Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

R25 İçin bu kilit yeterlimidir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Bu kilit inceleme videolarından izlediğim kadar sağlam gibi görünüyor ama o zinciri takacağınız otoparktaki demir okadar sağlammı onada önem göstermenizi tavsiye ederim sonra demiri kesip kilitle birlikte götürmesinler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ultimateFB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kapalı garaj derken katlı otopark gibi bir yeremi koyuyorsunuz şuan ?

direğe bağladığınızda benimki gibi açıktamı duracak?
    Kapalı garaj derken: Şu anda henüz ehliyetimi almadığım için kardeşimde duruyor motor. Onun işyerinin kapalı otoparkı var, kapısı girişi çıkışı güvenlikli vb. Orada onun motorunun yanında duruyor. hatta kendi motorunu satılığa çıkardı, benimkinin rodaj için km yapsın diye benim motorlar geziyor.

Ehliyeti alıp motoru evime getirdiğimde mecburen sokakta apartmanın önünde kaldırıma park edeceğim, orada da zincirle bağlayabileceğim ağaçlar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fiyata gerçekten aldınız mı ?

Bir dakika konuyu açan arkadaşınkini şimdi gördüm gerçekten alacak mısınız ?
    Aldım o kilidi. 1230 liraya geldi.
    Kasko var nasıl olsa deyip daha ucuz bir kilit alacaktım ama çok fazla hırsızlık haberi var bu yüzden paranoya yaptım. Şimdi de çalınırsa yapacağımı yaptım artık derim. Pahalı, bütçemi çok zorladı, ama el mecbur deyip aldım.
    Daha ucuz kilitleri demir makasıyla kesiyorlar. Abus granit zincirleri bir tek taşlama makinası ile kesilebiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko, alarm ve kilit...
    Kamerası olan bir mekanda da tutarsanız riskiniz epey azalır.
    Benim kullandığım dörtlü bu. Çalınmasını imkansızlaştırmaz ama girişecek kişi de epey riski göze almış demektir.
    Kasko - tamam
    Kilit - Tamam
    Kamera - apartmanın dış güvenlik kameraları parkedeğim yeri de görüyor.

Alarm da düşünmüştüm ama alarm çalsa da gece gece alarmı çalan arabaları bile kimse umursamıyor deyip almadım. Ama aklımda spy5000m alarm taktırmak var. belki para kalırsa alırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

ilk attığım resimdeki abus için görüşleriniz nelerdir?
    Alınır bence.
    Ben xmax için granit extreme modelini almasaydım bu modeli alacaktım. ikisi de aynı iş görür. Motorun bagajı büyük, taşımak sıkıntı olmaz nasıl olsa deyip birazcık büyüğünü aldım.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar Konya'da apartmanın açık otoparkında demire kilitlemeyi düşünüyorum r25'i
    Kilit olarak
    http://images.hepsiburada.net/assets...A_10137597.jpg

http://www.hepsiburada.com/abus-granit-detecto-xplus-8077-alarmli-disk-kilidi-12ks-zincir-kilit-120-cm-pm-otfe49537

