Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SS RACİNG motosiklet zincir yağlama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 250R
    Evet arkadaşlar, motosikletimi aldığımdan beri 500 km yaptım.Benim bildiğim her 500 de bir zincir yağlanmalı.Würth marka zincir yağım var fakat ss motosikletler için arka sehpaya sahip değilim. Almak zorundamıyım? Yoksa motosikletcinin vesaire kullanabilirmiyim ufak ücreti karşılığında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arka sehpaya gerek yok, yan ayakta iken hafif ileri it, tekeri döndüre döndüre yağla.

zinciri gazyağı ile temizle, diş fırçası kullan, çok iyi sonuç veriyor.
    mertrichards bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dunyadaki tum zincirli motosiklet zincir yaglama teknikleriyle SS zincir yaglama teknigi aynidir:

1- Motosikleti sag bacagi kaldirac seklinde havaya kaldirarak arkadasin yaglamasini saglama
    2- Gariban formulu 2 adim ileri itip yagladiktan sonra bir 2 adim ada ileri iterek 40 dkda yaglama
    3- Motosiklet arka sehpa

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    2'ye dayanamayip 3'e gectim birkac sene once... Dunya varmis resmen...
    ramcixx bunu beğendi.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    hocam ewinde araba krikosu varsa 1 adet tahta takoz bulundur ewde. tekerlek yerden kesilecek kadar yüksek olsun. yan ayaklığı açıp motorun sağ tarafına şaseye koy. ayaklık tarafındaki maşadan da vur krikoyu kaldır arka tekeri al askıya devamm. Bunlarla uğraşmaya değmez git sanayide sandalye yapan biri varsa onlarda boru kıvırma makinası var basit bişi 3-4 noktadan kaynakla işini halleder. yada metalci ler yapar o işi uygun fiyata. ben hiçbirinden anlamam dersen 150 liraya bi sehpa alabilirsin.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Bunun sadece yağlaması değil, temizlemesi de var. yağlama bir şekilde halledilir. Zinciri tam tur döndürecek kadar az az ileri ala ala yağlarsın. Ama temizleme işi için illaki birilerine ricacı olmak gerekecek. Arka tekerler için sehpalar satılıyor. Lazım olunca arka tekeri askıya alıyorsun. Paşa gibi her işini halledip akabinde askıdan indirirsin. Bence kendine al bir tane bulunsun evde.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Hocam en güzeli sehpa al kurtul. Sen mutlu motorun mutlu Diğer yöntemlerde başına herşeyin gelmesi ihtimal. Motoru devirirsin elinden kaçırırsın 100 tl ye sehpa alacağın yerde 150 200 tl masrafın çıkar canın sıkılır.

Al sehpaya at 1'e rahat rahat sık yağını. Takoz koyanlar var yan yatıran var, böyle rezilliklere gerek yok.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam en güzeli sehpa al kurtul. Sen mutlu motorun mutlu Diğer yöntemlerde başına herşeyin gelmesi ihtimal. Motoru devirirsin elinden kaçırırsın 100 tl ye sehpa alacağın yerde 150 200 tl masrafın çıkar canın sıkılır.

Al sehpaya at 1'e rahat rahat sık yağını. Takoz koyanlar var yan yatıran var, böyle rezilliklere gerek yok.
    Çalıştırmaya gerek yok, iyi yağlaması icin tekeri kendiniz cevirin

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Al sehpaya at 1'e rahat rahat sık yağını.
    verilebilecek en sakat tavsiye.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    https://www.google.com.tr/search?q=m...w=1920&bih=974

Bakınız motosiklet çalışırken zincir yağlanmaya çalışılır ise ne olur..

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS

Aman üstad. Tecrübe ile sabittir. Viteste, 1. viteste dönerken temizlik yağlama daha pratik olur diye düşündüm. Güya acaip de dikkatli çalıştım ama. Az kalsın parmağı zincirle dişlinin arasına kaptırıyordum. en iyisi vites boşta elle tekerleği döndürerek yapmak bu işi. Aman ha. Aman diyorum.

