Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce ceza yazmış mıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Arkadaşlar merhaba. Bugün yolda gidiyorum bir motosikletli polis beni geçip sağa çek işareti yaptı. Çektik. Plakayı sordu. Benim plaka çatlak olduğundan selenin altında. Çıkarttım gösterdim. Daha yeni aldım falan dedim. Motoru çekti arkadan. Tamam siz gidin adrese ceza gelecek dedi. Ne kadar dedim 1750 tl dedi. Biraz yalvar yakar yaptık. Tmm ufak bi ceza yazdım dedi.

Acaba blöf mü yaptı? Yazsaydı orada da yazabilirdi heralde değil mi? Plakayı da gösterdim sonuçta.?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yazmışşsa yazmıştır. Yazmamışsa yazmamıştır. Elinde olmayan şeyler için endişelenme ( BKZ : Epikürizm veya Epikürcülük )
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Lifan LF150-9J
    E-devletten sorgula kimin üzerine ise ruhsat . Yazıldıysa görünür orada ...

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmışşsa yazmıştır. Yazmamışsa yazmamıştır. Elinde olmayan şeyler için endişelenme ( BKZ : Epikürizm veya Epikürcülük )
    mesajın bi an bana bunu anımsattı

gitaristgkn ve ellaksakir bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    ufak bı ceza ne arkadas yazarsa kuralı neyse onu yazmalı kafasına göre ceza mı uydurcak yanı

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Eds cezaları dışında direk kesilen cezalarda makbuz veriyorlardı. O an öde ya da ödeme her şekilde makbuz veriliyordu. Kendi çevirip evine gelir demesi biraz garip olmuş açıkçası.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Geçmiş olsun.

Karayolları Trafik Yönetmeliği - Trafik Cezası Madde 23

Tescil belgesi, trafik belgesi ve tescil plakalarını araç üzerinde ve uygun durumda bulundurmadan trafiğe çıkmak,

2017 Ceza Miktarı

95,00 TL ( Peşin 71,25 TL)

Ceza Puanı (Sürücüler için)

10 ceza puanı

Ceza Kime Uygulanır
    Uymayanlara
    Trafikten Men
    Araçlar
    Diğer Hususlar – Açıklamalar
    Araca ait tescil belgesinin, trafik belgesinin ve tescil plakalarının ibraz edilememesi durumunda, eksik olan belgeler ibraz edilip plakalar araca takılıncaya kadar, araç trafikten men edilecektir.
    Alıntı ZaptNaMumkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eds cezaları dışında direk kesilen cezalarda makbuz veriyorlardı. O an öde ya da ödeme her şekilde makbuz veriliyordu. Kendi çevirip evine gelir demesi biraz garip olmuş açıkçası.
    Plakasına yazdıysa cezayı; 1 hafta içinde ceza fotoğrafla birlikte plakanın üzerine kayıtlı olduğu kişinin ikametine postalanır.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Plaka yoksa 23/4 ten yazarsa 1763 yazıyor.Plaka App ise 450 gibi .Plaka uygun şekilde değilse 95 gibi.Plakayla ilgili 3 tip ceza yazıyorlar.Tam olarak hangi durumda ne yazıyorlar bilmiyorum.

Motosikleti
    Benim plakam var ama çatlak. Taksam kopup fırlar bi kaza çıkartır diye selenin altına koydum daha bugün. Terslik işte. Ben o 3. Gruba dahilim öyleyse. 95 lira birşey değil ama inşallah insaflı biridir de blöf yapmıştır.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ceza gelirse asliye mahkemesine git sıkışık trafikte arkadan bir taksi dokundu plaka düştü yerden aldım diye savunma yaz ceza iptal olur,plaka yanında olmasaydı sıkıntı olurdu..

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceza gelirse asliye mahkemesine git sıkışık trafikte arkadan bir taksi dokundu plaka düştü yerden aldım diye savunma yaz ceza iptal olur,plaka yanında olmasaydı sıkıntı olurdu..
    Imm tamam teşekkür ederim bilgi için

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Ne olursa olsun plakasız çıkmanın izzahı yok diye biliyorum. Resmi olarak plakını düşürürsen felan çekici çağırman gerekir

'Araç tescil belgesi ve tescil plakasının, araç üzerinde uygun durumda bulundurulması zorunludur.
    Araç tescil belgesini araçta bulundurmayan veya tescil plakasını monte edilmesi gereken yerin dışında farklı bir yere takan sürücülere 92 Türk Lirası idari para cezası verilir. Araç bilgileri doğrulanıncaya ve plaka uygun yere takılıncaya kadar araç trafikten men edilir.' böyle bir kanun alıntı yapayım. Bir de ohal var üstüne ondan sıkıntı çıkarmıştır yoksa insanlık hali tolere edilmesi lazım.
    Geçmiş olsun inşallah hiç yazmamıştır da küçük bir şaka yapmıştır.

Motosikleti
    İnşallah kardeşim ya. Gerçi ne ruhsata baktı ne ehliyete :D ayak üstü bizi keklemiştir inşallah :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)