Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

F Diversion Kulüp Logosu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Arkadaşlar sabah sabah hayalini kurduğum motosikletin kulüp logosunu tasarladım acaba nasıl birşey çıkar diye.

Olumlu olumsuz yorumlarınızı beklerim.

doghouse ve Mr.Yldrmdmr bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum logo tasarımı yaparken akla ilk geleni kullanmaktan her zaman kaçınmalısın. araba ile alakalı birşey tasarlanırken araba benzeri siluetler, çizimler veya motor ile alakalı şeylerde aynı şekilde motor çizimleri klasikleşmiştir. logo tasarlarken düşünülmesi gereken ürünün şekli görünüşü değil o ürünün neyi fade ettiğidir. logoda da kullanılacak öğe işte bu ürünün neyi ifade ettiğidir görünüşü değil.

Veya herşeyi kenara bırakıp tasarlayacağın ürünün kimliğini belli eden spesifik bir özelliğini kullanabilirsin. motorculuk ile alakalı birşey tasarlarken logoya motor süren bir adam değil de kask koymak, veya atıyorum araba ile alakalı birşeyse direksiyon veya türevini kullanmak gibi. sence bu motorun ifade ettiği şey veya spesifik olan bir özellği nedir? düşünmen gereken bu. biraz uzun oldu ama umarım yararlı olmuştur.

Bu arada mercedes ve bmw logolarının doğuşuna ve anlamına bir göz atabilirsin dediklerimi daha iyi anlayabilmek için.
    pitho ve ramcixx bunu beğendiler.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum logo tasarımı yaparken akla ilk geleni kullanmaktan her zaman kaçınmalısın. araba ile alakalı birşey tasarlanırken araba benzeri siluetler, çizimler veya motor ile alakalı şeylerde aynı şekilde motor çizimleri klasikleşmiştir. logo tasarlarken düşünülmesi gereken ürünün şekli görünüşü değil o ürünün neyi fade ettiğidir. logoda da kullanılacak öğe işte bu ürünün neyi ifade ettiğidir görünüşü değil.

Veya herşeyi kenara bırakıp tasarlayacağın ürünün kimliğini belli eden spesifik bir özelliğini kullanabilirsin. motorculuk ile alakalı birşey tasarlarken logoya motor süren bir adam değil de kask koymak, veya atıyorum araba ile alakalı birşeyse direksiyon veya türevini kullanmak gibi. sence bu motorun ifade ettiği şey veya spesifik olan bir özellği nedir? düşünmen gereken bu. biraz uzun oldu ama umarım yararlı olmuştur.

Bu arada mercedes ve bmw logolarının doğuşuna ve anlamına bir göz atabilirsin dediklerimi daha iyi anlayabilmek için.
    arkadaşa katılıyorum. çok güzel yerden yaklaşmış.

https://www.instagram.com/buttery_studio/

bir incele bak çok güzel şeyler yapmış adamlar. motor ile alakalı da bir çok tasarımları var. fikir edinmen açısından faydalı bir yer. sadece motosiklet resmi bana da ruhsuz geliyor. farklılık katmak lazım olaya biraz.

kolay gelsin.
    ramcixx bunu beğendi.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    bu işi profesyonel yapan biri olarak malesef olduğunu pek söyleyemeyeceğim. ellerine emeğine sağlık ancak tasarım hele ki logo tasarımı ciddi tecrübe gerektiren bir mevzu. Uzun uzadıya anlatılmaz ancak ana hatlarıyla özetlersem,

Logonun her alanda net okunabilirliği açısından bazı noktalar parça parça olmamalı. Küçüldüğünde dahi net fark edilebilir anlaşılabilir olmalı,
    Tipografi de keza öyle okunabilirlik ve anlaşılabilirlik çok önemli
    altın oranlara yakın olması göze daha hoş gelecektir.
    Fikir anlamında üsttekilere de katılıyorum. Logo tasarımı senin ifaden ve hissiyatını destekler niteikte olmalı. Bunun bir motor kulübü ama ana teması nedir, ruhu, imgesi ve vermek istediği mesaj indrrek olarak verilmelidir.

verilen instagram hesabındakileride logo olarak pek kullanilabilir olarak düşünmek doğru olmaz şayet onlar ilüstrasyonlardır. Logolar o kadar karmaşık ve dediğim gibi kullanılabilirlik açısından kompleks tasarımlardan uzak olmalıdır.

Minimal, net ve mesajı anlaşılır.
    ramcixx bunu beğendi.

sanki memlekette sürüyle motosiklet varda birde model model ayırıyorsunuz

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    En azından ismini doğru yazmışsın :D divörşın, dıreveyşın'lar gördü bu gözler
    ramcixx bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bide kamuflaj türü üzerinde lekeler olursa akla ilk kim gelir ? bu işi yapsa yapsa barodi yapar. verin eline kağıdı kalemi çizsin size

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azından ismini doğru yazmışsın :D divörşın, dıreveyşın'lar gördü bu gözler
    "Diversion" olmuş da, "Rider's"ı ne yapacağız?
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Evet abilerim, arkadaşlarım söylediklerinizde haklısınız. Zaten çok uğraşmadım aklıma geldi ve çizdim. Herhangi bir amacım, bir şeyi anlatmak veya ticari bir amacım yok.

Fikirleriniz için teşekkürler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    riders çıkar daha motosiklet resmi yerine daha güzel bir fikir düşünülebilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)