Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kediler ile basim dertte

Motovento
    REKLAM ALANI

Köpek bağla yanına?
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Büyük boy çöp poşeti geçiriyorum seleye, hem tozlanmıyor hem yağmur falan yağarsa kuru kalıyor.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bizim kapalı garajın içindede bi tane kedi var gündüzleri gezik akşamları xmax ın üstünde yatıyor

bende migrostan dostluk maması aldım üzerine bırakıyorum yiyor.

sabah inerken ıslak mendille siliyorum seleyi sorun yok zavallı haycan aç kalmasın.
    espresso, Archidraw ve Pistonlar bunu beğendiler.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    branda ile kapatıyosun bitti gitti. kedilere de rahat bi yatak oluyo. çok da sinirlenme, onlar da can. sabah karşılayıp günaydın diyen kedi bile oluyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Sentor 150
    Evlerde kedilerin koltukları vb. yerleri tırmalamamaları için satılan özel spreyler var. Sıktığınız yere kedi yaklaşmıyor. Herhangi bir veterinerden hem bilgi alabilirsiniz hem de spreyi temin edebilirsiniz diye düşünüyorum.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende depo kapağına ernet koyuyorum.Kediler yatmıyor ama biri benimseyip kendi alanı ilan ederse o zaman iş zor.Ben baya naftalin aradım meğer satışı sıkıntılıymış bombamı yapıyorlarmış patlayıcıdamı kullanıyorlarmış öyle bir durumu varmış naftalinin.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kediler bir yeri sahiplendiyse diğer hayvanlar yanaşmasınlar diye kokularını bırakır, ara ara da tazelerler. Onun için daha güçlü bir koku sıkıp "buranın sahibi var" mesajı vermek gerekiyor.

Hayvanların ölmemesi için desteğinizi bekliyorum. İmza sayısının artması gerekiyor. Destek verin lütfen.

https://www.change.org/p/istanbul-b%...edium=copylink

Not: Fotoğraftaki yavru, sahilde yaya yolundan geçen bir arabanın ezmesi sonucu ölmüştür. Yapan bilinmiyor ama öldüğü yerde fotoğraf çeken birinden aldım fotoğraflarını.

kuçu koyun yakınlara

bu arada kimse kusura bakmasın, başı boş hayvan olmamalı sokaklarda, toplanacak bakım evlerine konacaklar, kısırlaştırılacaklar fazlası ne yazıkki itlaf edilecek ve nüfusları kontrol altında tutulacak, sokaklarda hemen hemen hiç başı boş hayvan olmayacak, hayvan hakları vs. üzgünüm ama İnsan önde gelir, mecburen, şimdi kızarlar hayvanın hakkı diye, toptan yoketmiyoruz kontrol altında tutuyoruz, İnsan nüfusu habire artıyor, eninde sonunda bu iş sarpa saracak, bu gezegen bu kadarınıa kaldırmayacak, önlem almak lazımki bir süre daha dayanalım, yoksa bu iş biter, zaten olacağıda şu, 3. dünya savaşı, nufüsun büyük oranda azalması, olacak bu kesin, savaş olmazsa büyük kıtlıklar ve salgın hastalıklar aynı etkiyi yapacak, o yüzden en azından ömrümüzü uzatmak için bunu yapmak zorundayız, taki başka gezegen bulup buradan kaçana dek, tabii o kaçanların arasında olacak kadar şanslıysak...
    bu gezegenin ve insanlığın gidişatı kötü millet, isterseniz kızın bağırın ama olacağı bu, üzgünüm...
    o yüzden kediler çoğaldımı, belediye devreye girer, gerisi kaçınılmaz üzgünüm, en büyük canavar insana yer açılmak zorunda...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Ali Cihangir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuçu koyun yakınlara

bu arada kimse kusura bakmasın, başı boş hayvan olmamalı sokaklarda, toplanacak bakım evlerine konacaklar, kısırlaştırılacaklar fazlası ne yazıkki itlaf edilecek ve nüfusları kontrol altında tutulacak, sokaklarda hemen hemen hiç başı boş hayvan olmayacak, hayvan hakları vs. üzgünüm ama İnsan önde gelir, mecburen, şimdi kızarlar hayvanın hakkı diye, toptan yoketmiyoruz kontrol altında tutuyoruz, İnsan nüfusu habire artıyor, eninde sonunda bu iş sarpa saracak, bu gezegen bu kadarınıa kaldırmayacak, önlem almak lazımki bir süre daha dayanalım, yoksa bu iş biter, zaten olacağıda şu, 3. dünya savaşı, nufüsun büyük oranda azalması, olacak bu kesin, savaş olmazsa büyük kıtlıklar ve salgın hastalıklar aynı etkiyi yapacak, o yüzden en azından ömrümüzü uzatmak için bunu yapmak zorundayız, taki başka gezegen bulup buradan kaçana dek, tabii o kaçanların arasında olacak kadar şanslıysak...
    bu gezegenin ve insanlığın gidişatı kötü millet, isterseniz kızın bağırın ama olacağı bu, üzgünüm...
    o yüzden kediler çoğaldımı, belediye devreye girer, gerisi kaçınılmaz üzgünüm, en büyük canavar insana yer açılmak zorunda...
    Dünyadaki canlı türleri arasında insan da bir hayvan türüdür. Dİğer hayval türlerinden tekl farkımız onlara göre biraz daha zeki olduğumuz için dünyayı ele geçirmiş olmamız. Sırf daha zeki ve güçlüyüz diye diğer hayvanlardan haklar bakımından daha öncelikli olduğunu düşünmeye türcülük deniyor, ırkçılıkdan pek farkı yoktur.

