Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MSX125 kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MSX125 SF
    Herkese merhaba,

Arkadaşlar, MSX125 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Bazı konularda yardıma ihtiyacım var, bilenler aydınlatırsa sevinirim.

- Eğitim alırken büyük tekerlekli motosiklet kullandım, dolayısıyla küçük tekerlekli olan bu motosiklette viraj ve dönüşlerde nelere dikkat etmek gerekir?

- MSX125'in lastikleriyle ilgili eleştiriler var, orijinal lastiği ve bir başka lastiği kullanan birileri farkları aktarabilir mi?

- Benim aklıma ilk olarak bu iki soru geliyor; bunun dışında neler önerirsiniz, başka nelere dikkat etmeliyiz?

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı uğurlu olsun.

Küçük tekerlekli motorlarda çukurlara yoldaki bozukluklara çok dikkat etmek gerekir zira motoru çok fazla etkiler. Bir de büyük motora göre çok daha hırçın gelebilir, pat diye dönüyormuş gibi gelebilir.

Lastikleri ancak değiştirdiğiniz zaman farkı anlayacaksınız. Alınamayacak derecede uçuk fiyatları da yok, örneğin:
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...-Grip_376.html

Lastiğe vereceğiniz paraya asla acımayın.

Ekipmansız asla binmeyin, içinizden gelen çoşkunlukları kat a denemeyin. İlk önce motora tam hakimiyet. Bu da en az 6-7 ay hergün sürekli sürmekle olur.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Kendine zaman ver.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Üzerinde gelen Vrubber marka lastiklerin kuru ve sıcak hava performansından gayet memnundum. Yaz mevsiminde kullanıyordum. Lastiği deneyin derim. Bi Michelin ya da Pirelli değil tabi ama çöp de değil kesinlikle. İlk etapta lastik yerine eğitime bütçe ayırırdım ben.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hayırlı olsun.msx zaten yapı itibariyle küçük bir motor olduğu için kendince hareketleride küçük.Örneğin az önce yorumda söylendiği gibi pat diye dönme.Ayrıca çok güçlü hissi verebilir.Bütçe varsa orjinal bırakma lastiğini ktm gibi rosso 2 görürsen değiştirmezsin ama diğer türlü aralarındaki fark deme varsa paran aklında iyi izlenim bırakmış bir lastiği al tak.

Motosikleti
    MSX125 SF
    Yanıtlar için teşekkür ederim arkadaşlar,
    Lastiği ay başında değiştiriyorum, birçok öneri bu doğrultuda...
    Artık galiba motoru tanıdıkça, sınırlarını öğrendikçe dönüşler vs. daha kolay hale gelecektir.
    Motosiklet küçük lakin dizlik, mont, eldiven, kask, sırt koruma olmadan sürüş yapmıyorum.
    Kazasız sürüşler

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı slckzbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanıtlar için teşekkür ederim arkadaşlar,
    Lastiği ay başında değiştiriyorum, birçok öneri bu doğrultuda...
    Artık galiba motoru tanıdıkça, sınırlarını öğrendikçe dönüşler vs. daha kolay hale gelecektir.
    Motosiklet küçük lakin dizlik, mont, eldiven, kask, sırt koruma olmadan sürüş yapmıyorum.
    Kazasız sürüşler
    Alışırsın merak etme. Alışman için de sürekli kullanman gerekli. Önce trafiğin hiç olmadığı veya çok çok az olduğu yerlerde sürersin.

Bir de dönemeçler, tali yollar, kavşaklara gelince mutlaka yavaşla 3-5 kez sağı solu kontrol et. Bizim millet kontrolsüz çıkış yapmayı ve kaza yapmayı yaptırmayı galiba çok seviyor.(?)

Son olarak kışın en az 2-3dk yazın en az 1-2dk motoru ısıtmadan motoru hareket ettirmeyin. Motorun ısındığını anlamak çok kolay, motor bloğunun dış yüzeyi el değmeyecek kadar ısınmışsa tamamdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)