Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza geçirdik (Kaskınızın güvenlik kayışını bağlayın.)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Bugün yaklaşık 70-80 km/h civarı hız ile giderken sağ tarafta park halinde duran aracın U dönüşü yasak olmasına rağmen öyle bir yolda U dönüşü yapmasından dolayı kaza geçirdik. Ben sağ taraftan geçip kurtardım ama belki biraz daha sol tarafta olsam bende çarpacaktım fakat Cbr 250RR olan arkadaşım kurtaramayıp arabaya arka tampondan çarptı.
    Çarpması ile beraber kask başından fırladı ve başından darbe aldı (gördüğüm kadarıyla kafasını arka tampona vurdu) oysa güvenlik kayışı bağlı olsa kafasına hiçbirşey olmayacaktı. ve o anı inanılmaz kötüydü anlatmak istemiyorum Malesef bizim için acı bir tecrübe oldu. Bende çoğu zaman kısa mesafelerde güvenlik kayışını bağlamıyordum. Ama şunuda iyice öğrenmiş olduk ki güvenlik kayışını bağlamadığında kask işlevinin çoğunu kaybediyor.

Arkadaşımın durumunu merak edenler için Bacağında parçalı kırıklar var kolunda kırık var kafasında ciddi birşey yok dikiş atıldı.

Motosikletimizi ekipmansız kullanmayalım. Herzaman full ekipman kullanmaya dikkat edelim.

Tüm sürücülere kazasız sürüşler dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Keşke acı bir tecrübeyle öğrenmiş olmasaydiniz. Emniyet kilidi olmadan kaskı takmakla takmamak arasında fark olmuyor. Geçmiş olsun.
    efendy06 bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Geçmiş olsun hep bir acı görmek zorundayız güvenliğin gerekliliğini bilmemiz için.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Keşke öyle olmasaydı ben genelde takıyorum ama çok kısa mesafe gideceksem 200-300 metre gibi yerlerde takmıyordum ama bundan sonra 10 metre bile olsa takacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

Teşekkür ederim malesef haklısınız.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Çok geçmiş olsun

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Geçmiş olsun.

Bazı şeylerin önemini , başımıza gelmeden anlamıyoruz.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Bazı şeylerin önemini , başımıza gelmeden anlamıyoruz.
    Malesef, Çok teşekkürler..

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun
    Teşekkür ederim

Motosikleti
    Yamaha Tenere
    Çok geçmiş olsun, bu dikkatsiz sürücülerinde neyse....

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    istanbulda şehir içi iğrenç tehlikeli, angut dolu her yer, nerede çokluk orada bokluk boşuna dememişler ...

bende dün yokuş aşağı inerken, yerler ıslak, elinde telefon olan genç kız yola atladı, kıza doğru gidiyorum, frenlere asıldım, motor 8 çizdi, hemen mecburen frenleri bıraktım ama gidiyorum üzerine geriye LÜTFETTİ bir adımcık attı motoru hemen durabilen bir araç sanmaları kötü, hızım çok azdı, 30-40 yoktu...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Geçmiş olsun, maalesef ülkemizde aynaya bakıldığında motosiklet görünüyor ise yokmuş varsayılıp devam ediliyor, tabi aynaya bakmışsa sevgili arkadaşımız. Otomobilden 12 kat daha fazla dikkat edip her ihtimali değerlendirmek gerekiyor. Tekrar geçmiş olsun.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    çok geçmiş olsun ucuz atlatılmıs bir kaza. güvenli sürüş eğitimlerinde bana öğretilen ilkşey ekipmanların nasıl seçileceği ve nasıl giyinilip kuşanılacağıydı.Kask bağlantı kayışının takılmaması veya vizörün açık gidilmesi.Vizörü açık giden bir arkadaşımızın gözüne taş geldiği için retinası yırtılmıştı ve görme kaybı yaşadı.Siz siz olun tüm güvenlik kurallarına uyun, unutmayın ki bir kural koyulmuşsa arkasında yaşanmışlık ve deneyim vardır.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Geçmiş olsun.
    Kayış baqğlı değilse, kaskı var saymamak lazım.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Kask olayını anlamıyorum,
    Dün yağmur yağarken,adamın kaskı olmasına rağmen,yine takmamış kaskı,gözünü açamıyor..
    Olacak iş değil,bu kadar mı kötü birşey bu kask,
    O kadar mı rahatsız,
    O kayış o kadar mı boğazlıyor insanı.
    İnsanların hayatlarını bu kadar önemsememesi inanılmaz.
    Adam saçım bozulur diyor..Kafaya gel..
    Rahatlıktan ölmek bu olsa gerek.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns150
    Kask kask kask gencler daha 3 hafta once bi arkadsim motorla kaza yapti kaski vardi sadece kolu kirildi bacagi kirildi kabugalari dagilmiş kafa saglam Allaha sukur ama arkada bi arkadaş vardi Kaski yoktu kardesimizin Allah rahmet eylesin cok iyi birisiydi kaski her taktigimda onun icin takiyorum kaskimi tekeriniz duz bassin kendiniz degil anneniz babaniz icin takin su kaskı.

Motosikleti
    HONDA-CBR125R-KAWASAKİ NİNJA250R
    Alıntı VeliTrknn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yaklaşık 70-80 km/h civarı hız ile giderken sağ tarafta park halinde duran aracın U dönüşü yasak olmasına rağmen öyle bir yolda U dönüşü yapmasından dolayı kaza geçirdik. Ben sağ taraftan geçip kurtardım ama belki biraz daha sol tarafta olsam bende çarpacaktım fakat Cbr 250RR olan arkadaşım kurtaramayıp arabaya arka tampondan çarptı.
    Çarpması ile beraber kask başından fırladı ve başından darbe aldı (gördüğüm kadarıyla kafasını arka tampona vurdu) oysa güvenlik kayışı bağlı olsa kafasına hiçbirşey olmayacaktı. ve o anı inanılmaz kötüydü anlatmak istemiyorum Malesef bizim için acı bir tecrübe oldu. Bende çoğu zaman kısa mesafelerde güvenlik kayışını bağlamıyordum. Ama şunuda iyice öğrenmiş olduk ki güvenlik kayışını bağlamadığında kask işlevinin çoğunu kaybediyor.

Arkadaşımın durumunu merak edenler için Bacağında parçalı kırıklar var kolunda kırık var kafasında ciddi birşey yok dikiş atıldı.

Motosikletimizi ekipmansız kullanmayalım. Herzaman full ekipman kullanmaya dikkat edelim.

Tüm sürücülere kazasız sürüşler dilerim
    geçmiş olsun hocam kazasız belasız inşallah..

Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Geçmiş olsun :(

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Herkese iyi dilekleri için çok teşekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Allah korumuş. Geçmiş olsun...

yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Çok geçmiş olsun hocam :/

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)