bu alarmlı zincirli kilit işimi görürmü ? yoksa abusun disk kilidi ile zincir kilidini ayrı ayrımı almam daha iyi olur?
    Yeterli değildir. AEA'nın motorunda da kesilemeyen abus kilit vardı. Adam kilidi kesememiş, jantı kesip motoru götürmüş. Mümkünse kameralı güvenlikli bir yere motorunuzu koymanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bir de oldukça çirkin gözüken uyduruk bir branda ile motoru tamamen kamufle etmenizi tavsiye ederim. Gözden ırak gönülden ırak
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bul bi kredi kartı mrt sigortadan unico kasko yaptır. 2 bin aksesuarlar 2 binde ekipman karşılıyor. 9 da taksit yapıyor. Çiçek gibi. Gece kafa rahat uyursun.. Aya vurdunmu otopark parası, güne vurdunmu sigara parası bile yapmıyor...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bul bi kredi kartı mrt sigortadan unico kasko yaptır. 2 bin aksesuarlar 2 binde ekipman karşılıyor. 9 da taksit yapıyor. Çiçek gibi. Gece kafa rahat uyursun.. Aya vurdunmu otopark parası, güne vurdunmu sigara parası bile yapmıyor...
    Benim xmax'a kasko da yaptırmıştım zaten. ama yine de evin önünden çalınması çok canımı sıkar diye kilit aldım.
    Kaskomda sıfır motor olduğu için çalınırsa o günkü sıfır motor fiyatından karşılama maddesi bile var. Yine de bu yamyam şehirde içim rahat değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    espresso ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu videoyu izlemiştim. Abus almaya karar vermemde etkisi var.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o paranın yarısından fazlasını markaya verdiğinizi bilin. Alternatif olarak aşağıdaki ürünü öneriyorum. ben bu kadar kalınını almadım ama zincir ve kilit gayet iyi bir çözüm. Abus ile eşdeğer korumayı sağlar
    http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/grade-80-10mm-zincir-250cm-yale-80-mm-kilit-P170952183?cid=604001&gclid=Cj0KEQjwtu3GBRDY6ZLY1e rL44EBEiQAAKIcvugflFpjAOJk9_5rgtlZKM1WzMaVKkWe1P5h yjL7VSIaAuBQ8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

http://cdn1.n11.com.tr/a1/1024/07/73/02/85/70051764.jpg
    Bu zincirin kesilmesi 2 dakikayı bulmaz. Ama Arkadaşın linkteki alacağı ürün granit malzeme kesilmesi kolay değildir. Demir makası ile kesmek epey zordur. Ayrıca bu kilitleri yanında taşımak eziyetten başka birşey değildir.
    Doğa insan olmadan da yaşar; ama insan doğa yok olduktan sonra yaşayamaz

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim xmax'a kasko da yaptırmıştım zaten. ama yine de evin önünden çalınması çok canımı sıkar diye kilit aldım.
    Kaskomda sıfır motor olduğu için çalınırsa o günkü sıfır motor fiyatından karşılama maddesi bile var. Yine de bu yamyam şehirde içim rahat değil.
    Kasko yapın ucuz bi disk kilidi halat ve branda ile kapatın. İlla kaskolu diye kaldırıma bırakıp gitmeyin. Mal sahibipsiz gözükmesin yani. Gerisini allaha bırakın.
    espresso bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    o paranın yarısından fazlasını markaya verdiğinizi bilin. Alternatif olarak aşağıdaki ürünü öneriyorum. ben bu kadar kalınını almadım ama zincir ve kilit gayet iyi bir çözüm. Abus ile eşdeğer korumayı sağlar
    Zincirin sağlamlığını belirleyen tek şey kalınlık değildir. Alaşımı ve sertliği de çok önemlidir. 20 mm kalınlığındaki alaşımsız zinciri peynir gibi kesen bir makas 5 mm kalınlığındaki alaşımlı zinciri kesemeyebilir.

Alaşımsız zincir 50 liraya üretilir 100 liraya satılır. Alaşımlı zincir 250 liraya üretilir 1000 liraya satılır. Tabii bunun sebebi o markanın kaliteli zinciri üretmek için arge yapmış olmasıdır.

Zincir kilitler motorda taşınmaz. Bazen görüyorum arkaya bağlıyorlar plakayı kapatıyor, ayrıca görüntüyü bozuyor.
    O kilit sarkıtma işini bilerek yapıyorlar plakayı gizlemek için.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    yani hırsıza kilit dayanmaz ama önlemini alıcaksın tabi.pahalı diyenler olmuş tanıdık motorcu bile 120 tl ye verdi bu 2li seti bence makul bu dolar kurunda.disk kiliti 700 750 tl arasında uzun kiliti bilmiyorum ayrı ayrı almaya kalkarsan ne kadar ediyor onuda bi hesapla derim.bu arada evet kilit kapı gibi kilit.

musclegent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesilmeyen zincir yapmislar.
    Abus vs bircok markanin dayanikliligini olcmusler ve ALMAX marka zinciri kesemediler.
    bi bak istersen.