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    500 km bence çok. Ben her 250 de yağlıyorum, her 500 de temizleyip yağlıyorum. Zincirin bir kısmını yağladıktan sonra motoru bacağımın üzerine alıp arka lastiğini çeviriyorum. Kalan kısımları da bu şekilde yağlıyorum.

dizime yatıramadım, tutamadım, motoru kucağıma alayım dedim oda olmadı, bir baktım motor 230 kg. neden yanlış yönlendiriyorsun bizi kardeşim, ezilelimmi yani

doğru yapıyorsun bence, o şekilde bakımla zincirinde dişlilerde bayram eder zaten...
    ramcixx bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verilebilecek en sakat tavsiye.
    Arkadaşım gerekli önlemlerini aldıktan sonra ister çalışır vaziyette ytağla ister kendin çevir sana kalmış. öbür türlü bende denedim Motorla boğuşmaktan, kendini yormaktan başka bir şey değil. Elini 1 kaptırırsın, ikincisinde "haa" dersin tecrübe olur. Ön tekeri bir yere dayar veya önüne kurtulmasın diye taş v.b destek konulabilir. SS'den bahsediyoruz. Commuter/ Off Road değil ki bu hafif olsun. 140 kg ortalama minnimum ağırlık 250 cc den başlarsak.

600 lük motoru yağla bakalım hadi kucağına al, evir çevir.

Yada servise git 50 tl bayıl o da sehpaya alıp yağlayacak.

Ben bu yönetim kullanıyorum gayet de rahat.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Arkadaşım gerekli önlemlerini aldıktan sonra ister çalışır vaziyette ytağla ister kendin çevir sana kalmış. öbür türlü bende denedim Motorla boğuşmaktan, kendini yormaktan başka bir şey değil. Elini 1 kaptırırsın, ikincisinde "haa" dersin tecrübe olur. Ön tekeri bir yere dayar veya önüne kurtulmasın diye taş v.b destek konulabilir. SS'den bahsediyoruz. Commuter/ Off Road değil ki bu hafif olsun. 140 kg ortalama minnimum ağırlık 250 cc den başlarsak.

600 lük motoru yağla bakalım hadi kucağına al, evir çevir.

Yada servise git 50 tl bayıl o da sehpaya alıp yağlayacak.

Ben bu yönetim kullanıyorum gayet de rahat.
    ya arkadaşım, stand alma mı dedik? stand al da motor viteste çalışırken zincir yağlamak ne?

bi de "bir kaptırırsın, iki de aman haa!" ne demek ya? la parmak gittikten sonra dikkat etsen ne etmesen ne?

ya bilen var bilmeyen var, adam heves edip motorunun zincirini temizleyip yağlamaya kalkacak, senin aklına uyup parmağından olacak; iş mi bu şimdi?

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    http://urun.n11.com/canta/racing-ark...and-P154234542

150 liraya şunu alıyorsunuz.

şu duruma düşmüyorsunuz..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Arkadaşım gerekli önlemlerini aldıktan sonra ister çalışır vaziyette ytağla ister kendin çevir sana kalmış.
    Siz yapın da başkasına tavsiye vermeyin bari... Problem zaten "önlemini alınca sorun olmaz" diye düşünmekle başlıyor. Önlemini alınca hiç bir şey olmaz zaten. Ama neden oluyor acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Alıntı pitho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 km bence çok. Ben her 250 de yağlıyorum, her 500 de temizleyip yağlıyorum. Zincirin bir kısmını yağladıktan sonra motoru bacağımın üzerine alıp arka lastiğini çeviriyorum. Kalan kısımları da bu şekilde yağlıyorum.
    O-ring yoksa dediğiniz doğru ama O-ringli zincir için 500 km bile sık sayılır bence, sürekli yağmur çamur içinde kullanılmıyorsa tabi.

Açıkçası o ringleri çok sık temizleyici kimyasal ve fırçayla zedelemek te uygun olmayabilir diye geçiyor aklımdan.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Zenciri yağla bir miktar motoru ileri al gene yağla rahat edeyim diyorsan stand al

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)