sebeplerinin paylaşılmasında da sakınca görmüyorum. (kuryelerin tercih ediyor olması, sele konforu gibi...)

Yağ konusunda söylediklerine katılıyor ve 7100'ün benim için de en ideal yağ olduğunu bilmeni istiyorum. Yağ yakma konusunun da sürüş şekline bağlı olduğunu düşünüyorum. Dediğini baz alarak "yarım litreye yakın eksilten" yada (eski) kurye komşularımın dediklerini baz alarak "en fazla 100ml eksilten" örnekler var ise bu sürüş tarzıyla alakalıdır diye düşünüyorum. Evet, senin bahsettiğin devirler için CBF belkide bir çok Japon olmayan marka kadar dayanıklı olmayacaktır. Ancak konu sahibi arkadaşın kullanım şekli, kullanım amacı göz önünde bulundurulduğunda CBF bir sorun teşkil etmemektedir.

Ben de sıfır CBF sipariş ettim, ilk fırsatta teslim alıp kullanmaya başlayacağım. Sonrasında ben de kendi deneyimlerimi paylaşırım.

Bu motosikletler genelde başlangıç motosikleti olduğu için, yeni başlayacak arkadaşlar tarafından açılmaya ve sorulmaya devam edecektir. Önemli olan (senin de söylemiş olduğun gibi), burayı kavga ortamına çevirmeden bilgiler paylaşabilmek. Şu aşamada zaten kavgaya dönüşmüş bir şey söz konusu değil yada ben göremiyorum. (bu konuda)

Örnek olarak ben de bu konu içerisinde bilmediğim bir şey öğrendim. (Motosikletten inmeden benzin almamam gerektiği gibi.)

Değerli eleştirin için teşekkür ederim.
    evet, cbf150 kullanmadığım için yağ konusunda bende anca duyduğumu söylüyorum. benim motorum 1000 kilometrede 1.3 litre eksiltiyordu ve silindir piston attırdık ve meğersem asıl kaçak vites çubuğunun dibindeki keçedenmiş.

şimdi 2300 km geçti ve eksiltme yok, ben genelde performans kullanımı yaparım ve gaza yüklenirim. gaz elciğini bir anda çevirmem ama motorun yapabileceği maksimum hızlanmayı kullandığım oluyor yarı yarıya ve sanırım bu durumda motor kadar debriyaj da zorlanıyordur.

bu şartlarda bende cbf 150 olsaydı kim bilir ne kadar yağ eksiltirdi, şundan 7 ay önce dünlük 100 kilometreden fazla yol yapıyordum işe gidip gelmeye. hatta hgs aldım otobandan gidiyordum ve yolculuklar rahatsız edici değildi. yani benim şahsi ihtiyaçlarıma bakacak olursak cbf150'nin sunduğu rahatlıktan ziyade performans veren bir motora ihtiyacım var.

alıcı kişi ne istediğini bilse aslında bu tavsiye konularının içerikleri daha farklı olurdu.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)