Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir-konya scooter götürmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Logik 150
    Arkadaşlar merhaba izmirden bir şekilde konyaya motorumu götürmem lazım ama uzun yola sıkıntı çıkarmadan dayanır mı, o dayansa bile ben dayanırmıyım güvenemiyorum.O yüzden sizce nasıl bir yol izlemeliyim otobüs firmalarını aradım otobüs sahipleriyle görüşün dediler daha önce yapan var mı.?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Nasıl bir scooter? 125cc ve üzeriyse dünya turu bile yaparsınız.
    Fıtı fıtı, geze geze gidin işte.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Vakit, nakit ikilisi var ise bakımını yapılır yada yaptırılır uzun bir yola hazır olarak marşa basılır. Yorgunluk durumuna göre Uşak yada Afyon'da bir gece konaklanılır. Ertesi gün aynı şekilde hareket ederek Konya'ya varılabilir.

Hava soğutmalı ise 50-60km de bir 15dk, su soğutmalı ise 100km de bir 15dk mola vererek hem motor hem sürücü dinlendirilirse bir sorun çıkacağını sanmam.
    Tabi lastik tamir takımı ve pompa da bulundurmak lazım.
    Ek olarak bir litre yedek benzin ve (su soğutmalıysa) bir litre de yedek su alınırsa çantaya,
    Bir de elektrikçi bantı, tornavida, pense gibi basit bir iki alet.
    Sorun olmayacaktır.
    espresso bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vakit, nakit ikilisi var ise bakımını yapılır yada yaptırılır uzun bir yola hazır olarak marşa basılır. Yorgunluk durumuna göre Uşak yada Afyon'da bir gece konaklanılır. Ertesi gün aynı şekilde hareket ederek Konya'ya varılabilir.

Hava soğutmalı ise 50-60km de bir 15dk, su soğutmalı ise 100km de bir 15dk mola vererek hem motor hem sürücü dinlendirilirse bir sorun çıkacağını sanmam.
    Tabi lastik tamir takımı ve pompa da bulundurmak lazım.
    Ek olarak bir litre yedek benzin ve (su soğutmalıysa) bir litre de yedek su alınırsa çantaya,
    Bir de elektrikçi bantı, tornavida, pense gibi basit bir iki alet.
    Sorun olmayacaktır.
    Hava soğutmalıysa,, neden 60-70km. de bir?
    Su soğutmalıysa, neden 100km de bir?

Ben kendim yorulana kadar giderim. Hiçte sıkıntı yaşamadım. Sıvı soğutmalı sistemde 100 km'de mola vermek(motorun sağlığı için) tavsiyesi ilginç. Hero pleasure ile temmuz sıcağında Balıkesir-İstanbul yolculuğumda 130 km non-stop sürdüm. Ben yoruldum da mola verdim. Harici motorda herhangi bi güç kaybı vs. yaşamadım.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Sanırım hava ve su soğutma hakkındaki yorumularımın kisini de tek cümlede yazınca birbirine karışmış, açıyorum:
    Hava soğutmalı motorlarda hararet göstergesi olmadığı için, ne kadar ısındığını ve ne kadar yeterli soğutulduğunun net anlaşılamayacağı için kendi deneyimlerim doğrultusunda 60-70km'de bir.
    Bana hava soğutmalı ile 100km'de bir mola vermemi önermişlerdi, daha da narin davranmayı hedefleyerek 60-70km'de bir mola vererek sürdüm ve en ufak bir sorun yaşamadım.
    Bu nedenle tecrübe ile kazandığım deneyimimi paylaştım.

Su soğutmalı konusunda ise mola motorun soğuması yada dinlenmesi ile direkt olarak ilişkili değil. Burada öncelik sürücünün dinlenmesi. Uzun yol ve düşük ortalama hız yoracaktır. Dikkat dağılacaktır. Belki sürecek arkadaşın potansiyeli daha yüksektir bilemem. Kendimden ve çevremde bu konuda konuştuğum arkadaşların yorulma ve mola verme ölçekleri hakkında sahip olduğum deneyimimi paylaştım.

Dilerseniz yanında bulundurulmasını önderdiğim diğer ürünleride açıklayayım.
    Lastik tamir takımı ve pompa, lastik patlakları için.
    Yedek benzin, benzin bitmesine vs. sorunlara karşı önlem için.
    Yedek su, sıvı soğutma sisteminde olacak eksiltmelere karşı önlem için. (önceki iki arabamda su taşıyan bir hortum delindiği için su bitmesi senaryosunu yaşadım, deliği elektrikçi bantıyla sarıp bagajdaki yedek su ile takviye yaparak en yakın tamirciye (25km) ulaşma deneyimim sonrasında bunu önerdim.)
    Elektrikçi bantı, tornavida, pense gibi aletleri önerme sebebim de yolda karşılaşılabilecek ufak çaplı sorunların giderilmesi.
    (gevşeyen vidalar, delinen hortumlar vs.)

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kafanı ne kendini ne de motorunu yor, yol zaten sıkıcı...
    Bir ambara 100-200 veriyorsun. Motosikletin uyuya uyuya konyaya kadar gidiyor

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor alıcamda böyle bi mevsimde otobüse koyucam yolu uzatarak 40-50 ile giderim

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yol yapmayı seviyorsan götürülür. Yaklaşık 500 km yol, sabah erkenden çıkarsan (ki serin olur ona göre giyin) ortalama 60 km altına düşmezsen 8 saat, 3 saatte bir yarım saatlik iki molada vererek 9-10 saatte gidersin.

Motorunun kalitesine göre hele ki su soğutmalı ise hiç molasız bile gider sen onu düşünme. ;)

Blabla car a bak giden transporter filan bulursan ver 50 kagit ona 50 kagitta kendin icin sorunauzca git. Ambarlar 300-400 den asagi goturmez.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    motor ney?

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ney?
    Başlıkta "scooter" yazıyor, kullanıcı adının altında "RKS Logik 150" yazıyor.

Motosikleti
    RKS Logik 150
    Motor su soğutmalı 150 cc ama yine de o kadar yolu hiç yorulma taraftarı değilim motora 100 lira yaktıracağıma 150 hatta 200 bile verip ambarla gitmek daha mantıklı bla bla carı hiç düşünmemiştim en çok kafama yatan o oldu hepinizin yorumları için çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    aprilia atlantic 500 maxi scooter
    Otobüsle götürmeyi dene, ben şubat 2017,de istanbuldan alanya,ya aprilia atlantic maxi scooter getirttim, motosiklet büyük olduğu için 200 tl aldılar bilginiz olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)