Sırf gücü olduğu için kendini daha güçsüzlerden öncelikli hisseden birinden çekinmek gerek. Yapmayın, etmeyin, aklınızı başınıza alın.
    YERUÇAĞI ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    En mantıklı çözüm branda gibi duruyor. Yağmur yağıştan da tozdan da kediden de korur.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Amerika'yı yeniden keşfetmeyeceğim ama branda altına kullanmadığınız bir pike ya da örtü serin ondan sonra brandayı geçirin. Bizim kediler motorun üstündeki eski örtü üstünde, branda altında uyuyor geceleri. Seleye bir şey olmaz işte.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Brandayı kesinlikle bagaj lastiğinle seleye sabitlemek lazım.Yoksa bramdayla sele arasına giriyorlarki daha cazip bir hal alıyor.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Ipone renevatör diye bir ürün var. Aslında eskiyen plastiklere yeni görünüm kazandırıyor. Kullanırken seleye rüzgarla uçuşan zerreleri bile kedileri bir kaç ay uzak tutuyor. Bir bezle az miktarda uygulanabilir. Ben ne olur uygularsam diye skuterin selesine sıktıydım, sıkıntılı( popo kayıyor). Motorlarına hiç kedi dadanmadı.

espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Benim motor kapalı otoparkta duruyor. İki kat aşağıda olmasına rağmen orayı bir kedi evi bellemiş. Yanında 3 motor daha var. Üzerlerine çıkınca seleyi tırmalamasın, kirletmesin diye en kalınından çöp poşeti geçirdik motorların selesine. Kediyi de besliyorlar. O kedi olmasa motorun üzerinde fareler gezerdi. Kedi iyidir. Seleyi tırmalamasını engellemek yeterli. Bunun için de en ucuz çözüm kalın çöp poşeti geçirmek.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    En iyi çare çivili tahta, sele boyunda ve genişliğinde hatta en ve boydan biraz daha dar ve kısada olabilir tahtanı kalınlığında 1 cm kadar daha uzun çivileri belirli aralıklarla çakın ve tahtayı kedi düşürmesin diye kancalı lastikle sağlı sollu sabitleyin bakın bakalım yatacak yer bulabileceklermi en sağlıklı çözüm bu. Kontraplak da olur,tahtada olur mühim olan üzerlerine yatamasınlar çiviler batar ,üstüne gene brandayı örtebilirseniz ben öyle yaptım kurtuldum.

arkadaşım haklısın, ama canavar olduğumuz gerçeğinide unutma, sende desem bende desem olacağı bu, bende isterim hayvanlar özgürce yaşasın sevelim onları gül gibi geçinelim ama gerçekler acı ne yazıkki, türünü devamı için insanlar herşeyi yapar ve yapacak, sende bende etme desek değişen birşey olmayacak, olacak olan bu hayvanları kontrol altında tutmak, yapabileceğimiz en insancıl çözüm bu ne yazıkki...

belediyeye şikayet ediyorsunuz topluyorlar, yapacak birşey yok üzgünüm...

branda altına halı çözümü güzel ama çare bulamıyorsanız o zaman ya motoru satacağız yada kapalı yere koyacağız, imkanı olmayan ne yapacak....

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Benim derdim kedilerle degil seleyi yirtmalari ve koku birakmalari olayi ile.. kedinin isedigi yere oturmak hayvan haklari degil. Motoru bazen 1 saat birakiyoruz bazen 2 saat surekli branda gecirmek cok zor oluyor.. kediyi motordan uzak tutacak bir cozum ariyorum.. spreyler var satilan ne kadar ise yararlar bilmiyorum ama selenin eklem yerlerine camurluklarin icine vs sikarak uzak tutabilirmiyim acaba

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ben olsam motosikletin bir sahibi oldugunu tum kedilere belli ederdim, onlarin anlayacagi dilden. Yola cikmadan once icilen bikac bardak su sorunu cozer... Cok ortalik yere parketmemek kaydiyla tabii ki.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)