Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2016dan sonrakı ehlıyet sıstemı

Motovento
    REKLAM ALANI

Oncelıkle herkese merhaba ben daha yenıyım Mersinde oturuyorum ve yarın ehlıyete yazılcagım hersey hazır ama son anda ehlıyet sıstemının degıstını ogrendım a2 motor ehlıyetı alıcam ve ardından hyosung gt250r almayı dusunuyorum.Bu a2 ehlıyetle 250cclık Hyosun gt250r'ı surebılırmyım bır bılgınız varmı yoksa a ehlıyetmı almam gerekır ?(yarın ehlıyete yazılmaya gıtcem konuya yorum yaparsanız sevınırım)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Sürersin..

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    yaş 24 üzeriyse direk a'ya yazılmak daha mantıklı olacaktır.
    espresso bunu beğendi.

yas 19 24 te yazılcagım dırek baslangıc motoru olarak hyosung gt250 r uygunmudur sızce hayalım bu motor ılk baslarda zorlanır sonra alısırsın dıyorlar

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Bu modelin kendi konusu var araştır hoşuna giderse al. Tabi 250 cc başlangıç için ne kadar uygundur bilemem. Benim yaş 20 250 cc 'ye hem cesaretim hemde maddi imkanım yok o yüzden cbf150 ile başlayacağım.
    cenkyenmez bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

mrt0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Berke Ulum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelıkle herkese merhaba ben daha yenıyım Mersinde oturuyorum ve yarın ehlıyete yazılcagım hersey hazır ama son anda ehlıyet sıstemının degıstını ogrendım a2 motor ehlıyetı alıcam ve ardından hyosung gt250r almayı dusunuyorum.Bu a2 ehlıyetle 250cclık Hyosun gt250r'ı surebılırmyım bır bılgınız varmı yoksa a ehlıyetmı almam gerekır ?(yarın ehlıyete yazılmaya gıtcem konuya yorum yaparsanız sevınırım)
    Kardeşim a2 ehliyetle 36bg e kadar olan motorları kullana bilirsin. Hyosung kaç bg bilmiyorum ama r25 süre bilirsin. Tecrüben yoksa daha hafif ve daha düşük CC ile baslamani öneririm.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaş 24 üzeriyse direk a'ya yazılmak daha mantıklı olacaktır.
    direk a ya yazılamaz hocam

lOğuzcanl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-Treme Max
    Öncelikle merhaba, bende Mersin'de oturuyorum. 13000 civarı motosiklet tecrübem olmasına rağmen (cross) Hyosungun üstüne oturduğumda ürpermiştim. Nedeni ise oturuş pozisyonu idi. Hyosung sevdam benimde var, konularıma göz atar iseniz anlayacaksınızdır. Fakat hyosung'un usta eksikliği, parça problemi sorunu gibi sıkıntıları var. Benim şahsi görüşüm şudur; ilk motosiklet için biraz daha çıplak veya yedek parçası kolay bulunabilen ve ucuz yedek parça olacak, servis ağı veya ustası koaly bulunabilecek markanın motosiklet modellerine bakmak daha uygun olabilir. İyi forumlar.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mrt0661 A2 ehliyet ile 36 beygir değil 35kw buda 48 beygire denk geliyor

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direk a ya yazılamaz hocam
    Yaş 19'muş eğer 24'ten büyük yada eşit olsaydı a sınfı ehliyete direk yazılabilirdi. Şöyle ki, a sınıfı ehliyet veya bağlacı ile iki farklı koşula bağlıdır, bu koşullardan en az birinin olması yeterlidir. Birinci koşul en az iki yıllık a2 ehliyet olması, ikinci koşul ise 24 yaşından büyük yada eşit olmak. Sınıfı geçtik, arkadaş mecburen a2 alacak.

Hyosung konusuna gelince, "sürebilir miyim?" diye sormuşsun ancak bu soruyu biz sana soralım. Tamam a2 ehliyet yasal olarak yeterli ancak tecrübe ve eğitim olarak bu makine için yeterli misin? Ben 24-25 yaşında 110cc cub ile başladım, 150cc CBF ile devam etmeyi düşünüyorum, 11k km tecrübeme rağmen. Motosiklet işinde çok cesur olma. İmkanın varsa daha sakin bir motorla başla, eğer bununla başlayacaksan da ekipmanın sağlam, tam olsun ve mutlaka eğitim al.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)