https://www.youtube.com/watch?v=gO5WzrjKLtE

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Merhabalar Konya'da apartmanın açık otoparkında demire kilitlemeyi düşünüyorum r25'i
    Kilit olarak
    http://images.hepsiburada.net/assets...A_10137597.jpg

http://www.hepsiburada.com/abus-granit-detecto-xplus-8077-alarmli-disk-kilidi-12ks-zincir-kilit-120-cm-pm-otfe49537

bu alarmlı zincirli kilit işimi görürmü ? yoksa abusun disk kilidi ile zincir kilidini ayrı ayrımı almam daha iyi olur?
    Hiçbir kilit yeterli değil. 2 dakika daha erken, ya da geç, hepsini açıyorlar.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence kasko yaptır olayı bitir
    geceleri rahat uyu
    çalında bile paran garanti 30 günde
    kilit vs boş işler kaldırıp götürüyorlar
    efendy06 ve espresso bunu beğendiler.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/grade-80-10mm-zincir-250cm-yale-80-mm-kilit-P170952183?cid=604001&gclid=Cj0KEQjwtu3GBRDY6ZLY1e rL44EBEiQAAKIcvugflFpjAOJk9_5rgtlZKM1WzMaVKkWe1P5h yjL7VSIaAuBQ8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

http://cdn1.n11.com.tr/a1/1024/07/73/02/85/70051764.jpg
    Katiliyorum.Ayni sekilde gemi ve yat malzemeleri satan yerden tersane sanayi bolgesinden boyle zincir aldim en kalinindan.Ustune de janti cizmesin diye plastik hortum gecirdim.Ayni gorseldeki kilitle de kitliyorum apartmanin girisinde ki demir korkuluga.
    BIYIKLI bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    onu alana kadar biraz daha koy bunu al,,bu zinciri kesen makas yok ,,altın elbiseli adam motoruna bu zinciri takmış ve sağlam biyere bağlamış,ancak tutmuş janttan bağlamış

hırsızlar zinciri kesememişler ama jantı kesip zinciri orda bırakıp kucaklarında motoru getirerek çalmışlar

http://www.motosikletaksesuarlari.co...FcIp0wodsv0DSQ

buna takviye olarak,senin gösterdiğin zincirin ucundaki abus 8077 disk kilidinide alıp diske takarsan dünyanın en iyilerini seçmiş olursun,,zaten bunların üstüne yok
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan Tay100, Honda CBF150
    Ben abus granit city chain xplus 1060 170cm zincirini ve urban 982k10 alarmlı disk kilidini kullanıyorum. Mümkün olduğunca şasiden bağlıyorum. Sana tavsiyem zincirle disk kilidini ayrı al, zincirle şasiden bağlarsın, alarmı da diske takarsın. Eğer birlikte alırsan sadece tekerlekten bağlayabilirsin. Yarın öbür gün satmak istersen kolayca satabilirsin abus marka zinciri. Yurt dışından alışveriş yapıyorsan eğer araştır alman sitelerinden daha ucuza getirtebilme imkanın var.
    espresso bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    cezalarda değişiklik olmadığı sürece biz daha çok kilit muhabbeti yaparız. bazen susturuculu bir tabancaya sahip olsamda geceleri hırsız avına çıksam hayalleri kuruyorum.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko yapın ucuz bi disk kilidi halat ve branda ile kapatın. İlla kaskolu diye kaldırıma bırakıp gitmeyin. Mal sahibipsiz gözükmesin yani. Gerisini allaha bırakın.
    Ben takıntılı ve paranoya biri olarak kasko yapmakla yetinmedim, abus granit extreme zincir kilit aldım. Arkadaşlar dedi nasıl olsa kaskon var ucuz bir disk kilidi al yeter diye ama yine de içim rahat etmedi gittim en pahalısından zincir aldım.

Haa, elime fazladan bir yerden para geçmişti o yüzden alabildim, yoksa kilide o parayı kolay kolay veremezdim. Yani tuzu kuru gibi ille de en pahalı kilit alın diyemem.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Değil zincirle önlem almak, Motosilletin üzerinde yatıp kalksan çalacak olan seni de beraberinde götürür.
    HIRSIZLARI MEŞHUR BU ÜLKENİN hırsızlık MEŞRU çünkü.
    Kasko güzel birşey maddelerde yazanlarda sizden yana değil, halbuki ödemeyi siz yapıyorsunuz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)